Znajdź kurs marketingu internetowego, szkolenie marketing online, e-marketing, digital marketing...

 • Sprawdź terminy szkolenia marketing online, kursu marketing internetowy itp.
 • Poznaj program zajęć, ceny, wybierz kurs dla siebie i zarejestruj się online!
szkolenia marketing internetowy

Kursy marketing internetowy: 40

 • Warszawa, 15 grudzień 2022
 • 824 zł
824 zł
Artykuł

Szkolenia marketing internetowy, kursy e-marketing, szkolenia digital marketing!

Marketing internetowy (e-marketing, digital marketing, marketing cyfrowy, marketing elektroniczny) to jeden z najgorętszych tematów wśród przedstawicieli w zasadzie wszystkich branż. Współczesne narzędzia sieciowe otwierają drogę do skutecznego oraz stosunkowo niedrogiego promowania swoich produktów i usług zarówno najmniejszym z firm, jak i wielkim korporacjom. Dowiedz się, co dokładnie kryje się pod pojęciem marketingu internetowego i w jakie techniki warto zainwestować? Sprawdź jak rozpocząć karierę w marketingu internetowym kończąc kurs marketingu internetowego oraz jak w dalszym rozwoju pomogą Ci szkolenia marketing online, e-marketing i digital marketing!

Spis treści:

 1. Marketing internetowy
 2. Rodzaje e-marketingu i rozwój marketingu cyfrowego
 3. Marketing internetowy – jak robić to dobrze?
 4. Kurs marketingu internetowego, kurs e-marketing, marketing internetowy szkolenie
 5. Szkolenia e-marketing, kurs marketing internetowy - dla kogo?
 6. Gdzie znaleźć szkolenie marketing internetowy lub kurs marketingu internetowego?
Marketing internetowy

Co to jest marketing internetowy? Na czym polega marketing internetowy? Marketing to ogół czynności wspierających sprzedaż i budujących wizerunek marki. Jego istotą jest nakierowanie na zaspokajanie potrzeb klientów i rynku. Marketing internetowy zwany również e-marketingiem, marketingiem cyfrowym lub digital marketingiem realizuje te cele z użyciem sieci Internet oraz narzędzi do promocji i reklamy dostępnych w świecie online. Efektem udanej strategii z zakresu marketingu internetowego powinno być zwiększenie widoczności firmy i jej oferty w Internecie, poprawa wizerunku oraz efektywności komunikacji z klientem.

Przestrzeń internetowa oferuje rozbudowanemożliwości oddziaływania na duże grupy ludzi, a jednocześnie ułatwia nawiązywanie bezpośrednich kontaktów. Dlatego jest tak ceniona. Obecnie nie brakuje przykładów przedsiębiorstw, które zbudowały swoją renomę i bazę klientów wyłącznie z zastosowaniem narzędzi marketingu internetowego.

Rodzaje e-marketingu i rozwój marketingu cyfrowego

E-marketing dość szybko ewoluuje wraz z rozwojem nowych technologii czy zmianą trendów. Początkowo na grunt internetowy przenoszono tradycyjne schematy marketingowe – tworzono reklamy graficzne i strony-wizytówki przypominające ulotki. Z czasem opracowano jednak wiele nowych technik charakterystycznych wyłącznie dla działań w sieci. Obecnie stosuje się kilka głównych narzędzi marketingu internetowego.

 • SEO (Search Engine Optimization), czyli optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek internetowych, to technika uważana za podstawę e-marketingu. Poprzez odpowiednio zaplanowane i wyegzekwowane działania poprawia się widoczność witryny w wynikach wyszukiwania, co pozwala przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć świadomość marki. Zazwyczaj SEO kojarzone jest wyłącznie z użyciem słów kluczowych w treściach pojawiających się w internecie, jednak jego zakres jest znacznie szerszy. W ramach działań pozycjonujących konieczne jest m.in. budowanie bazy linków kierujących na stronę oraz dostarczanie dobrych jakościowo treści.
 • SEM to skrót oznaczający Search Engine Marketing, czyli marketing w wyszukiwarkach internetowych. Nie bez powodu to pojęcie często pojawia się obok SEO, ponieważ stanowi jego uzupełnienie. Głównym narzędziem SEM jest rozwiązanie Google Ads (dawniej Adwords) pozwalająca na tworzenie reklam bezpośrednio w najpopularniejszej wyszukiwarce świata jako płatnych linków. Google Ads to niejako droga na skróty, która pozwala Twojej stronie natychmiast znaleźć się na samej górze strony z wynikami wyszukiwania konkretnych haseł (słów kluczowych). Co ważne, kampanie prowadzone tym sposobem są często niedrogie, łatwe do stworzenia i przede wszystkim skuteczne.
 • Social media marketing to marketing związany z mediami społecznościowymi. Firmowy fanpage na Facebooku to jedno z podstawowych działań marketingowych – trudno znaleźć firmę, która go nie stosuje. Dodatkowo można wykorzystywać inne portale, które często bardzo szybko zyskują na popularności – Instagram, LinkedIn, Twitter, SnapChat czy zyskujący popularność TikTok. Social media to najlepszy sposób, by trafić bezpośrednio do klienta, uzyskać jego zaangażowanie, a jednocześnie w czasie rzeczywistym sprawdzić, jak odbierana jest marka lub jej działania marketingowe.
 • Content marketing to działania polegające na tworzeniu atrakcyjnych, przydatnych i angażujących treści (copywriting). Marketing treści ściśle wiąże się z SEO – znacząco pomaga bowiem w pozycjonowaniu. Udostępniać można jednak nie tylko wartościowe artykuły, ale również krótsze formy pisane czy też infografiki, materiały wideo, podcasty. To dziedzina, która związana jest z social media marketingiem, ponieważ media społecznościowe są najczęstszymi kanałami prezentacji treści, a także z marketingiem wirusowym, czyli tworzeniu materiałów chętnie rozpowszechnianych przez odbiorców.
 • Influencer marketing to współpraca z osobami wpływowymi w określonych kręgach. Najczęściej utożsamia się tę dziedzinę z płatną promocją prowadzoną przez osoby z dużą ilością obserwatorów na jednym z popularnych portali społecznościowych (YouTube, Instagram, TikTok itp.).
Marketing internetowy – jak robić to dobrze?

W praktyce każdy może zająć się marketingiem internetowym. Jego narzędzia są w większości powszechnie dostępne. Taka perspektywa jest tym bardziej kusząca, że promocja internetowa wiąże się z niewielkimi kosztami wstępnymi. Warto jednak do każdych działań mających wpływ na wizerunek firmy podchodzić profesjonalnie. Dlatego nawet w mniejszych przedsiębiorstwach e-marketingiem powinna zajmować się wyznaczona i odpowiednio przygotowana osoba. W większych organizacjach warto postawić na cały zespół skupiony na e-marketingu i zadbać o jego stałe dokształcanie, a także rozwijać controlling marketingowy, który pozwala zmierzyć efektywność prowadzonych działań promocyjnych.

Kurs marketingu internetowego, kurs e-marketing, marketing internetowy szkolenie

Tendencje w branży zmieniają się bardzo szybko, dlatego należy je śledzić, a w miarę potrzeby korzystać również z kursów i szkoleń e-marketingowych oraz pomocy zewnętrznych podmiotów. Inwestycja w marketing to szansa na ogromne korzyści dla firmy, dlatego na pewno się opłaci. Warto przy tym zadbać o prowadzenie działań marketingowych nie tylko zgodnie z aktualnymi trendami, ale również etyką i prawem - np. prawem autorskim, którego nieznajomość bardzo często naraża firmy na znaczące konsekwencje prawne i finansowe. Warto zatem zainwestować nie tylko w wiedzę stricte marketingową, ale też na przykład w szkolenia prawo autorskie.

Szkolenia e-marketing, kurs marketing internetowy - dla kogo?

Szkolenia i kursy dotyczące marketingu cyfrowego polecane są zwłaszcza dla:

 • pracowników działów marketingu oraz digital marketingu w przedsiębiorstwach i innych instytuacjach,
 • pracowników agencji interaktywnych zajmujących się reklamą internetową, pozycjonowaniem stron www, tworzeniem stron internetowych itp.,
 • pracowników firm specjalizujących się w tematyce projektowania na potrzeby internetu, User Experience oraz Customer Experience,
 • przedsiębiorców chcących wykorzystać potencjał sieci Internet w pozyskiwaniu klientów i budowaniu marki przedsiębiorstwa,
 • osób prywatnych zainteresowanych budowaniem marki osobistej w Internecie.
Gdzie znaleźć szkolenie marketing internetowy lub kurs marketingu internetowego?

Szkolenia digital marketing wraz z terminami realizacji i tytułami znajdą Państwo na górze strony. W jednym miejscu staraliśmy się zebrać informacje o wydarzeniach takich jak szkolenia e-marketing, kursy marketingu internetowego oraz warsztaty digital marketing realizowane zarówno w postaci szkoleń i kursów online, jak i trdycyjnych szkoleń stacjonarnych, które organizowane są głównie w dużych miastach w całej Polsce. Prym w tym względzie wiodą: Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Łódź oraz Rzeszów. Wszystkie oferty szkoleń zawierają szczegółowy opis programu zajęć, sylwetki trenerów oraz informacje o cenie uczestnictwa w danym szkoleniu lub kursie. Zgłoszenia udziału w wybranym szkoleniu można dokonać całkowicie online - formularz rejestracji trafia bezpośrednio do organizatora szkolenia lub kursu, który skontaktuje się niezwłocznie, aby potwierdzić przyjęcie zgłoszenia.

Szkolenia marketing internetowy, kursy e-marketing, szkolenia digital marketing!
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

 

 
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

Marketing internetowy to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki. W naszej bazie staraliśmy się zgromadzić informacje o terminach wydarzeń z e-marketingu, takich jak: szkolenia marketing internetowy, kursy e-marketing, szkolenia digital marketing, warsztaty z marketingu internetowego, kursy marketing cyfrowy itp.

Baza pomoże Ci znaleźć najlepszy kurs marketingu internetowego, szkolenie marketing internetowy, szkolenie digital marketing lub e-marketing, poznać jego program oraz ceny. Po wybraniu wydarzenia dla siebie wystarczy wypełnić bezpłatny formularz rejestracji online, aby zapisać się na zajęcia!

Załóż bezpłatne konto organizatora, aby publikować informacje o organizowanych przez Ciebie szkoleniach, kursach i konferencjach w bazie.
Szkolenia marketing internetowy, kursy marketing internetowy

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia, gdy pojawi się nowe szkolenie e-marketing, kurs marketingu internetowego lub kurs marketingu online!