Konferencje online: znajdź konferencję dla siebie!

 • Znajdź konferencje dla biznesu online i stacjonarne w całej Polsce
 • Sprawdź ich program, poznaj prelegentów i warunki uczestnictwa
 • Wypełniaj formularz rejestracji online, aby zgłosić udział!
Rozwiń Poszukujesz konferencji? W naszej bazie konferencji staraliśmy się w jednym miejscu zgromadzić informacje o jak największej liczbie konferencji organizowanych w Polsce. Baza zawiera informacje o wydarzeniach takich jak: konferencje online, konferencje stacjonarne i hybrydowe, konferencje biznesowe, konferencje naukowe, konferencje medyczne, konferencje dla nauczycieli, dla biznesu itp. Wszystkie wydarzenia zgromadzone w bazie konferencji posiadają informacje o terminie i miejscu realizacji, organizatorze, programie zajęć, prelegentach i mówcach, a także ceny. Rejestracja udziału w wybranej konferencji odbywa się online za pośrednictwem bezpłatnego formularza rejestracji elektronicznej. Zwiń

Artykuł

Konferencje biznesowe online oraz stacjonarne - dlaczego warto?

Interesujesz się tematyką konferencji biznesowych? Zastanawiasz się czego możesz się spodziewać po uczestnictwie w konferencjach biznesowych i czy warto w nich uczestniczyć? Wyjaśniamy czym są konferencje dla biznesu, kto i kiedy powinien rozważyć w nich udział. Sprawdź jakie konferencje dla firm oferuje nasza wyszukiwarka konferencji online, hybrydowych i stacjonarnych.

Co to jest konferencja?

Czym jest konferencja biznesowa? Zgodnie ze słownikową definicją konferencja biznesowa to spotkanie przedstawicieli określonych instytucji lub organizacji w celu omówienia konkretnych zagadnień. Czego zatem możemy się spodziewać zapisując się na wybraną konferencję? W spotkaniu tym będą uczestniczyć jako prelegenci oraz słuchacze przedstawiciele głównie rozmaitych przedsiębiorstw, ale również sektora publicznego (zarówno administracji rządowej, jak i samorządowej), a także naukowcy specjalizujący się w danej dziedzinie.

Podstawową formą organizacji konferencji są tzw. prelekcje przedzielone przerwami. W trakcie prelekcji w postaci wykładów, referatów, prezentacji oraz dyskusji prezentowane będą wcześniej zdefiniowane w programie konferencji zagadnienia. Pozwalają one zapoznać się z nowinkami czy trendami w danej dziedzinie, również poznać inne punkty widzenia oraz plany przedsiębiorstw dotyczące ekspansji na rynku itp.

Konferencje - dlaczego warto brać udział w konferencjach?

Uczestnictwo w konferencjach, zarówno dla firm, jak i poszczególnych pracowników, niesie za sobą konkretne i istotne korzyści. Dla przedsiębiorstw decydujących się na udział w konferencjach biznesowych są to między innymi:

 • Możliwość zapoznania się z aktualnymi trendami w branży – ze względu na swoją specyfikę i prestiż to właśnie na konferencjach prezentowane są trendy, którymi będzie żyła dana branża w najbliższej przyszłości. Pozwala to zyskać odpowiednią orientację na rynku oraz wpływać na kierunek rozwoju przedsiębiorstwa, nie pozwalając m.in. żeby firma pozwoliło odskoczyć konkurencji w danej dziedzinie.
 • Szansa na wymianę doświadczeń – każda konferencja to nie tylko wykłady i prezentacje, ale również szerokie spektrum dyskusji i rozmów indywidualnych w kuluarach z innymi przedsiębiorcami działającymi w branży oraz szeregiem dostawców ważnych w danej kategorii. Rozmowy te stwarzają możliwość dzielenia się doświadczeniami przez co przedsiębiorstwo może osiągać lepsze wyniki, unikać nietrafionych inwestycji itp.
 • Okazja do nawiązania cennych kontaktów – na konferencji biznesowej możesz poznać nie tylko konkurencję, ale również dostawców produktów i rozwiązań dla twojej firmy. Pozwala to nawiązać cenne kontakty handlowe, a też ułatwia tworzenie wszelkiego rodzaju stowarzyszeń czy organizacji branżowych.
 • Wzmocnienie wizerunku marki – przedsiębiorstwa prezentujące swój dorobek na konferencjach i innych wydarzeniach biznesowych mogą w ten sposób budować swój wizerunek jako nowoczesnego podmiotu, zdolnego wdrażać innowacje i tworzyć atrakcyjne środowisko pracy. Może to pomóc zarówno w pozyskaniu najlepszych pracowników, jak i zatrzymaniu obecnych, gdyż poczucie dumy z miejsca pracy jest jednym z najważniejszych kryteriów decydujących o lojalności pracowników.
Czym kierować się przy wyborze konferencji?

Liczba konferencji dostępnych na rynku rośnie z roku na rok. Coraz więcej podmiotów podejmuje się organizacji wydarzeń o tematyce biznesowej. Dostępne są nie tylko konferencje, ale też wydarzenia biznesowe takie jak kongresy, forum, seminaria, szkolenia, kursy czy warsztaty. Podejmując decyzję o udziale w konferencji biznesowej bądź dowolnym innym wydarzeniu o tematyce biznesowej warto sprawdzić m.in.:

 • Szczegółowy program konferencji – warto chociaż pobieżnie ocenić, czy zaplanowane prelekcje oraz panele dyskusyjne dotyczą wartościowych dla Twojej firmy i pracowników tematów,
 • Listę prelegentów i uczestników – pozwoli to zweryfikować wstępnie jakość danego wydarzenia oraz ocenić jego potencjał networkingowy,
 • Ceny i warunki uczestnictwa – udział w większości konferencji biznesowych wiąże się z opłatą – warto zastanowić się nad oceną czy wydatek ten może się zwrócić, aby nie przepłacić, a jednocześnie warto pamiętać, że wydarzenie z udziałem czołowych prelegentów w dobrym hotelu musi de facto trochę kosztować, a niska cena uczestnictwa może być oznaką niższej wartości merytorycznej i organizacyjnej konferencji.
Gdzie znaleźć konferencje biznesowe, konferencje online, hybrydowe i stacjonarne?

Bazę konferencji o tematyce biznesowej znajdą Państwo między innymi powyżej artykułu. Warto zapoznać się z szeregiem ofert i propozycji konferencji dla firm, tak aby wybrać najlepiej dopasowane do branży, w której działamy i naszych aktualnych i przyszłych potrzeb. Każdy wpis posiada szczegółowe informacje o tematyce danej konferencji, prelekcjach i wykładach zaplanowanych w jej trakcie, informacje o prelegentach i uczestnikach oraz warunki udziału w konferencji wraz z możliwością wysłania zgłoszenia online. Większość konferencji jeszcze do niedawna organizowane było w formule stacjonarnej, a prym wiodły takie miasta jak Warszawa (konferencje mazowieckie), Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, Lublin, Gdańk czy Rzeszów.  Od czasu epidemii koronawirusa znacząco rozwinął się rynek konferencji online oraz konferencji hybrydowych, w których część uczestników bierze udział zdalnie dzięki transmisji online, a część na żywo, stacjonarnie.

Konferencje online mogą być równie efektywne jak konferencje stacjonarne dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Konferencja online to dzisiaj nie tylko wykłady i panele dyskusyjne, to także możliwość nawiązania kontaktów poprzez forum dyskusyjne towarzyszące konferencji lub poproszenie innego uczestnika konferencji o spotkanie w indywidualnym wirtualnym pokoju konferencyjnym. To również dostęp do bogatych materiałów konferencyjnych w wersji cyfrowej, w tym materiałów testowych pozwalających wypróbować wybrane produkty i usługi dla biznesu. Konferencji realizowanej zdalnie mogą towarzyszyć również wirtualne targi pozwalające zaprezentować się poszczególnym firmom uczestniczącym w konferencji online.

Konferencja - definicja

Co to jest konferencja? Konferencja w ujęciu słownikowym to spotkanie grupy ludzi oraz reprezentantów rozmaitych podmiotów poświęcone omówieniu konkretnego zagadnienia. Omówienie to ma z reguły formę prelekcji, referatów, odczytów, prezentacji oraz dyskusji, wyznaczone miejsce i czas odbycia się oraz mniej lub bardziej formalne zasady uczestnictwa, zarówno jako prelegent bądź wykładowca, jak też jako słuchacz.

Główne rodzaje konferencji:
 • Konferencje biznesowe – konferencja biznesowa to określone co do tematu i miejsca spotkanie między innymi przedstawicieli przedsiębiorstw, rozmaitych organizacji społecznych, gospodarczych oraz podmiotów administracji publicznej poświęcone wymianie informacji i omawianiu zagadnień związanych z działalnością biznesową, a także nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Organizatorami konferencji biznesowych są najczęściej przedsiębiorstwa, stowarzyszenia, organizacje non-profit lub osoby indywidualne. Miejscem przeprowadzania są często wyspecjalizowane centra, oferujące usługi konferencyjne i hotelowe, a tematyka może dotyczyć właściwie każdego rodzaju działalności biznesowej.
 • Konferencje naukowe - konferencja naukowa to określone co do tematu i miejsca spotkanie grupy naukowców, ale również praktyków i innych osób zainteresowanych daną dziedziną nauki. W ramach konferencji naukowej referowane są wyniki badań naukowych, odbywają się wykłady i prelekcje, a także dyskusje na określony temat. Konferencje naukowe są bardzo popularną formą prezentowania i dyskutowania wyników badań naukowych, a także nawiązywania kontaktów niezbędnych w prowadzonych działaniach. Organizatorami konferencji naukowych najczęściej są rozmaite placówki badawcze i naukowe, uniwersytety i szkoły wyższe, a także stowarzyszenia i instytucje publiczne. W ofercie znajdziemy konferencje naukowe poświęcone dziedzinom ścisłym, jak też konferencje humanistyczne. 
 • Konferencje online - konferencja online, jak sama nazwa wskazuje, realizowana jest przy pomocy wszelkiego typu narzędzi i środków do porozumiewania na odległość, a więc głównie przez Internet. Interaktywne konferencje online szturmem zdobywają rynek ze względu na ich wygodę, wysoką dostępność, możliwość dołączenia z każdego miejsca oraz relatywnie niskie koszty organizacji. Cały szereg narzędzi do prowadzenia konferencji online, takich jak Microsoft Teams, Zoom czy Webex, umożliwia zorganizowanie konferencji przez Internet nawet na kilkaset osób w ciągu bardzo krótkiego czasu. Konferencje internetowe są również znacznie tańsze w organizacji niż ich tradycyjne odpowiedniki realizowane w fizycznej sali konferencjnej. 
 • Konferencje medyczne - konferencja medyczna kierowana jest do przedstawicieli sektora opieki zdrowotnej, ale również farmaceutów, kosmetologów itp. Konferencje medyczne pozwalają zapoznawać się z najnowszymi zdobyczami w dziedzinie terapii, metod leczenia, środków leczniczych oraz metod zarządzania w medycynie i służbie zdrowia. Konferencje medyczne obejmują cały szereg dziedzin od chirurgii, poprzez neurologię, psychiatię i psychologię (konferencje psychologiczne), pediatrię, po specjalistyczne konferencje medyczne koncentrujące się na wybranych zagadnieniach z dziedziny medycyny, np. prowadzenia badań klinicznych itp.
 • Konferencje dla nauczycieli - konferencje dla nauczycieli obejmują bardzo szeroki zakres zagadnień związanych z nauczaniem dzieci i młodzieży. Konferencje dla nauczycieli online często organizowane są jako darmowe, pozwalają one w efektywny sposób zapoznać się ze zmianami w minimum programowym, z trendami w dziedzinie nauczania i wychowania itp. Wiele konferencji dla nauczycieli jest dofinansowanych ze środków UE co pozwala na bezpłatne oferowanie udziału w tych konferencjach.
Baza konferencji biznesowych

Baza konferencji biznesowych pomoże Ci znaleźć ciekawe konferencje dla biznesu. Wszystkie konferencje zgromadzone w naszej bazie konferencji zawierają informacje o terminie i miejscu organizacji konferencji, programie zajęć, prelegentach i trenerach prowadzących wystąpienia oraz cenach uczestnictwa w danej konferencji. Publikujemy również profile organizatorów konferencji. Po wybraniu konferencji dla siebie możesz zarejestrować swój udział wypełniając formularz rejestracji online. Trafia on bezpośrednio do organizatora konferencji, który skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić rejestrację i przekazać wszelkie informacje organizacyjne. Lista konferencji w Polsce umożliwia szybkie znalezienie i rejestrację na konferencje dla biznesu organizowane w całej Polsce!

Konferencje online i hybrydowe

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną, powtarzające się ograniczenia w możliwości realizowania tradycyjnych konferencji, coraz więcej konferencji realizowanych jest online, przez Internet, a także w formule hybrydowej. Konferencja online pozwala uczestniczyć w zajęciach z poziomu programów takich jak Microsoft Teams, Zoom czy Clickmeeting, ale coraz więcej konferencji online organizowanych jest na dedykowanych platformach. Umożliwiają one nie tylko przysłuchiwanie się prelekcjom i branie udziału w dyskusji, ale też nawiązywanie kontaktów, czatowanie z innymi uczestnikami, zorganizowanie towarzyszących konferencji targów itp. Zaletą konferencji online jest również niższy koszt i możliwość wzięcia w niej udziału bez względu na to gdzie mieszkamy czy jesteśmy zatrudnieni.

Portal konferencyjny

Wszystkich organizatorów konferencji biznesowych zapraszamy do współpracy i umieszczenia informacji o organizowanych wydarzeniach w naszej bazie konferencji. Jakich konferencji poszukują nasi użytkownicy? Zainteresowanie wzbudzają zwłaszcza: konferencje Warszawa, Wrocław i Kraków, konferencje online, konferencje dla biznesu i firm hybrydowe oraz stacjonarne. Umieszczenie informacji o organizowanej przez Państwa konferencji możliwe jest bezpłatnie poprzez konto organizatora konferencji. Zachęcamy do jego założenia już dzisiaj! Jakie eventy biznesowe można umieścić w portalu? Oprócz konferencji akceptujemy eventy takie jak kongresy, szkolenia, kursy, webinary, seminaria, warsztaty, targi oraz forum.

Konferencje biznesowe online oraz stacjonarne - dlaczego warto?
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak działa wyszukiwarka konferencji biznesowych online?

Dowiedz się jak działa nasza internetowa baza konferencji dla biznesu.
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

To proste, wystarczy że wypełnisz formularz rejestracji online, a natychmiast trafi on do Organizatora konferencji. W ciągu kilkunastu godzin potwierdzi on rejestrację udziału w konferencji i przekaże informacje organizacyjne.

Nie, nasze usługi dla użytkowników są całkowicie bezpłatne. Płacisz tylko organizatorowi konferencji cenę uczestnictwa w organizowanym przez niego wydarzeniu.

Skontaktuj się z nami, aby podjąć współpracę. Założymy dla Ciebie konto umożliwiające dodanie organizowanych konferencji do bazy konferencji profesjonalnych, zawodowych i biznesowych. Możesz z nami wypromować zarówno konferencję tradycyjną, jak i konferencję online lub hybrydową.

Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij formularz.

Knferencje

Artykuły, poradniki oraz newsy

Ciekawe konferencje dla marketingu w II połowie roku
13 lipca 2021
Ciekawe konferencje dla marketingu w II połowie roku

Sprawdź jakie konferencje dla marketingu warto rozważyć w drugiej połowie 2021 roku. Posłuchaj o najnowszych trendach w marketingu, zainspiruj się i nawiąż cenne kontakty!

Czytaj więcej
Top 3 konferencji dla eCommerce w 2021 roku
3 lipca 2021
Top 3 konferencji dla eCommerce w 2021 roku

Branże eCommerce rozwija się niezwykle szybko, a nowe trendy i technologie pojawiają się co kilka miesięcy. Sprawdź trzy najlepsze konferencje dla eCommerce zaplanowane w 2021 roku!

Czytaj więcej
Znaczenie networkingu podczas konferencji: jak tworzyć wartościowe relacje?
29 września 2023
Znaczenie networkingu podczas konferencji: jak tworzyć wartościowe relacje?

Networking to klucz do sukcesu w świecie biznesu otwierający drzwi do nieskończonych możliwości. Współczesne przedsiębiorstwa coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest budowanie trwałych relacji biznesowych.

Czytaj więcej
Top konferencje UX, CX, Design Thinking...
19 lipca 2021
Top konferencje UX, CX, Design Thinking...

Sprawdź jakie konferencje dotyczące UX, CX, Service Design czy Design Thinking warto rozważyć w 2021 roku. Poszerzaj horyzonty, zdobywaj nową wiedzę i nawiązuj kontakty!

Czytaj więcej
Konferencje online

Otrzymuj cotygodniowe powiadomienia o nowych konferencjach opublikowanych w naszej bazie!