O szkoleniu
Zapraszamy na 3-dniowe szkolenie prowadzone w trybie online oraz stacjonarnym. Celem szkolenia jest uzyskanie przez uczestnika niezbędnej wiedzy do zarządzania i administrowania bezpieczeństwem obiektu.
Cele szkolenia:
- Uzyskanie wiedzy z zakresu istniejących zagrożeń, ich analizy oraz szacowania ryzyka.
- Nabycie umiejętności poruszania w zagadnieniach dotyczących ochrony obiektów i obszarów uwzględniającej ochronę fizyczną (z wykorzystaniem urządzeń technicznych i systemów elektronicznych), osobową, teleinformatyczną, prawną.
- Kształtowanie umiejętności współdziałania pomiędzy osobami zarządzającymi bezpieczeństwem obiektów a pracownikami ochrony i służbami państwowymi (Policja , PSP, ABW, ŻW, SKW).
- Zapoznanie się ze sposobami reagowania na incydenty bezpieczeństwa.
- Poznanie zasad i celowości przeprowadzenia audytu bezpieczeństwa.
- Usystematyzowanie posiadanej i uzyskanej wiedzy.
Szkolenie kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy i umiejętności w temacie zarządzania bezpieczeństwem obiektów.
Program szkolenia
Zakres tematyczny szkolenia:
- Podział obiektów z uwagi na sposób i poziom ochrony, lokalizację i wielkość.
- Przedstawienie i omówienie regulacji prawnych i quasi- prawnych.
- Obiekty: podlegające obowiązkowej ochronie, szczególnie ważne dla bezpieczeństwa i obronności państwa, należące do infrastruktury krytycznej. Sporządzanie planów ochrony (różnice), w tym tzw. załącznika antyterrorystycznego ( na podstawie jakich kryteriów w/w obiekty są klasyfikowane do określonej kategorii, zasady ich rejestracji, itp.)
- Sposoby analizy i monitorowania zagrożeń bezpieczeństwa i szacowania ryzyka – jako podstawowy wyznacznik tworzenia systemów zarządzania bezpieczeństwem.
- Zagrożenia wynikające z „czynnika ludzkiego” .
- Aspekty praktyczne dokonywania oceny zagrożeń i analizy ryzyka (jak zrobić to dobrze i tanio – przy wykorzystaniu posiadanej wiedzy i ogólnie dostępnych narzędzi).
- Organizacyjne, fizyczne, techniczne, osobowe, teleinformatyczne i prawne zabezpieczenie obiektów, jako podstawowy element zarządzania bezpieczeństwem obiektów.
- Ewakuacja osób znajdujących się w obiekcie/obszarze, w zależności od zaistniałego zdarzenia (uwzględnienie przepisów, wytycznych Szefa OC, ABW, Policji).
- Audyt bezpieczeństwa.
- Zarządzanie incydentami bezpieczeństwa.
- Case study – doświadczenia wykładowcy wynikające z zarządzania bezpieczeństwem obiektów.
Łącznie ok. 21 godz. lekcyjnych podczas 3 dni szkolenia.
Czas trwania
3 dni
Prelegenci
ppłk rez. Marek Pawłowski - Specjalista ds. bezpieczeństwa zarządzania obietami i zarządzania kryzyowego
lub
insp. Dariusz Deptała - b. Inspektor Policji, posiada duże doświadczenia dydaktyczne, był wieloletnim wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie, Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Aktualnie prowadzi zajęcia z następujących zagadnień: przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym i prewencja antyterrorystyczna, w tym z tzw. załącznika antyterrorystycznego, sprawy obronne, zarządzanie bezpieczeństwem obiektów, bezpieczeństwa osobistego.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rynia
Wczasowa 59
woj. mazowieckie
Bukowina Tatrzańska
Karpęciny 5a
woj. małopolskie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
- konsultacje indywidualne
- 5% przy zgłoszeniu min. 2 osób
- 10% przy zgłoszeniu min. 3 osób
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.
Zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać najpóźniej na 5 dni roboczych przed rozpoczęciem wybranych zajęć. Ilość miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu decyduje data zgłoszenia.
- Nazwa firmy: Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych
- Ulica i nr: Pl. Grunwaldzki 8/10
- Kod pocztowy: 40-127
- Miejscowość: Katowice
- Numer NIP: 6342559104