O webinarze
Zapraszamy do udziału w nieodpłatnym webinarium z cyklu GGLider, podczas którego adwokat Magdalena Grykowska, kierująca w Kancelarii GGL zespołem prawa pracy, odpowie na praktyczne pytania, dotyczące tzw. dyrektywy o transparentności - czyli dyrektywy ws. wzmocnienia stosowania zasady równości wynagrodzeń dla mężczyzn i kobiet za taką samą pracę lub pracę o takiej samej wartości za pośrednictwem mechanizmów przejrzystości wynagrodzeń oraz mechanizmów egzekwowania, z którymi zetknęła się w trakcie prowadzonych przez siebie szkoleń.
Tzw. dyrektywa o transparentności została uchwalona 10 maja 2023 r. i ma zostać implementowana przez państwa członkowskie do 7 czerwca 2026 r. W MRPiPS został powołany zespół, który ma przygotować jej implementację. Jednocześnie, poselski projekt zmian ustawy – Kodeks pracy, jest aktualnie w toku i obejmuje niektóre elementy dyrektywy. Prace w obu przypadkach są dopiero w fazie wstępnej, lecz pracodawcy, zwłaszcza firmy zatrudniające powyżej 50 pracowników, już teraz powinni przygotowywać się do nadchodzących zmian.
Ustawa o ochronie sygnalistów miała vacatio legis (okres wejścia w życia) wynoszący 3 miesiące. Dla zmian wynikających z dyrektywy o transparentności, taki okres z pewnością nie wystarczy, aby pracodawca odpowiednio przygotował i wdrożył nowe rozwiązania. Tym bardziej, że często nie posiada zebranych czy przeanalizowanych danych, dotyczących struktury wynagradzania.
Intencją prawodawcy unijnego jest to, by świadczenia dla pracownika obejmowały:
- odzyskanie pełnego zaległego wynagrodzenia i związanych z nim premii lub świadczeń rzeczowych;
- odszkodowanie za utracone szanse;
- zadośćuczynienie za szkody niematerialne;
- oraz odszkodowanie za szkody spowodowane przez inne odpowiednie czynniki.
Jednocześnie - implementacja dyrektywy będzie musiała przewidywać skuteczne, proporcjonalne i odstraszające kary w przypadku naruszeń przepisów krajowych, ale także kompleksowy system odszkodowawczy. Pracodawcy muszą liczyć się z tym, że zbagatelizowanie tematu przejrzystości i działań mających na celu minimalizację luki płacowej, mogą okazać się bardzo kosztowne.
- Webinaria kierowane są do właścicieli firm i osób zarządzających, członków zarządów i menedżerów wyższego szczebla, a także prawników wewnętrznych. Szczególnie zapraszamy szefów działów HR.
- Udział w spotkaniu jest nieodpłatny, konieczna jest rejestracja z adresu email z domeny służbowej.
- O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzeniem, że zgłoszenie zostało zaakceptowane jest link, który umożliwi udział w webinarium, wysyłany najpóźniej na dzień przed wydarzeniem. GGL zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia.
- Spotkanie jest zamknięte dla prawników z kancelarii prawnych, przedstawicieli firm doradczych i konkurencyjnych – dziękujemy za Państwa zrozumienie.
Program webinaru
Adwokat Magdalena Grykowska, szefowa praktyki prawa pracy w GGL, odpowie na pytania, z którymi dotąd zetknęła się w trakcie prowadzonych przez siebie szkoleń. To tematy, z którymi już mierzą się pracodawcy przygotowujący swoje firmy na zmiany wynikające z tzw. dyrektywy o transparentności
Czas trwania
Data: środa, 11 czerwca 2025 r., godz 10:00
Online via Click Meeting
Prelegentka: adwokat Magdalena Grykowska
Prelegenci
Ekspertka kierująca zespołem prawa pracy kancelarii. Specjalizuje się w doradztwie na rzecz przedsiębiorców, głównie w zakresie spraw gospodarczych oraz w obszarze prawa pracy.
Posiada bogate doświadczenie procesowe, które wykorzystuje wspierając biznes Klientów we wszystkich aspektach funkcjonowania przedsiębiorstwa – od doradztwa w sprawach korporacyjnych, poprzez kwestie compliance czy sporządzanie i negocjowanie umów, aż do wsparcia w postępowaniach sądowych.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Webinaria kierowane są do właścicieli firm i osób zarządzających, członków zarządów i menedżerów wyższego szczebla, a także prawników wewnętrznych.
Udział w spotkaniu jest nieodpłatny, konieczna jest rejestracja z adresu email z domeny służbowej.
O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzeniem, że zgłoszenie zostało zaakceptowane jest link, który umożliwi udział w webinarium, wysyłany najpóźniej na dzień przed wydarzeniem. GGL zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia.
Spotkanie jest zamknięte dla prawników z kancelarii prawnych, przedstawicieli firm doradczych i konkurencyjnych – dziękujemy za Państwa zrozumienie.
- Nazwa firmy: GÓRALSKI & GOSS Spółka Partnerska Adwokatów
- Ulica i nr: Pl. I. Gugulskiego 1
- Kod pocztowy: 02-661
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 7010268156
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
