O szkoleniu
Szkolenie przeprowadzi: Dr Marek Bukowski, członek zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej. Doktor nauk prawnych. Wykładowca UJ oraz innych krakowskich uczelni. Ekspert rządowy. Członek Komisji Prawa Autorskiego. Autor oraz współautor projektów regulacji z zakresu prawa własności intelektualnej. Specjalizuje się w takich dziedzinach prawa jak obrót prawami własności intelektualnej, prawo mediów, nowe technologie /IT i E-commerce/, prawo konkurencji. Jest uznanym specjalistą w zakresie problematyki zbiorowego zarządu prawami autorskimi i pokrewnymi oraz prawnymi aspektami konwergencji mediów, w szczególności w zakresie nabywania i korzystania z praw oraz ochrony praw własności intelektualnej. W ramach praktyki prawniczej reprezentował oraz prowadził sprawy wydawnicze noblistki śp. Pani Wisławy Szymborskiej, a także szeregu innych znamienitych autorów i artystów. Sprawuje zarząd prawami do postaci z kultowej kreskówki - Bolek i Lolek. Jest cenionym wykładowcą. Bierze udział jako prelegent w wielu ogólnopolskich konferencjach, prowadzi szkolenia specjalistyczne z zakresu prawa własności intelektualnej oraz prawa konkurencji dla firm działających w obszarze własności intelektualnej, branży IT oraz handlu elektronicznego.
Szkolenie adresowane jest w pierwszej kolejności do osób odpowiedzialnych za procesy przygotowania i negocjowania umów B2B ze współpracownikami w branży IT.
Program szkolenia
- Typy umów cywilnoprawnych stosowanych w branży IT w relacjach B2B, ich charakterystyka oraz zastosowanie w praktyce.
- Dobór właściwej umowy ze względu na przedmiot i rezultat wykonywanej pracy, sposób jej wykonywania oraz odpowiedzialność.
- Świadczenie pracy twórczej w branży IT– prawna kwalifikacja rezultatów tej pracy (oprogramowanie i inne utwory).
- Prawnoautorski status programów komputerowych oraz dokumentacji – zakres ochrony i pola eksploatacji.
- Kody źródłowe oraz repozytoria kodów.
- Nabycie praw autorskich do rezultatów pracy twórczej oraz licencje – klauzule umowne.
- Korzystanie z oprogramowania typu open source.
- Ochrona poufności oraz know-how w branży IT – zakres i warunki tej ochrony w ustawie o zwalczeniu nieuczciwej konkurencji i klauzule umowne.
- Sposób wykonywania pracy – czas, miejsce, podległość.
- Wynagrodzenie oraz świadczenia dodatkowe. Modele wynagrodzeń w branży IT oraz konsekwencje podatkowe dotyczące świadczeń dodatkowych (np. telefon, samochód, „płatny urlop”).
- Niewykonanie i nienależyte wykonanie umowy – odpowiedzialność, wady prawne i fizyczne, odpowiedzialność wobec osób trzecich i regres.
- Zakaz konkurencji w trakcie trwania umowy oraz po jej zakończeniu.
- Kary umowne – warunki stosowania kar umownych oraz zasady ustalania jej wysokości.
- Przetwarzanie danych osobowych – klauzule RODO.
- Rozwiązanie umowy na podstawie przepisów kodeksowych oraz klauzul umownych – wypowiedzenie, odstąpienie, upływ czasu.
- Forma zawarcia i zmiany umowy.
- Klauzule dodatkowe w umowach z obcokrajowcami.
- Zastosowanie preferencji podatkowych IP Box w relacjach ze współpracownikami.
Czas trwania
10.00-15.00
Prelegenci
Marek Bukowski
Radca prawny, doktor nauk prawnych, ekspert rządowy,
członek Komisji Prawa Autorskiego, autor oraz współautor projektów regulacji z zakresu prawa własności intelektualnej, członek Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej,
wspólnik w Kancelarii Prawnej Bukowski i Wspólnicy Sp.k. w Krakowie.
Specjalizuje się w takich dziedzinach prawa jak obrót prawami własności intelektualnej, prawo mediów, nowe technologie /IT i E-commerce/, prawo konkurencji.
Jest uznanym specjalistą w zakresie problematyki zbiorowego zarządu prawami autorskimi i pokrewnymi oraz prawnymi aspektami konwergencji mediów, w szczególności w zakresie nabywania i korzystania z praw oraz ochrony praw własności intelektualnej.
W ramach praktyki prawniczej reprezentował oraz prowadził sprawy wydawnicze noblistki Pani Wisławy Szymborskiej, a także szeregu innych znamienitych autorów i artystów.
Obecnie pełni funkcję członka zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej.
Sprawuje zarząd prawami do postaci z kultowych kreskówek (Bolek i Lolek, Reksio)
Jest cenionym wykładowcą.
Bierze udział jako prelegent w wielu ogólnopolskich konferencjach, prowadzi szkolenia specjalistyczne z zakresu prawa własności intelektualnej oraz prawa konkurencji dla firm działających w obszarze własności intelektualnej, branży IT oraz handlu elektronicznego.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 890 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 990 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
- Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
- Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
- Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
- Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
- Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.
- Nazwa firmy: Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
- Ulica i nr: Bonifraterska 17
- Kod pocztowy: 00-203
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5260209840
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
