Znajdź kurs CorelDRAW online, sprawdź jego daty, program i ceny!

 • Znajdź najlepsze kursy CorelDRAW realizowane online i stacjonarnie
 • Poznaj program kursu, ceny i zapisz się na kurs Corel przez Internet!
Rozwiń Chesz poznać program CorelDraw i nauczyć się tworzyć grafikę wektorową? Sprawdź naszą bazę ofert edukacyjnych, w której znajdziesz kurs Corel Draw online oraz kurs Corel stacjonarny realizowany w miastach takich jak Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków czy Katowice. Z nami sprawdzisz teminy kursów i szkoleń, program zajęć oraz ceny kuru Corel Draw, w tym kursu z certyfikatem zawodowym. Zwiń

kurs corel draw

Kursy CorelDRAW: 10

 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 300 zł
1 300 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 300 zł
1 300 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 700 zł
1 700 zł

CorelDRAW

 • już od 3 100 zł
3 100 zł
 • już od 1 055 zł
1 055 zł
 • już od 1 430 zł
1 430 zł
 • już od 1 320 zł
1 320 zł
Artykuł

Kurs CorelDRAW dla początkujących i zaawansowanych

Program Corel Draw to flagowe narzędzie do przygotowania grafiki wektorowej. Jeżeli w pracy tworzysz materiały reklamowe, ulotki, banery czy też wizytówki znajomość programu Corel Draw jest Ci niezbędna. Sprawdź jakie kursy Corel Draw dostępne są na rynku i kto powinien rozważyć szkolenie Corel Draw.

Spis treści:

 1. Corel Draw
 2. Kurs Corela dla początkujących
 3. Kurs CorelDraw dla średniozaawansowanych i zaawansowanych
 4. Gdzie znaleźć szkolenie CorelDraw oraz kurs Corel Draw?
Corel Draw

Do czego służy program Corel Draw? Corel Draw to aplikacja do tworzenia grafiki wektorowej używana powszechnie do tworzenia ilustracji wektorowych, układów stron, typografii czy edycji zdjęć.

Program CorelDRAW oferowany jest aktualnie w trzech różnych wersjach przygotowanych z myślą o odmiennych grupach użytkowników:

 • Corel Vector, czyli łatwa w obsłudze internetowa aplikacja służąca do projektowania grafiki wektorowej pomyślana o użytkownikach prywatnych, hobbystach i innych początkujących użytkownikach.
 • CorelDRAW Standard, czyli zaawansowana aplikacja pomyślana o spełnieniu potrzeb projektowych małych firm, półprofesjonalnych twórców oraz zaawansowanych hobbystów.
 • CorelDRAW Graphics Suite, czyli rozbudowany pakiet aplikacji graficznych oferowanych w postaci subskrypcji zawodowym projektantom oraz grafikom komputerowym, którzy potrzebują najnowszych i najlepszych produktów do projektowania graficznego.

Wciąż w wybranych sklepach internetowych możliwy jest zakup programu CorelDRAW w wersji Essentials. Warto jednak zwrócić uwagę, że program CorelDRAW Essentials to bardzo okrojona wersja programu mogąca posłużyć co najwyżej do nauki rysowania w krzywych. Pozbawiona jest ona jednak wielu fundamentalnych funkcjonalności w pracy projektanta i grafika komputerowego, np. brak obsługi kolorystyki CMYK co sprawia, że w programie CorelDraw Essentials nie jest możliwe poprawne przygotowanie materiałów do druku; brak możliwości importu i eksportu do najważniejszych wektorowych formatów, takich jak PDF, AI, EPS czy SVG; brak narzędzi usprawniających pracę, takich jak inteligentne prowadnice, narzędzia klonowania, narzędzia cień itp.

Kurs Corela dla początkujących

Jedną z najpopularniejszych metod poznania programu CorelDRAW, sposobów jego obsługi oraz tworzenia grafiki wektorowej jest tzw. kurs Corela. Pod pojęciem tym występują zarówno kursy Corel Draw dla początkujących, jak i zupełnie zielonych osób, które nigdy nie używały programu. Dlatego w programie kursu Corel Draw zajęcia zaczynają się od poznania samego programu, omówienia zorganizowania jego menu, możliwości i funkcjonalności. Jakie dokładnie zagadnienia omawia kurs Corel Draw dla początkujących?

 • wykonywanie podstawowych operacji w programie (tworzenie i zapisywanie plików, obsługiwane formaty graficzne, import i eksport plików, zarządzanie obszarem roboczym, ustawienia strony, linijek, marginesów),
 • obsługa projektu (nawigator, narzędzia wskaźnik, lupa, dłoń, kadrowanie, dostosowywanie wielkości widoku),
 • narzędzia do rysowania obiektów i krzywych (rysowanie podstawowych obiektów, ryzowanie krzywych z użyciem rysunku odręcznego, pisaka, krzywej Beziera itp., narzędzia środki artystyczne, łamana, wymiary itp.),
 • praca na krzywych (przekształcanie obiektów w krzywe, zmiana kształtów itp.) oraz praca na węzłach (automatyczne zamykanie krzywej, narzędzia nóż, gumka, pędzel itp.)
 • praca na tekście (edycja tekstu, dopasowywanie tekstu do ścieżki, tekst ozdobny, tekst akapitowy, zarządzanie tekstem akapitowym),
 • praca na obiektach (wypełnianie obiektów, kopiowanie, klonowanie, transformacja, wyrównanie i rozkład, grupowanie i łączenie obiektów, praca na warstwach),
 • praca z efektami (metamorfoza, obrys, zniekształcenie, obwiednia, cień, głębi, przezroczystość),
 • praca z grafiką rastrową (tworzenie map bitowych, rozdzielczość i rozmiar bitmap, łączenie grafiki wektorowej i rastrowej, modyfikacje i obróbka bitmap, trasowanie map bitowych)

Kurs Corel Draw dla początkujących pozwala poznać możliwości programu CorelDraw oraz zyskać swobodę poruszania się po nim wystarczającą do rozpoczęcia samodzielnej pracy w programie. Kurs pozwala poznać narzędzia oraz podstawowe techniki umożliwiające rozpoczęcie tworzenia pierwszych własnych projektów.

Pomyślne ukończenie kursu Corel Draw uprawnia również do otrzymania certyfikatu potwierdzającego realizację kursu. Certyfikat przydaje się w trakcie szukania pracy w zawodzie projektanta czy grafika komputerowego, może być również udostępniony w mediach społecznościowych czy też na stronie internetowej, jeśli pracujemy jako freelancer.

Kurs CorelDraw dla średniozaawansowanych i zaawansowanych

Poznanie możliwości jakie stwarza program CorelDraw oraz narzędzi udostępnionych w programie to dopiero początek w drodze do zostania zawodowym projektantem i grafikiem komputerowym. Przygotowywanie profesjonalnych projektów wymaga szerokiego doświadczenia zawodowego oraz zgłębienia tajników programu, co możliwe jest w trakcie szkolenia lub kursu Corel Draw dla zaawansowanych.

Szkolenia, warsztaty i kursy zaawansowane realizowane są nie tylko w postaci kursów i szkoleń online, ale często również w postaci typowych, stacjonarnych szkoleń. Pozwalają one nie tylko zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności pod okiem doświadczonego trenera, ale też nawiązywać cenne kontakty zawodowe i dzielić się doświadczeniami z pracy projektanta cyfrowego.

Gdzie znaleźć szkolenie CorelDraw oraz kurs Corel Draw?

Szkolenia i kursy CorelDraw oferowane są zarówno online, jak i stacjonarnie. Stacjonarne szkolenia CorelDraw to domena przede wszystkim dużych miast, takich jak Warszawa, Poznań, Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Wrocław, Lublin, Bydgoszcz czy Szczecin. Listę nadchodzących wydarzeń poświęconych programowi CorelDraw, a więc szkolenia, kursy i warsztaty znajdziemy na górze strony.

Baza zawiera informacje o terminach i miejscu realizacji poszczególnych szkoleń i kursów, programie zajęć, grupie docelowej oraz sylwetki prelegentów i wykładowców prowadzących zajęcia i ćwiczenia. Wszystkie szkolenia posiadają również informację o cenie szkolenia czy kursu Corel Draw oraz możliwość bezpłatnego zarejestrowania się na zajęcia przez Internet.

Kurs CorelDRAW dla początkujących i zaawansowanych
CorelDraw kurs, Corel kurs

Podaj swój e-mail, aby otrzymywać powiadomienia, gdy pojawi się nowy kurs CorelDRAW!