O webinarze
Dowiedz się, jak prawidłowo policzyć ślad węglowy generowany przez Twoje przedsiębiorstwo. Naucz się, jak działa kalkulator śladu węglowego – zrób to dla środowiska i dla zachowania własnej konkurencyjności.
Poznanie śladu węglowego to pierwszy krok w budowaniu i wdrażaniu strategii redukcji emisji gazów cieplarnianych. Firmy działają w ten sposób ze względów środowiskowych, ale także z przyczyn czysto biznesowych.
Ograniczając swój ślad węglowy, firmy mogą liczyć na szereg innych korzyści takich jak np. zmniejszenie kosztów, które wynikają z obniżenia zużycia energii, dostęp do lepszych warunków finansowania albo wdrożenie innowacji (np. poprzez digitalizację procesów). Ponadto, coraz częściej partnerzy biznesowi, kontrahenci czy klienci będą pytali firmy o to, jaki ślad węglowy generują. Będą sprawdzać emisyjność swoich dostawców – nawet małych podmiotów, które nie są zobowiązane do raportowania takich danych.
Partnerem webinarium jest ING Bank Śląski
- Podczas webinarium dowiesz się, czym jest ślad węglowy i jak budować swoją przewagę w zakresie konkurencyjności klimatycznej
- Co więcej, nauczysz się, jak działa kalkulator śladu węglowego, jakie dane należy przygotować i jak zaplanować obliczenia
- Kierownictwo wyższego i średniego szczebla, w tym kierownicy działu CSR, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, zakupów (łańcuch dostaw), sprzedaży, relacji inwestorskich, komunikacji, marketingu, oraz członkowie rad nadzorczych.
- Pracownicy działów ochrony środowiska, zakupów, sprzedaży, CSR, zarządzania energią.
- Osoby zainteresowane obliczaniem śladu węglowego, które już posiadają pewną wiedzę teoretyczną na ten temat i pragną rozwijać umiejętności praktyczne oraz zdobyć pewność w praktycznych aspektach oblicze
- Osoby odpowiedzialne w organizacjach za obliczanie śladu węglowego oraz raportowanie niefinansowe.
- Firmy, które chcą usystematyzować swoją wiedzę z zakresu obliczania śladu węglowego, zarówno te, które posiadają pewne doświadczenie w tym obszarze, jak i te, które po raz pierwszy zaczynają interesować się tym tematem.
Program webinaru
W trakcie eksperckiego webinarium dowiesz się:
- Czym jest ślad węglowy i dlaczego może być ważny dla Twojej firmy;
- Czym jest ślad węglowy w zakresie 1,2 i 3;
- Jak zbudować konkurencyjność klimatyczną firmy;
- Jak samodzielnie obliczyć ślad węglowy Twojej firmy w narzędziu bezpłatnie udostępnionym przez ING Bank Śląski;
W ramach wydarzenia zaplanowaliśmy także sesję Q&A z ekspertami.
Czas trwania
10:00-11:30 (1,5h)
Prelegenci
- Rafał Smuga – Senior Expert Innovation Lead, service designer w zakresie wdrażania nowych usług i produktów dla klientów. Zaangażowany we wdrażanie zrównoważonych rozwiązań, wspierających rozwój oraz transformację małych i średnich firm. Promotor podejścia data-driven, czyli uwzględniania danych podczas podejmowania decyzji biznesowych.
- Sebastian Piórek – Product Owner, service designer oraz mentor od ponad 15 lat związany z ING. Pracował w różnych jednostkach organizacji, gdzie zdobył doświadczenie w projektach e-commerce, regulacyjnych, a także dotyczących zrównoważonego rozwoju i ESG. Od 2014 roku w roli Product Ownera, który lubi eksperymentować i łączyć różne podejścia (takie jak design thinking, lean startup, futures thinking), aby przyspieszyć proces projektowania i wdrażania usług.
- Mikołaj Potocki – doświadczony manager w obszarach zmian klimatu, zarządzania ryzykiem oraz systemów zarządzania. Wspiera firmy w zarządzaniu ich wpływem na klimat m.in. analizie śladu węglowego organizacji i produktów, LCA, EPD, audytach ESG, zrównoważonym łańcuchu dostaw oraz w zrównoważonych zakupach. Z racji pełnionych funkcji i doświadczenia, posiada wiedzę związaną z ogólnym funkcjonowaniem systemów certyfikacji w różnych sektorach gospodarki oraz z wymaganiami prawnymi w zakresie zmian klimatycznych, ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej biznesu.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Uczestnicy otrzymują link do platformy internetowej przed szkoleniem.
Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy komputer z głośnikiem oraz dostęp do Internetu.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Nazwa firmy: Krajowa Izba Gospodarcza
- Ulica i nr: ul. Trębacka 4
- Kod pocztowy: 00-074
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5260001708