O szkoleniu
-
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z praktycznymi aspektami stosowania Prawa zamówień publicznych oraz zwrócenie uwagi na obszary, szczególnie istotne z punktu widzenia przygotowywania i prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w których często stwierdzane są uchybienia i nieprawidłowości.
Uczestnicy (przedstawiciele zamawiających) zdobędą praktyczną wiedzę na temat sposobu prowadzenia postępowania zgodnie z prawem, zarówno na etapie jego przygotowania, jak i na etapie oceny wniosków/ofert. Zaś wykonawcy dowiedzą się, jak prawidłowo interpretować postanowienia SWZ i w jaki sposób złożyć poprawną ofertę/wniosek.
Na przedmiotowym szkoleniu zostaną przekazane istotne informacje dla Zamawiających i Wykonawców w zakresie nowego prawa zamówień publicznych.
Korzyści dla uczestników
Szkolenie daje uczestnikom możliwość zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie stosowania Prawa zamówień publicznych (analiza konkretnych casusów), która pozwoli na zamówienie świadczenia oczekiwanego przez zamawiającego w warunkach uczciwej konkurencji i poprawne zweryfikowanie wniosku/oferty wykonawcy. Zaś, w przypadku wykonawców, umożliwi przygotowanie oferty zgodnie z wymogami zamawiającego i w granicach prawa, w taki sposób, aby uniknąć negatywnej oceny ze strony zamawiającego (wykluczenia wykonawcy z postępowania, odrzucenia jego oferty).
Projekt szkolenia/warsztatów został przygotowany dla:
-zamawiających, osób przygotowujących i prowadzących postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego;
-wykonawców, ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego i składających wnioski/oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
Grupa docelowa:
-pracownicy wydziałów zamówień publicznych w jednostkach samorządu terytorialnego i administracji rządowej;
-specjaliści ds. zamówień publicznych zatrudnieni w jednostkach służby zdrowia, szkolnictwie, służbach mundurowych, wymiarze sprawiedliwości, ośrodkach pomocy społecznej, urzędach pracy;
-przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego;
-przedstawiciele administracji rządowej;
-wykonawcy;
-wszystkie osoby pragnące zdobyć kompleksową i aktualną wiedzę na temat funkcjonowania systemu zamówień publicznych.
Program szkolenia
1. Szacowanie wartości zamówienia.
2. Zakaz łączenia lub dzielenia zamówienia na części.
3. Zamówienia mieszane.
4. Zapewnienie bezstronności i obiektywizmu osób wykonujących czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
5. Opis przedmiotu zamówienia.
6. Wadium.
7. Warunki udziału w postępowaniu a naruszenie zasady proporcjonalności i uczciwej konkurencji.
8. Oświadczenia i dokumenty składane w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia – podmiotowe środki dowodowe.
9. Korzystanie z potencjału innych podmiotów.
10. Podwykonawstwo.
11. Uzupełnianie dokumentów i ich wyjaśnianie.
12. Badanie i ocena ofert.
13. Termin związania ofertą – obowiązki zamawiającego i wykonawcy związane z zachowaniem terminu związania ofertą.
14. Naruszenia dotyczące wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki.
15. Przesłanki unieważnienia postępowania.
16. Obowiązki informacyjne zamawiającego w toku postępowania.
17. Umowy w sprawach zamówień publicznych.
W przypadku szkolenia w formule on-line modyfikacji mogą ulec forma i sposób realizacji zaplanowanych dla Państwa ćwiczeń.
Powyższy program rozwojowy jest również dostępny w formie zamkniętej, wyłącznie dla pracowników Państwa firmy. W przypadku szkoleń zamkniętych zakres tematyczny poszczególnych bloków może ulec zmianie, ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej oczekiwania pracowników i potrzeby organizacji zlecającej szkolenie. Gwarantujemy wysoką jakość merytoryczną i organizacyjną szkolenia. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących zamkniętej formuły szkoleń prosimy o kontakt:
Czas trwania
2 dni
Prelegenci
To doświadczony trener z zakresu zamówień publicznych, posiadający ponad 10 lat praktycznego doświadczenia w sektorze publicznym oraz prywatnym.
Jest konsultantem dla różnorodnych instytucji publicznych i przedsiębiorstw prywatnych.
Były Dyrektor Biura Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta, gdzie nadzorował i koordynował procesy przetargowe na różnorodne projekty infrastrukturalne oraz usługowe.
Doradca w kancelarii prawniczej specjalizującej się w prawie zamówień publicznych, gdzie udzielał porad prawnych, analizował dokumentacje przetargowe oraz reprezentował klientów w sporach związanych z zamówieniami publicznymi.
Współautor nowelizacji ustawy o zamówieniach publicznych, wnioskując o wprowadzenie zmian mających na celu usprawnienie procesu przetargowego i zwiększenie przejrzystości.
Prowadził szereg szkoleń, warsztatów i wykładów na temat prawnych i praktycznych aspektów zamówień publicznych, dzieląc się wiedzą z szerokim gronem odbiorców.
Głęboka znajomość prawa zamówień publicznych oraz aktualnych przepisów.
Umiejętność interpretacji dokumentacji przetargowej i sporządzania wniosków ofertowych.
Doskonała zdolność analizy ryzyka i oceny zgodności procesów przetargowych z obowiązującymi regulacjami.
Znajomość praktycznych narzędzi zarządzania projektami w kontekście zamówień publicznych.
To autorytet w dziedzinie zamówień publicznych, którego obecność jako trenera na szkoleniu zagwarantuje wartościową edukację oraz praktyczne umiejętności uczestnikom.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 1 190 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych w celu potwierdzenia rezerwacji.
- Nazwa firmy: Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
- Ulica i nr: Libelta 1a/2
- Kod pocztowy: 61-706
- Miejscowość: Poznań
- Numer NIP: 7772616176