O seminarium
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu. Kluczowe korzyści, jakie wyniesiesz to:
- Zrozumienie firmy przez pryzmat dokumentów finansowych i wskaźników (terminologia używana przez dyrektorów finansowych i księgowych wyjaśniona w prosty sposób pozwoli na bardziej efektywny udział w spotkaniach zarządu);
- Umiejętność interpretowania sprawozdań finansowych zgodnie z zasadami i standardami rachunkowości;
- Umiejętność oceny sytuacji finansowej firmy za pomocą wskaźników finansowych;
- Dokonywane oceny wartości przedsiębiorstwa w oparciu o metody FCFF lub EVA;
- Umiejętność zidentyfikowania obszarów, które wpływają na wzrost i spadek wartości dla właścicieli;
- Zrozumienie wpływu decyzji operacyjnych na ogólną sytuację finansową przedsiębiorstwa.
- Unikatowy w Polsce program szkoleniowy z zakresu zarządzania finansami prowadzony w języku angielskim.
- Program pierwszego wyboru dla menedżerów pragnących uczestniczyć w konstruktywnych dyskusjach nt. wyników finansowych w strukturach firm międzynarodowych i budować wizerunek profesjonalisty.
- Zajęcia prowadzi ekspert finansista, a nie lektor, dlatego seminarium nie jest nastawione jedynie na opanowanie języka finansów, ale na zrozumienie wpływu decyzji zarządczych na wyniki finansowe spółki.
- Możliwość konsultacji zagadnień finansowych z prowadzącym ekspertem-praktykiem o bogatym doświadczeniu w zarządzaniu finansami.
- Kameralne grupy seminaryjne, gwarantujące forum wymiany doświadczeń i dzielenie się wiedzą w gronie najwyższej kadry zarządzającej.
- Od dwóch dekad uznawany w Polsce za jeden z najlepszych programów z zakresu zarządzania finansami.
- Pozwala przekonać się, że finanse można zrozumieć, a także mówić o nich prosto i zrozumiale.
- Program prezentuje zagadnienia z zakresu zarządzania płynnością i inwestycjami, które powinien znać każdy zarządzający i menedżer, a nie tylko dyrektor ds. finansowych i inwestycji.
- Poruszane zagadnienia prezentowane są językiem zrozumiałym dla niefinansistów!
- Przyjazna formuła zajęć: dydaktyka dostosowana do modelu szkolenia kadry menedżerskiej.
Właściciele firm, prezesi, wiceprezesi, członkowie zarządów, dyrektorzy zarządzający, dyrektorzy operacyjni, dyrektorzy zakładów i fabryk, dyrektorzy działów sprzedaży, marketingu, produkcji oraz innych, którzy prowadzą kontakty biznesowe z zarządami bądź przełożonymi z centrali firmy w zakresie omawiania wyników finansowych firmy, kondycji firmy, sytuacji płatniczej, planowania przepływów finansowych, planowanych zwrotów z realizowanych projektów inwestycyjnych. Kadra zarządzająca oddelegowana do prowadzenia rozmów z międzynarodowymi inwestorami. Cudzoziemcy pełniący funkcje zarządcze i menedżerskie w Polsce. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia uczestnika jest uzyskanie wyniku co najmniej 90% w teście z podstaw finansów dla nie finansistów cz. 1 oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego.
Program seminarium
Pierwszy dzień (9.00 - 17.00)
- Wprowadzenie: cele seminarium, poznanie się Uczestników.
- Cele finansowe i niefinansowe firmy i ich pomiar. Struktura i zadania departamentu finansowego w procesie kreacji wartości.
- Perspektywy banków w analizie finansowej przedsiębiorstw.
- Konstrukcja i współzależność sprawozdań finansowych. – Ćwiczenie
- Wstępna analiza sprawozdania finansowego jako źródło pytań i identyfikacji podstawowych problemów przedsiębiorstwa.
- Rachunek zysków i strat i jego analiza:
6.1. Układ rodzajowy a układ kalkulacyjny i ich analiza. – Ćwiczenie
6.2. Na co należy zwrócić uwagę analizując rachunek zysków i strat? - Kluczowe wskaźniki i wykorzystanie w ocenie przedsiębiorstwa: analiza płynności, sprawności działania, zadłużenia i rentowności. – Ćwiczenie
- Wykorzystanie koncepcji krótkoterminowego rachunku wyników z marżami pokrycia oraz progu rentowności w analizie rentowności produktów, rynków oraz kanałów dystrybucji.
8.1. Ile trzeba sprzedać, aby inwestycja w nowy produkt była opłacalna? – Ćwiczenie
8.2. Czy i kiedy przyjąć zamówienie od kontrahenta? – Ćwiczenie
8.3. Kiedy należy skorzystać z outsourcingu? Analizy wsparcia decyzji. – Ćwiczenie - Podsumowanie dnia
Drugi dzień (9.00 - 17.00)
- Powtórzenie i utrwalenie zagadnień omawianych pierwszego dnia seminarium.
- Rachunek kosztów pełnych (ustawa o rachunkowości) a rachunek kosztów zmiennych (decyzje menedżerskie) – różnice, zastosowanie, konsekwencje dla procesu decyzyjnego.
- Zasady oceny projektów inwestycyjnych.
- NPV czy IRR? Podstawy selekcji projektów inwestycyjnych w przypadku różnych wskazań. – Ćwiczenie
- Zasady kalkulacji przepływów przyrostowych na użytek oceny inwestycji.
- Ocena projektów innowacyjnych oraz rozwojowych. – Ćwiczenie
- Ocena strategii działania ze względu na kryterium maksymalizacji wartości. Analiza przypadku – pomiar zmiany wartości przedsiębiorstwa wynikający ze zmiany strategii działania. – Ćwiczenie
- Wykorzystanie drzew ROIC w identyfikacji obszarów tworzących i konsumujących wartość właścicieli – analiza przypadku. – Case study
- Podsumowanie zajęć.
Czas trwania
Prelegenci
Paweł Mielcarz
Ekspert i trener we Francuskim Instytucie Gospodarki Polska specjalizujący się w zagadnieniach z zakresu wyceny przedsiębiorstw, oceny ryzyka i wpływu opcji decyzyjnych na wartość projektów inwestycyjnych, finansów przedsiębiorstw, analiz finansowych, controllingu oraz budżetowania.
Doradzał w ocenie inwestycji i pozyskiwaniu kapitału m.in. dla: Gaz System, Gold FM, MCapital, MM Trade, Mazowiecka Agencja Rozwoju, RMF Scena.
Brał udział w projektach doradczych z wyceny przedsiębiorstw, znaków towarowych, wybranych aktywów i pakietów mniejszościowych; doradzał w procesie negocjacji pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w transakcje np.: 4FTV, Arkad Invest, Energa Obsługa i Obrót, ESKA TV, Green&Joy, IDM, Inter Comm, Media Ekspress, Mitcar, Murator, Murator Expo, NTB Grupa, Polska Energetyka Odnawialna, Radio ESKA, Qnet, Supermedia Holding, Supermedia Interactive, Tamark, Target, Timex, Yawal, Vox FM, Huta Stalowa Wola.
Opracował i wdrożył systemy controllingu i planowania finansowego m.in. dla: Asco C&A Polska, Konsalnet, Wkra, Warfama i Plagiat.pl
Posiada wieloletnie doświadczenia trenerskie. Zrealizował ponad osiemdziesiąt seminariów i warsztatów zamkniętych m.in. dla: Banku Gospodarstwa Krajowego, Barlinek, BZ WBK, Citibank, Deutsche Bank, DNB Nord, Enea, Gaz System, Gerlling, Lotos, PKO BP, Man-Star, Mitshubishi, Mostostal Siedlce, Nokia – Simens, Orange, PGNiG, PKP, PKP Energetyka, PKP Centrala, PZU, PWPW, Raiffeisen Leasing, Renault Trucks, RWE Stoen, Agencji Rozwoju Przemysłu.
Prowadził ekspertyzy na rzecz instytucji rządowych i publicznych oraz ekspertyzy (m.in. wyceny i oceny wycen) w rozprawach sądowych na zlecenie prywatnych inwestorów.
Absolwent i profesor w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, od sześciu lat wykłada również w ESSCA – École de Management. Biegły sądowy w zakresie wyceny przedsiębiorstw i wartości niematerialnych i prawnych w Sądzie Okręgowym Warszawa. Autor a także recenzent licznych publikacji z zakresu wyceny oraz analizy ryzyka przedsięwzięć inwestycyjnych. Ukończył program organizowany przez Harvard Business School dla wykładowców kształcących menedżerów.
We Francuskim Instytucie Gospodarki prowadzi m.in. seminaria dla kadry zarządzającej pn.: „Wycena przedsiębiorstw na potrzeby decyzji zarządczych”, „Corporate Finance for Executives. Understanding the World of Finance.”
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Warszawa
Plac Artura Zawiszy 1
woj. mazowieckie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- przerwy kawowe
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
- przerwy kawowe
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.
Masz pytania? Napisz do nas
