O szkoleniu
Zabezpieczenia zapłaty wierzytelności w kontraktach IT odgrywają ważną rolę w zapewnieniu stabilności finansowej oraz ograniczeniu ryzyka dla obu stron umowy. Zwiększa zarazem wiarygodność w oczach kontrahentów oraz może ułatwić rozwiązywanie sporów, gdy te już zaistnieją. Odpowiednia forma zabezpieczenia determinowana jest szeregiem czynników, włącznie z otoczeniem prawnym (formy narzucane przez reżim prawa zamówień publicznych), oceną finansową podmiotu poszukującego zabezpieczenia oraz czasem (możliwość uzyskania zabezpieczenia w banku) czy rodzajem przedmiotu kontraktu (zasadność przewłaszczenie na zabezpieczenie rzeczy ruchomej).
Szkolenie jest dedykowane osobom, które są zaangażowane tworzenie, negocjowanie, zarządzanie oraz realizację umów w branży IT.
Program szkolenia
- Rodzaje zabezpieczeń zapłaty wierzytelności:
- podział zabezpieczeń wierzytelności (osobiste i rzeczowe);
- sposób wyboru odpowiedniej formy zabezpieczenia;
- Gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe:
- pojęcie i forma gwarancji bankowej oraz gwarancji ubezpieczeniowej;
- abstrakcyjność i akcesoryjność zobowiązania z gwarancji;
- zabezpieczenie w postaci gwarancji na gruncie PZP;
- Poręczenie:
- pojęcie poręczenia;
- forma i treść umowy poręczenia;
- zakres odpowiedzialności poręczyciela;
- Przelew wierzytelności na zabezpieczenie (cesja):
- pojęcie cesji;
- forma i treść umowy cesji;
- strony umowy cesji i ich odpowiedzialność (cedent, cesjonariusz, dłużnik wierzytelności)
- Przewłaszczenie na zabezpieczenie rzeczy ruchomych:
- pojęcie przewłaszczenia;
- forma i treść umowy przewłaszczenia;
- strony umowy przewłaszczenia i ich odpowiedzialność (przewłaszczający, podmiot na rzecz którego rzecz przewłaszczono)
- Inne formy zabezpieczenia:
- blokada środków na rachunku bankowym;
- przekaz;
- przystąpienie do długu.
Czas trwania
od godz. 9:30 do godz. 13:30
Prelegenci
Piotr Nepelski
Radca prawny i Managing Associate w Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy. Specjalizuje się w prawie zamówień publicznych oraz prawie umów handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem umów IT. W Kancelarii uczestniczy w pracach praktyki TMT w ramach zespołu IT-Tech i Zamówień Publicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi prawnej największych zamawiających oraz wiodących dostawców rozwiązań IT, w tym w zakresie rozwiązywania sporów.
Konsultant przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji w zakresie prawa zamówień publicznych.
Wielokrotnie brał udział jako prelegent na ogólnopolskich konferencjach branżowych i szkoleniach dla przedstawicieli firm IT i podmiotów biorących udział w przetargach. Autor licznych publikacji z zakresu zamówień publicznych oraz umów IT. Wykładowca na studiach podyplomowych prowadzonych przez Polską Akademię Nauk na kierunku Prawo Zamówień Publicznych.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Center for American Law Studies przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył kursu prawa angielskiego przy British Law Centre. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.
Uzyskał certyfikat AgilePM Foundation w zakresie zarządzania projektami w metodykach zwinnych.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 890 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 990 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
- Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
- Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
- Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
- Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
- Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.
- Nazwa firmy: Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
- Ulica i nr: Bonifraterska 17
- Kod pocztowy: 00-203
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5260209840
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
