Kursy grafika komputerowa online oraz stacjonarnie!

 • Sprawdź terminy kursów grafiki komputerowej oraz dla grafików
 • Poznaj program zajęć, ceny kursów i zapisz się na kurs online!
Rozwiń Interesuje Cię kurs grafiki komputerowej? Sprawdź ofertę kursów grafika komputerowa online oraz kursy graficzne w największych miastach: Warszawa, Poznań, Kraków, Łódź, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin. W naszej bazie znajdziesz kurs grafiki komputerowej z certyfikatem oraz zawodowy kurs na grafika komputerowego, sprawdzisz program kursów, cennik i zapiszesz się na wybrany kurs grafik komputerowy z użyciem bezpłatnego formularza rejestracji online! Zwiń

kursy grafiki komputerowej

Kursy grafiki komputerowej: 54

 • już od 1 599 zł
1 599 zł
 • już od 1 599 zł
1 599 zł
 • już od 1 599 zł
1 599 zł
 • już od 1 599 zł
1 599 zł
 • już od 1 309 zł
1 309 zł
 • już od 1 300 zł
1 300 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 300 zł
1 300 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 494 zł
494 zł
 • już od 750 zł
750 zł
Artykuł

Kursy grafiki komputerowej, kursy graficzne i dla grafików komputerowych.

Poszukujesz możliwości rozwoju zawodowego bądź zastanawiasz się nad rozpoczęciem pracy w charakterze grafika komputerowego? Zdobądź umiejętności tworzenia reklam, plakatów, ulotek oraz zaawansowanych projektów graficznych w trakcie kursu grafiki komputerowej. Poznaj najpopularniejsze programy graficzne od Adobe Photoshop, poprzez Illustrator po InDesign uczęszczając na kurs grafik komputerowy.

Spis treści:

 1. Grafik komputerowy
 2. Nauka grafiki: kurs grafiki komputerowej
 3. Kursy grafiki komputerowej - typy kursów graficznych
 4. Kurs na grafika komputerowego a praca
 5. Jakie programy graficzne można poznać w trakcie kursów graficznych?
 6. Inne szkolenia graficzne i kursy dla grafików
Grafik komputerowy

Grafik komputerowy to osoba wykonująca zawód z pogranicza twórczości artystycznej i informatyki. Co robi grafik komputerowy? Jego zadaniem jest przygotowywanie materiałów wizualnych w wersji cyfrowej, które następnie można zastosować na różnych polach, zarówno cyfrowo, jak i wydrukować. W świecie mediów społecznościowych, rosnącego znaczenia Internetu i handlu internetowego oraz rozpowszechnienia rozmaitych działań marketingowych zapotrzebowanie na grafików komputerowych jest bardzo wysokie.

Wiele osób zastanawia się jak zostać grafikiem komputerowym? Jak wygląda nauka grafiki komputerowej i czy należy skończyć studia grafiki komputerowej lub studium grafiki komputerowej, aby liczyć na zatrudnienie w charakterze grafika komputerowego? Niewątpliwie wykształcenie zawodowe, a więc ukończone studium lub studia grafiki komputerowej jest cenione przez pracodawców, jednakże wielu z grafików komputerowych nie posiada formalnego wykształcenia w tej dziedzinie. Jak to bywa w branży kreatywnej najważniejsze są praktyczne umiejętności, doświadczenie, a z czasem wypracowane portfolio projektów, które są wystarczające dla niemalże każdego pracodawcy. Dlatego wielu grafików komputerowych uczestniczy w rozmaitych wydarzeniach rozwijających umiejętności techniczne, praktyczne i kreatywne. Są to przede wszystkim kursy grafiki komputerowej online i stacjonarne, kursy graficzne, szkolenia grafika komputerowa, warsztaty DTP z projektowania i składu materiałów drukowanych, ale też rozmaite webinary graficzne czy konferencje tematyczne dla branży kreatywnej.

Nauka grafiki: kurs grafiki komputerowej

Jak wygląda nauka grafiki komputerowej? Nauczyć się grafiki możemy samodzielnie oraz korzystając z literatury fachowej oraz tutoriali. Chcąc jednak w krótkim czasie nauczyć się grafiki komputerowej nasza uwaga powinna zwrócić się w kierunku szkoleń i kursów grafiki. W ofercie znajdziemy cały szereg kursów grafiki komputerowe, szkoleń, warsztatów i webinarów, które pozwalają nauczyć się grafiki od podstaw. Najczęściej spotykane kursy grafiki komputerowej:

 • Kurs grafika komputerowa, szkolenie grafika internetowa - są to najczęściej ogóle szkolenia poświęcone tematyce grafiki komputerowej realizowane na rozmaitych poziomach zaawansowania i specjalizacji. W ofercie znajdziemy zarówno kursy grafika komputerowa od podstaw, poprzez szkolenia grafika komputerowa dla zaawansowanych, aż po specjalistyczne szkolenia poświęcone wybranej dziedzinie grafiki komputerowej (np. Grafika komputerowa DTP).
 • Kurs grafik komputerowy, kurs na grafika komputerowego - tego typu kursy zostały pomyślane o osobach początkujących, które chcą uczyć się grafiki komputerowej od podstaw w celu zdobycia zawodu grafik komputerowy. Wybrane kursy grafiki komputerowej przygotowane zostały z myślą o osobach, które dopiero rozważają podjęcie pracy w charakterze grafika komputerowego, ale de facto nie miały jeszcze styczności z tą dziedziną twórczości i chcą przekonać się czy jest ona zgodna z ich predyspozycjami. Najczęściej kursy grafik komputerowy powinny kończyć się egzaminem, który uprawnia do uzyskania certyfikatu grafika lub dyplomu potwierdzającego zdobyte umiejętności. Wybrane kursy na grafika komputerowego pozwalają uzyskać certyfikat wystawiony na druku MEN z kodem zawodu grafik komputerowy (kod 216601 - Grafik komputerowy DTP lub kod 216602 - Grafik komputerowy multimediów).
 • Kurs graficzny, szkolenie graficzne, kurs grafiki, szkolenie grafika - pod nazwami tego typu kryją się rozmaite szkolenia graficzne, kursy grafiki i kursy graficzne, których celem jest rozwijanie warsztatu osób zajmujących się zawodowo grafiką. Mogą to być kursy graficzne poświęcone nowym narzędziom pracy (oprogramowanie, urządzenia wspierające projektowanie), kursy grafiki nastawione na przekazywanie wiedzy o stylach i technikach projektowania, trendach w branży kreatywnej itp.

Kursy grafiki komputerowej oraz z kursy graficzne z wykorzystania najważniejszych programów komputerowych wykorzystywanych w branży kreatywnej dostępne są zarówno w wersji dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Kursy grafiki komputerowej - typy kursów graficznych

Rynek profesjonalnych firm szkoleniowych, organizatorów kursów, webinarów, a także szkół graficznych oferuje bardzo zróżnicowane metody uczenia się grafiki komputerowej:

 • Kursy grafiki komputerowej stacjonarne, tradycyjne szkolenia grafiki i warsztaty graficzne – tego typu kursy, warsztaty i szkolenia realizowane są na żywo w sali komputerowej. Terminy i godziny zajęć są z góry ustalone, tak samo jak miejsce, w którym odbywa się kurs. Tego typu kursy znajdziemy przede wszystkim w dużych miastach, gdyż niezbędne jest zebranie przynajmniej kilkuosobowej grupy szkoleniowej, aby kurs został uruchomiony. Prym w kursach stacjonarnych poświęconych grafice komputerowej wiodą Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice, Łódź, Rzeszów, Gdańsk, Wrocław, Bydgoszcz, Lublin i Szczecin. Zaletą tego typu kursów graficznych jest wysokie skupienie na procesie nauczania, możliwość zadawania pytań i uzyskania bezpośredniej pomocy i konsultacji ze strony trenera prowadzącego zajęcia, a także możliwość dzielenia się doświadczeniem z innymi uczestnikami szkolenia czy kursu. Znajomości nawiązane w trakcie tego typu kursu graficznego często mogą również owocować pierwszymi zleceniami czy propozycją pracy, gdyż w branży kreatywnej system poleceń jest niezwykle popularny.
 • Kursy grafiki komputerowej online i kursy grafika komputerowa zdalne z zajęciami na żywo – cechą tego typu kursów grafiki jest fakt, że odbywają się one na żywo, w z góry ustalonych terminach i godzinach. Tak jak kursy grafiki w sali komputerowej pozwalają kontaktować się trenerem prowadzącym zajęcia, chociaż nie jest to na pewno tak wygodne jak w przypadku kursu w sali. Dużą zaletą jest fakt, że weźmiemy w nich udział z dowolnego miejsca, więc nie jesteśmy ograniczeni ofertą szkoleniową w naszym mieście. Dodatkowo, tego typu kursy graficzne są często tańsze od kursów stacjonarnych. Wynika to z faktu, że organizator nie musi wynajmować sali komputerowej, zapewniać sprzętu komputerowego czy projekcyjnego.
 • Kursy z grafiki komputerowej multimedialne, e-learning i on-demand – cechą charakterystyczną tego typu kursów grafiki komputerowej jest możliwość realizacji programu szkolenia w dogodnym dla nas miejscu, czasie i tempie. Wykupując tego typu kurs zyskujemy dostęp do niego na kilka tygodni, a czasami nawet bez ograniczeń. Kurs podzielony jest na lekcje, które przedstawiane są najczęściej w postaci nagrań wideo, ale też opisów i prezentacji, do których dołączone są dodatkowe materiały szkoleniowe, np. projekty grafiki omawianej w trakcie kursu. Możliwość realizacji kursu w wybranym przez nas czasie, miejscu i tempie jest niezwykle ceniona przez wielu użytkowników, ale jednocześnie wymaga automotywacji i sumienności. Tego typu kursy z grafiki nie pozwalają najczęściej na żywo kontaktować się z trenerem co oznacza, że jeśli trafimy na trudniejsze zagadnienie lub przeszkodę musimy samodzielnie szukać wytłumaczenia bądź też poszukać pomocy na forum dyskusyjnym, a czasami czacie umożliwiającym kontakt z trenerem. Pomoc taka nie jest jednak realizowana w czasie rzeczywistym. Powodem, dla którego wielu użytkowników decyduje się na taki kurs z grafiki komputerowej jest jego cena – jest to zdecydowanie najprzystępniejsza cenowo forma szkolenia. Cena takiego kursu graficznego zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych. Zdarzają się również darmowe kursy grafiki dostępne na YouTube czy blogach graficznych, ale zdarza się, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia.
 • Webinary graficzne - są to krótkie spotkania edukacyjno-informacyjne realizowane przez Internet. Większość webinarów dotyczących grafiki komputerowej jest darmowa, a ich celem jest przekazanie wiedzy bądź najnowszych informacji w danym wąsko zakreślonym temacie. Najczęściej przedstawiają one nowe narzędzia pracy czy usługi, które mogą być pomocne w pracy grafika, ale często znajdziemy też darmowe webinary kreatywne, podczas których grupa pasjonatów dzieli się doświadczeniami i wiedzą. 
 • Studia grafika komputerowa oraz studium grafiki komputerowej - są to programy edukacyjne realizowane przez rozmaite szkoły zawodowe, licealne i wyższe, których zadaniem jest przygotowanie uczestników do pracy w zawodzie grafika komputerowego. Nauka grafiki trwa w nich z reguły od 2 do 4 semestrów i obejmuje zagadnienia takie jak podstawy grafiki wydawniczej, techniki multimedialne, psychofizjologia widzenia, sztuka współczesna, komputerowe projektowanie graficzne, elementy informatyki oraz cyfrowe przetwarzanie obrazu.
Kurs na grafika komputerowego a praca

Wiele osób zastanawia się czy kurs na grafika komputerowego pozwala zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, aby podjąć pracę w charakterze grafika komputerowego? Niestety nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Możliwość nauczenia się grafiki na poziomie umożliwiającym zatrudnienie zależne jest nie tylko od technicznej znajomości programów graficznych czy zasad tworzenia projektów graficznych, ale również naszego talentu, znajomości trendów w projektowaniu graficznym, poczucia estetyki oraz umiejętności poszukiwania zatrudnienia.

Bez wątpienia ukończenie kursu na grafika komputerowego jest jednak często koniecznym elementem drogi do zatrudnienia. Oczywiście osoby o wysokiej motywacji, sumienności i naturalnych predyspozycjach są w stanie nauczyć się projektowania graficznego bez uczestniczenia w kursie. Jego ukończenie, zwłaszcza takiego, który uprawnia do uzyskania certyfikatu potwierdzającego zdobyte umiejętności, może pomóc nam w znalezieniu pierwszej pracy jako np. Junior Graphic Designer.

Jakie programy graficzne można poznać w trakcie kursów graficznych?
 • Adobre Photoshop, czyli program do grafiki rastrowej i fotografii.
 • Adobe Illustrator, czyli wiodący program do grafiki wektorowej.
 • Adobe InDesign, czyli program komputerowy służący do projektowania, łamania, składania i przygotowywania do druku materiałów poligraficznych, ale również często wykorzystywany przy tworzeniu materiałów elektronicznych.
 • CorelDraw – program do grafiki wektorowej od firmy Corel.
 • Canva – program do tworzenia prostych grafik na potrzeby Internetu i social media.
 • Adobe Spark – program do tworzenia stron internetowych wraz z grafikami i wideo wykorzystywanymi w marketingu internetowym.
Inne szkolenia graficzne i kursy dla grafików

Nauka grafiki trwa całe życie nawet po zdobyciu certyfikatu grafika. W dziedzinach kreatywnych rozwój warsztatu, umiejętności praktycznych oraz eksplorowanie nowych styli i technik projektowania są niezwykle ważne dla długoterminowego sukcesu w zawodzie grafika komputerowego. Dlatego w życiu grafika komputerowego ważną rolę odgrywają wszelkie szkolenia, warsztaty i kursy związane z rozwojem kreatywności, warsztatu grafika i poznaniu trendów w projektowaniu graficznym. Chcąc stworzyć dobre materiały graficzne, trafiające w potrzeby odbiorców, nie wystarczy sprawnie posługiwać się oprogramowaniem do tworzenia grafiki komputerowej. Równie istotne jest śledzenie trendów, które w grafice komputerowej są równie ważne jak moda dla przemysłu odzieżowego. Grafik komputerowy może rozważyć również kurs fotografii oraz kursy filmowania i montażu pozwalające mu poszerzyć zakres umiejętności w zakresie przygotowania materiałów kreatywnych.

Kursy grafiki komputerowej, kursy graficzne i dla grafików komputerowych.
Kurs grafiki komputerowej, kurs graficzny

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia, gdy w ofercie pojawią się nowe kursy grafiki komputerowej!