Zwolnienia po ludzku – jak je przeprowadzić i z jak najmniejszą szkodą dla pracownika i organizacji

O szkoleniu

Cele szkolenia:

 • rozwinięcie wiedzy psychologicznej dotyczącej samopoczucia psychofizycznego osoby zwalnianej, ewentualnych reakcji (cykl Kubler Ross), poznanie wpływu zaplanowania procesu wsparcia zwalnianych pracowników na zmniejszenie stresu i wzmocnienia „morale” pracowników pozostających w organizacji,
 • rozwinięcie kompetencji menadżerskich związanych z przekazywaniem informacji o zwolnieniu i wsparciem psychologicznym i przygotowanie komunikacji wewnętrznej dotyczącej zwolnień,
 • zapoznanie się idealnym procesem outplacementowym oraz możliwością implementacji programu grupowych zwolnień monitorowanych do zwolnień indywidualnych oraz poznanie różnych form wsparcia zwolnionego pracownika.

  Metody szkoleniowe: prezentacja, ćwiczenia, video, rundki, Q&A.
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest do:

 • menadżerów, którzy planują przeprowadzenie zwolnień grupowych,
 • kadry kierowniczej odpowiedzialnej za prowadzenie zwolnień w organizacji,
 • przedstawicieli związków zawodowych w firmach zagrożonych zwolnieniami,
 • przedsiębiorców, którzy pragną przeprowadzić zwolnienia indywidualne lub kilku osobowe z jak najmniejszą stratą dla zwalnianych i pozostających w zespołach pracowników.

Program szkolenia

 1. Jak informacja o zwolnieniu wpływa na naszą psychikę
   
 2. Jak przekazywać informacje o zwolnieniu pracownikom zwalnianym oraz jak przygotować zespół pracowników pozostających w organizacji, na tę sytuację
   
 3. Jak wesprzeć zwolnionego pracownika (programy outplacementowe, mentoringowe itp.)
   
 4. Jak przeprowadzać zwolnienia grupowe – czyli jak wygląda idealny proces takich zwolnień
   
 5. Konsultacje, dyskusja

Czas trwania

Zajęcia w godzinach: 9:00 – 15:15.
Max. ilość uczestników: 12 osób

Prelegenci

Magdalena Wołkowicz – Life & Business Advisor. Certyfikowany doradca zawodowy i job coach (Studia podyplomowe na SWPS), certyfikowany counsellor (Studium w SPCh), absolwentka kierunku Zarządzanie ludźmi (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie), certyfikowany terapeuta TSR (LETSR), certyfikowany trener biznesu (House of Skills). Wykładowca SWPS, Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych, Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. T. Korczaka w obszarze zarządzania ludźmi.

Od 15 lat specjalizująca się w realizacji projektów związanych z:

 • aktywizacją osób bezrobotnych, zwolnieniami monitorowanymi (outplacementami), rekrutacją metodami assessmentowymi, doradztwem zawodowym, psychometrią kompetencji,
 • projektowaniem i realizacją szkoleń biznesowych obejmujących tematykę związaną z: obsługą klienta, sprzedażą, zarządzaniem relacjami, asertywnością, zarządzaniem czasem, budowaniem zespołów, radzeniem sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym, efektywną komunikacją, negocjacjami, kierowaniem ludźmi, rozwojem trenerów,
 • coachingiem managerskim zarządów i kierownictwa firm i organizacji,
 • mentoringiem dla inkubatorów przedsiębiorczości i startupów,
 • poradnictwem psychologicznym i psychoterapią.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Szkolenia online organizujemy z wykorzystaniem platformy szkoleniowej ClickMeeting.

Do udziału w szkoleniu wystarczy dostęp do urządzenia podłączonego do internetu, mikrofon, słuchawki/głośniki, ewentualnie kamera internetowa. Prosimy o korzystanie z najaktualniejszych wersji przeglądarek Google Chrome (zalecana) lub Mozilla Firefox.

Uczestnicy w czasie rzeczywistym widzą i słyszą wykładowcę, mogą również widzieć i słyszeć siebie wzajemnie – zapewniamy możliwość skorzystania z panelu dyskusyjnego dla wszystkich uczestników (obraz + dźwięk) w trakcie szkolenia oraz wsparcie techniczne realizowane telefonicznie lub w formie czatu podczas i przed szkoleniem.

Przed rozpoczęciem szkolenia każda zgłoszona osoba otrzyma e-maila z linkiem do wirtualnego pokoju wraz z instrukcją połączenia się z platformą szkoleniową.

Rejestracja

Cena szkolenia
700
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
 • certyfikat uczestnictwa
 • bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
 • Szkolenie finansowane w co najmniej 70% ze środków publicznych jest zwolnione od podatku VAT.
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

 • Warunkiem udziału w szkoleniu jest przesłanie do AMG Szkolenia (Organizatora) prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Organizator potwierdza otrzymanie formularza zgłoszeniowego wysyłając e-mail na adresy podane w formularzu zgłoszeniowym. W przypadku braku informacji potwierdzającej w czasie 24 godzin – należy skontaktować się z Organizatorem.
 • Przesłanie do AMG Szkolenia formularza zgłoszeniowego stanowi prawnie wiążącą umowę pomiędzy podmiotem zgłaszającym a AMG Szkolenia, jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie, jest podstawą do wystawienia faktury VAT bez podpisu odbiorcy.
 • Płatność za szkolenie powinna być przekazana w formie przedpłaty w terminie do 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia na n/w nr konta.
 • Dokument pro-forma wystawiamy na życzenie. Po uzyskaniu zgody Organizatora istnieje możliwość zapłaty po szkoleniu.
 • Nr konta: 37 1020 3176 0000 5602 0283 5627
 • Brak dokonania płatności przed terminem szkolenia nie oznacza rezygnacji z udziału w szkoleniu. Rezygnacja z udziału w szkoleniu odbywa się wyłącznie w formie pisemnej i musi wpłynąć do Organizatora najpóźniej na 7 dni roboczych przed datą rozpoczęcia szkolenia. Organizator musi pisemnie potwierdzić  otrzymanie informacji o rezygnacji z udziału w szkoleniu. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia od dokonania pełnej opłaty. 
 • Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu szkolenia z przyczyn organizacyjnych oraz do wyznaczenia równoważnego zastępstwa w przypadku, gdy wykładowca nie będzie mógł prowadzić zajęć z ważnych przyczyn losowych.
 • Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od umowy. W takim przypadku zwrot przedpłaty będzie dokonany w terminie do 7 dni roboczych od daty odwołania. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.
 • Wszystkie informacje dotyczące organizacji szkolenia (potwierdzenie, odwołanie, zmiana terminu itp.) Organizator przekaże w formie pisemnej na adresy e-mail podane na formularzu zgłoszeniowym.
 • Administratorem Pani/Pana danych osobowych są wspólnicy spółki cywilnej AMG Szkolenia, Agnieszka Ochmańska, Grzegorz Ochmański z siedzibą w Lublinie, przy ul. Bursztynowej 8/44, kod pocztowy 20-576. Przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych odbywać się będzie wyłącznie w celu zawarcia umowy (formularz zgłoszeniowy) i realizacji szkolenia. Dane będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji umowy. Ma Pani/Pan prawo dostępu, sprostowania, ograniczenia przetwarzania i usunięcia podanych danych.
 • Wyrażona w formularzu zgłoszeniowym zgoda marketingowa ma charakter dobrowolny i może zostać w każdej chwili wycofana. Zapewniamy realizację przysługujących Państwu uprawnień z zakresu ochrony danych osobowych, w tym prawo dostępu do treści swoich danych, prawo do ich przenoszenia, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych i skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane będą przechowywane do czasu wycofania zgody na ich przetwarzanie. Zgoda marketingowa dotyczy otrzymywania drogą elektroniczną wyłącznie informacji dotyczących planowanych szkoleń i ofert promocyjnych.
 • Treści szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi. Na jakąkolwiek formę utrwalania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia AMG Szkolenia nie wyraża zgody.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: AMG Szkolenia
 • Ulica i nr: Bursztynowa 8/44
 • Kod pocztowy: 20-576
 • Miejscowość: Lublin
 • Numer NIP: 7123419993

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

AMG Szkolenia
20-576 Lublin, Polska Bursztynowa 8/44

Organizator

AMG Szkolenia
20-576 Lublin, Polska
Bursztynowa 8/44
woj. lubelskie
AMG Szkolenia zajmuje się organizacją szkoleń stacjonarnych i online z szeroko rozumianej ochrony środowiska. Rozbudowując swoją bazę szkoleń dokładamy starań by sięgać po aktualne tematy, mogące sprostać realnym potrzebom branży oraz rynku pracy. Na...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!