Adobe: baza szkoleń i kursów Adobe!

 • Zapoznaj się z listą szkoleń i kursów organizowanych w całej Polsce
 • Sprawdź program, informacje o prelegentach i warunkach uczestnictwa
 • Zgłoś swój udział wypełniając formularz rejestracji online
szkolenia i kursy Adobe

Kursy i szkolenia Adobe: 31

 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 300 zł
1 300 zł
 • już od 1 300 zł
1 300 zł
 • już od 1 700 zł
1 700 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 800 zł
800 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 2 000 zł
2 000 zł
 • już od 1 800 zł
1 800 zł
 • już od 3 000 zł
3 000 zł
 • już od 3 900 zł
3 900 zł
Artykuł

Adobe w biznesie: szkolenia i kursy z programów Adobe

Niewielu producentów oprogramowania dostarcza równie wiele potrzebnych i niezastąpionych produktów o wykorzystaniu biznesowym co firma Adobe. To amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne specjalizujące się przede wszystkim w produkcji programów graficznych i do obsługi multimediów. Dowiedz się więcej o różnych rozwiązaniach od Adobe i ich zastosowaniu dla wielu gałęzi biznesu!

Kilka słów o firmie Adobe

Przedsiębiorstwo Adobe Systems Incorporated (obecnie Adobe Inc.) zostało założone w 1982 roku w USA przez dwóch byłych pracowników ośrodka badawczego firmy Xerox. Jak wiele powstałych w tym okresie korporacji swoja działalność szefowie Adobe rozpoczynali w garażu. Wsławili się tym, że opracowali mający zastosowanie do dziś standard PostScript używany w rozwiązaniach poligraficznych i oprogramowanie do składu publikacji. Dziełem Adobe jest też powszechnie używany format plików PDF (Portable Document Format) służący do prezentacji, przenoszenia i drukowania treści tekstowo-graficznych. Firma znana jest ponadto ze swoich programów do obróbki grafiki rastrowej (Photoshop) i wektorowej (Illustrator) oraz składania publikacji wielostronicowych DTP (InDesign). Jedną z nowszych propozycji koncernu jest aplikacja Lightroom pozwalająca na obróbkę plików fotografii z aparatów cyfrowych i (w prostszej wersji) urządzeń mobilnych.

Adobe Photoshop – najpopularniejszy program do grafiki rastrowej

Adobe Photoshop to jeden ze starszych produktów marki, a jednocześnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych, w szczególności w zakresie programów typowo graficznych. Został opracowany w celu tworzenia i obróbki grafiki rastrowej już w 1988 roku. Od tej pory nieustannie poddawano go modyfikacjom, wydając nowe wersje średnio co kilkanaście miesięcy. Już w wersji 3.0 wydanej w 1995 roku pojawiła się stanowiąca bazę systemu do tej pory obsługa warstw. W kolejnej edycji programu dodano warstwy korekcyjne oraz makra (akcje), które umożliwiają przyspieszenie lub zautomatyzowanie wykonywanych zadań. Od edycji 8.0, Photoshop stał się częścią pakietu Creative Suite, a do nazwy programu dodano skrót CS. Odtąd daje on jeszcze większe możliwości w zakresie dostosowywania ustawień. Obecnie program dostępny jest tylko w subskrypcji Creative Cloud (CC) i oferuje bardzo szerokie możliwości nie obróbki grafiki rastrowej, a ponadto dysponuje wieloma narzędziami do pracy z grafiką 3D. Photoshop od wielu lat jest najpopularniejszym programem graficznym i ma zastosowanie w pracy nie tylko grafików, ale również fotografów, edytorów, projektantów, twórców stron WWW i aplikacji mobilnych oraz wielu innych profesjonalistów i hobbystów. Jest jednocześnie przystępny i bardzo rozbudowany. Nauka obsługi podstawowych funkcji nie jest trudna, a zaawansowani mogą z niego „wyciągnąć” bardzo wiele.

Adobe Illustrator – wygodna obróbka i tworzenie grafiki wektorowej

Illustrator jest programem do obsługi grafiki wektorowej, który wydano jeszcze przed Photoshopem. Jest to bardzo rozbudowane narzędzie, które obecnie służy nie tylko tworzeniu materiałów do wydruku, ale również stron internetowych i innych projektów cyfrowych. Jego znajomość jest koniecznością dla grafików komputerowych, ale nie tylko. Właściwości programu wykorzystuje się w wielu branżach, między innymi dzięki możliwości tworzenia precyzyjnych projektów logotypów, znaków towarowych, ikon, typografii. Ma również zastosowanie w świecie artystycznym, pozwalając tworzyć grafiki, ilustracje czy komiksy. Podobnie jak Photoshop Illustrator jest produktem bardzo rozbudowanym i oferującym wiele ciekawych funkcji udoskonalanych z każdą kolejną wersją proponowaną przez Adobe. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla profesjonalistów.

Adobe InDesign – przygotowanie publikacji i materiałów poligraficznych

Program InDesign zadebiutował w ofercie Adobe w 1999 roku. Szybko zaczął jednak wyznaczać standardy w swojej dziedzinie. Jest on przeznaczony do projektowania, łamania, składania i przygotowywania do druku materiałów poligraficznych. Wykorzystuje się go w wydawnictwach, reklamie, firmach projektowych i wielu innych środowiskach. Obecnie stwarza możliwości tworzenia nie tylko publikacji przeznaczonych do druku (przede wszystkim wielostronicowych jak książki, czasopisma, gazety, katalogi), ale również tych internetowych – przeznaczonych do wykorzystania w Sieci i aplikacjach.

Adobe After Efects - montaż i postprodukcja materiałów wideo i multimedialnych

Program Adobe After Effects służy do tworzenia efektów specjalnych oraz kompozycji. Program wykorzystywany jest w postprodukcji filmowej i telewizyjnej, pozwala bowiem łączyć wideo z grafiką, animacjami, tekstem i innymi elementami, a także tworzyć wizualne efekty specjalne. Dzięki otwartej budowie oraz dużej popularności programu stworzonych zostało do niego wiele wtyczek rozszerzających funkcjonalność i zwiększających jego zastosowanie oraz wygodę użycia. Kursy After Effects skierowane są głównie do osób pracujących w branży kreatywnej, reklamie i multimediach, zajmujących się montażem i animacją. Kada osoba podejmująca pracę w branży wideo i post produkcji powinna się zainteresować szkoleniami i kursami z programu Adobe After Effects.

Pakiet Adobe – co go wyróżnia?

Wszystkie programy tzw. pakietu DTP od Adobe są ze sobą powiązane i uzupełniają się wzajemnie pod względem funkcji oraz zastosowania. Dlatego w profesjonalnej pracy przydatna jest znajomość wszystkich trzech programów dostępnych w ramach wspólnej licencji. Dzięki podobieństwu interfejsów, poleceń i narzędzi integracja pracy pomiędzy programami jest znacznie łatwiejsza i efektywniejsza. Jednocześnie połączenie ich funkcji daje ogromne możliwości w zakresie tworzenia różnego rodzaju programów graficznych.

Adobe w biznesie: szkolenia i kursy z programów Adobe
Szkolenia Adobe, kursy Adobe

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych szkoleniach i kursach Adobe!