O szkoleniu
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z obowiązującymi regulacjami prawnymi oraz praktycznymi wymaganiami związanymi z wprowadzaniem do obrotu produktów biobójczych na zasadach narodowych (przejściowych) oraz europejskich. Szkolenie ma na celu ułatwienie zrozumienia procedur rejestracyjnych, zapoznanie się z dokumentacją rejestracyjną i zasadami związanymi
z dopuszczeniem produktów biobójczych do rynku. Uczestnicy poznają zasady utrzymania produktów w obrocie po otrzymaniu pozwolenia oraz dowiedzą się jakie obowiązki na nich spoczywają podczas kontroli produktów. Szkolenie będzie miało charakter interaktywny, z praktycznymi przykładami
i analizą przypadków.
1.Kompleksowa wiedza: program szkolenia obejmuje kluczowe aspekty prawodawstwa krajowego
i europejskiego dotyczącego produktów biobójczych, w tym projekt zmiany ustawy o produktach biobójczych, zasady unieważniania pozwoleń pomimo ich wydłużenia do 31.12.2030r. Dzięki temu zyskają Państwo aktualne informacje, które pomogą w dostosowaniu się do nowych przepisów.
2. Praktyczne wskazówki: Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jakie są zasady utrzymania produktów
w obrocie oraz jakie są najczęstsze błędy popełniane w tym procesie. To szkolenie to nie tylko teoria, ale i praktyczne porady, które można od razu zastosować w codziennej pracy.
3. Wykładowca: Szkolenie prowadzone jest przez specjalistę z 19 letnim stażem, który podzieli się swoją wiedzą i praktycznymi doświadczeniami, a także odpowie na wszelkie pytania dotyczące problemów napotykanych w trakcie rejestracji i wprowadzania produktów do obrotu, w tym podczas kontroli.
4. Interaktywna dyskusja: Zapewniamy przestrzeń do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi wątpliwościami, co jeszcze bardziej wzbogaci proces zdobywania wiedzy z zakresu produktów biobójczych.
5. Aktualność tematu: W obliczu nadchodzących zmian i wyzwań na rynku biocydów, znajomość procedur rejestracyjnych oraz odpowiedzialności podmiotów wprowadzających produkty biobójcze jest kluczowa dla zachowania konkurencyjności i zgodności z przepisami.
Do udziału w szkoleniu zapraszamy producentów, importerów oraz dystrybutorów produktów biobójczych, którzy planują wprowadzenie do obrotu na terenie Polski produktów biobójczych. Szkolenie polecamy również prawnikom zajmującym się branżą biocydową oraz podmiotom posiadającym już produkty na rynku i chcącym zapewnić zgodność swoich pozwoleń ze zmieniającymi się przepisami, w celu zachowania ich ważności.
Program szkolenia
- Podstawa prawna dla produktów biobójczych – prawodawstwo krajowe i europejskie (w tym projekt zmiany ustawy o produktach biobójczych)
- Ważność pozwoleń na obrót z datą 31.12.2030 – kiedy pozwolenie może zostać wcześniej uchylone? Co z pozwoleniami z datą ważności: 31.12.2024 - czy jest szansa na ich odzyskanie?
- Program przeglądu substancji czynnych
- dobór substancji czynnych w danej grupie produktowej
- wpływ programu przeglądu na procedurę rejestracji
- praktyczne wskazówki w doborze substancji czynnych – monitoring statusu substancji czynnych
4. Substancje czynne a inne składniki występujące w formulacji biocydowej – które substancje dodatkowe uniemożliwiają rejestrację?
- Procedura narodowa (przejściowa) – dla jakich produktów jest ona możliwa? Wymagania rejestracyjne – dokumentacja oraz praktyczne wskazówki.
- Procedura europejska – różne rodzaje procedur: pełna procedura rejestracji, uznawanie pozwoleń, rejestracja takiego samego produktu, rodzina produktów biobójczych – podstawowe założenia rejestracji.
- LoA do dokumentacji w zakresie rejestracji europejskiej – na co należy zwracać uwagę przy jego zakupie?
- Zasady odnawiania i unieważniania pozwoleń.
- Odpowiedzialność podmiotów wprowadzających produkty biobójcze do obrotu.
- Najczęstsze błędy popełniane przy wprowadzaniu produktów biobójczych do obrotu – kontrole organów kontrolnych i analiza produktów na wybranych przykładach.
- Dyskusja.
Czas trwania
10.00- 15.30
Prelegenci
mgr Dorota Kaczorowska absolwentka wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego o kierunku biologia, specjalizacja biologia środowiskowa. Od 2005 r. specjalista ds. rejestracji produktów biobójczych w THETA Consulting Sp. z o. o. Autorka licznych artykułów dotyczących produktów biobójczych, wykładowca na studiach podyplomowych UŁ z zakresu Bezpieczeństwa
w użytkowaniu i zarządzaniu Substancjami Chemicznymi.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- certyfikat uczestnictwa
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Nazwa firmy: THETA Consulting Sp. z o. o.
- Ulica i nr: Żeligowskiego 32/34
- Kod pocztowy: 90-64
- Miejscowość: Łódź
- Numer NIP: 7272846660
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
