Artykuł sponsorowany

Zdalna edukacja: jakie funkcje laptopa są kluczowe dla nauczycieli?

Zdalne nauczanie w dobie pandemii COVID-19 stało się faktem. Pomimo iż pandemia dawno za nami, nauczanie w formie zdalnej jest nadal praktykowane w wielu prywatnych szkołach czy podczas prowadzenia dodatkowych lekcji. Niezbędnym narzędziem podczas prowadzenia takich lekcji jest komputer czy laptop. Wybierając urządzenie warto zwrócić uwagę na kilka ważnych funkcji, które mogą okazać się pomocne w czasie prowadzenia zajęć. Jaki powinien być dobry laptop dla nauczyciela? O tym będzie nasz artykuł.

Jaki powinien być idealny laptop do zdalnego nauczania dla nauczyciela?

Idealny laptop do zdalnego nauczania powinien być przede wszystkim szybki i wydajny, a wszystko po to, aby mógł obsługiwać wiele programów i narzędzi edukacyjnych. Koniecznie należy zwrócić uwagę na pamięć RAM, procesor, kartę graficzną i inne parametry, dzięki którym laptop będzie mógł działać płynnie. Innym równie istotnym aspektem jest wygoda pracy, a wszystko dlatego, że nauczyciele spędzają bardzo dużo czasu przed komputerem.

Laptop dla nauczyciela

Laptop powinien być ergonomiczny, wygodny w obsłudze i intuicyjny. Bardzo istotna jest wielkość ekranu i rozdzielczość. Laptop ze względu na to, że będzie stale przenoszony musi być lekki i mobilny. Istotną rzeczą jest także, aby laptop dla nauczyciela był trwały, solidny, a wszystko po to, aby w wyniku przenoszenia nie uległ uszkodzeniu. Przez wzgląd na to, że laptop użytkowany jest w szkole, warto zadbać o to, aby miał odpowiednie zabezpieczenia, które uchronią komputer przez dostępem innych ludzi. Może być to np. czytnik linii papilarnych. Podstawowe funkcje laptopa to jednak wydajność, trwałość i ergonomia, a wszystko w trosce o komfort pracy nauczyciela. Warto zwrócić uwagę na pojemność baterii.

Jakie aplikacje będą przydatne w laptopie dla nauczyciela?

Prowadzenie lekcji online jest możliwe jedynie podczas korzystania z odpowiednich aplikacji, które pozwolą na połączenie się z uczniami. Wśród narzędzi, które mogą pomóc i powinny znaleźć się w dobrym laptopie warto wskazać:

  • Microsoft Teams - pozwala na prowadzenie zajęć online, przesyłanie materiałów, udostępnianie treści i prowadzenie rozmów przez mikrofon czy czat;
  • Skype - narzędzie, dzięki któremu można prowadzić wideo-konferencje;
  • Facebook - daje możliwość korzystania z aplikacji Messenger, na której można tworzyć grupy i prowadzić rozmowy;
  • Kalendarz Google - to szansa na dobre zarządzenie swoim czasem;
  • Microsoft Office - dzięki któremu można tworzyć pliki tekstowe, prezentacje, czy arkusze kalkulacyjne.

Oczywiście istnieje wiele innych programów i aplikacji, które dadzą szansę na lepsze prowadzenie zajęć online. Wymienione wyżej to te najważniejsze, które na co dzień wykorzystywane są przez nauczycieli w swojej pracy.

Skąd fundusze na dobry laptop dla nauczyciela?

Dobry laptop dla nauczyciela to spory wydatek, który może być trudny do pokrycia z nauczycielskiej pensji. Właśnie dlatego warto skorzystać z dofinansowania, jakim jest bon dla nauczyciela. Wynosi 2500 zł, co pozwala nabyć nowy, dobry sprzęt wyposażony w odpowiednie funkcje pomocne w pracy. Taki bon będzie przyznawany raz na 5 lat nauczycielom, wychowawcom i pozostałym pracownikom pedagogicznym. Należy wiedzieć, że wybrany sprzęt musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministra.

Jakie funkcje powinien posiadać laptop do pracy zdalnej dla nauczycieli?

Laptopy przeznaczone do pracy zdalnej dla nauczycieli powinny posiadać kilka istotnych funkcji, aby umożliwić im skuteczną pracę edukacyjną na odległość. Oto kilka ważnych funkcji:

  1. Wydajność i moc obliczeniowa: Procesor o wystarczającej mocy obliczeniowej, aby obsłużyć aplikacje edukacyjne, wideo konferencje i inne zadania związane z nauczaniem zdalnym.

  2. Dobra kamera i mikrofon: Wbudowana wysokiej jakości kamera oraz mikrofon, umożliwiające klarowną transmisję obrazu i dźwięku podczas lekcji online.

  3. Ekran o wysokiej rozdzielczości: Wysokiej jakości ekran z odpowiednią rozdzielczością, by nauczyciele mogli wygodnie oceniać prace uczniów, prezentować materiały edukacyjne i prowadzić zajęcia online.

  4. Łatwy dostęp do aplikacji edukacyjnych: System operacyjny umożliwiający łatwy dostęp do popularnych aplikacji edukacyjnych i narzędzi online.

  5. Dobra Klawiatura i Touchpad: Komfortowa klawiatura i precyzyjny touchpad ułatwiające pisanie, ocenianie prac oraz poruszanie się po komputerze.

  6. Długi czas pracy na baterii: Długa żywotność baterii, aby nauczyciele mogli pracować przez cały dzień bez konieczności częstego ładowania.

  7. Szybki internet: Wsparcie dla szybkiego połączenia Wi-Fi, umożliwiające płynne prowadzenie lekcji online i korzystanie z zasobów internetowych.

  8. Porty USB i inne złącza: Wystarczająca liczba portów USB oraz innych złącz (np. HDMI, Ethernet) do podłączania dodatkowych urządzeń, takich jak kamery, mikrofony, czy monitory.

  9. Lekka i mobilna konstrukcja: Lekka i przenośna konstrukcja ułatwiająca nauczycielom pracę w różnych miejscach, zarówno w domu, jak i poza nim.

  10. Bezpieczeństwo danych: Oprogramowanie zabezpieczające, takie jak antywirusy i zapory ogniowe, aby chronić ważne dane przed zagrożeniami online.

  11. Dostęp do aplikacji ułatwiajacych współpracę: Łatwy dostęp do narzędzi i aplikacji umożliwiających współpracę i komunikację online z uczniami oraz innymi nauczycielami.

  12. Współpraca z tablicami interaktywnymi (opcjonalne): Jeśli nauczyciel korzysta z tablic interaktywnych, laptop powinien być zgodny i umożliwiać płynną współpracę z tymi urządzeniami.

Warto zauważyć, że konkretne wymagania mogą się różnić w zależności od indywidualnych preferencji nauczyciela oraz specyfiki pracy zdalnej w danym środowisku edukacyjnym. Inne potrzeby będzie miał nauczyciel szkolny, a inne nauczyciel języków obcych udzielający korepetycji dla uczniów z całego świata.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Polecane wydarzenia

Zarządzanie czasem w pracy - jak stosować techniki organizacji i zarządzania zadaniami w czasie z uwzględnieniem pracy zdalnej?

  • już od 785 zł
  • od 785 zł
Zapisz się

Work-life balance - jak dążyć do równowagi w życiu osobistym i zawodowym, z uwzględnieniem pracy zdalnej/hybrydowej? Szkolenie stacjonarne lub online.

  • już od 785 zł
  • od 785 zł
Zapisz się

Praca zdalna i hybrydowa. Work-life balance i wellbeing.

  • już od 562 zł
  • od 562 zł
Zapisz się
Avenhansen Sp. z o.o.

Zdalna obsługa trudnego klienta

  • już od 6 870 zł
  • od 6 870 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Strategia marketingowa od A do Z w małej firmie online
31 października 2024
Strategia marketingowa od A do Z w małej firmie online

Wielu właścicieli niewielkich biznesów uważa, że nie potrzebują strategii, jednak dobrze przemyślany plan działań marketingowych pozwala na efektywne docieranie do klientów, budowanie rozpoznawalności marki i generowanie sprzedaży.

Czytaj więcej
Co to jest CRM oraz system CRM i jakie korzyści oferują?
29 października 2024
Co to jest CRM oraz system CRM i jakie korzyści oferują?

Dowiedz się co to jest CRM, jakie funkcjonalności posiada system CRM oraz jakie korzyści może przynieść wdrożenie strategii i systemu CRM w przedsiębiorstwie.

Czytaj więcej
Migracja do SAP Business One: jak przygotować firmę do wdrożenia systemu ERP?
28 października 2024
Migracja do SAP Business One: jak przygotować firmę do wdrożenia systemu ERP?

Migracja do systemu ERP to krok, który może zrewolucjonizować sposób zarządzania przedsiębiorstwem i wpływający na efektywność operacyjną, zarządzanie zasobami i optymalizację procesami biznesowymi.

Czytaj więcej
Szkolenia z ginekologii estetycznej – zastosowanie laserów i nie tylko
24 października 2024
Szkolenia z ginekologii estetycznej – zastosowanie laserów i nie tylko

Medycyna i ginekologia plastyczna to rozwijające się dziedziny. Specjaliści, którzy pragną pozostać na bieżąco z metodami leczenia, powinni dbać o rozwój umięjętności zawodowych m.in. poprzez udział w kursach i szkoleniach.

Czytaj więcej