Szkolenia Excel, kursy Excel, szkolenie z Excela, MS Excel
Wyszukiwanie wydarzeń
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Szkolenia Excel, kursy Excel, szkolenie z Excela, MS Excel

Wyświetlone wszystkie (373)
1

Szkolenia Excel, kursy Excel, szkolenie z Excela, MS Excel Szkolenia Excel, kursy Excel, szkolenie z Excela, MS Excel

Wyświetlone wszystkie (373)
1
Zobacz również

Microsoft Excel - arkusz kalkulacyjny

 
Microsoft Excel – arkusz kalkulacyjny stworzony przez amerykańską firmę Microsoft, dostępny na systemach Windows, macOS, iOS oraz Android. Pierwsza wersja tego programu pojawiła się w roku 1987 i stała się prawdziwym hitem, a sukces programu sprawił, że od 1993 programy pakietu Microsoft Office zostały zaprojektowane na wzór arkusza Excel pod względem wyglądu. MS Excel posiada wbudowany język Visual Basic.
 
Program jest na masową skalę używany zarówno w firmach, jak i administracji publicznej oraz przez użytkowników prywatnych. Aplikacja umożliwia dokonywanie obliczeń zestawionych w formie tabelarycznej dzięki licznym funkcjom matematycznym, statystycznym, finansowym i bazodanowym wbudowanym w program. Innym popularnym zastosowaniem programu jest wizualizacja danych dzięki wielu typom wykresów oraz raportowanie możliwe m.in. dzięki rozbudowanym funkcjonalnościom tzw. tabel przestawnych, które stwarzają szerokie możliwości wykorzystywania przy wykonywaniu różnego typu analiz biznesowych, statystycznych itp.
 
Główną konkurencją dla programu Microsoft Excel są programy Google Spreadsheets oraz OpenOffice Calc. Mimo konkurencji, Microsoft Excel stał się liderem wśród elektronicznych arkuszy kalkulacyjnych, liderem rynkowym oraz swego rodzaju wzorcem i swoją pozycję zachowuje do dziś.
 
Jedną z rzeczy, które wyróżniają Microsoft Excel spośród konkurencyjnych rozwiązań jest ogromna liczba szablonów dostępnych online oraz rozmaitych kursów z zastosowania programu, tabel przestawnych, formuł i innych narzędzi wbudowanych w program.
 
Przez długi czas wadą programu Excel był brak współdzielenia i grupowej edycji arkuszy. Proste i darmowe rozwiązania, jak chociażby Google Spreadsheets, posiadają funkcję współdzielenia i edycji grupowej dokumentów online od momentu udostępnienia tego rozwiązania. Firma Microsoft dopiero w 2017 roku dodała tę funkcjonalność arkuszy kalkulacyjnych - Excel.
 
W momencie, gdy do udostępnionego arkusza Excel dołącza inna osoba, zobaczymy jej ikonkę w prawym górnym rogu aplikacji. Podświetlony zostanie również fragment arkusza nad którym aktualnie dana osoba pracuje.
 
Od kilku lat arkusz kalkulacyjny Excel dostępny jest również na urządzeniach mobilnych, zarówno z systemem Android, jak i iOS.
 
Visual Basic for Applications (VBA) to język programowania oparty na Visual Basicu (VB) zaimplementowany w aplikacjach pakietu Microsoft Office, m.in. w arkuszu kalkulacyjnym Excel. Jest to uproszczona wersja Visual Basica, której głównym zastosowaniem jest automatyzacja pracy z dokumentami, na przykład poprzez makropolecenia. 
 

Jak poprawić znajomość Excela?

 
Zachęcamy do zapoznania się ze szkoleniami z excela w całej Polsce. Wiele z tych szkoleń ma postać warsztatów i kursów pozwalających w szybkim czasie zdobyć praktyczną wiedzę dotyczącą podstawowych i zaawansowanych funkcji programu, używania tabel przestawnych, makr itp. Szkolenia dostępne są w wersji dla zaawansowanych i początkujących w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Rzeszowie, Lublinie, Toruniu, Gdańsku oraz w Zakopanem (tzw. kursy wyjazdowe). Z opisu dowiesz się między innymi ile kosztuje szkolenie z excela dzięki podanym cenom, opisowi programu, sylwetek prelegentów itd.
 
Szkolenia Excel