O szkoleniu
Szkolenie realizowane jest w formule szkolenia zamkniętego, a więc realizowanego na potrzeby pracowników konkretnej jednostki.
Szkolenie możemy zrealizować na miejscu u Ciebie w firmie lub w innej wybranej lokalizacji. Pozwala to na dostosowanie programu do rzeczywistych problemów i potrzeb klienta, prowadzący ma możliwość omówienia oczekiwań dotyczących zakresu i formy szkolenia bezpośrednio z klientem. Uczestnicy szkolenia otrzymują zaś unikatową możliwość uzyskania odpowiedzi na swoje wątpliwości w zamkniętym gronie pracowników swojej instytucji.
Czas trwania szkoleniajest dostosowywany do konkretnych potrzeb zamawiającego, niemniej jednak szkolenie dla pracowników wykonawcy planowane jest w podstawowej wersji jako szkolenie trwające jeden dzień. Wedle naszej oceny jest to wymiar czasu pozwalający na zapoznanie uczestników z zasadami ubiegania się o zamówienia publiczne.
Program i zakres szkolenia każdorazowo dostosowywany jest do konkretnego klienta po bezpośreniej rozmowie i ocenie potrzeb szkoleniowych.
CENA od 6000 zł (zw. VAT po spełnieniu przesłanek z ustawy o VAT) zależna od formuły szkolenia, miejsca jego organizacji i czasu trwania.
Prawo zamówień publicznych stało się narzędziem codziennej pracy każdego z wykonawców zainteresowanych rynkiem publicznym. Z myślą o nich przygotowaliśmy szkolenie, które ma wprowadzić pracowników wykonawcy w realia nowego prawa zamówień publicznych. Jest to szkolenie przygotowane wyłącznie dla pracowników wykonawcy. Większość dostępnych na rynku szkoleń adresowana jest do zamawiających. Uczestnictwo w nich pracowników wykonawcy nie jest rozwiązaniem optymalnym. Wykonawca potrzebuje spojrzenia na nowe Pzp z zupełnie innej strony niż zamawiający. Dlatego też proponujemy zajęcia, na których będzie można zdobyć praktyczną wiedzę potrzebną do codziennej pracy przy składaniu ofert i udziale w postępowaniach zamówieniowych. Nie będziemy się zaś zajmować tymi aspektami nowego Pzp, które nie mają znaczenia dla pracowników wykonawcy.
Szkolenie skierowane jest do pracowników wykonawców, którzy zajmują się składaniem ofert, monitorowaniem przebiegu zamówień publicznych oraz wykonywania umów.
Program szkolenia
- Wprowadzenie i podstawowe pojęcia
- Systematyka nowego Pzp, jak czytać ustawę?
- Zmiana koncepcji udzielania i realizacji zamówień publicznych
- Nowe pojęcia ustawowe, których znajomość jest niezbędna do udziału w postępowaniu
- Zamówienia bagatelne, zamówienia krajowe i zamówienia unijne
- Podział na zamówienia krajowe i unijne
- Złożenie oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
- Ogłoszenia w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Gdzie szukać informacji o zamówieniach
- Komunikacja z zamawiającym
- Komunikacja pomiędzy zamawiającym a wykonawcą w postępowaniu o udzielenie zamówienia
- Nowe podejście do tworzenia konsorcjów i specyficzne wymogi jakie zamawiający może im stawiać
- Udostępnianie potencjału przez podmioty trzecie
- Opis przedmiotu zamówienia i przedmiotowe środki dowodowe
- Wadium. Przesłanki jego zatrzymania. Zwrot wadium jego konsekwencje
- Kwalifikacja podmiotowa wykonawców, czyli badanie spełnienia warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia
- Warunki udziału w postępowaniu i ich katalog
- Przesłanki wykluczenia wykonawcy po nowemu
- JEDZ oraz podmiotowe środki dowodowe. Terminy, zasady ich składania i uzupełniania
- Postępowanie o udzielenie zamówienia unijnego. Istotne zmiany proceduralnego badania
- Katalog trybów o udzielenie zamówienia
- Terminy składania ofert i wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
- Termin związania ofertą i zupełnie nowe zasady jego biegu. Konsekwencje upływu terminu związania ofertą
- Brak publicznego otwarcia ofert i jego konsekwencje
- Przesłanki odrzucenia oferty i związane z nimi zupełnie nowe podejście do eliminacji wykonawców z postępowania
- Postępowanie o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne – „zamówienia krajowe”
- Rewolucja w zakresie zamówień krajowych
- Zasady ogólne
- Dostępne tryby udzielania zamówień – co zamiast przetargu nieograniczonego?
- Tryb podstawowy
- Przebieg postępowania w wariancie I
- Przebieg postępowania w wariancie II
- Przebieg postępowania w wariancie III
- Podmiotowe i przedmiotowe środki dowodowe
- Umowa w sprawie zamówienia publicznego
- Ustawowe wymuszenie zwiększonej równości stron umowy
- Katalog umownych postanowień zakazanych czyli czego zamawiający nie może wpisać do umowy
- Obowiązkowa waloryzacja umów
- Zasady wnoszenia i zwrotu zabezpieczenia należytego wykonania umowy
- Odwołania do KIO, Skargi do sądu zamówień publicznych oraz rozstrzyganie sporów w trakcie realizacji umowy
- Spory w trakcie realizacji umowy – ustawowe możliwości ugodowego zakończenia sporu
Czas trwania
do ustalenia
Prelegenci
r.pr. Paweł Wójcik – właściciel Kancelarii. Zajmuje się zamówieniami publicznymi i organizacją zakupów w jednostkach publicznych od ponad 18 lat. Kierował między innymi działem zamówień publicznych w największym w UE edukacyjnym projekcie badawczym, w którym od podstaw stworzył cały system udzielania zamówień publicznych. Występuje jako doradca i konsultant wspierający jednostki zamawiające zarówno w codziennej pracy jak i w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Jako szkoleniowiec przeprowadził ponad 100 szkoleń z zakresu prawa zamówień publicznych. Ekspert z listy Ministra Gospodarki ds. kontroli zamówień publicznych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Innowacyjna Gospodarka w ramach perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2007 – 2013.
Jest autorem komentarza do nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych: E. Wiktorowska, A. Wiktorowski, P. Wójcik, A. Gawrońska-Baran, Prawo zamówień publicznych. Komentarz. wyd. Wolters Kluwer 2021 oraz książki Zamówienia publiczne na usługi w zakresie badań naukowych, Warszawa 2012 a także szeregu innych opracowań i publikacji dostępnych w systemie informacji prawnej Lex w tym publikacji Komentarz do wybranych przepisów ustawy – Prawo zamówień publicznych. Zamówienia badawczo – rozwojowe. (System Informacji Prawnej LEX 2018) oraz Tajemnica przedsiębiorstwa w zamówieniach publicznych (Presscom 2010).
Na polu poszukiwania efektywnych rozwiązań z zakresu zamówień publicznych miał przyjemność współpracować m.in. z Instytutem Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Instytutem Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauki, Uniwersytetem Warszawskim, Akademią Sztuki Wojennej, Centrum Badań i Edukacji Statystycznej Głównego Urzędu Statystycznego, czy Dzielnicowym Biurem Finansowania Oświaty dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Prowadził szkolenia m.in. dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Agencji Rozwoju Przemysłu, Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki czy Collegium Civitas.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- certyfikat uczestnictwa
- konsultacje indywidualne
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Nazwa firmy: Paweł Wójcik Kancelaria Radcy Prawnego
- Ulica i nr: Kluczborska 1/46
- Kod pocztowy: 01-461
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 1181416005
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
