Baza kursów i szkoleń z programu Adobe InDesign!

 • Poznaj program Adobe InDesign na najlepszych kursach i szkoleniach w Polsce
 • Sprawdź program zajęć, certyfikaty i ceny
 • Zgłoś swój udział wypełniając formularz rejestracji online
Artykuł

Szkolenia Adobe InDesign, kursy Adobe InDesign online.

Szkolenia i kursy z programu Adobe InDesign to świetny wybór dla osób, które chcą rozpocząć pracę w dziedzinie projektowania i składu. Każdy grafik komputerowy, operator DTP oraz twórca wizualny doceni wiedzę i umiejętności dobyte w trakcie kursu InDesign.

Jakie zagadnienia omawiane są w trakcie szkoleń i kursów z Adobe InDesign?

W programie klasycznego szkolenia "Kurs Adobe InDesign" znajdziemy zagadnienia takie jak:

 • Program InDesign, funkcjonalności i zastosowanie, interfejs użytkownika
 • Podstawy pracy w programie Adobe InDesign, tworzenie dokumentów jedno i wielostronicowych, podgląd dokumentu
 • Zarządzanie ustawieniami programu, personalizacja ustawień, zasady pracy z obszarem roboczym, narzędzia i menu kontekstowe
 • Zarządzanie tekstem w programie InDesign: style tekstowe, style akapitowe, tekst i grafika, tworzenie i edycja stron wzorcowych, automatyczne i ręczne łamanie tekstu, typografia: czcionki, formatowanie znaków, znaki specjalne…
 • Zarządzanie elementami graficznymi: grafika wektorowa, grafika rastrowa, zarządzanie kolorem, dopasowanie grafiki do ramki, importowanie grafiki, tworzenie grafiki w InDesign…
 • Zarządzanie tabelami: formatowanie tabel, parametry komórek i tabel, import tabel z programów zewnętrznych…
 • Zapisywanie plików: formaty plików, eksport do różnych formatów, weryfikacja poprawności pliku, drukowanie plików, tworzenie plików PDF i PDF/X , EPS, SWF
Szkolenie Adobe InDesign – dla kogo?

Szkolenia, kursy i warsztaty poświęcone programowi Adobe InDesign kierowane są przede wszystkim do:

 • operatorów DTP oraz pracowników poligrafii współpracujących w procesie przygotowania do druku,
 • grafików komputerowych, twórców, projektantów i ilustratorów przygotowujących materiały elektroniczne i do druku,
 • wszystkich osób przygotowujących raporty, publikacje i szukających narzędzi, które mogą usprawnić tworzenie i zarządzanie materiałami elektronicznymi i drukowanymi.
Gdzie szukać szkoleń Adobe InDesign oraz kursów Adobe InDesign online?

Szkolenia i warsztaty stacjonarne poświęcone programowi InDesign znajdziemy głównie w dużych miastach w całej Polsce. Są to przede wszystkim lokalizacje takie jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Łódź, Gdańsk, Lublin, Rzeszów, Radom, Toruń, Olsztyn i Szczecin. W miastach tych funkcjonuje szereg firm szkoleniowych specjalizujących się w organizacji szkoleń i warsztatów dla grafików i twórców komputerowych, dysponujących odpowiednim zapleczem technicznym i salami ze stanowiskami komputerowymi umożliwiającymi sprawną i efektywną realizację szkoleń InDesign. Wiele tych firm oferuje szkolenia akredytowane oraz certyfikowane przez firmę Adobe, co stanowi dodatkowe potwierdzenie jakości oferowanych usług szkoleniowych.

Kursy InDesign realizowane są jednak również online. Zajęcia odbywają się najczęściej w formule zajęć na żywo, a uczestnik łączy się z trenerem i grupą szkoleniową za pośrednictwem programów takich jak Microsoft Teams, Webex Czy Zoom. Kursy online Adobe InDesign umożliwiają zdobycie wiedzy i rozwój praktycznych umiejętności wykorzystania programu bez względu na miejsce zamieszkania czy zatrudnienia.

Osobną kategorię stanowią internetowe kursy multimedialne i e-learningowe, w których uczestnik wykupuje dostęp do kursu dostępnego na platformie do zdalnego nauczania i we własnym tempie i czasie realizuje kolejne porcje materiału. Ograniczeniem takich kursów InDesign jest brak możliwości uzyskania indywidualnych porad czy konsultacji w razie napotkania trudności czy wątpliwości. Tego typu kurs InDesign polecany jest zwłaszcza użytkownikom, którzy preferują samodzielne zdobywanie wiedzy poprzez odtwarzanie prezentowanych ćwiczeń czy zadań oraz oczekują kursu na poziomie podstawowym. Dla zaawansowanych polecane są szkolenia, kursy i warsztaty realizowane na żywo.

Listę szkoleń, warsztatów i kursów z programu Adobe InDesign znaleźć można na górze strony. Lista umożliwia zapoznanie się z programem szkoleń oraz ich cenami oraz dokonanie rejestracji udziału w kursie lub szkoleniu z użyciem naszego bezpłatnego formularza rejestracji online.

Szkolenia Adobe InDesign, kursy Adobe InDesign online.