O szkoleniu
Cel szkolenia
Szkolenie ma przybliżyć poszczególne aspekty zarządzania nieruchomością, poczynając od jego celu, poprzez zakres funkcjonalny (czynności zarządzania), obowiązki ustawowe zarządcy, sposób uregulowania współpracy (umowa o zarządzanie) oraz zagadnienia szczególne dotyczące eksploatacji nieruchomości. W założeniu szkolenie ma na celu pokazanie zarządzania nieruchomością w aspekcie praktycznym, tj. analizując pozycję zarządcy w poszczególnych sytuacjach charakterystycznych dla eksploatacji obiektu oraz pokazując optymalne wzorce działania.
Druga część szkolenia dotyczy nadzoru inwestorskiego oraz funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego. Omawia charakterystykę prawną i merytoryczną nadzoru inwestorskiego, sposób jego ustanowienia i pełnienia, a także prawa i obowiązki inwestora (jako zleceniodawcy inspektora) oraz inspektora (jako usługodawcy).
Korzyści dla uczestników
-Udział w szkoleniu pozwoli Uczestnikom zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania nieruchomościami i nadzoru nad inwestycjami budowlanymi.
-Możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z ekspertem w dziedzinie zarządzania nieruchomościami i nadzoru nad inwestycjami budowlanymi.
-Ciekawe materiały szkoleniowe.
-Nauka praktycznych umiejętności stosowania przepisów.
-Zaletą szkolenia jest możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z przedstawicielami różnorodnych instytucji realizującymi projekty w bliskim dla uczestników środowisku.
Grupa docelowa
Szkolenie przeznaczone jest dla osób realizujących zadania z zakresu zarządzania nieruchomościami o różnych funkcjach. Grupą docelową są również osoby związane zawodowo z realizacją czynności inspektora nadzoru, ale i współpracujące z takimi podmiotami jako inwestor, kierownik budowy, czy autor projektu budowlanego.
Program szkolenia
|Program szkolenia jest własnością intelektualną SEMPER i przetwarzanie go dla celów komercyjnych bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.|
Moduł I: Zarządzanie nieruchomościami
1. Wprowadzenie sposoby sprawowania zarządu nieruchomością, celowość ustanowienia zarządcy.
2. Właściciel / zarządca nieruchomości / najemca / zarząd nieruchomością wspólną rozróżnienie pojęć i pozycji prawnych (uprawnienia - obowiązki).
3. Powierzenie zarządzania nieruchomością zarządca i umowa o zarządzanie.
a. Cechy zawodu zarządcy nieruchomości.
b. Elementy konieczne (podstawowe) i zalecane umowy o zarządzanie nieruchomością.
c. Konsekwencje nowelizacji Ustawy o gospodarce nieruchomościami otwarcie zawodu zarządcy nieruchomości.
4. Podstawowe obowiązki w zakresie zarządzania nieruchomością.
a. Utrzymanie właściwego stanu nieruchomości i otoczenia.
b. Prowadzenie dokumentacji eksploatacyjnej nieruchomości - dziennik budowy / książka obiektu / dokumentacja techniczna i serwisowa.
c. Kontrole i przeglądy okresowe rodzaje, zakres, sposób realizacji i sankcje za zaniedbania.
d. Nakazy organów
e. Prawo sąsiedzkie a bieżące zarządzanie nieruchomością.
6. Konserwacja bieżąca obiektu odmienności dla poszczególnych elementów nieruchomości (ciągi komunikacyjne, urządzenia, instalacje, systemy p.poż.), zakres i sposób przeprowadzania (organizacji), możliwości optymalizacji.
7. Roboty budowlane w trakcie użytkowania nieruchomości remont, przebudowa, zmiana sposobu użytkowania oraz konieczna dokumentacja.
8. Osoby niepełnosprawne i starsze jako użytkownicy nieruchomości omówienie poszczególnych rodzajów pomieszczeń oraz związanych z nimi obostrzeń i zaleceń eksploatacyjnych.
9. Rozbiórka obiektu prawne i praktyczne aspekty realizacji. Ryzyka i zagrożenia wobec podmiotów trzecich np. użytkowników części eksploatowanej.
10. Katastrofa budowlana szkody na osobie i mieniu, zakres odpowiedzialności właściciela, zarządcy, użytkownika (np. najemcy) obiektu.
Moduł II: Nadzór nad inwestycjami budowlanymi
1. Nadzór inwestorski / budowlany / autorski - rozróżnienie pojęć i funkcji.
2. Nadzór inwestorski charakterystyka ogólna (kiedy, z jakich przyczyn, na czyje polecenie).
3. Nadzór inwestorski charakterystyka podmiotowa (podmioty uprawnione / wykwalifikowane).
4. Nadzór inwestorski charakterystyka przedmiotowa (obszar działania, obowiązków i uprawnień) oraz podstawa prawna sprawowania (decyzja administracyjna, umowa cywilnoprawna itp.).
5. Obowiązki formalnoprawne inwestora związane z ustanowieniem nadzoru inwestorskiego.
6. Naruszenie nakazu / obowiązku ustanowienia nadzoru inwestorskiego konsekwencje prawno-faktyczne.
7. Odpowiedzialność zawodowa w budownictwie uchybienia w realizacji obowiązków nadzoru inwestorskiego.
Podsumowanie warsztatów szkoleniowych.
W przypadku szkolenia w formule on-line modyfikacji mogą ulec forma i sposób realizacji zaplanowanych dla Państwa ćwiczeń.
Czas trwania
3 dni
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Zakopane
woj. małopolskie
Rejestracja
- Zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 2 390 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
- Rozwiń
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- Zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 1 940 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych w celu potwierdzenia rezerwacji.
Masz pytania? Napisz do nas
