Systemy klasy w EZD w Polsce – w świetle doręczeń elektronicznych i obowiązku elektronicznego zarządzania dokumentacją.

O szkoleniu

Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. planuje na dzień 29 października 2024 r. w Warszawie organizację II edycji konferencji pod tytułem: Systemy klasy w EZD w Polsce – w świetle doręczeń elektronicznych i obowiązku elektronicznego zarządzania dokumentacją.

Przepisy ustawy o doręczeniach elektronicznych promują obecnie rozwiązania w których podstawowym narzędziem tworzenia, zarządzania, wysyłki dokumentu elektronicznego jest system klasy EZD. System eDoręczeń pozwala na integrację z systemami EZD, ułatwiając realizację bieżących zadań.

Wdrożenie systemu EZD prawdopodobnie będzie narzucone wprost przepisami prawa. Obecnie wskazuje się termin 1 stycznia 2028 r. od którego zostanie wprowadzony obowiązek elektronicznego zarządzania dokumentacją. Obowiązek wdrożenia systemu klasy EZD może objąć kilkadziesiąt tysięcy podmiotów publicznych. Tym samym olbrzymia liczba podmiotów stanie przed decyzją dotyczącą wyboru systemu dla swojego Urzędu i podległych jednostek organizacyjnych.

Kto powinien wziąć udział?
  • sektor publiczny
  • przedstawiciele biznesu

Program szkolenia

Blok I
Prezentacja własnego rozwiązania teleinformatycznego – systemu klasy EZD. Prezentacja funkcjonalności systemu EZD winna być przeprowadzona w oparciu o przekazaną w załączniku checklistę. Dajemy również możliwość zaprezentowania dodatkowych rozwiązań, wybranych przez Państwa. Przewidujemy - dla każdego z wykonawców - dokładnie 30 minut na uruchomienie systemu na żywo i zaprezentowanie swojego systemu.

Blok II
Prezentację własnych rozwiązań infrastruktury teleinformatycznej dla innych systemów klasy EZD (SaaS) lub oferta wdrożenia systemu EZD na infrastrukturze klienta.

W zgłoszeniu należy wskazać którego bloku tematycznego dotyczy prezentacja.

Prezentacje zostaną poprzedzone wykładem wprowadzającym do wymagań prawnych i organizacyjnych dotyczących elektronicznego zarządzania dokumentacją. Wykład i moderowanie powierzamy Arturowi Prasalowi oraz Jolancie Rybińskiej, naszym wieloletnim współpracownikom - specjalistom w zakresie postępowania z dokumentem elektronicznym w administracji publicznej.

Lista funkcjonalności systemu EZD przewidzianych do prezentacji.
Jeżeli system nie posiada lub nie jest możliwe zaprezentowanie z innych przyczyn wskazanych funkcjonalności należy wyraźnie wskazać to na początku lub w trakcie prezentacji

  1. Wymagania funkcjonalne:
    1. prezentacja integracji systemu EZD z systemem eDoręczeń:
      • pobranie przesyłek wraz z dowodami,
      • wizualizacja przesyłek,
      • ręczna lub automatyczna rejestracja przesyłek wpływających w rejestrze przesyłek wpływających.
    2. rozdzielenie przesyłek - przekazanie na osobę lub na komórkę,
    3. dekretacja przesyłki na jedną osobę, na wiele osób, treść dekretacji,
    4. rejestracja sprawy:
      • papierowej – pomocniczej,
      • elektronicznej.
    5. weryfikacja podpisu elektronicznego – ręczna (ręczne wywołanie weryfikacji podpisu) lub automatyczna – prezentacja informacji, raportu weryfikacji,
    6. rejestracja sprawy,
    7. przygotowanie pisma w sprawie,
    8. akceptacja (w tym podpis elektroniczny/pieczęć elektroniczna, elektroniczny znacznik czasu) do wysyłki:
      • weryfikacja adresata w Bazie Adresów Elektronicznych – pojedynczo,
      • weryfikacja adresatów w Bazie Adresów Elektronicznych – wg listy adresatów zapisanych w systemie EZD (hurtowo),
      • wysyłka elektroniczna na adres w BAE – PURDE, w tym pobranie dowodów i ich wizualizacja,
      • wysyłka elektroniczna na adres korespondencyjny – PUH (w tym prezentacja sposobu określania parametrów wysyłki), w tym pobranie dowodów i ich wizualizacja.
  2. Wymagania formalne i techniczne:
    1. sposób licencjonowania systemu – opłaty,
    2. zakres udzielanego wsparcia wdrożeniowego, utrzymaniowego, parametry SLA,
    3. formuła wdrożenia pod kątem infrastruktury: on-premise vs. Cloud,
    4. wielofirmowość w systemie – rozumiana jako zarządzania wieloma instancjami systemu EZD (dla wielu odrębnych jednostek) z poziomu jednej instalacji, ale z możliwością definiowania odrębnych struktur organizacyjnych, odrębnych JRWA, odrębnych składów chronologicznych, odrębnych archiwów zakładowych). Cel – zapewnienie możliwości zakupu i instalacji jednego systemu dla wielu jednostek organizacyjnych.
  3. Omówienie silnych stron systemu - dodatkowe funkcjonalności wybrane przez Wykonawcę systemu

Czas trwania

1 dzień

Prelegenci

Artur Prasal

p.o. Zastępcy Dyrektora w Wydziale Zarządzania Kontaktami z Mieszkańcami Urzędu Miasta Łodzi. Nadzoruje zadania związane m.in. z rozwojem systemu do zarządzania dokumentacją elektroniczną, podpisu elektronicznego, usługami elektronicznymi, doręczeniami elektronicznymi. Autor wielu publikacji dot. procedur eAdministracji.

Jolanta Rybińska

Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od 1999 r. do 2005 r. pracownik wydziału odpowiedzialnego za organizację Urzędu Miasta Łodzi. Obecnie zatrudniona w komórce odpowiedzialnej za: wdrożenie i utrzymanie systemu do zarządzania dokumentacją, podpisu elektronicznego, zarządzanie usługami elektronicznymi, nadzór nad przestrzeganiem Instrukcji kancelaryjnej. W 2010 r. weszła w skład zespołu roboczego powołanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Naczelną Dyrekcją Archiwów Państwowych w zakresie dotyczącym opracowania projektu nowej instrukcji kancelaryjnej. Od 2011 roku prowadzi szkolenia z zakresu stosowania przepisów Instrukcji kancelaryjnej w Urzędzie Miasta Łodzi. Kilkakrotnie prezentowała doświadczenia Urzędu w zakresie wdrażania wyjątków w systemie EZD oraz przepisów Instrukcji kancelaryjnej na ogólnopolskich konferencjach. Autorka i współautorka publikacji dotyczących prawnych aspektów informatyzacji administracji.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

brak danych

Warszawa

woj. mazowieckie

Rejestracja

Dla sektora publicznego
zgłoszenie min. 2 tygodnie przed terminem
475
+23% VAT
Cena zawiera:
  • zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 490 zł)
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
  • przerwy kawowe
Zapisz się
Dla sektora publicznego
za osobę po okresie promocji
572
+23% VAT
Cena zawiera:
  • zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 590 zł)
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
  • przerwy kawowe
Zapisz się
Dla przedstawicieli biznesu
zgłoszenie min. 2 tygodnie przed terminem
890
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
  • przerwy kawowe
Zapisz się
Dla przedstawicieli biznesu
za osobę po okresie promocji
990
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
  • przerwy kawowe
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

  1. Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
  2. Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
  3. Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
  4. Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
  5. Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
  6. Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
  7. Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
  • Ulica i nr: Ficowskiego 15
  • Kod pocztowy: 01-747
  • Miejscowość: Warszawa
  • Numer NIP: 5260209840

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
01-747 Warszawa, Polska Ficowskiego 15

Organizator

Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
01-747 Warszawa, Polska
Ficowskiego 15
woj. mazowieckie
Centrum Promocji Informatyki (CPI) to firma edukacyjna działająca na rynku szkoleniowym od 1992 roku. CPI specjalizuje się w organizowaniu szkoleń otwartych, kursów i konferencji oraz projektów zamkniętych organizowanych na zlecenia firm i organizacj...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!