Sebastian Nowak

Social media marketing

Współcześnie sposób, w jaki się komunikujemy, ulega bardzo szybkiej ewolucji. Obecnie prym wiodą rozmaite narzędzia internetowe, a szczególnie tzw. media społecznościowe. Ich popularność to również szansa dla biznesu. Reklama w mediach społecznościowych, czyli social media marketing, pozwala dotrzeć bezpośrednio do klienta, jest niedroga i dostępna w zasadzie dla każdego. Dowiedz się więcej!

Czym jest social media marketing?

Media społecznościowe to popularne serwisy tworzone przez użytkowników, takie jak Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, LinkedIn, a ostatnio TikTok. Różnią się one formą, ale służą przede wszystkim do komunikacji, a także eksponowania swojej osobowości i twórczości, dzielenia się swoimi poglądami, talentami czy codziennością. Social media marketing to natomiast to wszelkie działania marketingowe, które mają na celu generowanie ruchu na stronie i promowanie marki przy wykorzystaniu mediów społecznościowych.

Social Media Marketing
Jak to wygląda w praktyce? Social media marketing rozpoczyna się od utworzenia profilu firmy czy też marki w danej sieci społecznościowej i publikowania treści, które mają wzbudzać zainteresowanie odbiorców. Serwisy tego typu służą do bezpośredniej komunikacji z klientami i budowania z nimi więzi, a jednocześnie pozwalają kierować ich np. na stronę firmową, do sklepu internetowego czy bloga. Niesamowicie wspomagają również kreowanie wizerunku i stanowią idealne narzędzie do tworzenia i wdrażania długofalowej strategii marketingowej.

Marketing w social media – dlaczego warto?

Dlaczego tak wiele organizacji promuje się właśnie w mediach społecznościowych? Gdy poznasz zalety tej metody, wszystko stanie się jasne. Za social media marketingiem przemawiają m.in.:

 • duży zasięg informacji – możliwość trafienia do wielu odbiorców,
 • bezpośrednia komunikacja i interakcja z klientem,
 • pozyskiwanie nowych klientów,
 • wzmacnianie więzi z obecnymi klientami,
 • szybkość rozprzestrzeniania się informacji,
 • możliwość dowolnego kreowania wizerunku firmy,
 • relatywnie niskie koszty i bariery wejścia,
 • możliwość skalowania działań – social media marketing jest zarówno dla najmniejszych firm, jak i dla wielkich korporacji.

Szukasz sposobów na wypromowanie swojego biznesu? Zacznij w social media! Tego typu promocja na początkowych etapach może być realizowana nawet całkowicie za darmo. Jej efekty bywają bardzo spektakularne. W starcie pomóc mogą Ci profesjonalne szkolenia i kursy wprowadzające w świat social mediów. Najczęściej spotykane kursy i szkolenia social media dotyczą:

 • tworzenie grafik do social media w programie Canva,
 • content marketing i social seling,
 • platforma Facebook i program Facebook Ads,
 • marketing na Instagramie,
 • przygotowanie strategii social media i planowanie działań w mediach społecznościowych,
 • copywriting i webwriting, strorytelling w social media,
 • marketing na LinkedIn,
 • jak wykorzystać TikTok w działalności biznesowej,
 • reklama na YouTube i marketing video na platformie YouTube.

Pozwalają one na zapoznanie pracowników odpowiedzialnych za obecność firmy w mediach społecznościowych z potencjałem poszczególnych mediów oraz narzędziami i technikami wspierającymi realizację celów sprzedażowych oraz z zakresu budowania marki i angażowania użytkowników.

Sebastian Nowak

Sebastian Nowak

Redaktor Eventis.pl

Zajmuję się tematyką nowoczesnych technologii w biznesie, między innymi z zakresu marketingu internetowego (SEM, SEO, copywriting, systemy analityczne dla eCommerce), a także tematami specjalistycznych umiejętności zawodowych niezbędnych na stanowiskach specjalistów i menedżerów.

Polecane wydarzenia

Ostatnie artykuły

Najbardziej opłacalne zawody dla dziewczyn i kobiet!
10 sierpnia 2022
Najbardziej opłacalne zawody dla dziewczyn i kobiet!

Sprawdź listę najbardziej opłacalnych zawodów dla kobiet oraz dziewczyn w 2022 roku w Polsce oraz na świecie. Jakie zawody pozwalają uzyskać atrakcyjne zarobki? Jakie zawody są chętnie wybierane przez kobiety?

Czytaj więcej
Kursy dla kobiet: jakie kursy warto zrobić kobiecie?
8 sierpnia 2022
Kursy dla kobiet: jakie kursy warto zrobić kobiecie?

Sprawdź jakie kursy warto zrobić kobiecie w 2022 roku? Jakie kursy i szkolenia pozwalają liczyć na zatrudnienie oraz atrakcyjne zarobki?

Czytaj więcej
System 5S: co to jest 5s, jakie są zasady 5s?
5 sierpnia 2022
System 5S: co to jest 5s, jakie są zasady 5s?

Dowiedz się czym jest 5s, poznaj pięć zasad systemu 5s i sprawdź w jaki sposób system 5s na produkcji, w hali produkcyjnej bądź biurze może pomóc twojej firmie osiągnąć wyższą produktywność.

Czytaj więcej
System Zarządzania Jakością (SZJ) i pełnomocnik ds. jakości
23 lipca 2022
System Zarządzania Jakością (SZJ) i pełnomocnik ds. jakości

Zarządzanie jakością może być doskonałym źródłem przewagi konkurencyjnej dzięki osiągnięciu wyższej rentowności działalności oraz satysfakcji klientów. Dowiedz się co to System Zarządzania Jakością (SZJ) i czym zajmuje się Pełnomocnik ds. Jakości!

Czytaj więcej