PowerPoint: baza kursów i szkoleń w całej Polsce!

 • Rozwiń swoje umiejętności posługiwania się programem MS PowerPoint
 • Poznaj najlepsze szkolenia i kursy z PowerPoint w całej Polsce!
 • Wybierz kurs PowerPoint dla siebie i zgłoś swój udział online!
szkolenia PowerPoint, szkolenia z PowerPointa

Szkolenia Microsoft PowerPoint: 35

Artykuł

Twórz profesjonalne prezentacje z Microsoft PowerPoint: szkolenia i kursy z MS PowerPoint.

Masz przed sobą ważną prezentację dla klientów? Prowadzisz szkolenie dla podlegających Ci pracowników? A może masz za zadanie przedstawić nową strategię firmy kontrahentom? To tylko kilka sytuacji, w których musisz zaprezentować informacje w atrakcyjny sposób – tak, aby przyciągnąć i utrzymać zainteresowanie odbiorców, a jednocześnie skutecznie przekazać zamierzony komunikat. Narzędziem, które może Ci się przydać przy przygotowywaniu prezentacji, jest PowerPoint. Dowiedz się, jak wykorzystać ten program na co dzień oraz jak rozwijać umiejętności posługiwania się programem na kursach i szkoleniach z MS PowerPoint.

Zastosowanie programu PowerPoint

PowerPoint jest jednym z elementów pakietu oprogramowania biurowego Microsoft Office – m.in. obok edytora tekstu Word, arkuszy kalkulacyjnych Excel oraz aplikacji takich jak Publisher czy One Note.

PowerPoint to narzędzie, które służy do przygotowywania prezentacji multimedialnych. I choć wielu może powiedzieć, że istnieją dziś aplikacje dające dostęp do znacznie bardziej zaawansowanych funkcji, to właśnie program od Microsoft króluje – zarówno w świecie biznesu, jak i nauki. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ PowerPoint:

 • jest łatwo dostępny – z pakietu Microsoft Office korzysta miliony firm w Polsce, a PowerPoint jest nieodłączną częścią pakietu. Nie ma więc konieczności wykupywania dodatkowej licencji czy ponoszenia innych kosztów;
 • jest prosty w obsłudze – z przygotowaniem prostej, a nawet bardziej zaawansowanej prezentacji poradzi sobie nawet początkujący użytkownik,
 • daje szeroką gamę funkcji, z których można skorzystać – w najnowszych wersjach PowerPointa prezentację można nie tylko wzbogacać o animacje, ale również o filmowe prezentacje czy modele 3D,
 • pozwala zdalnie pracować nad prezentacją szerszemu zespołowi,
 • daje możliwość wyświetlania slajdów na dwóch monitorach jednocześnie – w wersji dla prelegenta (z dodatkowymi notatkami) oraz odbiorców (bez notatek),
 • daje dostęp do wielu gotowych szablonów, które sprawiają, że gotowa prezentacja wygląda estetycznie i profesjonalnie, a jej przygotowanie nie zajmuje długiego czasu.
Kiedy warto sięgnąć po prezentację w PowerPoincie?

Prezentacja stworzona w aplikacji PowerPoint może służyć jako wsparcie wizualne podczas każdego kontaktu z większą grupą odbiorców. Pamiętaj: przygotowane przez Ciebie slajdy nie zastępują wystąpienia, ale unaoczniają audytorium kwestie, które omawiasz i czynią przekaz bardziej atrakcyjnym.

Spoglądając na prezentacje PowerPoint z tej perspektywy, możesz je wykorzystać np.:

 • na wewnętrznym spotkaniu zespołu – np. do omówienia wyników firmy i zakreślenia planów na przyszłość czy przedstawienia nowych projektów i rozwiązań, które zostały wdrożone,
 • podczas prowadzonego szkolenia,
 • na konferencji biznesowej,
 • na targach branżowych – tu umiejętnie stworzony pokaz slajdów może stanowić tło dla stoiska i prezentować zapętlone, kluczowe informacje.

Slajdy ułatwią przystępne przedstawienie danych liczbowych i wykresów, jak również pozwolą Ci podkreślić najważniejsze zagadnienia ujęte w wystąpieniu publicznym. Warto jednak zgłębić również tajniki sztuki prazentacji.

Jak stworzyć prezentację w PowerPoincie, która przyciągnie uwagę?

Wykorzystanie prezentacji PowerPoint w komunikacji biznesowej stało się codziennością. Dlatego pojawia się ryzyko, że odbiorcy, przyzwyczajeni do oglądania kolejnych slajdów, „wyłączą się” w trakcie Twojego wystąpienia. Najlepszym sposobem na zapobiegnięcie takiej sytuacji jest oczywiście wykorzystanie swojego talentu do wygłaszania wystąpień publicznych – w końcu audytorium wchodzi w interakcję z Tobą, a nie ze slajdami. Niemniej jednak, możesz zrobić równie wiele, aby zastosowane pomoce wizualne dawały faktyczne wsparcie, zamiast rozpraszać uwagę. O czym pamiętać?

1. Spójność wizualna

Zadbaj o to, aby każdy slajd był wykonany w oparciu o ten sam szablon – chodzi o zastosowanie takich samych fontów oraz schematu kolorystycznego. Niespójność może wywołać chaos informacyjny. Ale uwaga! Nie oznacza to, że każdy slajd powinien wyglądać tak samo – wówczas stopią się w jedną całość. Wykorzystaj więc różne schematy dostępne w ramach jednego szablonu – z łatwością wybierzesz je spośród propozycji przygotowanych przez program.

2. Mniej tekstu, więcej obrazu

Slajdy, które są „ścianą tekstu” zapisanego fontem o drobnym rozmiarze, nie są skutecznym sposobem na przekazanie informacji. Jeśli masz do przekazania wiele treści – np. omówienie przepisów czy innych regulacji, przygotuj takie materiały w formie papierowej i rozdaj uczestnikom spotkania lub wyślij im pdf-a z taką treścią. Na slajdach ujmij zaś, hasłowo, najważniejsze rzeczy – te, na które słuchacze powinni zwrócić uwagę, kiedy sami będą się zapoznawać z dłuższym dokumentem.

3. Mniej znaczy więcej Ta zasada sprawdza się również w kontekście „atrakcji wizualnych”. PowerPoint daje dostęp do wielu „ozdobników”, np. ciekawych efektów przejścia między kolejnymi slajdami ClipArtów czy animacji. Warto z nich skorzystać, ale z umiarem i zachowując spójność. Nadmiar „wodotrysków” zaburzy spójność przekazu.

Najlepszym sposobem na zapoznanie się z metodami skutecznego tworzenia atrakcyjnych prezentacji PowerPoint jest skorzystanie z profesjonalnego szkolenia na ten temat. Pamiętaj również, że praktyka czyni mistrza.

Kurs PowerPoint, szkolenia MS PowerPoint

W naszej bazie szkoleń i kursów z Microsoft PowerPoint zgromadziliśmy oferty szkoleń i kursów z całej Polski oraz organizowane online. Szkolenia PowerPoint stacjonarne znajdziemy głównie w dużych miastach, takich jak Wrocław, Warszawa, Kraków, Rzeszów, Lublin, Poznań, Łódź czy Katowice. Jeśli mieszkamy bądź pracujemy z dala od dużych miast nie jesteśmy zdani na samodzielne poznawanie programu PowerPoint. Do naszej dyspozycji pozostają coraz liczniejsze szkolenia z PowerPoint online - są one dostępne w dwóch formułach: szkoleń prowadzonych na żywo (zajęcia odbywają się na platformach do wideokonferencji, np. Microsoft Teams, Zoom...) oraz kursów online multimedialnych - ich zaletą jest możliwość realizacji programu w dowolnym czasie.

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach PowerPoint?

Udział w warsztatach, szkoleniach i kursach z PowerPoint, zarówno online, jak i stacjonarnych pozwala:

 • poznać program MS PowerPoint od podstaw i dowiedzieć się jak wykorzystać go do tworzenia profesjonalnych prezentacji,
 • nauczyć się wykorzystywać podstawowe funkcje programu PowerPoint: wstawianie i formatowanie tabel, obrazów, kształtów, tekstów itp.,
 • nauczyć się używania animacji w celu urozmaicenia prezentacji,
 • poznać zasady wykorzystania motywów, jak też tworzenia własnego szablonu prezentacji z firmowym logo i kolorami zgodnymi z zasadami identyfikacji wizualnej marki,
 • poznać zasady efektywnej prezentacji danych w PowerPoint, łączenia wykresów i diagramów ze źródłami danych,
 • dowiedzieś się jak wydrukować prezentację oraz materiały informacyjne dla słuchaczy w oparciu o program PowerPoint,
 • prowadzić prezentację w przekonujący i efektowny sposób.
Program kursu PowerPoint

Każdy kurs czy szkolenie PowerPoint różni się programem i zakresem merytorycznym, dlatego warto porównywać oferty szkoleń i kursów od różnych organizatorów, aby znaleźć ten najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. W programie znacznej części kursów PowerPoint omawiane są zagadnienia takie jak:

 • poznanie kluczowych elementów programu MS PowerPoint,
 • zasady tworzenia prostych i przejrzystych prezentacji, konstruowania myśli przewodniej prezentacji,
 • praca z szablonami i motywami prezentacji w PowerPoint oraz tworzenie prezentacji od podstaw,
 • zasady kompozycji wizualnej, używanie zróżnicowanych treści i multimediów w programie MS PowerPoint,
 • narzędzie do tworzenia dynamicznych prezentacji w programie PowerPoint,
 • prezentacja danych z użyciem programu PowerPoint (wykresy) oraz integracja z bazami danych,
 • narzędzia do prowadzenia prezentacji, udostępniania i wyświetlania prezentacji.
Twórz profesjonalne prezentacje z Microsoft PowerPoint: szkolenia i kursy z MS PowerPoint.
Kursy PowerPoint, szkolenia PowerPoint

Zostaw swój e-mail, aby otrzymać powiadomienie o nowych terminach kursów i szkoleń z Microsoft PowerPoint!