Wyszukiwanie wydarzeń
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Szkolenia z PowerPoint: lista kursów z programu Microsoft Power Point 2020

Wyświetlone wszystkie (1)

Szkolenia z PowerPoint: lista kursów z programu Microsoft Power Point 2020 Szkolenia z PowerPoint: lista kursów z programu Microsoft Power Point 2020

Wyświetlone wszystkie (1)
Zobacz również

Power Point

Masz przed sobą ważną prezentację dla klientów? Prowadzisz szkolenie dla podlegających Ci pracowników? A może masz za zadanie przedstawić nową strategię firmy kontrahentom? To tylko kilka sytuacji, w których musisz zaprezentować informacje w atrakcyjny sposób – tak, aby przyciągnąć i utrzymać zainteresowanie odbiorców, a jednocześnie skutecznie przekazać zamierzony komunikat. Narzędziem, które może Ci się przydać przy przygotowywaniu prezentacji, jest PowerPoint. Dowiedz się, jak wykorzystać ten program na co dzień.

Czym jest PowerPoint?

PowerPoint jest jednym z elementów pakietu oprogramowania biurowego Microsoft Office – m.in. obok edytora tekstu Word, arkuszy kalkulacyjnych Excel oraz aplikacji takich jak Publisher czy One Note.

PowerPoint to narzędzie, które służy do przygotowywania prezentacji multimedialnych. I choć wielu może powiedzieć, że istnieją dziś aplikacje dające dostęp do znacznie bardziej zaawansowanych funkcji, to właśnie program od Microsoft króluje – zarówno w świecie biznesu, jak i nauki. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ PowerPoint:
  • jest łatwo dostępny – z pakietu Microsoft Office korzysta miliony firm w Polsce, a PowerPoint jest nieodłączną częścią pakietu. Nie ma więc konieczności wykupywania dodatkowej licencji czy ponoszenia innych kosztów;
  • jest prosty w obsłudze – z przygotowaniem prostej, a nawet bardziej zaawansowanej prezentacji poradzi sobie nawet początkujący użytkownik,
  • daje szeroką gamę funkcji, z których można skorzystać – w najnowszych wersjach PowerPointa prezentację można nie tylko wzbogacać o animacje, ale również o filmowe prezentacje czy modele 3D,
  • pozwala zdalnie pracować nad prezentacją szerszemu zespołowi,
  • daje możliwość wyświetlania slajdów na dwóch monitorach jednocześnie – w wersji dla prelegenta (z dodatkowymi notatkami) oraz odbiorców (bez notatek),
  • daje dostęp do wielu gotowych szablonów, które sprawiają, że gotowa prezentacja wygląda estetycznie i profesjonalnie, a jej przygotowanie nie zajmuje długiego czasu.

Kiedy warto sięgnąć po prezentację w PowerPoincie?

Prezentacja stworzona w aplikacji PowerPoint może służyć jako wsparcie wizualne podczas każdego kontaktu z większą grupą odbiorców. Pamiętaj: przygotowane przez Ciebie slajdy nie zastępują wystąpienia, ale unaoczniają audytorium kwestie, które omawiasz i czynią przekaz bardziej atrakcyjnym.

Spoglądając na prezentacje PowerPoint z tej perspektywy, możesz je wykorzystać np.:
  • na wewnętrznym spotkaniu zespołu – np. do omówienia wyników firmy i zakreślenia planów na przyszłość czy przedstawienia nowych projektów i rozwiązań, które zostały wdrożone,
  • podczas prowadzonego szkolenia,
  • na konferencji biznesowej,
  • na targach branżowych – tu umiejętnie stworzony pokaz slajdów może stanowić tło dla stoiska i prezentować zapętlone, kluczowe informacje.
Slajdy ułatwią przystępne przedstawienie danych liczbowych i wykresów, jak również pozwolą Ci podkreślić najważniejsze zagadnienia ujęte w wystąpieniu publicznym. Warto jednak zgłębić również tajniki sztuki prazentacji.

Jak stworzyć prezentację w PowerPoincie, która przyciągnie uwagę?

Wykorzystanie prezentacji PowerPoint w komunikacji biznesowej stało się codziennością. Dlatego pojawia się ryzyko, że odbiorcy, przyzwyczajeni do oglądania kolejnych slajdów, „wyłączą się” w trakcie Twojego wystąpienia. Najlepszym sposobem na zapobiegnięcie takiej sytuacji jest oczywiście wykorzystanie swojego talentu do wygłaszania wystąpień publicznych – w końcu audytorium wchodzi w interakcję z Tobą, a nie ze slajdami. Niemniej jednak, możesz zrobić równie wiele, aby zastosowane pomoce wizualne dawały faktyczne wsparcie, zamiast rozpraszać uwagę. O czym pamiętać?

1. Spójność wizualna

Zadbaj o to, aby każdy slajd był wykonany w oparciu o ten sam szablon – chodzi o zastosowanie takich samych fontów oraz schematu kolorystycznego. Niespójność może wywołać chaos informacyjny. Ale uwaga! Nie oznacza to, że każdy slajd powinien wyglądać tak samo – wówczas stopią się w jedną całość. Wykorzystaj więc różne schematy dostępne w ramach jednego szablonu – z łatwością wybierzesz je spośród propozycji przygotowanych przez program.

2. Mniej tekstu, więcej obrazu

Slajdy, które są „ścianą tekstu” zapisanego fontem o drobnym rozmiarze, nie są skutecznym sposobem na przekazanie informacji. Jeśli masz do przekazania wiele treści – np. omówienie przepisów czy innych regulacji, przygotuj takie materiały w formie papierowej i rozdaj uczestnikom spotkania lub wyślij im pdf-a z taką treścią. Na slajdach ujmij zaś, hasłowo, najważniejsze rzeczy – te, na które słuchacze powinni zwrócić uwagę, kiedy sami będą się zapoznawać z dłuższym dokumentem.

3. Mniej znaczy więcej Ta zasada sprawdza się również w kontekście „atrakcji wizualnych”. PowerPoint daje dostęp do wielu „ozdobników”, np. ciekawych efektów przejścia między kolejnymi slajdami ClipArtów czy animacji. Warto z nich skorzystać, ale z umiarem i zachowując spójność. Nadmiar „wodotrysków” zaburzy spójność przekazu.

Najlepszym sposobem na zapoznanie się z metodami skutecznego tworzenia atrakcyjnych prezentacji PowerPoint jest skorzystanie z profesjonalnego szkolenia na ten temat. Pamiętaj również, że praktyka czyni mistrza.