Baza kursów i szkoleń SQL online i stacjonarnych!

  • Poznaj oferty szkoleń i kursów SQL, zarówno stacjonarnych i online
  • Poznaj ich program, terminy oraz ceny
  • Zapisz się przez nasz formularz rejestracji online
  • Poznaj oferty szkoleń i kursów SQL, zarówno stacjonarnych i online
  • Poznaj ich program, terminy oraz ceny
  • Zapisz się przez nasz formularz rejestracji online
szkolenia SQL
Przewiń stronę

Szkolenia SQL: 36

Artykuł

SQL - kompendium wiedzy

Jeśli wiesz cokolwiek o językach programowania, na pewno słyszałeś o SQL. To bardzo popularne narzędzie opracowanie już niemal pół wieku temu i szeroko stosowane do dziś. Sprawdź, do czego służy SQL i jak jest wykorzystywany – nie tylko w IT, ale również do celów biznesowych. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Czym jest SQL?

SQL to język programowania używany niemal przez wszystkie relacyjne bazy danych. Jego nazwa jest skrótem od wyrażenia „Structured Query Language”, czyli „strukturalny język zapytań”. Służy do tworzenia zapytań (tzw. query) dotyczących danych, manipulowania nimi i ich definiowania oraz do zapewnienia kontroli dostępu. Został stworzony już w latach 70. XX wieku, ale nadal jest powszechnie używany. W czasach, w których wiele firm wykorzystuje bardzo rozbudowane bazy danych, często jego znajomość okazuje się niezwykle przydatna.

Co prawda SQL zaliczany jest do języków programowania, jednak tak naprawdę służy on do przeprowadzania skomplikowanych operacji na danych umieszczonych w bazie. Sprawia to, że jest wykorzystywany nie tylko w IT, ale wszędzie tam, gdzie tworzy się duże bazy danych lub z nich korzysta. Okazuje się też niezastąpiony przy programowaniu aplikacji biznesowych opartych o bazy danych. Wykorzystują go w zasadzie wszystkie popularne systemy tego typu. Wszystko to sprawia, że SQL jest trzecim najpopularniejszym językiem programowania na świecie (po JavaScript i HTML/CSS).

Bazy danych w firmach i ich znaczenie

SQL jest bardzo ważny, ponieważ bazy danych to obecnie istota działalności wielu firm. Niełatwo zarządzać ogromnymi ilościami informacji bez wsparcia zaawansowanych systemów. Korporacyjne bazy danych często stają również przed koniecznością sprostania wysokim wymogom bezpieczeństwa. Samo utrzymanie dużych baz i ich infrastruktury również może stanowić wyzwanie. Wszystko to wymaga pracy oraz znajomości odpowiednich technik i narzędzi. Dzięki zaawansowanym operacjom możliwe jest efektywniejsze działanie organizacji, a także podejmowanie lepszych decyzji. Konieczne jest jednak stałe wdrażanie coraz lepszych rozwiązań, co oznacza zapotrzebowanie na pracowników znających język SQL.

Szkolenia i kursy z SQL dla biznesu

Umiejętności z obsługi baz danych opartych na technologii SQL można rozwijać na szkoleniach i kursach z SQL realizowanych zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online. Pozwalają one szybko poznać zasady budowania zapytań SQL i w praktyce przećwiczyć ich stosowanie pod okiem doświadczonego trenera. W ofercie dostępne są zarówno szkolenia online, jak i stacjonarne organizowane przede wszystkim w największych miastach w Polsce, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Rzeszów, Lublin czy Łódź.

Szkolenia i kursy SQL dostępne są zarówno w wersji dla użytkowników biznesowych, którzy najczęściej chcą nauczyć się podstawowej obsługi i konstruowania zapytańSQL w celu generowania rozmaitych raportów czy analiz, jak też w wersji zorientowanej na technologiczne aspekty SQL, kórych odbiorcą są przede wszystkim programiści i administatorzy systemów IT. Szkolenia te poświęcone są rozwiązaniom dostarczanym przez różnych dostawców, w tym między innymi Oracle SQL, MS SQL firmy Microsoft, T-SQL na platformie Azure czy też MySQL Użytkownicy biznesowi mogą wyboerać spośród szkoleń i kursów SQL w programie Excel, zarówno w wersji podstawowej, jak i zaawansowanej.

Cena dwudniowego szkolenia z SQL zaczyna się już od 1 000 zł. Pod względem kosztowym atrakcyjniej wypadają szkolenia i kursy realizowane online, co wiąże się z niższymi kosztami dla firmy szkoleniowej, która w ramach szkolenia nie musi wynajmować sali szkoleniowej, sprzętu czy też zapewniać wyżywienia uczestnikom kursu.

SQL - kompendium wiedzy