Szkolenia VBA: lista szkoleń i kursów VBA online i stacjonarnie!

 • Zapoznaj się z ofertą nadchodzących szkoleń oraz kursów VBA
 • Sprawdź program kursów, a także warunki uczestnictwa i ceny
 • Wybierz kurs VBA dla siebie i zgłoś swój udział online!
kursy VBA, szkolenia VBA

Szkolenia i kursy VBA: 32

 • Online, 17-18 luty 2022
 • 1 050 zł
1 050 zł
 • Online, 28-29 październik 2021
 • 1 897 zł
1 897 zł
 • Warszawa, 19-20 listopad 2020
 • 960 zł
960 zł
Artykuł

Szkolenia Visual Basic i kursy VBA online: Visual Basic for Applications.

Trudno znaleźć użytkownika komputera, który nie miałby nigdy od czynienie z pakietem Office 365, czyli popularnymi programami Word, Excel czy Outlook. Nie każdy jednak słyszał o języku VBA, który pozwala znacznie zwiększyć ich możliwości i usprawnić realizację wielu zadań. Zaintrygowany? Dowiedz się więcej co umożliwia język VBA oraz poznaj szkolenia VBA oraz kursy VBA online w wersji dla początkujących i zaawansowanych.

Spis treści:

 1. Co to jest VBA?
 2. Jakie możliwości daje VBA?
 3. Szkolenia VBA oraz kursy VBA
 4. Szkolenie VBA stacjonarne czy kurs VBA online?
 5. Gdzie znaleźć kursów VBA dla początkujących i zaawansowanych?
Co to jest VBA?

VBA to skrót od wyrażenia Visual Basic for Applications. Jest to język programowania oparty na Visual Basicu (VB) używany z aplikacjami pakietu Office 365 firmy Microsoft oraz kilku innych programów (np. AutoCAD). To jego uproszczona wersja, która służy przede wszystkim do automatyzacji pracy z dokumentami, na przykład poprzez tzw. makra.

VBA w odróżnieniu od VB nie pozwala na tworzenie samodzielnych aplikacji. Wymagają one tzw. środowiska uruchomieniowego, czyli dokumentu utworzonego w programie takim jak Word lub Excel. Za wyjątek można jedynie uznać pliki utworzone w Microsoft Access, które w określonych warunkach mogą być uruchamiane na komputerach niewyposażonych w Pakiet Office.

Jakie możliwości daje VBA?

Do czego można wykorzystać VBA? Przede wszystkim do upraszczania pewnych zadań i operacji. Jak już wspomniano, język pozwala tworzyć makra, czyli złożone funkcje umożliwiające jednoczesne wykonanie kilku operacji jednym kliknięciem.

VBA przydaje się zarówno przy stosunkowo prostych zadaniach, np. wprowadzaniu do dokumentu dużych ilości danych. Język umożliwia tworzenie własnych poleceń, które są niedostępne w panelach Worda, Excela, czy innych programów z serii Office. Przydaje się przy wyszukiwaniu danych, tworzeniu formuł do obliczeń, wykresów czy tabel, formatowania dokumentów i wielu innych czynności. Jest niezastąpiony szczególnie przy powtarzalnych czynnościach. Odpowiednio wykorzystany pozwala nie tylko skrócić czas przygotowywania dokumentów, ale również wyeliminować wiele błędów.

VBA najczęściej wykorzystywany jest z Excelem, ale jego możliwości są bardzo szerokie. Jeśli Ty lub Twój zespół pracujecie głównie na Pakiecie Office, z pewnością warto rozważyć dokształcenie się w zakresie tego bardzo ciekawego narzędzia.

Szkolenia VBA oraz kursy VBA

Każdy kto chce poznać możliwości wykorzystania języka VBA, czy to przy okazji korzystania z MS Excel czy też innego programu wchodzącego w skład pakietu Microsoft Office, powinien rozważyć udział w kursach i szkoleniach poświęconych VBA. Pozwalają one nie tylko zdobyć wiedzę teoretyczną o możliwościach zastosowania języka VBA w biznesie m.in. do automatyzacji i przetwarzania danych, ale również zdobyć praktyczne umiejętności programowania w tym języku. Większość szkoleń i kursów z VBA ma formułę wykładu połączonego z serią ćwiczeń praktycznych, przykładów zastosowań i analizy przypadków (tzw. case studies). Szczególną popularnością wśród naszych użytkowników cieszą się między innymi: kurs VBA online dla początkujących, szkolenie VBA Warszawa, kurs Excel VBA oraz VBA podstawy. Kursy, szkolenia i warsztaty z VBA dostępne są zarówno w formie szkoleń stacjonarnych, jak i kursów online.

Szkolenie VBA stacjonarne czy kurs VBA online?

Wiele osób poszukujących możliwości poznania języka VBA oraz możliwości jakie stwarza w połączeniu z aplikacjami takimi jak Excel, Word czy Access zastanawia się jaki rodzaj szkolenia lub kursu powinni wybrać. Jedno z podstawowych pytań brzmi czy szkolenia oraz kursy online z VBA są równie skuteczne co stacjonarne? Zanim odpowiemy na to pytanie warto zdać sobie sprawę, że szkolenia i kursy online dostępne są w dwóch formułach. Jako szkolenia i kursy online realizowane na żywo oraz bez udziału w zajęciach na żywo. Szkolenia realizowane na żywo uchodzą za zbliżone pod względem efektywności, co szkolenia stacjonarne. Pozwalają one zadawać pytania prowadzącemu, otrzymać odpowiedzi w trudniejszych kwestiach czy też uzyskać indywidualne konsultacje. Jednocześnie nie wymagają one fizycznej obecności w sali szkoleniowej, podróżowania na miejsce zajęć itp.

Kursy z VBA polecane są przede wszystkim osobom początkującym. Wykupując dostęp do tego typu kursu sami możemy zdecydować o czasie i tempie realizacji materiału wchodzącego w skład kursu. Dostępne są też kursy i szkolenia z VBA darmowe lub też częściowo bezpłatne, publikowane między innymi w YouTube czy na rozmaitych blogach. Zanim zdecydujemy się na darmowy kurs VBA warto jednak przeczytać opinie innych użytkowników, ponieważ nie wszystkie bezpłatne kursy zapewniają odpowiednią jakość.

Jakie są najczęściej spotykane kursy i szkolenia VBA?

 • Kurs VBA w Excel.
 • Kurs VBA dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.
 • Szkolenie Automatyzacja w Excel z użyciem VBA.
 • Szkolenia Automatyczne raporty i analiza danych z użyciem VBA w Excel.
 • VBA w programie PowerPoint.
 • Tworzenie formularzy w VBA.
 • Podstawy VBA.
 • Programowanie w VBA (Visual Basic for Applications).
Gdzie szukać kursów VBA dla początkujących i zaawansowanych?

Kursy VBA organizowane są w całej Polsce w postaci szkoleń stacjonarnych, a prym w tym zakresie wiodą m.in. Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Łódź, Katowice, Rzeszów, Lublin i Wrocław. Ogromna część kursów VBA dostępnych jest jednak również online, zarówno w wersji dla początkujących, jak i zaawansowanych. Kurs taki może mieć postać zajęć na żywo z trenerem, jak też kursu video dostępnego na platformach e-learningowych. Bez względu na formułę pozwala szybko i efektywnie nauczyć się programowania w języku VBA. Listę szkoleń i kursów z VBA znaleźć można na górze strony, wraz z informacjami o cenach, programie zajęć oraz możliwością rejestracji online.

Szkolenia Visual Basic i kursy VBA online: Visual Basic for Applications.
VBA

Więcej o VBA i pokrewnych tematach

VBA: wszystko co warto wiedzieć o Visual Basic for Applications
1 maja 2021
VBA: wszystko co warto wiedzieć o Visual Basic for Applications

Sprawdź czym jest VBA (Visual Basic for Applications) dostępny w pakiecie Microsoft Office i jak wykorzystać go do automatyzacji powtarzalnych działań w twojej firmie?

Czytaj więcej
Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote
23 lipca 2021
Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote

Microsoft 365 (dawniej Office 365) to od lat najpopularniejszy pakiet programów do pracy biurowej. Sprawdź jakie programy znajdziesz w ramach subskrypcji Microsoft 365.

Czytaj więcej
Platformy do kursów online i szkoleń internetowych
23 maja 2022
Platformy do kursów online i szkoleń internetowych

Sprawdź czym są platformy do kursów i szkoleń online i jakie są najpopularniejsze programy i platformy do tworzenia, prowadzenia i wyszukiwania szkoleń i kursów internetowych.

Czytaj więcej
Jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę?
20 maja 2022
Jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę?

Zastanawiasz się czy twój pracodawca może pomóc Ci sfinansować udział w szkoleniu lub kursie? Sprawdź jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę oraz pobierz nasz bezpłatny wzór.

Czytaj więcej
Szkolenia i kursy VBA

Zapisz się, aby otrzymywać mailowe powiadomienia o nowych szkoleniach i kursach VBA!