O warsztatach
Cel szkolenia
Zdobycie przez uczestników wiedzy i umiejętności z zakresu dostępnych źródeł finansowania przedsięwzięć inwestycyjnych i bieżących, prawa dotacyjnego, zasad finansowania projektów w ramach Polityki Spójności oraz Krajowego Planu Odbudowy w Perspektywie Finansowej 2021-2027, w tym „Polskiego Ładu”, a także poprawa umiejętności finansowej i merytorycznej w zakresie sporządzania wniosków o dofinansowanie zewnętrzne, ich analizy, a także rozliczeń w zakresie finansowym i merytorycznym.
Aktywny udział w szkoleniu zmniejszy ryzyko popełnienia błędów przy ubieganiu się o dofinansowanie, udzielaniu dofinansowania, wykorzystywaniu otrzymanych środków, ich rozliczaniu oraz przyjęciu sprawozdania z dofinansowanego zadania publicznego.
Kierownicy jednostek sektora finansów publicznych oraz komórek organizacyjnych, główni księgowi, skarbnicy, sekretarze, audytorzy wewnętrzni, pracownicy działów finansowo-księgowych, planowania i kontroli, a także przedstawiciele podmiotów nienależących do sektora finansów publicznych, ubiegających się o środki zewnętrzne, w szczególności dotacje budżetowe, dofinansowania z państwowych funduszy celowych, pozostałych rządowych funduszy lub środków unijnych w ramach Polityki Spójności oraz Krajowego Planu Odbudowy.
Program warsztatu
- Zasady kwalifikowalności wydatków w perspektywie finansowej 2021-2027:
- Ramy czasowe kwalifikowalności.
- Zasięg geograficzny kwalifikowalności.
- Ocena kwalifikowalności projektu.
- Zasada faktycznego poniesienia wydatku.
- Wydatki ponoszone zgodnie z zasadą uczciwej konkurencji.
- Uproszczone metody rozliczania wydatków: stawki jednostkowe i metody ryczałtowe.
- Zakaz podwójnego finansowania.
- Podstawowe kategorie kosztów kwalifikowanych w latach 2021-2027:
- Wkład niepieniężny.
- Opłaty finansowe, doradztwo i inne usługi związane z realizacją projektu.
- Zakup środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
- Amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
- Leasing.
- Podatek VAT od towarów i usług oraz inne podatki i opłaty.
- Kwalifikowalność działań informacyjno-promocyjnych.
- Koszty pośrednie:
- Przygotowanie projektu.
- Zarządzanie projektem.
- Koszty związane z angażowaniem personelu:
- Stosunek pracy.
- Stosunek cywilnoprawny.
- Osoby samozatrudnione.
- Inne formy angażowania personelu projektu.
- Wniosek o płatność w perspektywie finansowej 2021-2027:
- Terminy składania Wniosku o płatność.
- Rodzaje i funkcje Wniosków o płatność.
- Uproszczone formy dokonywania rozliczeń: stawki jednostkowe i metody ryczałtowe
- Prezentacja wniosku o płatność oraz przykładów dokumentów rozliczeniowych.
- Załączniki do Wniosku o płatność.
- Wykazywanie postępu rzeczowo-finansowego projektu.
- Omówienie pól sprawozdawczych we wniosku o płatność.
- Obsługa systemu informatycznego służącego składaniu Wniosków o płatność.
- Typowe błędy w toku procesu rozliczeń.
- Studium przypadku:
- Weryfikacja kwalifikowalności wydatków na podstawie przykładowych dowodów księgowych.
- Weryfikacja poprawności dokumentacji rozliczeniowej służącej dokumentowaniu wydatków.
Czas trwania
od 09:00 do 14:00
Prelegenci
Radosław Gierałtowski
Absolwent Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.
Kluczowe kwalifikacje jakie posiada to planowanie, analiza finansowa, controlling finansowy oraz sprawozdawczość budżetowa i budżet zadaniowy, aplikacja i rozliczanie środków współfinansowanych z UE, zamówienia publiczne.
Autor publikacji z rozliczania środków europejskich, polityki Polski na tle UE. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako konsultant ds. Unii Europejskiej, pracownik i kierownik w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.
Zdobył także Certyfikat ukończenia szkolenia „Kontrola zarządcza w jednostkach sektora finansów publicznych” oraz szereg Certyfikatów z „Rozliczania projektów współfinansowanych z EU”, „Promocja projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej”, „Prawo Zamówień Publicznych”, Seminarium dla menedżerów i pracowników administracji Województwa pt. „Przygotowani do Europy – składanie wniosków, wykorzystanie i rozliczanie europejskich środków pomocowych”, Szkolenie pt. „Pomoc publiczna w Unii Europejskiej”, „Praktyczne wykorzystanie nowoczesnych systemów teleinformatycznych (ICT) w zakresie zarządzania dokumentami i sprawami w urzędzie, przedsiębiorstwie, instytucji”, “Audyt zewnętrzny projektu unijnego”, “Zamówienia publiczne w aspekcie kontroli projektów realizowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego”, “Dokumentacja rozliczeniowa środków unijnych- przygotowywanie i opisywanie dokumentów księgowych”, “Rozliczanie projektów współfinansowanych z EFS - weryfikacja i rozliczanie wniosków o płatność”, „Zasady kontroli projektów realizowanych w ramach PROW w latach 2014 – 2020”, „Ewaluacja, audyt i kontrola w projektach współfinansowanych z funduszy UE”, „Ocena funkcjonowania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Polsce na tle wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej”, „Ocena wpływu realizacji PROW 2014-2020 na gospodarkę Polski”, „Przeprowadzanie czynności kontrolnych w ramach działań związanych z Inwestycjami w środki trwałe, Podstawowymi usługami i odnową miejscowości na obszarach wiejskich oraz „LEADER” delegowanych do Samorządów Województw – PROW 2014 – 2020, Wyznaczenie wartości wskaźnika rezultatu Wzrost wartości dodanej brutto (GVA) dla gospodarstw korzystających z pomocy w ramach PROW 2014-2020”, „Wpływ Wspólnej Polityki Rolnej i Polityki Spójności na rozwój obszarów wiejskich”.
Doświadczenie trenerskie zdobył szkoląc właścicieli firm i przedsiębiorstw, studentów, kadrę zarządzającą firm z sektora MSP.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 590 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 690 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
- Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
- Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
- Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
- Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
- Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.
- Nazwa firmy: Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
- Ulica i nr: Bonifraterska 17
- Kod pocztowy: 00-203
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5260209840
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
