Arkadiusz Maraski

Reklama Google Ads – pierwsza kampania w Google Ads

Zastanawiasz się co to jest Google Ads i jak zacząć reklamować się za pomocą kampanii w Google Ads? Przeczytaj nasze kompendium wiedzy dotyczące możliwości i zalet reklamy w programie reklamowym Google Ads (dawniej Google Adwords).

Spis treści

 1. Co to jest Google Ads?
 2. Google Ads (Google AdWords) w biznesie
 3. Dlaczego warto wykorzystywać Google Ads?
 4. Jak prowadzić kampanie w Google Ads?
 5. Kurs Google Ads
 6. Kiedy warto zainwestować w Google Ads (dawniej AdWords)?
 7. Podsumowanie
Co to jest Google Ads?

Wyszukiwarki Google zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. Badania wskazują, że jest to silnik wykorzystywany przez odpowiednio 76% użytkowników komputerów i 86% użytkowników mobilnych na całym świecie. Na wielu rynkach serwis odnotowuje zaś niemal całkowitą dominację (np. w Brazylii czy w Indiach, gdzie jego wskaźniki przekraczają 95%). Również w Polsce udział wyszukiwarki w rynku szacowany jest na ponad 90%. Globalnie serwis przetwarza 2 biliony wyszukiwań rocznie.

Google Ads (dawniej Google AdWords) jest narzędziem do reklam stworzonym przez giganta z Kalifornii, który umożliwia promowanie swojej działalności w wyszukiwarce na wiele sposobów (poprzez tekst, grafikę lub pliki video). Globalne badania wskazują, że każdy dolar wydany na reklamę w Google Ads generuje 8 dolarów dochodu. To chyba wystarczający powód, by zainteresować się możliwościami wykorzystania programu. Jednak konkretnych powodów, dla których jest tak popularny, można wymienić znacznie więcej.

Zobacz kursy Google

Google Ads (Google AdWords) w biznesie

Wraz z globalizacją oraz rozwojem sieci Internet kwestie reklamy i promowania biznesu znacząco się zmieniły. Wiele z metod promowania prowadzonej działalności odeszło do lamusa, a w ich miejsce pojawiły się nowe metody marketingowe. Jedną z popularniejszych jest marketing internetowy i reklama w wyszukiwarkach internetowych, zwłaszcza w wyszukiwarce Google, która zdominowała polski, ale też wiele innych rynków. Wielu przedsiębiorców nie wyobraża sobie działalności bez Google Ads (dawniej AdWords). Jeszcze nie korzystasz z reklam w najpopularniejszej wyszukiwarce świata? Poznaj krótki przewodnik po tym narzędziu i sprawdź szkolenia i kursy Google Ads (AdWords).

Google Ads

Dlaczego warto wykorzystywać Google Ads?

Obecny rynek w większości branż jest bardzo konkurencyjny. Nic więc dziwnego, że nowe firmy ze wszystkich sił starają się wyróżnić. Ich działania nie zawsze przekładają się jednak na wymierne korzyści. Warto więc skorzystać z reklamy, a w szczególności z promocji internetowej. Obecnie bowiem aż ponad 80% Polaków poszukuje w sieci informacji o produktach. Google odwiedza zaś co miesiąc ponad 20 mln użytkowników w naszym kraju. Co ważne, zwykle osoby korzystające z wyszukiwarki klikają tylko w linki umieszczone u góry strony z wynikami, rzadko zaglądając poniżej, a jeszcze rzadziej sprawdzając zawartość drugiej lub kolejnych stron. Ponadto strona z wynikami jest tak skonstruowana, by wzrok przyciągały te opłacone (będące wynikiem kampanii Google Ads) – oznacza to, że maleje rola organicznego pozycjonowania, czyli SEO, które jednocześnie wymaga więcej wysiłku i czasu do zaobserwowania konkretnych wyników. Podsumowując, kampania w Google Ads jest korzystna dla biznesu, ponieważ:

 • zwiększa widoczność marki i jej oferty wśród potencjalnych klientów,
 • może generować znaczne zyski dzięki wysokiemu dopasowaniu reklamy do potrzeb użytkownika,
 • pozwala na niemal natychmiastowe zaobserwowanie rezultatów, w przeciwieństwie do organicznego pozycjonowania według określonych fraz,
 • umożliwia promocję nowym biznesom na rynku i podtrzymanie zainteresowania starszymi, renomowanymi markami,
 • dociera do ściśle określonej grupy docelowej,
 • dociera do klienta zdecydowanego na dany zakup (w przeciwieństwie np. do tradycyjnej reklamy telewizyjnej, radiowej lub prasowej częściej wykorzystywanej w budowie świadomości marki (szkolenia z zarządzania marką).

Skuteczność Google Ads jest niepodważalna, a odpowiednio przeprowadzona inwestycja zwykle generuje duże zyski. Jak więc zacząć działać z reklamami w najpopularniejszej wyszukiwarce świata?

Jak prowadzić kampanie w Google Ads?

Google Ads jest programem dość intuicyjnym, dzięki czemu niemal każdy może sobie poradzić ze skonstruowaniem reklamy. Narzędzie prosi w pierwszej kolejności o określenie celu reklamy, a następnie zasięgu terytorialnego, który pomaga w określeniu grupy docelowej. Oznacza to, że silnik jest bardzo skuteczny również dla firm lokalnych. Następnie należy określić słowa kluczowe, które sprawią, że reklama trafi do odpowiednich odbiorców. Kolejno tworzy się strategie kampanii i teksty, które będą pojawiały się w reklamach. Ponadto ustala się budżet i harmonogram wyświetlania treści reklamowych. Platforma jest rozbudowana i daje bardzo duże możliwości konfiguracji, dlatego – mimo że intuicyjna – często stwarza trudności początkującym adeptom reklamy.

Jeżeli chcesz wyeliminować ryzyko związane ze skutecznością podejmowanych działań, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji. Doświadczeni marketingowcy internetowi pozwolą Ci w optymalny sposób wykorzystać budżet i trafić z przekazem reklamowym do odpowiednich odbiorców. Możesz również zainwestować w wiedzę i umiejętności i rozważyć kurs Google Ads.

Kurs Google Ads

Kurs Google Ads dla początkujących pozwala nawet zupełnie nowym w tej dziedzinie osobom poznać narzędzie reklamowe od Google na tyle, abyśmy byli w stanie uruchomić swoją pierwszą kampanię. W programie kursu omawiane są takie zagadnienia jak:

 • co to jest Google Ads,
 • zakładanie konta w Google Ads,
 • logowanie Google Ads,
 • budowa i struktura konta reklamowego w Google Ads,
 • ustawianie płatności za reklamę w Google Ads,
 • jak wybrać cel kampanii Google Ads,
 • jak ustawić typ kampanii Google Ads,
 • metody doboru grupy docelowej,
 • budżet i aukcja w kampaniach reklamowych w wyszukiwarce,
 • tworzenie reklam: tekstowych, graficznych i wideo,
 • tworzenie reklam lokalnych i produktowych w Google Ads,
 • analiza i pomiar efektywności działań w Google Ads.

Szkolenia, warsztaty i kursy Google Ads dostępne są zarówno online, jak i w formule zajęć stacjonarnych w sali szkoleniowej. Listę zbliżających się szkoleń i kursów Google Ads znaleźć można w naszej bazie szkoleniowej, wraz z informacjami o terminie i miejscu danego szkolenia, jego programie, a także warunkach i cenach uczestnictwa. Zgłoszenie udziału w szkoleniu lub kursie jest całkowicie bezpłatne i odbywa się przy pomocy darmowego formularza rejestracji online.

Kiedy warto zainwestować w Google Ads (dawniej AdWords)?

Pojawia się pytanie, kiedy warto zainwestować w kampanie Google Ads? Skrócona odpowiedź brzmi – prawie zawsze. Z możliwości systemu stale korzystają nawet największe światowe korporacje, by rozwijać i promować swoje marki. Szczególnym zainteresowaniem warto jednak obdarzyć kampanie Google, gdy:

 • zakładasz nową działalność, markę, sklep internetowy,
 • zakładasz nową stronę firmową, internetową wizytówkę lub landing page,
 • testujesz określony model biznesowy (np. start-up),
 • masz do zrealizowania określone krótkoterminowe cele (np. liczba odwiedzających na stronie),
 • działasz w branży sezonowej,
 • prowadzisz wyprzedaż, specjalną okazję itp.,
 • chcesz chronić swoją markę i jej nazwę oraz określone słowa kluczowe przed działaniami konkurencji,
 • chcesz przetestować oddziaływanie konkretnych haseł reklamowych.
Podsumowanie

Co to jest Google Ads? Google Ads to platforma reklamy internetowej stworzona przez firmę Google. Jakie reklamy stosowane są w Google Ads? Google Ads umożliwia zamieszczanie reklam tekstowych, graficznych oraz wideo. Reklamy mogą być zamieszczane w wynikach wyszukiwania, w sieci reklamowej GDN, na YouTube. Mogą mieć też postać reklamy lokalnej oraz reklamy produktowej. Jak uruchomić kampanię w Google Ads? Wystarczy założyć konto i zalogować się, uzupełnić informacje o płatnościach i zdefiniować swoją pierwszą kampanię. Zostanie ona uruchomiona niemalże natychmiastowo. Jak rozpocząć reklamowanie się w Google Ads? Jeśli nie znamy programu reklamowego Google Ads warto zacząć od kursu Google Ads dla początkujących uczącego jak wykorzystać możliwości tej platformy reklamowej w biznesie.

Arkadiusz Maraski

Arkadiusz Maraski

Redaktor Eventis.pl

Polecane wydarzenia

Kampanie reklamowe na Facebooku i Instagramie

 • już od 863 zł
 • od 863 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Cechy nauczania języka angielskiego w szkole Novakid
19 czerwca 2024
Cechy nauczania języka angielskiego w szkole Novakid

Nauka języka angielskiego może być nie tylko skuteczna, ale też ciekawa i przyjemna. Warto jednak wybrać szkołę języka angielskiego, która przykłada szczególną uwagę do metodologii nauczania.

Czytaj więcej
Jak zakup followersów na Instagramie może przyczynić się do sukcesu Twojego konta?
4 czerwca 2024
Jak zakup followersów na Instagramie może przyczynić się do sukcesu Twojego konta?

Zakup followersów na Instagramie to coraz popularniejsza strategia wśród osób pragnących szybko zwiększyć swoją widoczność na tej platformie. Czy warto to robić?

Czytaj więcej
Psychologia w biznesie – studia I stopnia. Kto powinien się na nie zapisać?
4 czerwca 2024
Psychologia w biznesie – studia I stopnia. Kto powinien się na nie zapisać?

Relacje interpersonalne odgrywają ogromną rolę w życiu prywatnym i w biznesie. Studia Psychologia w biznesie pozwalają zbudować kompetencje niezbędne do skutecznego zarządzania.

Czytaj więcej
Ajurweda: indyjski system medycyny naturalnej
17 maja 2024
Ajurweda: indyjski system medycyny naturalnej

Dowiedz się co to jest ajurweda, jakie są zasady ajurwedy oraz jakie korzyści dla zdrowia może przynieść życie w zgodzie z zasadami ajurwedy oraz praktykowanie zabiegów zalecanych przez ten naturalny system medycyny.

Czytaj więcej