O szkoleniu
Szkolenie jest skoncentrowane na dwóch głównych obszarach: wypaleniu zawodowym, cichym odejściu (Quiet quitting) oraz praktycznym warsztacie z Job Craftingu. Wypalenie zawodowe to zjawisko narastającego wyczerpania psychicznego, które może prowadzić do utraty motywacji i satysfakcji z pracy. Quiet quitting to nowy trend, w którym pracownicy stopniowo rezygnują ze swoich obowiązków i zaangażowania w firmę bez głośnego wyrażania swoich intencji. Natomiast Job Crafting to proces aktywnego kształtowania własnych zadań i obowiązków w pracy w celu zwiększenia satysfakcji zawodowej i efektywności.
Uczestnicy szkolenia pozyskają wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoznania, zapobiegania oraz radzenia sobie z wypaleniem zawodowym, co przyczynia się do poprawy jakości życia zawodowego i osobistego. Zrozumienie nowego trendu Quiet quitting oraz skuteczne strategie zarządzania nim pozwoli uczestnikom na lepsze zrozumienie zachowań pracowników i minimalizację negatywnych skutków dla organizacji. Uczestnicy odbędą również praktyczny warsztat z Job Craftingu, który pomoże uczestnikom aktywnie kształtować swoje stanowisko pracy, zwiększyć zaangażowanie oraz efektywność zawodową.
Szkolenie jest adresowane do wszystkich profesjonalistów, menedżerów, liderów zespołów oraz pracowników zainteresowanych zapobieganiem wypaleniu zawodowemu, zarządzaniem Quiet quitting oraz doskonaleniem swoich umiejętności Job Craftingu. W szczególności skierowane jest do osób pracujących w środowiskach obciążonych stresem i presją zawodową, takich jak kadra zarządzająca, HR, zespoły projektowe, handlowcy oraz specjaliści działów obsługi klienta.
Program szkolenia
Wypalenie zawodowe i Quiet quitting w organizacji
Czym jest wypalenie zawodowe:
- jak rozpoznać u siebie objawy
- skąd się bierze wypalenie zawodowe - czynniki mogące przyczynić się do powstania wypalenia zawodowego tj np.: niskie zarobki, brak motywacji, emocje w pracy, brak efektów, poczucie odpowiedzialności
- czy jestem podatny na wypalenie i czy ono mi grozi - predyspozycje
- kryzysy w miejscu pracy następstwem długotrwałego stresu
- jakie są sposoby zapobiegania wypaleniu - zarządzanie swoim czasem ( wyznaczanie celów, priorytetów), zarządzanie swoją energią (sposoby na regenerację), zarządzanie swoimi emocjami (jak reagować na trudne sytuacje), zarządzanie swoim ciałem (sen, ruch, odpowiednie posiłki).
Quiet quitting w organizacji.
- Quiet quitting - co to jest?
- przyczyny nowego trendu na rynku pracy
- Quiet quitting - cicha rezygnacja - jak wpływa na pracodawców
Stres
- stres –jak sobie z nim radzić i czy może być czynnikiem motywującym
- czym jest stres i po co nam jest potrzebny i jak go wykorzystać w pozytywny sposób- eustres
- rodzaje stresorów
- praca ze stresem
- kontrolowanie emocje
Sposoby zapobiegania wypaleniu zawodowemu – na poziomie organizacyjnym
- rola lidera w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu pracowników:
reguła wzajemności i zaangażowania, analiza zasobów i mocnych stron zespołu, twórcze wykorzystywanie błędów, jasny podział i zakres obowiązków, informacje zwrotne o pracy, pochwały i konstruktywna krytyka, stymulowanie pracowników do współpracy
- zarządzanie poprzez wartości.
- Wellbeing w organizacji = dobrostan pracownika.
Motywacja do pracy - jak to działa –skąd ja brać i jak motywować innych
- czym jest motywacja
- rola motywacji w świecie pracowniczym
- skuteczne techniki motywacyjne
Praktyczne warsztaty z Job Craftingu.
Wprowadzenie Do Job Craftingu.
Czym jest job crafting i jakie są korzyści z jego stosowania? Teoria i przykłady.
Po co craftować? – potrzeby prowadzące do przekształcania pracy.
Mity na temat pracy – fałszywy obraz budowania sensu pracy.
Pozafinansowe motywy podejmowania pracy.
Job Crafting – sesja praktyczna
analiza pracy, diagnoza zasobów, bariery, dopasowanie, zmiana, action plan.
WPROWADZANIE ZMIAN W ORGANIZACJI
Jak wdrażać Job Craftingu w pracy – praktyczne przykłady
Czas trwania
8 lekcyjnych, 9.00 - 14.00
Prelegenci
Coach, trener i praktyk w zakresie realizacji projektów dofinansowanych z UE. Koordynowała projekty od pomysłu do rozliczenia dotacji, co pozwoliło na zdobycie doświadczenia w pracy przy projektach tzw. miękkich i infrastrukturalnych w ramach perspektywy finansowej 2007-2013, 2014-2020 oraz 2021-2027 (RPO WP, FEP, EFS, POPC, POIŚ, POIG, POWER, PFRON, PWT PL-RU, PWT LT - PL – RU, URBACT III i inne).
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie. Ukończone studia podyplomowe z pedagogiki, doradztwa zawodowegoi coachingu.
Posiada 15 letnie doświadczenie w pracy jako trener. Pracuje warsztatowo, prowadzi coaching i mentoring m.in. pomaga przedsiębiorcom w zakładaniu i dofinansowaniu działalności gospodarczej, rozwoju firm i tworzeniu nowych produktów.
Jest również facylitatorką metody Job Crafting oraz Design Thinking. Prowadzi konsultacje w zakresie poprawy jakości pracy w organizacji. Pasjonuje się kryzysami i wartościami jakie przynoszą jednostce i organizacji. Jest konsultantem i mentorem i kryzysowym.
Prowadząc szkolenia łączy swoją wiedzę praktyczną z metodami coachingowymi. Uczestnicy szkoleń nie tylko zwiększają swoje kompetencje, ale również wychodzą zainspirowani do zmian i dalszego rozwoju.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- certyfikat uczestnictwa
- 4.11% przy zgłoszeniu min. 2 osób
- 8.21% przy zgłoszeniu min. 3 osób
- 12.32% przy zgłoszeniu min. 4 osób
- 16.43% przy zgłoszeniu min. 5 osób Rozwiń
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Nazwa firmy: ATAI Marcin Sobota
- Ulica i nr: Kącka 14
- Kod pocztowy: 05-462
- Miejscowość: Wiązowna
- Numer NIP: 5321776304