O szkoleniu
Szkolenie przeznaczone jest dla osób zajmujących się gospodarowaniem odpadami w firmach. Uzyskasz aktualną wiedzę z zakresu korzystania z systemu BDO, z uwzględnieniem najnowszych zmian prawnych, wraz z omówieniem praktycznych przykładów.
Małe grupy szkoleniowe, możliwość zadawania pytań podczas całego szkolenia (czat, mikrofony), konsultacje poszkoleniowe, pełna interakcja – również w przypadku udziału on-line.
Dlaczego warto skorzystać z naszej propozycji?
- Przekazujemy rzetelną, praktyczną wiedzę i umiejętności, po przystępnej cenie.
- Udzielamy rabatów na kolejne szkolenia w naszym Stowarzyszeniu.
- Posiadamy certyfikowany system zarządzania jakością usług szkoleniowo-rozwojowych (standard SUS 2.0).
- Jesteśmy organizacją wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych przy WUP Katowice.
- Organizujemy m.in. kameralne szkolenia dla małych grup, sprzyjające wymianie poglądów oraz przedyskutowaniu przez Uczestników Ich własnych problemów i wyjaśnieniu wątpliwości.
- Wykorzystujemy różnorodne metody komunikacji, w tym prezentacje multimedialne, omawianie przykładów, studia przypadków (case studies), warsztaty.
- Zapewniamy Uczestnikom bezpłatnie możliwość indywidualnych osobistych konsultacji z Prelegentem bezpośrednio po zakończeniu szkolenia.
- Zapewniamy Uczestnikom bezpłatnie możliwość e-mailowego zadawania pytań Prelegentowi przez kolejne 14 dni po zakończeniu szkolenia.
- W cenie szkolenia udostępniamy Uczestnikom materiały szkoleniowe
- Udział w szkoleniu potwierdzamy imiennym zaświadczeniem o uczestnictwie.
- Stale doskonalimy jakość swoich usług, m.in. dzięki dialogowi z naszymi Klientami oraz ankietom ewaluacyjnym podsumowującym każde szkolenie.
Szkolenie przeznaczone jest dla osób zajmujących się gospodarowaniem odpadami w firmach. Uzyskasz aktualną wiedzę z zakresu korzystania z systemu BDO, z uwzględnieniem najnowszych zmian prawnych, wraz z omówieniem praktycznych przykładów.
Program szkolenia
Program szkolenia:
- Wstęp.
- Zakres rejestracji w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO).
- Zwolnienia z rejestracji w BDO, obowiązek i zwolnienia z ewidencji odpadów.
- BDO - logowanie, nadawanie uprawnień dla użytkowników.
- Elektroniczny moduł wniosków - wniosek o wpis do BDO i wniosek aktualizacyjny – warsztaty w systemie BDO.
- Obieg Karty Przekazania Odpadów - warsztaty w systemie BDO.
- Sporządzanie Karty Ewidencji Odpadów - warsztaty w systemie BDO.
- Elektroniczny moduł sprawozdawczości odpadów – np. sprawozdawczość wytwórcy odpadów, wiele miejsc prowadzenia działalności (MPD), odpady magazynowane na przełomie roku, odpady przekazane osobom fizycznym itp. – warsztaty w systemie BDO.
- Sankcje i kary za nieprawidłowe wykonywanie obowiązków dot. bazy BDO.
- Planowane zmiany w BDO.
Po tym szkoleniu będziesz wiedzieć m.in.:
- jakie są podstawy prawne w zakresie BDO?
- jakie są terminy sprawozdawcze w rejestrze BDO?
- jakie są korzyści z wprowadzenia systemu BDO, a jakie kary grożą za nieprzestrzeganie przepisów?
Po tym szkoleniu będziesz umieć m.in.:
- zarejestrować się w BDO oraz prawidłowo sporządzić wniosek o aktualizację wpisu do BDO
- prawidłowo prowadzić ewidencję odpadów w BDO z uwzględnieniem najnowszych zmian prawnych, w tym wypełniać karty przekazania i ewidencji odpadów
- prawidłowo sporządzić sprawozdanie dot. gospodarowania odpadami
Czas trwania
9.00-14.30 (plus możliwość konsultacji dla Uczestników szkolenia: 14,30-16,30)
Prelegenci
Anna Jagoda-Siegmund – trenerka i konsultantka w dziedzinie ochrony środowiska, z ponad 15-letnim doświadczeniem w bezpośredniej współpracy z przedsiębiorstwami oraz samorządami, w tym m.in. w usługach i outsourcingu środowiskowym (kompleksowa obsługa firm w zakresie ochrony środowiska). Posiada duże doświadczenie w zakresie praktycznego stosowania i interpretacji przepisów prawnych ochrony środowiska. W swojej pracy trenerskiej zwraca głównie uwagę na indywidualne potrzeby Uczestnika szkolenia oraz przekładanie teorii na praktykę. Uczestniczyła w wielu projektach edukacyjno-szkoleniowych oraz szkoleniach z zakresu ochrony środowiska, skierowanych do przedsiębiorców oraz administracji samorządowej. Czynnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Polski Ruch Czystszej Produkcji, w którym pełni funkcję Członka Zarządu. Prowadzi liczne szkolenia otwarte i zamawiane, w tym z zakresu gospodarki odpadami i BDO. Absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej (specjalność: Czyste Technologie Energetyczne) oraz studiów podyplomowych „Gospodarka Odpadami”, dodatkowo dysponuje państwowym egzaminem stwierdzającym kwalifikacje w zakresie gospodarowania odpadami.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
40-019 Katowice
Krasińskiego 8, sala 135
woj. śląskie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
- konsultacje indywidualne
- 3% przy zgłoszeniu min. 2 osób
- 15% przy zgłoszeniu min. 4 osób
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w wydarzeniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w wydarzeniu i zobowiązania do uiszczenia umówionej opłaty z tytułu uczestnictwa.
- Opłata realizowana jest przelewem na wskazane na fakturze pro forma konto bankowe. Fakturę pro forma przekażemy zgłaszającemu mailowo na 7 dni przed datą wydarzenia.
- Płatność z tytułu uczestnictwa w wydarzeniu wymagana jest przed wydarzeniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki. Prosimy o odpowiednią adnotację w polu uwagi podczas wypełniania formularza zgłoszenia.
- Bezpłatne odwołanie zgłoszenia możliwe jest na 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania nas o rezygnacji za pośrednictwem poczty elektronicznej. Odwołanie uczestnictwa po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w wydarzeniu nie stanowi odstąpienia od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty pełnej ceny uczestnictwa.
- Umożliwiamy bezpłatne jednorazowe przeniesienie zgłoszenia na inny termin tego samego wydarzenia (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystanie wpłaconej kwoty na inne nasze wydarzenie pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi w części bądź całości.
- Zastrzegamy sobie prawo wprowadzania niewielkich zmian w programie wydarzenia, a także zmiany terminu i miejsca wydarzenia oraz jego odwołania z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego). W przypadku zaistnienia takiej sytuacji zawiadomimy Zgłaszającego o zmianach na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz dokonamy zwrotu wpłaconych kwot w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego zaproponujemy inny termin/miejsce realizacji wydarzenia.
- Nazwa firmy: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji
- Ulica i nr: Krasińskiego 13
- Kod pocztowy: 40-019
- Miejscowość: Katowice
- Numer NIP: 9542299856