Baza szkoleń i kursów z Microsoft Excel!

Szukasz sprawdzonych szkoleń z obsługi programu Microsoft Excel? Chcesz poznać zaawansowane funkcje programu i dowiedzieć się w jaki sposób usprawnić pracę na liczbach, formułach czy makrach? Zapoznaj się z listą szkoleń i kursów z programu MS Excel organizowanych w całej Polsce, w tym również szkoleń excel online!

Szukasz sprawdzonych szkoleń z obsługi programu Microsoft Excel? Chcesz poznać zaawansowane funkcje programu i dowiedzieć się w jaki sposób usprawnić pracę na liczbach, formułach czy makrach? Zapoznaj się z listą szkoleń i kursów z programu MS Excel organizowanych w całej Polsce, w tym również szkoleń excel online!

szkolenia Excel
Przewiń stronę

Szkolenia z MS Excel: 192

już od 1548 PLN
Artykuł

Zastosowanie programu MS Excel w biznesie

Pakiet programów biurowych Microsoft Office jest szeroko stosowany w przedsiębiorstwach z każdej branży. Powodem jest oczywiście niezwykła użyteczność tych aplikacji, która przekłada się na usprawnienie realizacji wielu codziennych zadań biurowych. Jednym z najbardziej wszechstronnych jest Microsoft Excel. Do czego dokładnie służy i jak można go wykorzystać w biznesie? Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Czym jest arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel?

Microsoft Excel jest aplikacją przeznaczoną do łatwego organizowania danych w arkuszach kalkulacyjnych. Choć na pierwszy rzut oka przypominają one prostą siatkę z rubrykami, wystarczy poznać podstawowe funkcje tego oprogramowania, aby przekonać się, jak bardzo usprawnia ono pracę – nie tylko z liczbami.

Warto wiedzieć, że Excel był pierwszym z programów o zastosowaniu biurowym stworzonym przez Microsoft – miało to miejsce już w 1987 roku. Jego sukces był tak ogromny, że już kilka lat później wszystkie elementy pakietu Office zostały przekształcone tak, by przypominały wyglądem właśnie Excela.

A do czego stosuje się Excel? Przede wszystkim do dokonywania obliczeń danych przedstawionych w formie tabelarycznej. Dlatego przy jego pomocy można szybko tworzyć różnego rodzaje zestawienia, np.:

  • wydatków, przychodów, 
  • wystawionych faktur i zamówień,
  • bazy danych klientów.

To oczywiście dopiero początek możliwości. Wszystko dlatego, że Excel to nie prosta „tabelka”, do której można wpisywać dane. Stanowi potężne narzędzie zapewniające dostęp do wielu funkcjonalności związanych z wykonywaniem obliczeń – począwszy od prostego sumowania pól, po zaawansowane funkcje statystyczne. Współcześnie Excel jest jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi w pracy menedżerskiej oraz specjalistycznej bez względu na dziedzinę biznesu.

Jak można wykorzystać Excel w biznesie?

Podstawowe, a zarazem najchętniej wykorzystywane w biznesie funkcje Microsoft Excel to:

  • suma – pozwala zsumować wartości poszczególnych komórek, niekoniecznie znajdujących się w jednej kolumnie. Przydatna przy tworzeniu wszelkiego rodzaju „krzyżówek” oraz bilansów, a także gdy chce się uzyskać szybko konkretną informacje – np. o wysokości faktur z danego miesiąca,
  • kategoryzacja danych – dane umieszczane w arkuszu kalkulacyjnym można przypisywać do konkretnych kategorii (wpisując je w jednym z pól wiersza), a następnie sortować oraz filtrować z uwagi na te kategorie. To także przyspiesza wyszukanie danych, zwłaszcza w dużych arkuszach zbiorczych obejmujących setki, a nawet tysiące wierszy,
  • funkcja „jeżeli” – pozwala uzależnić wykonania konkretnego obliczenia w komórce od tego, czy pozostałe (z których pobierane są dane) spełniają określony warunek. Może się przydać np. jeśli chcesz zliczyć wartość środków trwałych, ale takich, których cena zakupu przekroczyła 100 zł i pominąć pozostałe (to oczywiście tylko abstrakcyjny przykład).

To oczywiście tylko kilka najbardziej bazowych możliwości, po które sięgają początkujący. Jednak z czasem i przy skorzystaniu z odpowiednich szkoleń można wykorzystać potencjał drzemiący w Microsoft Excel w znacznie większym stopniu.

Excel dla zaawansowanych – co można zyskać?

O ile przy tworzeniu prostych zestawień – np. na potrzeby prowadzenia niewielkiej działalności gospodarczej – znajomość podstawowych funkcji Excela może być zupełnie wystarczająca, o tyle przy przygotowywaniu skomplikowanych arkuszy opiewających na kilka tysięcy lub więcej pozycji już niekoniecznie.

Wyobraź sobie sytuację, w której prowadzisz skomplikowaną bazę danych dla dużego magazynu towarów. Arkusz zawiera wiele danych – np. dotyczących dat przyjęcia towaru, planowanego terminu spedycji, wartości, liczby sztuk, tonażu, pracowników odpowiedzialnych… można tak długo wymieniać. Wówczas skorzystanie z prostych funkcji Excela może nie wystarczyć, aby uzyskać szybki dostęp do pożądanych danych.

W takich sytuacjach przydatne może się okazać np. zastosowanie tak zwanych makr, a więc skomplikowanych formuł, które zawierają szereg poleceń do wykonania przez program. Makro jest skondensowanym zestawem zadań do zrealizowania przez Microsoft Excel. Jeśli zostanie poprawnie przygotowane, wykonają się one automatycznie za każdym razem, a proces potrwa ułamek czasu, który spędziłbyś na żmudnym wprowadzaniu każdego polecenia osobno. A to tylko jedna z sytuacji, w których zaawansowana znajomość Excela jest przydatna w biznesie.

Pozostaje zatem tylko pytanie, jak nauczyć się korzystać z pełni możliwości dostarczanych przez Microsoft Excel? Możesz oczywiście robić to metodą prób i błędów bądź korzystając z wbudowanego samouczka. Jednak najbardziej pragmatycznym rozwiązaniem będzie zapisanie się na odpowiednie szkolenie tematyczne, które dostarczy wszystkich niezbędnych informacji i krok po kroku przeprowadzi Cię przez zasady obsługi arkuszy kalkulacyjnych.

Microsoft Excel - arkusz kalkulacyjny

Microsoft Excel – arkusz kalkulacyjny stworzony przez amerykańską firmę Microsoft, dostępny na systemach Windows, macOS, iOS oraz Android. Pierwsza wersja tego programu pojawiła się w roku 1987 i stała się prawdziwym hitem, a sukces programu sprawił, że od 1993 programy pakietu Microsoft Office zostały zaprojektowane na wzór arkusza Excel pod względem wyglądu. MS Excel posiada wbudowany język Visual Basic.

Program jest na masową skalę używany zarówno w firmach, jak i administracji publicznej oraz przez użytkowników prywatnych. Aplikacja umożliwia dokonywanie obliczeń zestawionych w formie tabelarycznej dzięki licznym funkcjom matematycznym, statystycznym, finansowym i bazodanowym wbudowanym w program. Innym popularnym zastosowaniem programu jest wizualizacja danych dzięki wielu typom wykresów oraz raportowanie możliwe m.in. dzięki rozbudowanym funkcjonalnościom tzw. tabel przestawnych, które stwarzają szerokie możliwości wykorzystywania przy wykonywaniu różnego typu analiz biznesowych, statystycznych itp.

Główną konkurencją dla programu Microsoft Excel są programy Google Spreadsheets oraz OpenOffice Calc. Mimo konkurencji, Microsoft Excel stał się liderem wśród elektronicznych arkuszy kalkulacyjnych, liderem rynkowym oraz swego rodzaju wzorcem i swoją pozycję zachowuje do dziś.

Jedną z rzeczy, które wyróżniają Microsoft Excel spośród konkurencyjnych rozwiązań jest ogromna liczba szablonów dostępnych online oraz rozmaitych kursów z zastosowania programu, tabel przestawnych, formuł i innych narzędzi wbudowanych w program.

Przez długi czas wadą programu Excel był brak współdzielenia i grupowej edycji arkuszy. Proste i darmowe rozwiązania, jak chociażby Google Spreadsheets, posiadają funkcję współdzielenia i edycji grupowej dokumentów online od momentu udostępnienia tego rozwiązania. Firma Microsoft dopiero w 2017 roku dodała tę funkcjonalność arkuszy kalkulacyjnych - Excel.

W momencie, gdy do udostępnionego arkusza Excel dołącza inna osoba, zobaczymy jej ikonkę w prawym górnym rogu aplikacji. Podświetlony zostanie również fragment arkusza nad którym aktualnie dana osoba pracuje.

Od kilku lat arkusz kalkulacyjny Excel dostępny jest również na urządzeniach mobilnych, zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Visual Basic for Applications (VBA) to język programowania oparty na Visual Basicu (VB) zaimplementowany w aplikacjach pakietu Microsoft Office, m.in. w arkuszu kalkulacyjnym Excel. Jest to uproszczona wersja Visual Basica, której głównym zastosowaniem jest automatyzacja pracy z dokumentami, na przykład poprzez makropolecenia.

Jak poprawić znajomość Excela - szkolenia Excel?

Zachęcamy do zapoznania się ze szkoleniami z excela w całej Polsce. Wiele z tych szkoleń ma postać warsztatów i kursów pozwalających w szybkim czasie zdobyć praktyczną wiedzę dotyczącą podstawowych i zaawansowanych funkcji programu, używania tabel przestawnych, makr itp. Szkolenia z MS Excel dostępne są w wersji dla zaawansowanych, średniozaawansowanych i początkujących, zarówno w postaci szkoleń i kursów online, jak i tradycyjnych warsztatów stacjonarnych na żywo orgaizowanych głównie w największych miastach w Polsce: Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Poznań, Katowice, Rzeszów, Lublin, Toruń, Gdańsk oraz w Zakopanem (tzw. kursy wyjazdowe). Kursy i szkolenia online z obsługi Excel realizowane są zarówo w postaci zajęć na żywo z trenerem czy wykładowcą, jak też typowych kursów e-learning, w których uczestnik ma możliwość samodzielnie zadecydować o tempie realizowania zajęć oraz możliwe jest wielokrotne wracanie do danych partii materiału. Wiele szkoleń i kursów z programu Microsoft Excel pozwala również uzyskać certyfikat będący potwierdzeniem cennych umiejętności na rynku pracy. Na górze strony znajdą Państwo listę szkoleń i kursów w nadchodzących tygodniach, a z ich opisu dowiedzię się Państwo między innymi ile kosztuje szkolenie z excela, jakie zagadnienia poruszane są w programie, kto prowadzi zajęcia itd.

Szkolenia Excel
 
Życzymy Państwu samych udanych szkoleń i kursów z Excela!
Zastosowanie programu MS Excel w biznesie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Wybieramy dobre szkolenie z Excela!

Dowiedz się czym się kierować oraz na co zwracać uwagę wybierając dobre szkolenie z programu Excel.
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

Przede wszystkim własnymi potrzebami: zastanów się jak dobrze aktualnie znasz program Excel oraz do jakich zastosowań chcesz go używać. Pozwoli Ci to odnaleźć szkolenie dopasowane do Twoich potrzeb. W ofercie dostępne są kursy i szkolenia z Excel dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Mogą one koncentrować się na samym programie Excel, ale też na jego specjalistycznym zastosowaniu w danym obszarze: do zarządzania projektami, w HR, w księgowości i rachunkowości, do automatyzacji powtarzalnych działań za pomocą VBA... W Eventis mamy ponad 150 rozmaitych szkoleń z Excel, co pomoże znaleźć odpowiednie szkolenie dla każdego.

Zwróć również uwagę na formułę prowadzonego szkolenia - może mieć ono postać praktycznych warsztatów z komputerem bądź prelekcji, wykładów lub instruktażu. Wybierz zajęcia odpowiadające twojemu stylowi uczenia się.

Zróżnicowanie cen szkoleń i kursów poświęconych Excel jest bardzo duże.

Najatrakcyjniejsze cenowo są kursy online multimedialne, realizowane na platformach do e-learningu. Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, aż do kilkuset złotych. Inną ich zaletą jest możliwość realizacji programu kursu we własnym tempie i dogodnym czasie. Wadą - brak możliwości kontaktu na żywo z prowadzącym kurs.

Drugim typem szkoleń z Excel są szkolenia online prowadzone na żywo na platformach do wideokonferencji. Ich zaletą jest bezpośredni kontakt z trenerem i grupą szkoleniową, a ceny tego typu szkoleń z reguły kształtują się od 400 do nawet 2000 złotych.

Najdroższe są typowe szkolenia stacjonarne w sali szkoleniowej wyposażonej w sprzęt komputerowy. Ich wyższa cena wynika z konieczności zapewnienia sali szkoleniowej, wyżywienia, sprzętu komputerowego itp. Niewątpliwą zaletą jest bezpośredni kontakt z trenerem, możliwość indywidualnych konsultacji, wysoka efektywność komunikacji i co za tym idzie uczenia się. Ceny szkoleń stacjonarnych są zróżnicowane w zależności od lokalizacji. Szkolenia takie organizowane są głównie w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź i innych miastach wojewódzkich.

To bardzo proste! Wystarczy wybrać kurs lub szkolenie z listy ofert dostępnej wyżej, a następnie wypełnić formularz rejestracji. Trafi on bezpośrednio do organizatora szkolenia, który skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić rejestrację, przyjąć płatność w dogodnej dla Ciebie formie oraz przekazać informacje organizacyjne (miejsce i czas realizacji zajęć...).

Polecamy Twojej uwadze również szkolenia Microsoft.

Artykuły

Ostatnie artykuły, poradniki oraz newsy

Wszystko co warto wiedzieć o VBA (Visual Basic for Applications)
1 maja 2021
Wszystko co warto wiedzieć o VBA (Visual Basic for Applications)

Sprawdź czym jest VBA (Visual Basic for Applications) dostępny w pakiecie Microsoft Office i jak wykorzystać go do automatyzacji powtarzalnych działań w twojej firmie?

Czytaj więcej
Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote
23 lipca 2021
Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote

Microsoft 365 (dawniej Office 365) to od lat najpopularniejszy pakiet programów do pracy biurowej. Sprawdź jakie programy znajdziesz w ramach subskrypcji Microsoft 365.

Czytaj więcej
Top konferencje UX, CX, Design Thinking...
19 lipca 2021
Top konferencje UX, CX, Design Thinking...

Sprawdź jakie konferencje dotyczące UX, CX, Service Design czy Design Thinking warto rozważyć w 2021 roku. Poszerzaj horyzonty, zdobywaj nową wiedzę i nawiązuj kontakty!

Czytaj więcej
Stres w pracy - na czym polega zarządzanie stresem w miejscu pracy?
15 lipca 2021
Stres w pracy - na czym polega zarządzanie stresem w miejscu pracy?

Stres motywuje, jednakże jego nadmiar kończy się poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi i społecznymi, a dla pracodawcy znacznym spadkiem wydajności zespołu. Jak przeciwdziałać stresowi w miejscu pracy?

Czytaj więcej