O szkoleniu
Formy prowadzenia zajęć: analiza przypadków praktycznych połączona z metodami i formułami obliczeniowymi, analizy, ćwiczenia i rozwiązywanie problemów, forum decyzyjne
- praktyczne formułowanie problemu - 20%
- narzędzia metodyczne - 30%
- case study, ćwiczenia i analizy rachunkowe - 50%
Zasadniczym celem szkolenia jest analiza, ocena oraz nakreślenie wymaganych usprawnień w organizacji logistyki przedsiębiorstwa i poszczególnych procesów wchodzących w jej skład.
Cele szczegółowe:
- pod kątem wiedzy: Zapoznanie z istotą i treścią procesów logistycznych, strategiami jakie nimi rządzą, zasadami i procedurami planowania i wdrażania procesów logistycznych w łańcuchach dostaw, metodami oceny kosztowej procesów i zadaniami controllingu w tym zakresie, przygotowaniem i wdrożeniem zmian w łańcuchach dostaw przedsiębiorstwa.
- pod kątem umiejętności: Nabycie umiejętności zastosowania właściwych narzędzi niezbędnych do projektowania, optymalizacji i przebudowy procesów logistycznych w łańcuchu dostaw przedsiębiorstwa,
- pod kątem postaw społecznych: Dzięki nabytej wiedzy i umijętnościom w sposób pewny i zorganizowany będzie wdrażał zmiany organizanizacyjne w firmie.
Szkolenie skierowane jest do:
- kadry kierowniczej oraz pracowników działów logistycznych (tj. zakupów, zaopatrzenia, dystrybucji, planowania, gospodarki magazynowej, transportu)
- analityków i planistów łańcuchów dostaw
Program szkolenia
Program szkolenia
1. Analiza procesów logistycznych w przedsiębiorstwie i jego łańcuchach dostaw. A) Definiowanie procesu logistycznego.
B) Opis procesu i tworzenie map procesów.
2. Analiza szczegółowa procesów i działań logistycznych.
A) Projektowanie przebiegów procesów logistycznych (marszrut):
- zaopatrzenia
- zarządzania zapasami
- magazynowania
- transportu
- logistyki produkcji
- dystrybucji
B) Definiowanie wymagań (potrzeb obsługi) i dysponowanych zasobów logistycznych.
3. Optymalizacja procesów logistycznych.
- Kompleksowa i zrównoważona (zbilansowana) analiza wskaźnikowa procesów logistycznych.
- Analiza i pomiar efektywności procesu logistycznego.
- Audyt procesów logistycznych.
- System informatyczny wspomagania zarządzania procesami.
- System raportowania procesów.
Wszelkie prawa autorskie do powyższego opracowania są zastrzeżone na rzecz autora; jakiekolwiek korzystanie z konstrukcji planu oraz jego powielanie przy użyciu zastosowanych lub zbliżonych znaczeniowo sformułowań jest zabronione bez pisemnej zgody autora.
Czas trwania
!!!!!! TERMIN GWARANTOWANY - OSTATNIE WOLNE MIEJSCE !!!!!! - zgłoś się
PLAN SZKOLENIA:
1 dzień szkolenia:
- godz. 10.00 - 11.30: rozpoczęcie, zajęcia 2 godz.
- godz. 11.30 - 11.45: przerwa na kawę
- godz. 11.45 - 13.15: c.d. zajęć 2 godz.
- godz. 13.15 - 14.00: lunch
- godz. 14.00 - 15.30: c.d. zajęć 2 godz.
Prelegenci
Od 20 lat zajmuje się problematyką zarządzania operacyjnego przedsiębiorstw i łańcuchów dostaw, controllingu i kosztów oraz poprawy efektywności procesów. Ekspert / doradca zarządów wielu przedsiębiorstw, kierował lub był wykonawcą projektów dla przedsiębiorstw polskich i zagranicznych w zakresie doboru strategii operacyjnej, organizacji systemów zarządzania i controllingu, a także racjonalizacji procesów zakupów i zaopatrzenia, zarządzania zapasami, magazynowania, produkcji, transportu i dystrybucji. Ze względu na interdyscyplinarny obszar realizowanych prac i wymaganej w praktyce wiedzy.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Kraków
woj. małopolskie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
- konsultacje indywidualne
- Rozwiń
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailem, pocztą. Potwierdzenie wysyłamy zgłoszonym uczestnikom e-mailem na 7 dni przed szkoleniem, po potwierdzeniu prosimy o dokonywanie wpłat za szkolenie na konto wskazane w potwierdzeniu. Faktury zostaną przekazane uczestnikom osobiście na szkoleniu lub wysłane pocztą. Istnieje możliwość płatności gotówką w dniu kursu po uzgodnieniu z organizatorem.
Zgłoszenie jest umową uczestnictwa w szkoleniu zawartą pomiędzy Organizatorem a firmą/uczestnikami zgłoszonymi. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie do organizatora zgłoszenia. Odwołanie zgłoszenia musi być dokonane w formie pisemnej lub telefonicznej. Niedokonanie wpłaty nie jest jednoznaczne z rezygnacją ze szkolenia. W przypadku wycofania zgłoszenia w terminie do 8 dni przed szkoleniem, zwracamy całą wpłatę; w przypadku rezygnacji w terminie późniejszym niż 8 dni lub niestawienie się na szkoleniu- uczestnik zostanie obciążony kosztem 100% wartości zamówienia. W przypadku odwołania szkolenia zwracamy wpłaconą opłatę. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany prowadzących/ trenerów oraz miejsca szkolenia z przyczyn niezależnych od organizatora.
- Nazwa firmy: Fundacja Promocji Edukacyjnej ORYLION
- Ulica i nr: Aleja Warszawska 102
- Kod pocztowy: 20-824
- Miejscowość: Lublin
- Numer NIP: 7122882045
Masz pytania? Napisz do nas
