Artykuł sponsorowany

Budowa własnego obiektu eventowego: kryteria, które warto rozważyć

Budowa obiektu eventowego nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Bardzo często to obiekt tymczasowy, jednak nie oznacza to, że nie musi on spełniać szeregu rygorystycznych norm i przepisów prawa budowlanego.

rejestracja na event

Priorytetem jest, aby konstrukcja była solidna oraz ergonomiczna, gdyż nie może ona stanowić żadnego zagrożenia dla użytkowników. Niezwykle istotne jest dostosowanie jej do specyficznych warunków otoczenia. Wszystko po to, aby zniwelować ryzyko wystąpienia wielu niebezpiecznych zdarzeń, które miały miejsce w historii. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Zapoznaj się z poniższymi informacjami, a wszystko stanie się jasne.

Obiekt eventowy w hali namiotowej?

Wielu inwestorów zastanawia się, jaką technologię wybrać, aby zoptymalizować koszty. Branża budowlana oferuje szereg interesujących rozwiązań, jednak warto postawić na sprawdzoną opcję. Ogromną popularnością cieszą się hale namiotowe, które zapewniają mnóstwo korzyści. Są one proste i szybkie w budowie. Konstrukcje o przeznaczeniu tymczasowym można zdemontować bez zbędnych trudności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostały wykorzystane ponownie (np. w innej lokalizacji). Rozwinięcie tego tematu można znaleźć pod adresem  https://www.grupalukasiuk.pl/pl/baza-wiedzy/hale-namiotowe-targowe-wystawiennicze/

Hale namiotowe uchodzą za wielofunkcyjne oraz bezpieczne. Nowoczesne obiekty powstają w oparciu o wysokiej klasy materiały, co przekłada się na podwyższoną trwałość oraz odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Niewątpliwą zaletą jest także uniwersalność – są wykorzystywane nie tylko w przemyśle, ale również handlu i branży rozrywkowej. 

Hala targowa vs przepisy prawa budowlanego

Przed podjęciem decyzji o budowie hali targowej należy bliżej przyjrzeć się przepisom prawa budowlanego. Konieczne jest wcześniejsze dopełnienie niezbędnych formalności. Obiekty o przeznaczeniu tymczasowym (użytkowane do 180 dni w ciągu roku) wymagają jedynie zgłoszenia we wskazanej instytucji. Brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę stanowi w tym przypadku spore udogodnienie. Jest to również skuteczny sposób na zaoszczędzenie cennego czasu. 

Zgłoszenie budowy wymaga skompletowania dokumentacji, która uwzględnia m.in. potwierdzenie o prawie do dysponowania gruntem w celach budowlanych, planowany termin rozpoczęcia prac, zakres planowanych robót, przewidywany termin demontażu, informacje dodatkowe. Wielu inwestorów korzysta z opcji generalnego wykonawstwa. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą uniknąć wielu niedociągnięć czy nieprawidłowości.

Budowa hali wystawienniczej – na co zwrócić uwagę?

Niżej przedstawione kryteria należy przeanalizować jeszcze przed stworzeniem projektu hali wystawienniczej. W dużej mierze to właśnie one wpływają na funkcjonalność obiektu.

  • Czas montażu i demontażu – im krótszy, tym lepiej. Oczywiście dotyczy to konstrukcji o przeznaczeniu tymczasowym/sezonowym. Hale namiotowe są pod tym względem bezkonkurencyjne. Fachowcy w ekspresowym tempie mogą przygotować obiekt do użytkowania. Zmiana lokalizacji również nie stanowi żadnego problemu.
  • Bezpieczeństwo – najważniejsze, aby obiekt wystawienniczy spełniał aktualnie obowiązujące przepisy. Dużą rolę odgrywa nie tylko technologia budowy, ale także jakość zastosowanych materiałów. Obiekt musi zostać dostosowany do trudnych warunków otoczenia. Podczas projektowania uwzględnia się m.in. strefę śniegową czy stopień ekspozycji na wiatr.
  • Komfort użytkowania – targowe hale namiotowe mogą zostać w stu procentach przystosowane do oczekiwań zleceniodawcy. Inwestor decyduje o m.in. rodzaju okien, drzwi, bram; wykończeniu posadzki, typie oświetlenia. Istnieje możliwość wdrożenia systemów z zakresu automatyki przemysłowej.
  • Wytrzymałość – ma szczególne znaczenie w sytuacji, gdy hala eventowa jest często demontowana oraz montowana ponownie. Czasami lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że konstrukcja wyróżnia się zwiększoną wytrzymałością.
Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Polecane wydarzenia

J.G.Training

Prawo budowlane. Istotne zmiany, najnowsze trendy orzecznicze, cyfryzacja procesu budowlanego.

  • już od 1 040 zł
  • od 1 040 zł
Zapisz się
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Realizacja procesu inwestycyjnego w kontekście najnowszych zmian w prawie zamówień publicznych, prawie budowlanym, prawie wodnym i prawie ochrony środowiska.

  • już od 1 309 zł
  • od 1 309 zł
Zapisz się
J.G.Training

Proces budowlany w praktyce, po zmianach przepisów prawa budowlanego

  • już od 1 690 zł
  • od 1 690 zł
Zapisz się
J.G.Training

Prawidłowe użytkowanie obiektu budowlanego i prowadzenie książki obiektu budowlanego

  • już od 1 040 zł
  • od 1 040 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Szkolenia biznesowe dla firm jako klucz do sukcesu organizacji
26 kwietnia 2024
Szkolenia biznesowe dla firm jako klucz do sukcesu organizacji

Specjalistyczne szkolenia dla firm odgrywają fundamentalną rolę w skutecznym zarządzaniu organizacją, wpływając na jej sukces i przewagę konkurencyjną.

Czytaj więcej
Przełam bariery kariery w kadrach, płacach i HR z Akademią Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego
2 kwietnia 2024
Przełam bariery kariery w kadrach, płacach i HR z Akademią Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego

Obszar kadr i płac ulega szybkim i głębokim przemianom. Częste zmiany przepisów oraz rosnące oczekiwania pracowników sprawiają, że specjaliści ds. kadr i płac potrzebują nieustannie się rozwijać i podnosić kompetencje.

Czytaj więcej
Dyrektywa Maszynowa: jak uzyskać znak CE?
19 marca 2024
Dyrektywa Maszynowa: jak uzyskać znak CE?

Znak CE to oznaczenie umieszczane na produktach, które spełniają wymagania określone w przepisach UE dotyczących bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska. Dotyczy on również maszyn zgodnie z Dyrektywą Maszynową.

Czytaj więcej
Tableau kurs - kompletny poradnik dla początkujących i zaawansowanych
19 marca 2024
Tableau kurs - kompletny poradnik dla początkujących i zaawansowanych

Tableau to lider w dziedzinie wizualizacji danych, który oferuje potężne i intuicyjne rozwiązania, które umożliwiają organizacjom wszystkich rozmiarów przekształcać surowe dane w łatwe do zrozumienia, interaktywne i atrakcyjne wizualizacje.

Czytaj więcej