Szkolenia Power BI, warsztaty i kursy Microsoft Power BI!

 • Sprawdź szkolenia Power BI oraz kursy PowerBI realizowane online i stacjonarnie
 • Zapoznaj się z programem zajęć, zakresem szkoleń i kursów
 • Zarejestruj się na wybrany kurs lub szkolenie online
kurs Power BI

Kursy Power BI, szkolenia BI: 39

 • już od 1 200 zł
1 200 zł
 • już od 1 200 zł
1 200 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 895 zł
1 895 zł
 • już od 2 295 zł
2 295 zł
 • już od 583 zł
583 zł
 • już od 500 zł
500 zł
 • już od 500 zł
500 zł
 • już od 5 547 zł
5 547 zł
 • już od 1 100 zł
1 100 zł
 • już od 3 100 zł
3 100 zł
 • już od 650 zł
650 zł

Microsoft Power BI

 • już od 1 100 zł
1 100 zł
 • już od 2 900 zł
2 900 zł
 • już od 2 000 zł
2 000 zł
Artykuł

MS Power BI: kursy Power BI, szkolenia Microsoft Power BI.

We współczesnym świecie najcenniejszą walutą staje się informacja. Systematycznie zbierane i dogłębnie analizowane dane pomagają firmom i instytucjom działać skuteczniej i zwiększać swoją konkurencyjność na rynku. W związku z tym rośnie popularność narzędzi do Business Intelligence, czyli analizy biznesowej. Wśród nich najpopularniejszy jest program firmy Microsoft – Power BI. Dowiedz się więcej o jego możliwościach i zastosowaniu. Sprawdź jak wdrożyć z sukcesem Power BI zapisując się na profesjonalne kursy Power BI i szkolenia Power BI.

Spis treści:

 1. Do czego służy Power BI?
 2. Business Intelligence w firmie
 3. Szkolenie BI, kurs Business Intelligence (BI)
 4. Szkolenie Power BI, kurs Power BI
 5. Cel szkolenia Power BI
 6. Program szkolenia Power BI
Do czego służy Power BI?

Co to jest Power BI? Power BI to program do Business Intelligence, czyli zaawansowanej analizy danych oferowany przez firmę Microsoft. Stanowi on bardzo dobre uzupełnienie takich programów jak Excel, jednak daje znacznie szersze możliwości. To narzędzie, które daje możliwość efektywnej analizy danych w czasie rzeczywistym i wizualizacji danych. Zapewnia to wiele korzyści, począwszy od lepszego monitorowania postępów w realizacji założonych celów, a skończywszy na podejmowaniu trafniejszych decyzji. Power BI może wspierać m.in. zarządzanie, marketing, sprzedaż, logistykę czy obsługę klienta – w zależności od Twoich potrzeb.

Pozwala m.in. na:

 • łatwą analizę danych – obsługa narzędzia jest bardzo intuicyjna, pozwala to na samoobsługowe analizy w skali przedsiębiorstwa i wdrażanie kultury zarządzania opartej o dane;
 • modelowanie – tworzenie zaawansowanych modeli analitycznych pozwalających na odkrywanie w danych informacji mogących wpływać na rozwój firmy, jest to możliwe dzięki wykorzystaniu m.in. wbudowanych możliwości sztucznej inteligencji;
 • przejrzystą wizualizację – dzięki czemu interpretacja analiz jest znacznie wygodniejsza, a wnioski można wyciągnąć niemal automatycznie;
 • łatwe łączenie danych z wielu źródeł – co umożliwia tworzenie zaawansowanych raportów i wykorzystanie wiedzy zgromadzonej chociażby w plikach Excel;
 • publikację i udostępnianie informacji – dla wygodnego współdzielenia, pracy zdalnej itp. z jednoczesną ochroną danych dzięki etykietom poufności, kompleksowemu szyfrowaniu i monitorowaniu dostępu do danych w czasie rzeczywistym.

Power BI składa się z dwóch istotnych części:

 • Power BI Desktop – aplikacja działająca na komputerach z systemem Windows, pozwalająca na połączenie z danymi, budowę raportu i zapis do pliku oraz publikację raportu w usłudze Power BI Online.
 • Power BI Online – serwer raportowy dostępny przez przeglądarki internetowe oraz aplikację na urządzeniach mobilnych, który łączy w sobie funkcjonalności Power BI Desktop (bez możliwości zapisu pliku na komputer) z możliwościami udostępniania raportów, dzielenia się nimi, komentowania, ustawiania procesów odświeżania danych i innych.
Business Intelligence w firmie

Co to jest Business Intelligence? Business Intelligence, to nic innego jak analityka biznesowa, a więc dziedzina łącząca metody i narzędzia do gromadzenia i zarządzania danymi wraz z umiejętnościami analitycznymi pozwalającymi na wyciąganie wniosków ze zgromadzonych danych. Zagadnieniem BI (BI, czyli Business Intelligence) zajmują się osoby zatrudnione na stanowisku analityk biznesowy, których zadaniem jest gromadzenie i przetwarzanie danych, dbałość o stałe podnoszenie jakości gromadzonych danych, wdrażanie narzędzi do analizy biznesowej, przygotowywanie raportów, dashboradów i analiz na podstawie zgromadzonych danych, a dzięki temu pozytywne wpływanie na jakość podejmowanych decyzji i osiąganych wyników przez organizację.

Szkolenie BI, kurs Business Intelligence (BI)

Chcąc sięgnąć po korzyści płynące z wdrożenia BI w przedsiębiorstwie warto zacząć od zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu BI i wdrażania analizy biznesowej w przedsiębiorstwie. Wymaga to bowiem odpowiedniego zarządzania danymi, przygotowania modelu danych oraz narzędzi takich jak hurtownia danych itp. Pomagają w tym programy rozwojowe, takie jak kurs BI, webinar BI, szkolenie Business Intelligence (BI), Akademia BI oraz specjalistyczne szkolenia takie jak analityk BI. Ich celem jest zapoznanie uczestników z rolą i możliwościami jakie stwarza BI w biznesie czy administracji publicznej, dostępnymi narzędziami BI, a także metodami wdrażania rozwiązań BI zarówno od strony organizacyjnej, technologicznej, jak i menedżerskiej. Kurs BI ma również za zadanie przygotować do pracy na stanowisku analityk BI, a więc zapoznać uczestników z zadaniami i obowiązkami analityka buziness intelligence oraz wyposażyć w podstawowe kompetencje zawodowe. W ofercie znajdziemy też szkolenia Business Intelligence skierowane do użytkowników biznesowych z różnych działów i departamentów przedsiębiorstwa, których zadaniem jest pomóc wdrożyć narzędzia z zakresu analizy biznesowej w różnych obszarach działania organizacji.

Szkolenie Power BI, kurs Power BI

Program Power BI to jedno z dwóch najpopularniejszych narzędzi wspierających Business Intelligence (obok Tableau). Najłatwiej zapoznać się z nim poprzez kurs Power BI lub szkolenie MS Power BI. Program szkoleń i kursów Power BI jest przystępny i intuicyjny. Dlatego zwykle wystarczy kilka do kilkunastu godzin nauki, aby opanować jego funkcje! Kursy Power BI, szkolenia z programu Microsoft Power BI dostępne są zarówno w postaci tradycyjnych otwartych szkoleń stacjonarnych realizowanych w sali szkoleniowej, jak i w postaci szkoleń i kursów online – zarówno tych na żywo, jak i multimedialnych/e-learningowych. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Szkolenia stacjonarne MS Power BI, realizowane głównie w dużych miastach, takich jak Wrocław, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Kraków, Katowice, Rzeszów, Łódź, Lublin, Bydgoszcz czy Szczecin stwarzają doskonałe możliwości szybkiego zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie praktycznego zastosowania Power BI. Możliwość bezpośredniego kontaktu z prowadzącym, a także innymi uczestnikami szkolenia, sprawia że przyswajanie wiedzy jest wyjątkowo efektywne.

Kursy Power BI online oraz szkolenia Power BI online mogą natomiast być realizowane w formule zajęć na żywo bądź on-demand. Przy zajęciach na żywo mamy możliwość zadawania pytań i konsultacji z trenerem prowadzącym zajęcia, jednak interakcja z innymi uczestnikami szkolenia jest utrudniona. Zaletą tego typu szkoleń jest ich dostępność – nie ważne gdzie mieszkamy bądź pracujemy, znajdziemy szkolenia i kursy dla siebie.

Ostatnią kategorią są szkolenia i kursy e-learning, video itp. Ich największą wadą jest brak możliwości bezpośredniego kontaktu z wykładowcą i innymi uczestnikami, a istotną zaletą możliwość realizowania programu szkolenia we własnym tempie i terminie. Niebagatelne znaczenie ma też cena tego typu kursów Power BI – są one zdecydowanie przystępniejsze cenowo od szkoleń stacjonarnych i szkoleń online realizowanych na żywo.

Cel szkolenia Power BI

Głównym celem kursu Power BI czy też szkolenia z programu Microsoft Power BI jest dostarczenie wiedzy i praktycznych umiejętności pozwalających na:

 • zastosowanie Power BI w różnorodnych obszarach funkcjonowania firmy: od marketingu, poprzez sprzedaż, kadry, technologię, aż po logistykę czy produkcję,
 • przygotowanie danych do analizy za pomocą Power BI,
 • stworzenie z danych modelu i dokonywnie na nim obliczeń,
 • tworzenie raportów i dashboard’ów w Power BI,
 • interaktywną wizualizację danych w Power BI.

Wybrane szkolenia MS Power BI pozwalają uzyskać certyfikat Power BI, a więc dokument potwierdzający znajomość programu oraz najważniejszych zagadnień z zakresu BI.

Program szkolenia Power BI

Program kursów, warsztatów i szkoleń z Microsoft Power BI różni się w zależności od organizatora oraz grupy docelowej szkolenia. Z programem tego typu szkoleń można zapoznać się korzystając z naszej bazy szkoleń z Power BI. Najczęściej omawiane tematy w trakcie tych szkoleń dotyczą:

 • podstawy: możliwości Power BI, interfejs użytkownika…
 • Business Intelligence: czym jest BI, zasady wizualizacji danych w analizie biznesowej, główne typy analiz…
 • Query Editor: import danych, przekształcanie kolumn, import z plików…
 • praca z danymi: źródła danych (MS Excel, MS Access, SQL Server), budowa modelu danych (dane źródłowe, miary, relacje w oparciu o zapytania DAX)…
 • interaktywna wizualizacja danych: dostępne wykresy, interakcje, tworzenie niestandardowych wizualizacji, tworzenie dashborad’ów i raportów i ich publikacja…
 • praca w języku DAX: model danych, typy danych, relacje, filtrowanie, kolumny obliczeniowe, miary obliczeniowe, formuły języka DAX…

Kalendarz nadchodzących warsztatów, szkoleń i kursów Power BI znaleźć można na górze strony. Wszystkie oferty zawierają również pełne informacje o programie zajęć, osobach prowadzących zajęcia i cenach szkoleń i kursów. Rejestracji na wybrane szkolenie lub kurs można dokonać z użyciem bezpłatnego formularza rejestracji, który trafia do organizatora. Potwierdza on rejestrację i przekazuje wszelkie niezbędne informacje organizacyjne.

MS Power BI: kursy Power BI, szkolenia Microsoft Power BI.
Kurs Power BI, szkolenie Power BI

Zostaw swój e-mail, aby otrzymać powiadomienie, gdy w ofercie pojawi się nowy kurs Power BI!