O szkoleniu
Serdecznie zapraszamy na szkolenie stacjonarne. Absolwent Szkoły Trenerów:
- świadomie korzysta z analizy potrzeb szkoleniowych, by ustalić adekwatne cele szkoleniowe;
- samodzielnie projektuje i prowadzi szkolenie stosując zestaw angażujących metod;
- uwzględnia proces grupowy w planowaniu i realizacji szkoleń;
- adekwatnie stosuje standardowe techniki i metody szkoleniowe;
- elastycznie reaguje w różnych sytuacjach szkoleniowych;
- stosuje podstawowe metody ewaluacji efektów uczenia.
Dlaczego warto wziąć udział?
- Nauczysz się samodzielnie projektować szkolenia, świadomie korzystając z analizy potrzeb szkoleniowych.
- Zwiększysz repertuar technik i metod szkoleniowych, dzięki którym szkolenia, które prowadzisz, będą jeszcze bardziej angażujące.
- Nauczysz się reagować na trudne sytuacje szkoleniowe, dzięki lepszemu rozumieniu etapów procesu grupowego i jego wpływu na przebieg szkolenia.
- Zwiększysz świadomość własnego potencjału i obszarów do rozwoju w roli trenera, poprzez ćwiczenia autoprezentacyjne i prowadzenie fragmentów szkolenia.
Do kogo skierowana jest Szkoła Trenerów?
- początkujących trenerów, którzy chcą uzyskać kompleksowe przygotowanie do samodzielnego projektowania i realizacji szkoleń z wybranego przez siebie obszaru tematycznego;
- doświadczonych ekspertów, którzy poszukują nowych możliwości zawodowego rozwoju i chcą nauczyć się przekazywać swoją wiedzę za pomocą interaktywnych, angażujących grupę metod;
- praktykujących trenerów - freelancerów, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę i zyskać punkt odniesienia dla swej dotychczasowej działalności trenerskiej;
- menedżerów HR i trenerów wewnętrznych, odpowiedzialnych za projekty rozwojowe w organizacjach, onboarding nowych pracowników i dzielenie się wiedzą ze współpracownikami.
Program szkolenia
Moduł I
WPROWADZENIE W ROLĘ TRENERA
- 2 dni | 16 h
- Różnice między szkoleniem a innymi formami pracy;
- Rola trenera i analiza własnego potencjału w jej budowaniu;
- Sytuacja uczących się osób dorosłych;
- Organizacja środowiska wspierającego uczenie się;
- Podstawy umiejętności określania celów szkoleniowych;
- Planowanie indywidualnego rozwoju uczestników;
Moduł II
KOMPETENCJE PODSTAWOWE
- 4 dni | 32 h
- Aktywne słuchanie, parafrazowanie i podsumowywanie;
- Zadawanie pytań i prowadzenie dyskusji;
- Budowanie klarownych, ustrukturyzowanych wypowiedzi;
- Udzielanie informacji zwrotnej;
- Świadoma autoprezentacja w szkoleniach i wystąpieniach publicznych;
- Przygotowanie i prowadzenie prezentacji;
Moduł III
BUDOWANIE PROGRAMU SZKOLENIA
- 3 dni | 24 h
- Przegląd różnorodnych metod i technik szkoleniowych;
- Definiowanie celów szkolenia;
- Dopasowanie metod szkoleniowych do celów i specyfiki grupy;
- Tworzenie programu szkolenia i planowanie czasu;
- Organizacyjne i techniczne aspekty prowadzenia szkoleń;
- Metody ewaluacji szkoleń;
- Tworzenie programu własnego szkolenia (praca warsztatowa);
Moduł IV
REALIZACJA SZKOLENIA I DYNAMIKA GRUPY
- 4 dni | 32 h
- Wskazówki istotne w prowadzeniu różnych form pracy szkoleniowej;
- Obserwacja procesu grupowego;
- Oddziaływanie na wybrane elementy funkcjonowania grupy;
- Reagowanie w trudnych sytuacjach szkoleniowych;
- Ocena postępów jakie dokonały się w trakcie kursu, ocena stopnia realizacji indywidualnych celów oraz planowanie dalszego rozwoju w roli trenera;
Czas trwania
Moduł I: 21-22 lutego 2025
Moduł II: 27-30 marca 2025
Moduł III: 25-27 kwietnia 2025
Moduł IV: 29 maja - 1 czerwca 2025
Prelegenci
dr Maciej Świeży
Programme Director, Consultant of Organizational Development, Trainer, Coach
Odpowiadam za rozwój oferty szkoleniowej Wszechnicy UJ. Współpracuję z naszymi klientami w kompleksowych projektach doradczych dotyczących projektowania strategii i zmiany kultury organizacyjnej. Szkolę rozwijających się trenerów i coachów, dostarczając im praktycznej wiedzy psychologicznej.
Obszary specjalizacji:
Pracuję z zespołami liderów, zapraszając ich do rozmowy o przyszłości organizacji, którą kierują i pomagając we wspólnym kształtowaniu jej kultury. Prowadzę zespołowy i indywidualny coaching; biorę udział w długofalowych projektach doradczych wspierających zmianę organizacyjną.
Projektuję narzędzia i standardy związane z rozwojem zawodowym trenerów oraz tworzeniem w organizacji warunków sprzyjających uczeniu się i wymianie doświadczeń. Jestem współautorem Małopolskich Standardów Usługi Edukacyjno-Szkoleniowej, a także profili kompetencyjnych, programów szkoleniowych i narzędzi zarządzania wiedzą.
Wskazuję praktyczne zastosowania wiedzy psychologicznej w wielu dziedzinach życia ? m.in. w zarządzaniu, szkoleniach, coachingu, rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu decyzji. Prowadzę krótkie, inspirujące wystąpienia dotyczące tych obszarów. Pracuję w Polsce i za granicą: jestem członkiem międzynarodowego zespołu trenerów Erickson Coaching International, a także jednym z instruktorów programu School of Thinking prowadzonej przez Vrije Universiteit Brussel.
Artur Krupa
Consultant of Organizational Development, Trainer, Coach, Facilitator
Tworzę we Wszechnicy UJ programy rozwojowe, które odpowiadają na biznesowe wyzwania naszych klientów. Dokładam wszelkich starań, aby programy, które realizuję były dla uczestników angażującym przeżyciem w wymiarze osobistym i okazją do doświadczenia owocnej współpracy w grupie. Konsekwentnie od wielu lat wspieram w postępie zawodowym wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju zespołów: menedżerów, trenerów, coachów i facylitatorów, liderów grup.
Obszary specjalizacji:
Tworzę inspirujące środowisko uczenia się dla uczestników szkoleń Wszechnicy UJ, szczególnie uczestników Szkoły Trenerów, Facylitatorów i Coachów. Interesują mnie wszelkie formy pracy, które umożliwiają optymalne wykorzystanie różnorodności i potencjału uczestników grupy. Doradzam (prowadząc mentoring i konsultacje) trenerom, coachom, facylitatorom, jak projektować efektywne procesy rozwojowe i skutecznie uzyskiwać certyfikaty potwierdzające kompetencje zawodowe.
Konsultuję projekty rozwojowe klientów dopasowując optymalne formy pracy rozwojowej.
Zapraszam do twórczego dialogu osoby i zespoły w sytuacjach kryzysowych, konfliktowych, szczególnych wyzwań rozwojowych. Prowadzę zespołowy i indywidualny coaching; biorę udział w długofalowych projektach doradczych wspierających zmianę organizacyjną. Jestem członkiem międzynarodowego zespołu trenerów Erickson Coaching International.
We Wszechnicy UJ wszyscy kojarzą mnie z wykorzystywaniem metod psychodramatycznych w pracy z grupą.
Monika Gąsienica
Consultant of Organizational Development, Trainer, Coach, Facilitator
Przygotowuję i prowadzę kompleksowe projekty szkoleniowe; uczestniczę w projektach doradczych dotyczących przywództwa i zarządzania kompetencjami. Jestem konsultantem kluczowych klientów zapewniam spójność realizowanych dla nich usług z długofalową strategią rozwoju organizacji.
Obszary specjalizacji:
Obszary mojej specjalizacji szkoleniowej to facylitacja, kompetencje trenerskie, zarządzanie procesami rozwoju pracowników i kierowanie ludźmi w szczególności budowanie i organizacja pracy zespołu. Prowadzę również szkolenia z zakresu negocjacji i obsługi klienta. Jako konsultant mam doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu kompetencyjnych systemów oceny pracy, profili kompetencyjnych i metodologii badania kompetencji do celów rekrutacji i rozwoju. Ma doświadczenie w pełnieniu roli asesora w diagnozie AC/DC.
Katarzyna Gacek
Consultant of Organizational Development, Trainer
Przygotowuję i prowadzę szkolenia oraz programy rozwojowe z obszarów umiejętności osobistych, menedżerskich oraz profesjonalnej obsługi klienta. Prowadzę też moduły szkoleniowe w Szkole Learning and Development Management oraz w Szkole trenerów.
Obszary specjalizacji:
Specjalizuję się w trzech obszarach szkoleń: umiejętności menedżerskie, rozwój osobisty, obsługa klienta. Swoim bogatym doświadczeniem trenerskim chętnie dzielę się na szkoleniach Train the Trainer. Do obszarów moich zainteresowań należy również zarządzanie tzw. employee experience nowo zatrudnionych pracowników.
Iwona Sołtysińska
Development Director, Consultant of Organizational Development, Trainer, Coach, Facilitator
Odpowiadam za tworzenie i kierownictwo merytoryczne kompleksowych projektów szkoleniowo-doradczych dla klientów organizacyjnych.
Współtworzę standardy kształcenia dla profesjonalistów zajmujących się edukacją i rozwojem osób dorosłych. Prowadzę indywidualny i zespołowy coaching oraz facylitację procesów zespołowego rozwiązywania problemów.
Doświadczenie zawodowe:
Jestem psychologiem, od ponad 20 lat zajmuję się wspieraniem rozwoju ludzi, zespołów i organizacji. Opracowałam i przeprowadziłam wiele projektów szkoleniowo-doradczych oraz badawczo-rozwojowych. Pracuję jako trener, realizując szkolenia z zakresu kompetencji trenerskich i facylitacyjnych, tworząc autorskie programy rozwoju kompetencji myślenia, współpracy w grupie, zarządzania emocjami. Specjalizuję się w rozumieniu dynamiki grup i organizacji, facylitacji pracy grup zadaniowych, treningach twórczego rozwiązywania problemów. Facylituję prace zespołów strategicznych, wspierając organizacje w poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju i działania.
Od wielu lat współtworzę koncepcję i ofertę Wszechnicy UJ, sprawując opiekę merytoryczną nad efektami pracy specjalistów. Regularnie angażuję się w działania na rzecz tworzenia standardów kształcenia profesjonalistów zajmujących się edukacją i rozwojem osób dorosłych. Jestem współautorką publikacji "Szkolenie pracowników a rozwój organizacji" oraz "Budowanie zespołów" wydanych przez Wolters Kluwer, adresowanych do profesjonalistów branży HR.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Kraków
Starowiślna 13
woj. małopolskie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Nazwa firmy: Wszechnica Uniwersytetu Jagiellońskiego Sp. z o.o.
- Ulica i nr: Sławkowska 10
- Kod pocztowy: 31-038
- Miejscowość: Kraków
- Numer NIP: 6762450302
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
_thmb.png)