Zapisz się na kurs Microsoft Word online!

 • Sprawdź szkolenia i kursy Microsoft Word online i stacjonarne
 • Poznaj program zajęć, ceny i zapisz się na zajęcia przez Internet!
Rozwiń Chcesz nauczyć się obsługiwać program Microsoft Word? Znajdź kurs Word online lub stacjonarny, od podstaw po zaawansowane funkcje. Sprawdź terminy wydarzeń poświęconych Microsoft Word, takich jak kursy Word, szkolenia Word oraz webinary, poznaj ich program oraz ceny i zapisz się na zajęcia poprzez darmowe formularze rejestracji internetowej! Zwiń

kurs Word

Kurs Word: 8

 • już od 1 300 zł
1 300 zł

MS Word

 • już od 1 390 zł
1 390 zł
 • już od 800 zł
800 zł
 • już od 800 zł
800 zł
 • już od 2 427 zł
2 427 zł
 • już od 800 zł
800 zł
 • już od 1 390 zł
1 390 zł
Artykuł

Kurs Word: naucz się Microsoft Word od podstaw do zaawansowanych funkcji!

Chcesz nauczyć się obsługi edytora tekstu Microsoft Word? Znajdź kurs Word online, w tym kurs z certyfikatem, i naucz się tworzyć dopracowane dokumenty tekstowe. Poznaj szkolenia MIcrosoft Word organizowane stacjonarnie w całej Polsce i poznaj zaawansowane funkcje programu MS Word. Sprawdź ile kosztuje kurs Word online lub szkolenie Microsoft Word stacjonarne.

Spis treści:

 1. Microsoft Word
 2. Kurs Word - dlaczego warto?
 3. Kursy Microsoft Word - forma zajęć, poziomy zaawansowania
 4. Kurs Microsoft Word - program kursu
Microsoft Word

Czym jest Word? Microsoft Word to najpopularniejszy na świecie edytor tesktu przygotowany przez firmę Microsoft. Word wchodzi w skład pakietu Office 365, a więc najpopularnijeszego pakietu biurowego wykorzystywanego powszechnie na całym świecie zarówno przez firmy prywatne, administrację publiczną, niezależne organizacje i prywatne osoby.

Co to jest edytor tekstu? Najprościej ujmując edytor tekstu to aplikacja służąca do tworzenia, edytowania, zapisywania, formatowania, drukowania i udostępniania dokumentów tekstowych. Edytor tekstu chociaż przeznaczony jest do redagowania dokumentów opartych na tekście to może zawierać inne elemtenty, takie jak tabele, wykresy, rysunki, a nawet dołączone obiekty z innych programów. Współczesne edytory tekstu pozwalają tworzyć półprofesjonalne materiały do druku oraz do publikacji w sieci Internet.

Kurs Word - dlaczego warto?

Edytor tekstowy, taki jak Microsoft Word, przydaje się zarówno w pracy, jak i w wykonywaniu codziennych czynności na komputerze. W edytorze tekstowym możemy tworzyć artykuły, podania, listy motywacyjne i CV, zaproszenia, sprawozdania czy umowy. Edytor tekstu przydaje się również uczniom i studentom do wykonywania prac domowych, pisania wypracowań czy sporządzania notatek na wykładach. W zależności od zastosowania programu Word, niezbędna jest znajomość innych jego funkcji i narzędzi - od najprostszych, po zaawansowane formatowanie dokumentu, tworzenie dokumentów z szablonów czy przygotowywanie materiałów do druku.

Z racji swojej popularności i szerokiego zastosowania znajomość programu Microsoft Word jest konieczna niemalże w każdym rodzaju pracy biurowej. Każda osoba, która chce nauczyć się tworzyć i edytować dokumenty tekstowe powinna rozważyć kurs Word, który pozwala poznać możliwości programu od podstaw, aż po zaawansowane funkcje. Kurs Word polecany jest nie tylko początkującym użytkownikom, którzy chcą nauczyć się zasad obsługi programu, zrozumieć jakie możliwości daje oraz rozwinąć kompetencje w zakresie jego używania, ale też dla użytkowników na co dzień pracujących w programie. Zaawansowany kurs Word pozwoli osiągnąć dużo wyższą efektywność pracy w programie, zautomatyzować wiele czynności, dostosować działanie programu do najczęściej wykonywanych zadań i w ten sposób skrócić czas potrzebny na przygotowanie finalnego dokumentu.

Warto również pamiętać o kursach z innych programów wchodzących w skład pakietu Microsoft Office 365:

Kursy Microsoft Word - forma zajęć, poziomy zaawansowania

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kursów, szkoleń i warsztatów dotyczących programu Microsoft Word. Najważniejsze z nich to:

 • Kurs Word online - tego typu kurs realizowany jest za pośrednictwem sieci Internet w ściśle określonych dniach i godzinach. Uczestnicy logują się do wirtualnej sali szkoleniowej poprzez programy do wideokonferencji (np. Microsoft Teams, Zoom czy Webex), a następnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na żywo. Pozwala to wziąć udział zarówno w prelekcjach, prezentacjach i wykładach, jak też zrealizować ćwiczenia grupowe czy dyskusję. Uczestnicy mają możliwość skorzystania z pomocy trenera prowadzącego, na przykład w chwilach gdy natrafią na trudniejsze zagadnienie czy porcję materiału.
 • Warsztaty i szkolenia Microsoft Word stacjonarne - są to tradycyjne szkolenia Word oraz kursy Word prowadzone w sali szkoleniowej. Wciąż dla wielu uczestników bezpośredni kontakt z prowadzącym oraz innymi uczestnikami jest preferowaną drogą uczenia się i zdobywania nowych kompetencji. Wytłumaczenie trudniejszych porcji materiału lub złożonych zagadnień jest najłatwiejsze właśnie w trakcie stacjonarnego szkolenia Microsoft Word.
 • Kursy Microsoft Word e-learningowe - są to kursy, które uczestnik może realizować w dogodnym dla siebie czasie i tempie. Kurs Word oparty o e-learning ma postać materiałów wideo, instrukcji i prezentacji do samodzielnego obejrzenia, a następnie przećwiczenia omawianych w nim zagadnień. Zaletą kursu Word w postaci e-learningu jest nie tylko możliwość realizacji zajęć w dogodnym dla nas miejscu i czasie, ale też najczęściej jego przystępna cena. Z racji tego, że nie wymaga on obecności trenera ani prowadzącego może on być oferowany w niższej cenie niż kursy Microsoft Word prowadzone na żywo. Niestety, gdy trafimy na trudniejsze zagadnienie nie możemy liczyć na pomoc trenera.
 • Kurs Word z certyfikatem - wzięcie udziału w tego typu kursie pozwala uzyskać certyfikat potwierdzający realizację kursu. Warto zapoznać się z warunkami uzyskania certyfikatu, czy uprawnia do tego sam udział w kursie, czy też może pozytywne zaliczenie egzaminu końcowego. Oferty kursów Word przedstawione na górze strony zawierają informacje o możliwości uzyskania certyfikatu.
 • Kurs MS Word od postaw - kursy tego typu skierowane są do osób początkujących oraz nie mających doświadczenia z pracą w programie Microsoft Word. W ich programie znajdziemy zagadnienia takie jak omówienie zastosowania programu, instruktaż menu programu, używania poszczególnych funkcji itp.
 • Kursy Word dla zaawansowanych - pozwalają one poznać zaawansowane funkacje programu, np. zasady przygotowania korespondencji serwyjnej, automatyzacji w programie, osadzania niestandardowych dodatków w programie i łączenia programu Word z innymi programami wchodzącymi w skład pakietu Office.
Kurs Microsoft Word - program kursu

Jakie zagadnienia omawiane są w trakcie szkolenia lub kursu Microsoft Word? Każde szkolenie czy kurs różnią się programem, dlatego warto zapoznać się z nim wybierając kurs Word lub szkolenie z listy powyżej, jednakże większość tego typu kursów i szkoleń omawia zastępujące zagadnienia:

 • co to jest edytor tesktu i jakie ma zastosowania,
 • jak zbudowany jest program Microsoft Word i jakie funkcjonalności zawiera,
 • tworzenie, edytowanie, zapisywanie i drukowanie dokumentów,
 • formatowanie dokumentów: marginesy; podział na strony, sekcje, rodziały; nagłówek i stopka dokumentu; przypisy dolne i końcowe; indeksy i spis treści; formatowanie tekstu i używanie hiperłączy, zakładek;
 • formatowanie treści z użyciem stylów: używanie gotowych stylów, modyfikowanie i tworzenie stylów;
 • wzbogacanie dokumentów: tabele, obrazki, wykresy, dodatki niestandardowe;
 • korespondencja seryjna i automatyzacja: wysyłki masowe, automatyzacja wysyłek i tworzenia listów;
 • praca grupowa: śledzenie zmian, publikacja i udostępnianie, chronienie dokumentów przed dostępem i zmianami, zarządzanie zmianami;
 • narzędzia redakcyjne: pisownia, ortografia, styl, interpunkcja, autokorekta,
 • narzędzia dostosowania programu do własnych potrzeb: zmiany menu, skróty klawiaturowe, szablony własne
Kurs Word: naucz się Microsoft Word od podstaw do zaawansowanych funkcji!
Word kurs, Microsoft Word kurs online z certyfikatem

Zostaw e-mail i otrzymuj powiadomienia, gdy pojawi się nowy kurs Microsoft Word online, w tym z certyfikatem!