Konferencje online: znajdź konferencję dla siebie!

 • Znajdź konferencje dla biznesu online i stacjonarne w całej Polsce
 • Sprawdź ich program, poznaj prelegentów i warunki uczestnictwa
 • Wypełniaj formularz rejestracji online, aby zgłosić udział!
Rozwiń Poszukujesz konferencji? W naszej bazie konferencji staraliśmy się w jednym miejscu zgromadzić informacje o jak największej liczbie konferencji organizowanych w Polsce. Baza zawiera informacje o wydarzeniach takich jak: konferencje online, konferencje stacjonarne i hybrydowe, konferencje biznesowe, konferencje naukowe, konferencje medyczne, konferencje dla nauczycieli, dla biznesu itp. Wszystkie wydarzenia zgromadzone w bazie konferencji posiadają informacje o terminie i miejscu realizacji, organizatorze, programie zajęć, prelegentach i mówcach, a także ceny. Rejestracja udziału w wybranej konferencji odbywa się online za pośrednictwem bezpłatnego formularza rejestracji elektronicznej. Zwiń

Konferencje online
Artykuł

Konferencje biznesowe online oraz stacjonarne - dlaczego warto?

Interesujesz się tematyką konferencji biznesowych? Zastanawiasz się czego możesz się spodziewać po uczestnictwie w konferencjach biznesowych i czy warto w nich uczestniczyć? Wyjaśniamy czym są konferencje dla biznesu, kto i kiedy powinien rozważyć w nich udział. Sprawdź jakie konferencje dla firm oferuje nasza wyszukiwarka konferencji online, hybrydowych i stacjonarnych.

Co to jest konferencja?

Czym jest konferencja biznesowa? Zgodnie ze słownikową definicją konferencja biznesowa to spotkanie przedstawicieli określonych instytucji lub organizacji w celu omówienia konkretnych zagadnień. Czego zatem możemy się spodziewać zapisując się na wybraną konferencję? W spotkaniu tym będą uczestniczyć jako prelegenci oraz słuchacze przedstawiciele głównie rozmaitych przedsiębiorstw, ale również sektora publicznego (zarówno administracji rządowej, jak i samorządowej), a także naukowcy specjalizujący się w danej dziedzinie.

Podstawową formą organizacji konferencji są tzw. prelekcje przedzielone przerwami. W trakcie prelekcji w postaci wykładów, referatów, prezentacji oraz dyskusji prezentowane będą wcześniej zdefiniowane w programie konferencji zagadnienia. Pozwalają one zapoznać się z nowinkami czy trendami w danej dziedzinie, również poznać inne punkty widzenia oraz plany przedsiębiorstw dotyczące ekspansji na rynku itp.

Konferencje - dlaczego warto brać udział w konferencjach?

Uczestnictwo w konferencjach, zarówno dla firm, jak i poszczególnych pracowników, niesie za sobą konkretne i istotne korzyści. Dla przedsiębiorstw decydujących się na udział w konferencjach biznesowych są to między innymi:

 • Możliwość zapoznania się z aktualnymi trendami w branży – ze względu na swoją specyfikę i prestiż to właśnie na konferencjach prezentowane są trendy, którymi będzie żyła dana branża w najbliższej przyszłości. Pozwala to zyskać odpowiednią orientację na rynku oraz wpływać na kierunek rozwoju przedsiębiorstwa, nie pozwalając m.in. żeby firma pozwoliło odskoczyć konkurencji w danej dziedzinie.
 • Szansa na wymianę doświadczeń – każda konferencja to nie tylko wykłady i prezentacje, ale również szerokie spektrum dyskusji i rozmów indywidualnych w kuluarach z innymi przedsiębiorcami działającymi w branży oraz szeregiem dostawców ważnych w danej kategorii. Rozmowy te stwarzają możliwość dzielenia się doświadczeniami przez co przedsiębiorstwo może osiągać lepsze wyniki, unikać nietrafionych inwestycji itp.
 • Okazja do nawiązania cennych kontaktów – na konferencji biznesowej możesz poznać nie tylko konkurencję, ale również dostawców produktów i rozwiązań dla twojej firmy. Pozwala to nawiązać cenne kontakty handlowe, a też ułatwia tworzenie wszelkiego rodzaju stowarzyszeń czy organizacji branżowych.
 • Wzmocnienie wizerunku marki – przedsiębiorstwa prezentujące swój dorobek na konferencjach i innych wydarzeniach biznesowych mogą w ten sposób budować swój wizerunek jako nowoczesnego podmiotu, zdolnego wdrażać innowacje i tworzyć atrakcyjne środowisko pracy. Może to pomóc zarówno w pozyskaniu najlepszych pracowników, jak i zatrzymaniu obecnych, gdyż poczucie dumy z miejsca pracy jest jednym z najważniejszych kryteriów decydujących o lojalności pracowników.
Czym kierować się przy wyborze konferencji?

Liczba konferencji dostępnych na rynku rośnie z roku na rok. Coraz więcej podmiotów podejmuje się organizacji wydarzeń o tematyce biznesowej. Dostępne są nie tylko konferencje, ale też wydarzenia biznesowe takie jak kongresy, forum, seminaria, szkolenia, kursy czy warsztaty. Podejmując decyzję o udziale w konferencji biznesowej bądź dowolnym innym wydarzeniu o tematyce biznesowej warto sprawdzić m.in.:

 • Szczegółowy program konferencji – warto chociaż pobieżnie ocenić, czy zaplanowane prelekcje oraz panele dyskusyjne dotyczą wartościowych dla Twojej firmy i pracowników tematów,
 • Listę prelegentów i uczestników – pozwoli to zweryfikować wstępnie jakość danego wydarzenia oraz ocenić jego potencjał networkingowy,
 • Ceny i warunki uczestnictwa – udział w większości konferencji biznesowych wiąże się z opłatą – warto zastanowić się nad oceną czy wydatek ten może się zwrócić, aby nie przepłacić, a jednocześnie warto pamiętać, że wydarzenie z udziałem czołowych prelegentów w dobrym hotelu musi de facto trochę kosztować, a niska cena uczestnictwa może być oznaką niższej wartości merytorycznej i organizacyjnej konferencji.
Gdzie znaleźć konferencje biznesowe, konferencje online, hybrydowe i stacjonarne?

Bazę konferencji o tematyce biznesowej znajdą Państwo między innymi powyżej artykułu. Warto zapoznać się z szeregiem ofert i propozycji konferencji dla firm, tak aby wybrać najlepiej dopasowane do branży, w której działamy i naszych aktualnych i przyszłych potrzeb. Każdy wpis posiada szczegółowe informacje o tematyce danej konferencji, prelekcjach i wykładach zaplanowanych w jej trakcie, informacje o prelegentach i uczestnikach oraz warunki udziału w konferencji wraz z możliwością wysłania zgłoszenia online. Większość konferencji jeszcze do niedawna organizowane było w formule stacjonarnej, a prym wiodły takie miasta jak Warszawa (konferencje mazowieckie), Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Lublin, Gdańk czy Rzeszów.  Od czasu epidemii koronawirusa znacząco rozwinął się rynek konferencji online oraz konferencji hybrydowych, w których część uczestników bierze udział zdalnie dzięki transmisji online, a część na żywo, stacjonarnie.

Konferencje online mogą być równie efektywne jak konferencje stacjonarne dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Konferencja online to dzisiaj nie tylko wykłady i panele dyskusyjne, to także możliwość nawiązania kontaktów poprzez forum dyskusyjne towarzyszące konferencji lub poproszenie innego uczestnika konferencji o spotkanie w indywidualnym wirtualnym pokoju konferencyjnym. To również dostęp do bogatych materiałów konferencyjnych w wersji cyfrowej, w tym materiałów testowych pozwalających wypróbować wybrane produkty i usługi dla biznesu. Konferencji realizowanej zdalnie mogą towarzyszyć również wirtualne targi pozwalające zaprezentować się poszczególnym firmom uczestniczącym w konferencji online.

Konferencja - definicja

Co to jest konferencja? Konferencja w ujęciu słownikowym to spotkanie grupy ludzi oraz reprezentantów rozmaitych podmiotów poświęcone omówieniu konkretnego zagadnienia. Omówienie to ma z reguły formę prelekcji, referatów, odczytów, prezentacji oraz dyskusji, wyznaczone miejsce i czas odbycia się oraz mniej lub bardziej formalne zasady uczestnictwa, zarówno jako prelegent bądź wykładowca, jak też jako słuchacz.

Główne rodzaje konferencji:
 • Konferencje biznesowe – konferencja biznesowa to określone co do tematu i miejsca spotkanie między innymi przedstawicieli przedsiębiorstw, rozmaitych organizacji społecznych, gospodarczych oraz podmiotów administracji publicznej poświęcone wymianie informacji i omawianiu zagadnień związanych z działalnością biznesową, a także nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Organizatorami konferencji biznesowych są najczęściej przedsiębiorstwa, stowarzyszenia, organizacje non-profit lub osoby indywidualne. Miejscem przeprowadzania są często wyspecjalizowane centra, oferujące usługi konferencyjne i hotelowe, a tematyka może dotyczyć właściwie każdego rodzaju działalności biznesowej.
 • Konferencje naukowe - konferencja naukowa to określone co do tematu i miejsca spotkanie grupy naukowców, ale również praktyków i innych osób zainteresowanych daną dziedziną nauki. W ramach konferencji naukowej referowane są wyniki badań naukowych, odbywają się wykłady i prelekcje, a także dyskusje na określony temat. Konferencje naukowe są bardzo popularną formą prezentowania i dyskutowania wyników badań naukowych, a także nawiązywania kontaktów niezbędnych w prowadzonych działaniach. Organizatorami konferencji naukowych najczęściej są rozmaite placówki badawcze i naukowe, uniwersytety i szkoły wyższe, a także stowarzyszenia i instytucje publiczne. W ofercie znajdziemy konferencje naukowe poświęcone dziedzinom ścisłym, jak też konferencje humanistyczne. 
 • Konferencje online - konferencja online, jak sama nazwa wskazuje, realizowana jest przy pomocy wszelkiego typu narzędzi i środków do porozumiewania na odległość, a więc głównie przez Internet. Interaktywne konferencje online szturmem zdobywają rynek ze względu na ich wygodę, wysoką dostępność, możliwość dołączenia z każdego miejsca oraz relatywnie niskie koszty organizacji. Cały szereg narzędzi do prowadzenia konferencji online, takich jak Microsoft Teams, Zoom czy Webex, umożliwia zorganizowanie konferencji przez Internet nawet na kilkaset osób w ciągu bardzo krótkiego czasu. Konferencje internetowe są również znacznie tańsze w organizacji niż ich tradycyjne odpowiedniki realizowane w fizycznej sali konferencjnej. 
 • Konferencje medyczne - konferencja medyczna kierowana jest do przedstawicieli sektora opieki zdrowotnej, ale również farmaceutów, kosmetologów itp. Konferencje medyczne pozwalają zapoznawać się z najnowszymi zdobyczami w dziedzinie terapii, metod leczenia, środków leczniczych oraz metod zarządzania w medycynie i służbie zdrowia. Konferencje medyczne obejmują cały szereg dziedzin od chirurgii, poprzez neurologię, psychiatię i psychologię (konferencje psychologiczne), pediatrię, po specjalistyczne konferencje medyczne koncentrujące się na wybranych zagadnieniach z dziedziny medycyny, np. prowadzenia badań klinicznych itp.
 • Konferencje dla nauczycieli - konferencje dla nauczycieli obejmują bardzo szeroki zakres zagadnień związanych z nauczaniem dzieci i młodzieży. Konferencje dla nauczycieli online często organizowane są jako darmowe, pozwalają one w efektywny sposób zapoznać się ze zmianami w minimum programowym, z trendami w dziedzinie nauczania i wychowania itp. Wiele konferencji dla nauczycieli jest dofinansowanych ze środków UE co pozwala na bezpłatne oferowanie udziału w tych konferencjach.
Baza konferencji biznesowych

Baza konferencji biznesowych pomoże Ci znaleźć ciekawe konferencje dla biznesu. Wszystkie konferencje zgromadzone w naszej bazie konferencji zawierają informacje o terminie i miejscu organizacji konferencji, programie zajęć, prelegentach i trenerach prowadzących wystąpienia oraz cenach uczestnictwa w danej konferencji. Publikujemy również profile organizatorów konferencji. Po wybraniu konferencji dla siebie możesz zarejestrować swój udział wypełniając formularz rejestracji online. Trafia on bezpośrednio do organizatora konferencji, który skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić rejestrację i przekazać wszelkie informacje organizacyjne. Lista konferencji w Polsce umożliwia szybkie znalezienie i rejestrację na konferencje dla biznesu organizowane w całej Polsce!

Konferencje online i hybrydowe

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną, powtarzające się ograniczenia w możliwości realizowania tradycyjnych konferencji, coraz więcej konferencji realizowanych jest online, przez Internet, a także w formule hybrydowej. Konferencja online pozwala uczestniczyć w zajęciach z poziomu programów takich jak Microsoft Teams, Zoom czy Clickmeeting, ale coraz więcej konferencji online organizowanych jest na dedykowanych platformach. Umożliwiają one nie tylko przysłuchiwanie się prelekcjom i branie udziału w dyskusji, ale też nawiązywanie kontaktów, czatowanie z innymi uczestnikami, zorganizowanie towarzyszących konferencji targów itp. Zaletą konferencji online jest również niższy koszt i możliwość wzięcia w niej udziału bez względu na to gdzie mieszkamy czy jesteśmy zatrudnieni.

Portal konferencyjny

Wszystkich organizatorów konferencji biznesowych zapraszamy do współpracy i umieszczenia informacji o organizowanych wydarzeniach w naszej bazie konferencji. Jakich konferencji poszukują nasi użytkownicy? Zainteresowanie wzbudzają zwłaszcza: konferencje Warszawa, Wrocław i Kraków, konferencje online, konferencje dla biznesu i firm hybrydowe oraz stacjonarne. Umieszczenie informacji o organizowanej przez Państwa konferencji możliwe jest bezpłatnie poprzez konto organizatora konferencji. Zachęcamy do jego założenia już dzisiaj! Jakie eventy biznesowe można umieścić w portalu? Oprócz konferencji akceptujemy eventy takie jak kongresy, szkolenia, kursy, webinary, seminaria, warsztaty, targi oraz forum.

Konferencje biznesowe online oraz stacjonarne - dlaczego warto?
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak działa wyszukiwarka konferencji biznesowych online?

Dowiedz się jak działa nasza internetowa baza konferencji dla biznesu.
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

To proste, wystarczy że wypełnisz formularz rejestracji online, a natychmiast trafi on do Organizatora konferencji. W ciągu kilkunastu godzin potwierdzi on rejestrację udziału w konferencji i przekaże informacje organizacyjne.

Nie, nasze usługi dla użytkowników są całkowicie bezpłatne. Płacisz tylko organizatorowi konferencji cenę uczestnictwa w organizowanym przez niego wydarzeniu.

Skontaktuj się z nami, aby podjąć współpracę. Założymy dla Ciebie konto umożliwiające dodanie organizowanych konferencji do bazy konferencji profesjonalnych, zawodowych i biznesowych. Możesz z nami wypromować zarówno konferencję tradycyjną, jak i konferencję online lub hybrydową.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz.

Knferencje

Artykuły, poradniki oraz newsy

Ciekawe konferencje dla marketingu w II połowie roku
13 lipca 2021
Ciekawe konferencje dla marketingu w II połowie roku

Sprawdź jakie konferencje dla marketingu warto rozważyć w drugiej połowie 2021 roku. Posłuchaj o najnowszych trendach w marketingu, zainspiruj się i nawiąż cenne kontakty!

Czytaj więcej
Top 3 konferencji dla eCommerce w 2021 roku
3 lipca 2021
Top 3 konferencji dla eCommerce w 2021 roku

Branże eCommerce rozwija się niezwykle szybko, a nowe trendy i technologie pojawiają się co kilka miesięcy. Sprawdź trzy najlepsze konferencje dla eCommerce zaplanowane w 2021 roku!

Czytaj więcej
Co to jest CRM oraz system CRM i jakie korzyści oferują?
15 września 2022
Co to jest CRM oraz system CRM i jakie korzyści oferują?

Dowiedz się co to jest CRM, jakie funkcjonalności posiada system CRM oraz jakie korzyści może przynieść wdrożenie strategii i systemu CRM w przedsiębiorstwie.

Czytaj więcej
Top konferencje UX, CX, Design Thinking...
19 lipca 2021
Top konferencje UX, CX, Design Thinking...

Sprawdź jakie konferencje dotyczące UX, CX, Service Design czy Design Thinking warto rozważyć w 2021 roku. Poszerzaj horyzonty, zdobywaj nową wiedzę i nawiązuj kontakty!

Czytaj więcej
Konferencje online

Otrzymuj cotygodniowe powiadomienia o nowych konferencjach opublikowanych w naszej bazie!