Znajdź najlepsze kursy Adobe Illustrator online i stacjonarne!

 • Naucz się programu Adobe Illustrator w trakcie kursu lub szkolenia
 • Znajdź kurs Illustratora, sprawdź program zajęć oraz cenę i zapisz się już dziś! 
Rozwiń Chcesz poznać program Adobe Illustrator? Znajdź kursy Adobe Illustrator online oraz szkolenia i kursy Illustratora stacjonarne w całej Polsce: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Gdańsk, Katowice... Poznaj program zajęć oraz ceny za kurs Illustrator oraz zapisz się na zajęcia poprzez nasz darmowy formularz rejestracji! Zwiń

kurs Adobe Illustrator

Kursy i szkolenia Adobe Illustrator: 9

 • już od 2 400 zł
2 400 zł
 • już od 1 300 zł
1 300 zł
 • już od 3 500 zł
3 500 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 650 zł
1 650 zł
 • już od 1 320 zł
1 320 zł
 • już od 959 zł
959 zł
 • już od 959 zł
959 zł
Artykuł

Kurs Adobe Illustrator online czy stacjonarnie?

Adobe Illustrator to jeden z dwóch najpopularniejszych programów do przygotowania grafiki wektorowej. Jego znajomość jest wręcz koniecznością w pracy grafika komputerowego, zarówno przygotowującego materiały do druku, jak i na potrzeby sieci Internet. Sprawdź dla kogo przygotowany został kurs Adobe Illustrator i czy warto wybrać kurs Illustratora online czy może typowe szkolenie stacjonarne?

Spis treści:

 1. Adobe Illustrator
 2. Kurs Adobe Illustrator
 3. Kto powinien rozważyć kurs Illustratora?
 4. Kurs Adobe Illustrator online, a może stacjonarny?
Adobe Illustrator

Adobe Illustrator to zaawansowany program graficzny przeznaczony do tworzenia i edycji grafiki wektorowej przygotowany przez firmę Adobe. Program stanowi część pakietu Creative Cloud i razem z programem Photoshop uchodzi za swoisty standard w dziedzinie przygotowania grafiki do druku, a od wersji 9 również na potrzeby stron internetowych i sieci Internet.

Program Adobe Illustrator dostępny jest zarówno na system Windows, jak i macOS. Pliki graficzne tworzone z użyciem programu zapisywane są z roszerzeniem AI, można je otworzyć w innych programach firmy Adobe przeznaczonych do tworzenia i edycji grafiki, a także obróbki wideo, oraz animacji oraz w programie CorelDraw, który stanowi największą konkurencję dla Illustratora.

Kurs Adobe Illustrator

W związku z dużą popularnością programu Illustrator na rynku dostępnych jest cały szereg szkoleń oraz kursy Illustratora. Skierowane są one zarówno do osób początkujących, jak też dla zaawansowanych i średniozaawansowanych grafików komputerowych chcących opanować nowe funkcjonalności programu. W programie kursu Illustratora od podstaw znajdziemy między innymi:

 • Możliwości i zastosowanie programu, ustawienia ogólne
 • Ustawienia interfejsu i dostosowywanie działania programu do własnych potrzeb
 • Zalety grafiki wektorowej, formaty plików wektorowych, różnice pomiędzy zdjęciem a grafiką wektorową
 • Obsługa pędzli, ołówka, symboli, próbek, warstw
 • Tworzenie obiektów/grafik/ilustracji wektorowych: definiowanie obszaru roboczego, tworzenie kształów, figury i ścieżki
 • Przekształcanie obiektów: zarządzanie wielkością obiektów, obracanie, obrys i wypełnienie obiektów, grupowanie i łączenie obiektów
 • Narzędzia i techniki zaznaczania: czarna i biała strzałka, lasso, narzędzia i techniki zaznaczania
 • Działanie ołówka i pędzli: rysowanie i malowanie, biblioteki i tworzenie własnych narzędzi
 • Perspektywa, przejścia i rozmieszczanie obiektów
 • Praca z maskami: dodawanie i edycja maski i jej zawartości
 • Zdjęcia i bitmapy: importowanie zdjęć i bitmap, zarządzanie, wektoryzacja
 • Praca z tekstem: dodawanie i edytowanie tekstów, przekształcanie na krzywe
 • Zarządzanie efektami: dodawanie i edycja 

Kurs Illustratora pozwoli Ci nauczyć się tworzyć grafiki wektorowe, ikony, reklamy, plakaty, etykiety, opakowania, wizualizacje 3D, ilustracje na potrzeby druku i Internetu oraz wiele innych materiałów graficznych. Warto rozważyć też inne szkolenia, warsztaty i kursy dla branży kreatywnej. Wśród popularnych tematów znajdziemy przede wszystkim: kurs grafiki komputerowejkurs Adobe Photoshopkurs Adobe InDesignwarsztaty filmowewarsztaty DTP i druk.

Kto powinien rozważyć kurs Illustratora?

Do kogo skierowany jest kurs Illustratora? Kursy i szkolenia z programu Adobe Illustrator skierowane są przede wszystkim:

 • do ilustratorów, a więc osób odpowiedzialnych za przygotowanie materiałów graficznych do książek i czasopism,
 • do projektantów i twórców stron internetowych, czyli Web Designerów oraz Front-end Developerów, którzy chcieliby przygotowywać layout strony, a także rozmaite elementy graficzne wykorzystywane w Internecie, np. banery, ikony, infografiki,
 • do projektantów graficznych przygotowujących rozmaite projekty do druku, opakowania, etykiety, logotypy, materiały z zakresu identyfikacji wizualnej itp.
 • do innych osób chcących nauczyć się obsługi programu oraz edycji plików AI.
Kurs Adobe Illustrator online, a może stacjonarny?

Kurs Adobe Illustrator dostępny jest zarówno przez Internet, jak i stacjonarnie. Kursy internetowe występują w dwóch rodzajach, kursu Illustratora opartnego o e-learning oraz prowadzonego na żywo w wirtualnej sali szkoleniowej. Kurs Adobe Illustrator e-learningowy pozwala uzyskać dostęp do materiałów szkoleniowych umieszczonych w Internecie na platformie do e-learningu. Uczestnik samodzielnie decyduje kiedy loguje się do platformy i realizuje kolejne części materiału składające się na kurs. Same materiały mają z reguły postać nagranych filmów wideo z instruktażem, wykładami i prezentacją, a także treści do przeczytania, pobrania i używania w trakcie przedstawianych w programie ćwiczeń. Wadą tego typu kursu jest brak bezpośredniego kontaktu z prowadzącym czy autorem, więc w przypadku natrafienia na trudniejszą porcję materiału jesteśmy zdani głównie na siebie. Kurs Adobre Illustrator online z zajęciami na żywo ma natomiast z góry wyznaczone daty i godziny zajęć, a uczestnicy logują się do wirtualnej sali szkoleniowej z użyciem np. Microsoft Teams, Zoom czy Webex. Pozwala to uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na żywo i mieć kontakt zarówno z prowadzącym, jak i innymi uczestnikami kursu. W przypadku trudności mamy możliwość dopytania o szczegóły, a także podzielenia się ekranem w celu uzyskania pomocy ze strony prowadzącego.

Kursy Adobe Illustrator prowadzone są również w postaci tradycyjnego szkolenia, warsztatów czy kursu stacjonarnego. Znajdziemy je głównie w największych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Gdańsk, Kraków, Łódź, Katowice czy Wrocław. Zajęcia realizowane są w sali komputerowej wyposażonej w profesjonalny sprzęt komputerowy z zainstalowanym programem Adobe Illustrator, chociaż możliwe jest również przyniesienie na zajęcia własnego laptopa i praca na własnym urządzeniu. Stacjinarny kurs Illustratora wciąż uchodzi za najbardziej efektywną metodę uczenia się programu, jednakże wiąże się z nim stosunkowo najwyższy koszt wynikający z konieczności wynajmu sali szkoleniowej i zapewnienia poczęstunku uczestnikom w postaci kawy czy herbaty.

To jaki kurs Illustratora wybrać, online czy stacjonarny, powinno zależeć zarówno od preferowanego przez nas sposobu uczenia się, jak też dostępności kursu blisko miejsca zamieszkania czy pracy oraz budżetu.

Kurs Adobe Illustrator online czy stacjonarnie?
Adobe Illustrator kurs, kurs Illustrator

Zostaw swój e-mail, aby otrzymywać powiadomienia, gdy pojawi się nowy kurs Illustratora lub szkolenie Adobe Illustrator CC!