Sztuka prezentacji
O szkoleniu
Rozwój umiejętności skutecznej prezentacji oraz podniesienie skuteczności menedżerskiej: przekazu, przekonywania oraz oddziaływania, poprzez rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i prezentacyjnych
Nabycie umiejętności profesjonalnego przygotowania i skutecznej realizacji prezentacji, nastawionych na osiągnięcie konkretnych celów, skuteczną sprzedaż pomysłów/rozwiązań
Rozwój umiejętności przyciągania uwagi publiczności
Radzenie sobie w trudnych sytuacjach
Uwaga: program szkolenia „Sztuka prezentacji” zawiera elementy inspiracyjne, narzędziowe i wiele praktycznych ćwiczeń, które każdy uczestnik wykonuje indywidualnie i/lub grupowo. Każdy z uczestników tego szkolenia będzie miał kilkakrotnie możliwość wygłoszenia prezentacji, która zostanie nagrana na kamerę, a potem odtworzona i indywidualnie omówiona w oddzielnej sali przez coacha (coaching indywidualny).
W trakcie szkolenia odbędzie się symulacja sytuacji prezentacji. Podczas szkolenia będą wykorzystywane także narzędzia multimedialne. Tematami prezentacji realizowanymi w trakcie szkolenia są zagadnienia dowolne oraz związane z codzienną pracą uczestników.
Dyrektorzy, Kierownicy, Sprzedawcy/Konsultanci i inni Pracownicy, którzy dokonują prezentacji firmy i jej produktów, zajmują się przekonywaniem współpracowników, przełożonych, inwestorów do proponowanych rozwiązań, kontaktują się z Klientami, dostawcami, dziennikarzami, etc.
Program szkolenia
Wprowadzenie
- Historia do zapamiętania
- Cele szkolenia
- Program szkolenia
- Zasady
- Prezentacja 1
- Cechy dobrej i złej prezentacji
Zachowania prezentera w czasie prezentacji cz.I
- Analiza prezentacji 1
- Jak stać
- Techniki , Ćwiczenie
- Gestykulacja
- Techniki , Wystąpienie 1
- Poruszanie się
- Techniki , Wystąpienie 2
Analiza odbiorców wystąpienia
- Do czego prowadzi nieznajomość odbiorców?
- Analiza przykładowych wystąpień
- Przygotowanie analizy odbiorców
- Wystąpienie 3
- Kluczowe zachowania w trakcie prezentacji
Przejrzystość prezentacji
- Czemu służy struktura prezentacji?
- Działanie pamięci
- Metoda jabłoni
- Ćwiczenie – prezentacja na podstawie artykułu
- Pomosty logiczne
- Prezentacja 2
- Budowanie skutecznej prezentacji
Zachowania prezentera w trakcie prezentacji cz. II
- Do czego prowadzi nieznajomość odbiorców?
- Analiza Prezentacji II
- Kontakt wzrokowy
- Techniki
- Wystąpienie 4
- Głos
- Techniki
- Wystąpienie 5
- Wzbudzanie zainteresowania wśród publiczności
- Techniki kierunkujące uwagę na prezentera
- Techniki kierunkujące uwagę na uczestnikach
Początek prezentacji
- Co zawiera dobry początek?
- Struktura rozpoczęcia prezentacji
- Wystąpienie 6
Prezentowanie idei
- Struktury prezentacji
- Kluczowe elementy
- Struktura czasu
- Struktura miejsca
- Struktura PAR
- Struktura ODK
- Sekwencje oparte na emocjach
- Narzędzia wzmacniające przekaz
- Prezentacja 3 - finałowa
Trudne sytuacje w trakcie prezentacji
- Przykłady trudnych sytuacji
- Techniki odpowiadania na pytania
- Ćwiczenie – pytania do prezentacji
Zakończenie szkolenia
- Podsumowanie głównych punktów programu
Prelegenci


Dariusz Fijołek
trener / konsultant / coach
Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - Wydział Nauk Społecznych, Instytut Psychologii.
Interesuje się szeroko rozumianą komunikacją (interpersonalną, w grupie, z otoczeniem społecznym, międzykulturową, medialną) i teatrem alternatywnym (był aktorem w teatrze pantomimy). Inspirują go wymagający klienci i uczestnicy szkoleń - poprzez pytania, wyzwania i problemy, z którymi się zwracają. Jak podkreśla, nie nudzi się w swoim towarzystwie, a inni zwykli zauważać „Niespotykanie dobry człowiek”. Zakochany w kobietach swojego życia: żonie Aleksandrze oraz córkach Idze i Adzie.
Obszary jego specjalizacji to:
- przywództwo
- negocjacje
- zarządzanie projektem
- efektywność osobista
- programy rozwoju trenerów (Train the Trainers)
Łukasz Dąbrowski
senior partner
Nieustannie wzbogaca swoje programy poprzez wprowadzanie niestandardowych rozwiązań. Lubi niezwykłe wyzwania zawodowe i sam o nie prosi. Jednymi z większych były: roczna praca w agencji reklamowej w Kenii, warsztaty wykorzystujące założenia koncepcji Strategii Błękitnego Oceanu (Blue Ocean Strategy), mające na celu zbudowanie nowego zespołu, a także projektowanie i przeprowadzenie procesu kaskadowania wizji.
Jest współautorem książki "Zespoły po polsku" oraz autorem książki "Tajniki wystąpień publicznych".
Uwielbia podróżować w odległe miejsca, gdzie obserwuje ludzi innych kultur, poznaje ich zwyczaje i życie codzienne. Swoje spostrzeżenia z wielu krajów całego świata zapisał na cyfrowej kliszy swojego aparatu. W czasie pracy z klientami lubi stwarzać możliwość spojrzenia na problem z innej perspektywy. Innowacja stanowi obszar jego największego zainteresowania. Wolny czas poświęca na bieganie, nordic-walking oraz grę w koszykówkę. Od czasu do czasu, wspólnie ze swoim synkiem, oddaje się pasji oglądania lądujących na Okęciu samolotów.
Jest trenerem i konsultantem wywodzącym się z TMI Polska.
Alicja Firsowicz-Madej
trenerka / konsultantka
Jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Szukając inspiracji do pracy szkoleniowca, ukończyła Szkołę Trenerów Dramy w Drama Way. Posiada certyfikat Business Coaching Diploma Akademii PwC, pierwszej szkoły coachingu w Polsce z akredytacją dwóch międzynarodowych organizacji coachingowych ICF i EMCC EQA. Jest również akredytowanym coachem International Coach Federation ACC.
W pracy trenerskiej bliska jej jest myśl, że „Każde wypowiedziane słowo jest jak nasionko, z którego w głowie drugiej osoby wyrasta roślina...” i w związku z tym, pomaga innym „przekuwać” intencje na słowa.
Od 1999 r. współpracuje z Fundacją Rodzić po Ludzku, gdzie wspiera rozwój ludzi towarzyszących kobiecie i mężczyźnie w niezwykłym momencie ich życia. Jest miłośniczką śpiewu i muzyki pogranicza kultur.
Specjalizuje się w obszarach:
- przywództwo i motywacja
- komunikacja
- zarządzanie zmianą
- budowanie zespołu
- programy rozwoju trenerów
- wystąpienia publiczne
- coaching
- zarządzanie stresem
Michał Kaźmierczyk
partner / dyrektor ds. rozwoju biznesu
W House of Skills pracuje od początku istnienia firmy. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania.
Odpowiada za utrzymywanie oraz nawiązywanie nowych relacji biznesowych z klientami na terenie Małopolski i Śląska. W ramach działalności konsultanckiej, specjalizuję się w obszarze rozwoju kompetencji menedżerskich, przywódczych oraz efektywności zarówno indywidualnej, jak i zespołowej.
Jest energiczny, żywiołowy, lubi nowe wyzwania. Jego otwartość na otoczenie ułatwia szybkie nawiązywanie kontaktu z uczestnikami szkoleń, a przez to jeszcze lepsze rozumienie ich potrzeb i oczekiwań. Oddaje sie trzem pasjom: rodzinie, planowaniu kolejnych egzotycznych podróży oraz fotografii – potrafi przyjechać z wyjazdu z 10 tys. zdjęć, z których po żmudnym procesie selekcji wybiera zaledwie kilka.
Grażyna Męczyńska
trenerka / coach
Z House of Skills współpracuje od momentu powstania firmy.
Własne doświadczenie biznesowe pozwala jej dobrze rozumieć wyzwania i trudności, z którymi mierzą się klienci i uczestnicy jej szkoleń.
Główną aspiracją zawodową jest dla niej własny rozwój zawodowy, ciągłe rozwijanie kompetencji. Ciekawa świata i ludzi wierzy, że w każdym tkwi wielki potencjał.
Towarzyszy jej przeświadczenie, że to, co robi przynosi innym wymierne korzyści. Jest przekonana, że pozostawia uczestników po szkoleniu mocniejszymi, z poczuciem własnej wartości i zdolności do realizacji zadań i dalszego rozwoju.
Weź udział
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowo-konferencyjne
- certyfikat uczestnictwa
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
- sala szkoleniowa i sprzęt konferencyjny
- Rozwiń
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego powyżej. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.
- Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas! lub zadzwoń!
Masz pytania? Napisz do nas
