Baza szkoleń i kursów z Microsoft Excel!

Szukasz sprawdzonych szkoleń z obsługi programu Microsoft Excel? Chcesz poznać zaawansowane funkcje programu i dowiedzieć się w jaki sposób usprawnić pracę na liczbach, formułach czy makrach? Zapoznaj się z listą szkoleń i kursów z programu MS Excel organizowanych w całej Polsce, w tym również szkoleń excel online!

szkolenia Excel

Szkolenia z MS Excel: 225

 • Online, 20 kwiecień 2022
 • już od 500 PLN
już od 500 PLN
 • Online, 2-3 marzec 2022
 • już od 1200 PLN
już od 1200 PLN
już od 890 PLN
Artykuł

Szkolenia i kursy Excel – jak wybrać najlepsze?

Program Microsoft Excel to jedno z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych w biznesie, edukacji, administracji publicznej, a także w życiu prywatnym. Jego jednoczesna prostota i uniwersalność oraz rozbudowane możliwości sprawiają, że znajduje on zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Pomaga w pracy z danymi, automatyzacji czynności, prostych i złożonych obliczeniach, a nawet wizualizacji danych. Chociaż poznanie programu nie nastręcza zbytnich trudności, to mnogość funkcji i zaawansowanych opcji sprawia, że na rynku rozwinęła się szeroka oferta szkoleń i kursów z MS Excel. Jak wybrać najlepsze szkolenia? Czym kierować się przy wyborze kursu Excel?

Dlaczego warto inwestować w rozwój umiejętności posługiwania się programem Excel?

MS Excel to program cieszący się bardzo dużą popularnością, a jego znajomość jest wysoko ceniona na rynku pracy – bez względu na to czy chcemy pracować w biznesie, administracji publicznej czy też może w instytucjach non-profit. Wystarczy wpisać słowo EXCEL w dowolnym popularnym portalu pracy, aby przekonać się, że są setki, jak nie tysiące ogłoszeń o pracę, w których pracodawcy oczekują znajomości programu MS Excel.

Excel znajduje jednak zastosowanie również w życiu prywatnym. Zawsze gdy chcemy wykonać zestawienia czy złożone listy, zaplanować budżet domowy albo wydatki na  remont domu lub mieszkania, wysłać dużą liczbę zaproszeń na ślub lub też dokonać złożonych obliczeń program Excel może pomóc nam wykonać to szybciej, z mniejszym ryzykiem błędów i pomyłek w obliczeniach.

Dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą warsztatów, kursów oraz szkoleń z MS Excel na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

Szkolenia i kursy MS Excel

Rodzaje szkoleń, warsztatów i kursów z Microsoft Excel

Szkolenia i warsztaty stacjonarne w sali szkoleniowej wyposażonej w komputery – do niedawna była to najczęściej spotykana wersja szkoleń poświęconych możliwościom programu Excel. Ich niewątpliwą zaletą jest bezpośredni kontakt z prowadzącym zajęcia, możliwość uzyskania odpowiedzi na indywidualne pytania, korzystanie ze sprzętu komputerowego przystosowanego do prowadzenia obliczeń na nawet największych plikach, a także możliwość nawiązania kontaktów. Wadą tego typu szkoleń jest ich mniejsza dostępność, znajdziemy je bowiem głównie w większych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Kraków, Katowice, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Rzeszów, Lublin, Łódź, Białystok, Olsztyn, Opole, Toruń czy Gorzów Wielkopolski. Oferta w mniejszych miastach jest ograniczona. Dodatkową wadą szkoleń i warsztatów stacjonarnych z Excela jest ich cena – jest to najdroższa forma szkoleń Excel.

Kursy i szkolenia online realizowane na żywo – oferta tego typu szkoleń z programu Excel rozwija się wyjątkowo szybko. Ich niewątpliwymi zaletami jest możliwość dołączenia do grupy szkoleniowej bez względu na miejsce zamieszkania czy zatrudnienia. Biorąc udział w takim kursie korzystamy z własnego komputera i łączymy się z trenerem i innymi uczestnikami poprzez program do wideokonferencji, taki jak Microsoft Teams, Zoom itp. Szkolenia online realizowane na żywo pod względem cen są tańsze od szkoleń stacjonarnych. Wynika to z braku konieczności wynajmu sali szkoleniowej, sprzętu komputerowego czy też zapewnienia serwisu kawowego i obiadowego.

Kursy i szkolenia online multimedialne, w postaci nagrań wideo i ćwiczeń e-learning – dostępność tego typu kursów i szkoleń jest aktualnie ogromna. Niestety często jakość tego typu rozwiązań edukacyjnych pozostawia wiele do życzenia (zwłaszcza tych darmowych), dlatego zanim zdecydujemy się na zamówienie danego kursu sprawdźmy opinie o organizatorze. Niewątpliwą zaletą kursów online multimedialnych jest ich cena – koszt tego typu kursu zaczyna się często już od kilkudziesięciu złotych, ale znajdziemy także kursy bezpłatne.

Szkolenia i kursy certyfikowane – cechą tego typu kursów i szkoleń jest możliwość zakończenia szkolenia egzaminem potwierdzającym zdobyte umiejętności. Warto pamiętać, że certyfikaty jedynie potwierdzające udział w szkoleniu, a nie zdanie egzaminu, są mniej cenione na rynku. Wiele ze szkoleń pozwala uzyskać certyfikat firmy Microsoft.

Szkolenia popołudniowe, wieczorowe i weekendowe – oferta szkoleń z Excela jest tak szeroka, że z łatwością znajdziemy w ofercie również szkolenia i kursy popołudniowe, wieczorowe i weekendowe. Pozwalają one zdobywać nowe umiejętności po szkole lub pracy. W ofercie znajdziemy też tzw. szybki kurs Excela - zajęcia są intensywne i pozwalają w kilka dni zdobyć umiejętności posługiwania się programem.

Szkolenia podstawowe, średniozaawansowane, zaawansowane i specjalistyczne – na rynku znajdziemy kursy i szkolenia z Excela na każdym poziomie. Decydując się na szkolenie od podstaw de facto nie musimy w ogóle posługiwać się programem, wszystkie umiejętności zdobędziemy w trakcie szkolenia. Na szkoleniach dla średniozaawansowanych pomija się podstawowe zastosowania programu Excel, aby poświęcić czas na bardziej złożone tematy (np. budowanie, modyfikacja i formatowanie arkuszy; tworzenie bazy danych, wpisywanie danych, wybór danych za pomocą kryteriów; operacje na zakresach danych; odwołania względne, bezwzględne i mieszane; funkcje Excela (matematyczne, daty i czasu, funkcje logiczne, wyszukaj itp.); tworzenie formularzy elektronicznych; automatyzacja czynności itp.). Szkolenia zaawansowane pozwalają poznać zasady tworzenia modeli danych, możliwości wykorzystania języka VBA w programie Excel, możliwości algorytmizowania i formatowania powiązań pomiędzy tabelami danych, zastosowania narzędzi typu Query, podstaw zarządzania systemem zapytań Power Query, poznać funkcje języka Power Query M oraz nauczyć się budowania złożonych formuł, łączenia z bazami SQL itp. Kurs zaawansowany może też koncentrować się na wybranych, specjalistycznych zastosowaniach programu firmy Microsoft.

MS Excel: ceny szkoleń i kursów

Orientacyjne ceny szkoleń i kursów z programu Excel:

 • szkolenia stacjonarne – od 300 zł wzwyż, górnych granic tak naprawdę nie ma, specjalistyczne szkolenia z Excela, kończące się egzaminem uprawniającym do uzyskania renomowanego certyfikatu mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych;
 • szkolenia online realizowane na żywo – od 250 zł wzwyż, przy czym średnia cena oscyluje w przedziale od 500 do 600 zł za dzień szkoleniowy;
 • kursy online multimedialne – od 29 zł wzwyż, przy czym górna granica cen za kurs obejmujący do 15h nauki rzadko przekracza kwotę 500 zł od uczestnika.
Najczęstsze specjalistyczne szkolenia z Excel spotykane na rynku

Rynek szkoleniowy oferuje szereg specjalistycznych szkoleń z programu MS Excel skierowanych do wąskich grup i ukierunkowanych na specyficzne zastosowania programu. Wśród często spotykanych szkoleń specjalistycznych znajdziemy:

 • Excel w biznesie – od podstaw do zaawansowanych funkcji.
 • Controlling personalny z użyciem programu MS Excel.
 • Zastosowanie MS Excel w zarządzaniu projektami.
 • Analiza danych biznesowych i raportowanie.
 • Makra w MS Excel.
 • Tabele przestawne w Excelu.
 • Power Map, Power View w Excelu.
 • Import, analiza i prezentacja danych.
 • Wizualizacja danych – tworzenie wykresów, raportów i dashboardów.
 • Zarządzanie Cash Flow przy pomocy programu Excel.
 • Power Pivot w programie MS Excel.
 • Power Query - czyszczenie i transformacja danych z wykorzystaniem PowerPivot dla MS Excel i Power BI.
 • DAX – tworzenie zaawansowanych formuł dla Power Pivot w MS Excel.
 • Wykorzystanie VBA (Visual Basic for Applications) w MS Excel.
Alternatywy dla programu MS Excel

Arkusz kalkulacyjny Excel od firmy Microsoft doczekał się po wielu latach poważniejszej konkurencji. Drugim najpopularniejszym arkuszem kalkulacyjnym dostępnym na rynku jest obecnie narzędzie Google Spreadsheets (Google Arkusze), OpenOffice Calc oraz Apple Numbers. Sam MS Excel jest jednak od dawna dostępny również na urządzeniach z systemami Android i iOS i wydaje się, że na razie nic nie zagraża jego popularności!

Szkolenia i kursy Excel – jak wybrać najlepsze?
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Wybieramy dobre szkolenie z Excela!

Dowiedz się czym się kierować oraz na co zwracać uwagę wybierając dobre szkolenie z programu Excel.
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

Przede wszystkim własnymi potrzebami: zastanów się jak dobrze aktualnie znasz program Excel oraz do jakich zastosowań chcesz go używać. Pozwoli Ci to odnaleźć szkolenie dopasowane do Twoich potrzeb. W ofercie dostępne są kursy i szkolenia z Excel dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Mogą one koncentrować się na samym programie Excel, ale też na jego specjalistycznym zastosowaniu w danym obszarze: do zarządzania projektami, w HR, w księgowości i rachunkowości, do automatyzacji powtarzalnych działań za pomocą VBA... W Eventis mamy ponad 150 rozmaitych szkoleń z Excel, co pomoże znaleźć odpowiednie szkolenie dla każdego.

Zwróć również uwagę na formułę prowadzonego szkolenia - może mieć ono postać praktycznych warsztatów z komputerem bądź prelekcji, wykładów lub instruktażu. Wybierz zajęcia odpowiadające twojemu stylowi uczenia się.

Zróżnicowanie cen szkoleń i kursów poświęconych Excel jest bardzo duże.

Najatrakcyjniejsze cenowo są kursy online multimedialne, realizowane na platformach do e-learningu. Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, aż do kilkuset złotych. Inną ich zaletą jest możliwość realizacji programu kursu we własnym tempie i dogodnym czasie. Wadą - brak możliwości kontaktu na żywo z prowadzącym kurs.

Drugim typem szkoleń z Excel są szkolenia online prowadzone na żywo na platformach do wideokonferencji. Ich zaletą jest bezpośredni kontakt z trenerem i grupą szkoleniową, a ceny tego typu szkoleń z reguły kształtują się od 400 do nawet 2000 złotych.

Najdroższe są typowe szkolenia stacjonarne w sali szkoleniowej wyposażonej w sprzęt komputerowy. Ich wyższa cena wynika z konieczności zapewnienia sali szkoleniowej, wyżywienia, sprzętu komputerowego itp. Niewątpliwą zaletą jest bezpośredni kontakt z trenerem, możliwość indywidualnych konsultacji, wysoka efektywność komunikacji i co za tym idzie uczenia się. Ceny szkoleń stacjonarnych są zróżnicowane w zależności od lokalizacji. Szkolenia takie organizowane są głównie w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Katowice, Łódź i innych miastach wojewódzkich.

To bardzo proste! Wystarczy wybrać kurs lub szkolenie z listy ofert dostępnej wyżej, a następnie wypełnić formularz rejestracji. Trafi on bezpośrednio do organizatora szkolenia, który skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić rejestrację, przyjąć płatność w dogodnej dla Ciebie formie oraz przekazać informacje organizacyjne (miejsce i czas realizacji zajęć...).

Polecamy Twojej uwadze również szkolenia Microsoft.

Excel

Więcej o MS Excel i pokrewnych tematach

Wszystko co warto wiedzieć o VBA (Visual Basic for Applications)
1 maja 2021
Wszystko co warto wiedzieć o VBA (Visual Basic for Applications)

Sprawdź czym jest VBA (Visual Basic for Applications) dostępny w pakiecie Microsoft Office i jak wykorzystać go do automatyzacji powtarzalnych działań w twojej firmie?

Czytaj więcej
Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote
23 lipca 2021
Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote

Microsoft 365 (dawniej Office 365) to od lat najpopularniejszy pakiet programów do pracy biurowej. Sprawdź jakie programy znajdziesz w ramach subskrypcji Microsoft 365.

Czytaj więcej
Kim jest menedżer?
17 stycznia 2022
Kim jest menedżer?

Dowiedz się kim jest menedżer i jakie role menedżerskie spełnia? Sprawdź jakie umiejętności menedżerskie są najważniejsze w pracy współczesnych managerów i dowiedz się jak je rozwijać poprzesz szkolenia i kursy menedżerskie.

Czytaj więcej
Incoterms 2020 - Międzynarodowe Warunki Handlowe INCOTERMS® 2020
20 grudnia 2021
Incoterms 2020 - Międzynarodowe Warunki Handlowe INCOTERMS® 2020

Sprawdź czym są Międzynarodowe Warunki Handlowe Incoterms® 2020 oraz jakie zmiany zaszły w regułach Incoterms® 2020 względem wersji 2010. Pobierz PDF z regułami Incoterms® 2020.

Czytaj więcej
Powiadomienia o nowych wydarzeniach z Excel

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych kursach i warsztatach z Excela!