III edycja: Ochrona SYGNALISTÓW - praktyczne aspekty

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przybliżenie osobom przygotowującym procedury wewnętrzne w zakresie ochrony sygnalisty, praktyczne aspekty koniecznych do podjęcia wyborów - czy przyjmujemy zgłoszenia anonimowe, ile i jakie kanały przyjąć, kto ma obsługiwać, jaki zakres podmiotowy i przedmiotowy warto objąć procedurą i dlaczego.

Dlaczego warto wziąć udział?

Szkolenie w prostych słowach rozjaśnia zawiłości problematyki tworzenia regulaminu zgłoszeń wewnętrznych. Zwykle szkolenie to zamienia się w dyskusję.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest do osób mających tworzyć wewnętrzne regulacje w ochronie SYGNALISTÓW oraz do osoby będące prowadzić postępowania wyjaśniające, działania następcze.

Program szkolenia

PROGRAM SZKOLENIA:

 • Wprowadzenie do metodyki szkolenie;
 • Role i odpowiedzialność w procedurach zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów;
 • Projektowanie kanałów zgłoszeń;
 • Postepowanie za zgłoszeniami i działania następcze;
 • Prowadzenie rejestru naruszeń;
 • Postępowanie z sygnalistów – ochrona przed działaniami odwetowymi w procedurach;
 • Zmiany w procedurach dotyczących ochrony danych osobowych w związku z ochrona sygnalistów;
 • Pytania i odpowiedzi.

Czas trwania

9.00 - 14.00

Prelegenci

Pan Tomasz Cygan - adwokat, wykładowca, autor książek i artykułów prasowych, Approved Whistleblowing Officer.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2005 roku z oceną bardzo dobrą. W tym samym roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz aplikację sądową zakończoną w 2008 roku.

W latach 2005 – 2009 pracował jako prawnik w grupie spółek, gdzie zajmował się kompleksową obsługą podmiotów gospodarczych, ale także w tym czasie rozpoczął swoją przygodę z ochroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji.

W 2007 roku zaczął prowadzenie szkoleń oraz pracować jako wykładowca – do chwili obecnej przeprowadził kilkaset szkoleń, prezentacji i wykładów z różnych zakresów, ale najczęściej z ochrony danych osobowych, bezpieczeństwa informacji, tajemnic handlowych, własności intelektualnej, prawa autorskiego, a ostanio również z tematyki dotyczącej ochrony sygnalistów.

Od 2010 roku prowadzi indywidualną praktykę adwokacką.

Wykładowca na studiach z zakresu bezpieczeństwa informacji prowadzonych m. in. przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu.

Autor kilku książek, między innymi „Podręcznik Administratora Bezpieczeństwa Informacji”, „Podręcznik Administratora Bezpieczeństwa Informacji, wydanie II”, „Wdrażanie regulaminu użytkownika systemu IT”, „Monitoring pracownika. Prawa i obowiązki pracodawcy”, „Monitoring użytkowników systemów informatycznych”, „Tworzenie regulaminów, polityk oraz procedur w dziale IT”, a także kilkudziesięciu artykułów (m.in. w „IT w Administracji”, „IT Professional”, „Ekspert Ochrony Informacji”, „ABI – Expert”, „Palestra”).

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Szkolenie realizowane za pośrednictwem MS TEAMS. Możliwy dostęp z poziomu przeglądarki internetowej.
Szkolenie prowadzone za pośrednictwem MS Teams

Rejestracja

Cena szkolenie online
za osobę
465
+23% VAT
Cena zawiera:
 • zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 480 zł)
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
 • certyfikat uczestnictwa
Zniżki grupowe:
 • 8.33% przy zgłoszeniu min. 2 osób
 • 12.5% przy zgłoszeniu min. 3 osób
 • 16.67% przy zgłoszeniu min. 4 osób
 • 18.75% przy zgłoszeniu min. 5 osób
 • Rozwiń
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

W przypadku podmiotów publicznych - zwolnienie z VAT

Należy przesłąć informację na pjuzon@abidata.pl - zostanie wysłane stosowne oświadczenie.

Zgłoszenia będą potwierdzane mailem w terminie 24 godzin.

Faktura VAT zostanie wystawiona na dzień szkolenia.                                              

Rezygnacje przyjmowane będą wyłącznie w formie pisemnej (mail z potwierdzeniem zwrotnym lub listownie) nie później niż na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia.. W przypadku rezygnacji ze szkolenia na 5 lub mniej dni od wyznaczonej daty szkolenia uczestnik ponosi pełną odpłatność.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia lub wyznaczenia równoważnego zastępstwa w przypadku, gdy wykładowca nie będzie mógł prowadzić zajęć z przyczyn losowych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: ABIDATA S.C.
 • Ulica i nr: 11 Listopada 1
 • Kod pocztowy: 41-300
 • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
 • Numer NIP: 6443405153

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

ABIDATA S.C.
41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska 11 Listopada 1

Organizator

ABIDATA S.C.
41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska
11 Listopada 1
woj. śląskie
W abIData ochroną danych osobowych zajmujemy się od 2007 roku. Jesteśmy praktykami, pełnimy obowiązki IOD w instytucjach administracji publicznej oraz w biznesie. Od 15 lat audytujemy i wdrażamy polityki bezpieczeństwa dla małych, średnich i dużyc...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!