Znajdź najlepsze kursy Excel: online i stacjonarne

 • Sprawdź terminy kursów, warsztatów i szkoleń z programu MS Excel
 • Poznaj program zajęć, sylwetki prowadzących zajęcia i ceny kursów
 • Zapisz się w 5 minut na dowolny kurs Excela!

Kursy i szkolenia Excel: 74

 • już od 799 zł
799 zł
 • już od 799 zł
799 zł
 • już od 799 zł
799 zł
 • już od 990 zł
990 zł
 • już od 562 zł
562 zł

MS Excel

 • już od 960 zł
960 zł
 • już od 5 200 zł
5 200 zł

MS Excel

 • już od 4 590 zł
4 590 zł
 • już od 1 350 zł
1 350 zł
 • już od 890 zł
890 zł
 • już od 1 115 zł
1 115 zł
 • już od 1 251 zł
1 251 zł
 • już od 1 154 zł
1 154 zł
 • już od 434 zł
434 zł
 • już od 531 zł
531 zł
Artykuł

Kurs Excel online czy szkolenie Excel – co wybrać?

MS Excel firmy Microsoft to program cieszący się ogromną popularnością, a jego znajomość jest wysoko ceniona na rynku pracy, od prywatnych przedsiębiorstw, poprzez administrację publiczną aż po organizacje non-profit. Zastanawiasz się jak wygląda nauka Excela i jak szybko nauczyć się Excela? Z pomocą przychodzi kurs Excel online lub szkolenie Excel stacjonarne. Które z nich wybrać?

Spis treści:

 1. MS Excel
 2. Nauka Excela
 3. Szkolenia Excel, kursy Excel online – tryb zajęć
 4. Kursy Excel, szkolenia Excel - rodzaje
 5. Excel szkolenia, Excel kursy - cennik
 6. Specjalistyczne szkolenia z Excel
MS Excel

Program MS Excel jest częścią pakietu Microsoft Office (Microsoft 365). Excel to arkusz kalkulacyjny, a więc program wspomagający pracę zarówno na prostych, jak i złożonych zestawach danych, wspierający ich analizę i wizualizację. Program pomaga również automatyzować wiele czynności.

MS Excel pojawił się na rynku w 1987 roku i od tamtej pory zyskał ogromną popularność. Jego znajomość wymagana jest na wielu stanowiskach bez względu na branżę czy sektor zatrudnienia. Żeby się o tym przekonać wystarczy wpisać słowo EXCEL w dowolnym popularnym portalu pracy - setki, jak nie tysiące ogłoszeń o pracę zawierają informację, że pracodawca oczekuje znajomości programu MS Excel. Czasami jest to znajomość podstawowa, a czasami zaawansowana, dlatego warto inwestować w swój rozwój i poznać program Excel. Pomóc w tym mogą szkolenia z Excela stacjonarne, kursy Excela online, a także rozmaite warsztaty, webinary i programy rozwojowe oparte o e-learning.

Nauka Excela

Rynek profesjonalnych kursów i szkoleń oferuje kursy Excel online, szkolenia z Excela, webinary, warsztaty oraz seminaria z Excela. Jak w gąszczu ofert wybrać najlepsze szkolenie z Excela? Czym kierować się wybierając kurs Excel? Zacznijmy od prześledzenia rodzajów kursów poświęconych arkuszowi kalkulacyjnemu od firmy Microsoft, a następnie sprawdzenia dostępnych poziomów zaawansowania kursów oraz ich ceny. Warto pamiętać, że dostępne są również szkolenia i kursy z innych programów wchodzących w skład pakietu Office:

Szkolenia Excel, kursy Excel online – tryb zajęć

Stacjonarne szkolenia Excel oraz warsztaty komputerowe Excel – do niedawna była to najczęściej spotykana wersja szkoleń poświęconych możliwościom programu Excel. Ich niewątpliwą zaletą jest bezpośredni kontakt z prowadzącym zajęcia, możliwość uzyskania odpowiedzi na indywidualne pytania, korzystanie ze sprzętu komputerowego przystosowanego do prowadzenia obliczeń na nawet największych plikach, a także możliwość nawiązania kontaktów. Wadą tego typu szkoleń jest ich mniejsza dostępność, znajdziemy je bowiem głównie w większych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Rzeszów, Lublin, Łódź, Białystok, Olsztyn, Opole, Toruń czy Gorzów Wielkopolski. Oferta w mniejszych miastach jest ograniczona. Dodatkową wadą szkoleń i warsztatów stacjonarnych z Excela jest ich cena – jest to najdroższa forma szkoleń Excel.

Kursy i szkolenia online realizowane na żywo – oferta obejmująca internetowe kursy Excel z zajęciami na żywo rozwija się wyjątkowo szybko. Ich niewątpliwymi zaletami jest możliwość dołączenia do grupy szkoleniowej bez względu na miejsce zamieszkania czy zatrudnienia. Biorąc udział w takim kursie Excela korzystamy z własnego komputera i łączymy się z trenerem i innymi uczestnikami poprzez program do wideokonferencji, taki jak Microsoft Teams, Zoom, Webex itp. Szkolenia Excel online oraz kursy z Excela online realizowane na żywo są pod względem cenowym tańsze od szkoleń stacjonarnych. Wynika to z braku konieczności wynajmu sali szkoleniowej, sprzętu komputerowego czy też zapewnienia serwisu kawowego i obiadowego. Niewątpliwe zalety tej formy nauczania Excela sprawia, że dzisiaj jest to najczęściej wybierany rodzaj kursu Excela.

Excel kursy multimedialne, Excel szkolenia online multimedialne oraz w postaci nagrań wideo i ćwiczeń e-learning – dostępność tego typu kursów i szkoleń jest aktualnie ogromna. Niestety często jakość tego typu rozwiązań edukacyjnych pozostawia wiele do życzenia (zwłaszcza tych darmowych), dlatego zanim zdecydujemy się na poświęcenie czasu na udział w bezpłatnym kurie sprawdźmy opinie innych uczestników. Niewątpliwą zaletą kursów Excela online multimedialnych i elearningowych jest ich cena – koszt tego typu kursu zaczyna się często już od kilkudziesięciu złotych, ale jak już wspomnieliśmy znajdziemy także kursy bezpłatne. Pamiętać też trzeba, że w przypadku tego typu kursu nie mamy możliwości uzyskania pomocy, gdy natrafimy na trudniejsze zagadnienie czy partię materiału. Jest to istotna wada kursu do samodzielnej realizacji w porównaniu do kursów zdalnych prowadzonych na żywo.

Szkolenia Excel popołudniowe, wieczorowe i weekendowe – oferta szkoleń z Excela jest tak szeroka, że z łatwością znajdziemy w ofercie również szkolenia i kursy popołudniowe, wieczorowe i weekendowe. Pozwalają one zdobywać nowe umiejętności po szkole lub pracy. W ofercie znajdziemy też tzw. szybki kurs Excela - zajęcia są bardzo intensywne, nauka Excela trwa kilka dni i pozwala szybko poprawić umiejętność posługiwania się programem.

Kursy Excel, szkolenia Excel - rodzaje

Szkolenie Excel certyfikowane, kurs Excel online z certyfikatem – cechą charakterystyczną kursu Excel z certyfikatem jest możliwość zakończenia szkolenia czy kursu egzaminem potwierdzającym zdobyte umiejętności. Certyfikat taki może okazać się cenny w trakcie ubiegania się o zatrudnienie na stanowisku, na którym znajomość Excela jest obowiązkowa. Decydując się na kurs Excel z certyfikatem zwróćmy jednak uwagę czy certyfikat jedynie potwierdza udział w szkoleniu, czy też zaliczenie egzaminu końcowego. Certyfikaty, do których uzyskania niezbędne jest zdanie egzaminu są bez wątpienia wyżej cenione na rynku pracy, a doświadczony rekruter szybko zweryfikuje jakie były warunki uzyskania certyfikatu. Niektóre szkolenia Excel pozwalają uzyskać certyfikat firmy Microsoft, co niewątpliwie podnosi jego rangę.

Szkolenia Excel od podstaw, Kurs Excel dla początkujących, Kurs Podstawy Excel – na rynku znajdziemy kursy i szkolenia z Excela na każdym poziomie. Decydując się na szkolenie od podstaw de facto nie musimy w ogóle posługiwać się programem, wszystkie umiejętności zdobędziemy w trakcie szkolenia. Zaczyna się ono od zapoznania uczestników z programem Excel, jego obsługą i budową, a także zastosowaniem. Następnie uczestnicy zaznajamiani są z jego możliwościami i prostymi funkcjami, aby z czasem przejść do bardziej złożonych zastosowań. Kurs Excel dla początkujących składa się oczywiście z krótkich prelekcji, wykładów i prezentacji, ale znaczącą większość zajęć poświęca się na praktyczne ćwiczenia.

Excel średniozaawansowany, Kurs Excel zaawansowany i specjalistyczne kursy Excel – na szkoleniach dla średniozaawansowanych pomija się podstawowe zastosowania programu iExcel, aby poświęcić czas na bardziej złożone tematy (np. budowanie, modyfikacja i formatowanie arkuszy; tworzenie bazy danych, wpisywanie danych, wybór danych za pomocą kryteriów; operacje na zakresach danych; odwołania względne, bezwzględne i mieszane; funkcje Excela (matematyczne, daty i czasu, funkcje logiczne, wyszukaj itp.); tworzenie formularzy elektronicznych; automatyzacja czynności itp.). Szkolenia zaawansowane pozwalają poznać zasady tworzenia modeli danych, możliwości wykorzystania języka VBA w programie Excel, możliwości algorytmizowania i formatowania powiązań pomiędzy tabelami danych, zastosowania narzędzi typu Query, podstaw zarządzania systemem zapytań Power Query, poznać funkcje języka Power Query M oraz nauczyć się budowania złożonych formuł, łączenia z bazami SQL itp. Kurs zaawansowany może też koncentrować się na wybranych, specjalistycznych zastosowaniach programu firmy Microsoft.

Excel szkolenia, Excel kursy - cennik

Ile kosztuje kurs Excel? Orientacyjna cena kursu Excel czy też szkolenia z Excela wygląda następująco:

 • szkolenia i warsztaty stacjonarne – od 300 zł wzwyż, górnych granic tak naprawdę nie ma, specjalistyczne szkolenia z Excela, kończące się egzaminem uprawniającym do uzyskania renomowanego certyfikatu mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych;
 • internetowe szkolenia Excel na żywo oraz kursy Excel online realizowane na żywo – od 250 zł wzwyż, przy czym średnia cena oscyluje w przedziale od 500 do 600 zł za dzień szkoleniowy;
 • kursy online multimedialne – od 29 zł wzwyż, przy czym górna granica cen za kurs obejmujący do 15h nauki rzadko przekracza kwotę 500 zł od uczestnika. Dostępne są też darmowe kursy Excela na YouTube czy też rozmaitych blogach, jednakże ich jakość często jest niezadowalająca.
Specjalistyczne szkolenia z Excel

Rynek szkoleniowy oferuje szereg specjalistycznych szkoleń z programu MS Excel skierowanych do wąskich grup i ukierunkowanych na specyficzne zastosowania programu. Wśród często spotykanych szkoleń specjalistycznych znajdziemy:

 • Excel w biznesie – od podstaw do zaawansowanych funkcji
 • Wizualizacja danych – tworzenie wykresów, raportów i dashboardów
 • Zastosowanie MS Excel w zarządzaniu projektami
 • Analiza danych biznesowych i raportowanie
 • Zarządzanie Cash Flow przy pomocy programu Excel
 • Controlling z użyciem programu MS Excel
 • Excel w logistyce i gospodarce magazynowej
 • Program Excel dla księgowych
 • Makra w MS Excel
 • Tabele przestawne w Excelu
 • Power Map, Power View w Excelu
 • Import, analiza i prezentacja danych
 • Power Pivot w programie MS Excel
 • Wykorzystanie VBA (Visual Basic for Applications) w MS Excel
 • DAX – tworzenie zaawansowanych formuł dla Power Pivot w MS Excel
 • Power Query - czyszczenie i transformacja danych z wykorzystaniem PowerPivot dla MS Excel i Power BI

Bez względu na to jaki jest poziom naszej znajomości arkusza kalkulacyjnego firmy Microsoft warto nauczyć się jego zastosowania. De facto przydaje się on nie tylko w biznesie, ale też w życiu prywatnym. Zawsze gdy chcemy wykonać zestawienia czy złożone listy, zaplanować budżet domowy albo wydatki na remont domu lub mieszkania, wysłać dużą liczbę zaproszeń na ślub lub też dokonać złożonych obliczeń arkusz kalkulacyjny może pomóc nam wykonać to szybciej, z mniejszym ryzykiem błędów i pomyłek w obliczeniach.

Jeśli nie mamy programu na naszym komputerze możemy zainteresować się kilkoma popularnymi alternatywami. Drugim najpopularniejszym arkuszem kalkulacyjnym dostępnym na rynku jest obecnie narzędzie Google Spreadsheets (Google Arkusze), a następnie OpenOffice Calc (kiedyś od Oracle, a dzisiaj jako otwarte oprogramowanie) oraz Apple Numbers. Warto poznać ich możliwości!

Kursy Excel online

Kurs Excel online czy szkolenie Excel – co wybrać?
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak to działa?

Dowiedz się jak zapisać się na szkolenie lub kurs Excela.
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

W bazie zgromadziliśmy zarówno tradycyjne szkolenia i warsztaty realizowane w sali komputerowej, jak i kursy online z zajęciami prowadzonymi na żywo oraz kursy internetowe do samodzielnej realizacji składające się z nagrań, prezentacji i ćwiczeń.

Dodatkowo w bazie można znaleźć webinary, seminaria i inne tego typu wydarzenia poświęcone wykorzystaniu arkusza kalkulacyjnego firmy Microsoft.

Zróżnicowanie cen szkoleń i kursów poświęconych Excel jest bardzo duże.

Najatrakcyjniejsze cenowo są kursy online multimedialne, realizowane na platformach do e-learningu. Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, aż do kilkuset złotych. Inną ich zaletą jest możliwość realizacji programu kursu we własnym tempie i dogodnym czasie. Wadą - brak możliwości kontaktu na żywo z prowadzącym kurs.

Drugim typem szkoleń z Excel są szkolenia online prowadzone na żywo na platformach do wideokonferencji. Ich zaletą jest bezpośredni kontakt z trenerem i grupą szkoleniową, a ceny tego typu szkoleń z reguły kształtują się od 400 do nawet 2 000 złotych.

Najdroższe są typowe szkolenia stacjonarne w sali szkoleniowej wyposażonej w sprzęt komputerowy. Ich wyższa cena wynika z konieczności zapewnienia sali szkoleniowej, wyżywienia, sprzętu komputerowego itp. Niewątpliwą zaletą jest bezpośredni kontakt z trenerem, możliwość indywidualnych konsultacji, wysoka efektywność komunikacji i co za tym idzie uczenia się. Ceny szkoleń stacjonarnych są zróżnicowane w zależności od lokalizacji. Szkolenia takie organizowane są głównie w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź i innych miastach wojewódzkich.

To bardzo proste! Wystarczy wybrać kurs lub szkolenie z listy ofert dostępnej wyżej, a następnie wypełnić formularz rejestracji. Trafi on do opiekuna szkolenia, który skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić rejestrację, przyjąć płatność w dogodnej dla Ciebie formie oraz przekazać informacje organizacyjne (miejsce i czas realizacji zajęć...).
Czytaj więcej

Ostatnie artykuły, poradniki oraz newsy

VBA: wszystko co warto wiedzieć o Visual Basic for Applications (VBA Excel)
1 maja 2021
VBA: wszystko co warto wiedzieć o Visual Basic for Applications (VBA Excel)

Sprawdź czym jest VBA (Visual Basic for Applications) dostępny w pakiecie Microsoft Office i jak wykorzystać go do automatyzacji powtarzalnych działań w twojej firmie?

Czytaj więcej
Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote
23 lipca 2021
Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote

Microsoft 365 (dawniej Office 365) to od lat najpopularniejszy pakiet programów do pracy biurowej. Sprawdź jakie programy znajdziesz w ramach subskrypcji Microsoft 365.

Czytaj więcej
Platformy do kursów online i szkoleń internetowych
23 maja 2022
Platformy do kursów online i szkoleń internetowych

Sprawdź czym są platformy do kursów i szkoleń online i jakie są najpopularniejsze programy i platformy do tworzenia, prowadzenia i wyszukiwania szkoleń i kursów internetowych.

Czytaj więcej
iPhone 15 - czy jest to inwestycja godna uwagi?
16 lipca 2024
iPhone 15 - czy jest to inwestycja godna uwagi?

Najnowszy flagowiec od firmy Apple to szereg nowych rozwiązań oraz znana z poprzednich edycji jakość wykonania. Sprawdzamy, dlaczego warto kupić iPhone 15.

Czytaj więcej
Excel kurs, Excel szkolenia

Zapisz się, aby otrzymać powiadomienie, gdy pojawi się nowy kurs Excel lub szkolenie z Excela w ofercie!