Baza kursów i szkoleń z programu Microsoft Office!

 • Znajdź szkolenia i kursy dotyczące pakietu biurowego Microsoft Office i Office365
 • Zapoznaj się z programem zajęć stacjonarnych oraz online
 • Wybierz kurs MS Office i zarejestruj się online!
szkolenia Microsoft Office, kursy MS Office365

Szkolenia MS Office: 16

już od 1050 PLN
 • Online, 29-30 lipiec 2021
 • już od 1548 PLN
już od 1548 PLN
już od 1548 PLN
Artykuł

Szkolenia i kursy z pakietu MS Office

Pakiet MS Office to najpopularniejszy pakiet aplikacji biurowych wykorzystywany powszechnie w biznesie, administracji publicznej oraz instytucjach edukacyjnych. Na pakiet MS Office w wersji podstawowej składają się programy Excel, Word, Power Point oraz OneNote. Dowiedz się jak rozwijać umiejętności z obsługi programów wchodzących w skład Office’a poprzez szkolenia i kursy – stacjonarne i internetowe!

Krótka historia pakietu MS Office

Microsoft Office (w skrócie MS Office lub MSO) to pakiet aplikacji biurowych stworzony przez amerykańską firmę Microsoft. Po raz pierwszy pojawił się na rynku 1 sierpnia 1989 roku, a od tamtej pory był wielokrotnie udoskonalany i zmieniany.

Najważniejsze zmiany w pakiecie MS Office:

 • sierpień 1992 r., wprowadzenie pierwszego pakietu Office na platformę Windows,
 • styczeń 1994 r., wprowadzenie Office 4.0 i programów Word 6.0, Excel 4.0, PowerPoint 3.0,
 • listopad 1996 r., wprowadzenie Office 97 i pojawienie się Asystenta pakietu Office,
 • marzec 2001 r., wprowadzenie wersji Office XP,
 • styczeń 2007 r., pojawienie się wersji Office 2007 oraz wstążki w niektórych aplikacjach pakietu, a także nowych rozszerzeń w nazwach plików: .docx, .xlsx…,
 • czerwiec 2011 r., wprowadzenie Microsoft 365, czyli pierwszej wersji pakietu Office w chmurze,
 • wrzesień 2015 r., pakiet Office 2016 z dostępem do plików w chmurze OneDrive,
 • wrzesień 2018 r., wprowadzenie Office 2019 i odświeżenie wyglądu aplikacji.
Konkurencja dla pakietu MS Office

Chociaż pakiet MS Office zdecydowanie zdominował rynek aplikacji biurowych, to z biegiem czasu na rynku pojawiało się coraz więcej alternatywnych rozwiązań w tym obszarze. Obecnie najpopularniejsze alternatywy dla pakietu MS Office to między innymi OpenOffice.org, Dokumenty Google i Apple iWork. Część z nich przeznaczona jest na inne platformy programistyczne, np. na system iOS, inne od początku rozwijane były jako aplikacje w chmurze, które nie wymagają instalowania na jednostce lokalnej. Przykładem tego typu podejścia są Google Docs (Dokumenty Google), na które składają się aplikacje takie jak Spreadsheet (Arkusze Google), Documents (Dokumenty), Slideshare (Prezentacje), a także Forms (Formularze).

Szkolenia i kursy z pakietu Microsoft Office, kursy online MS Office

Ze względu na swoją popularność oraz bardzo szerokie możliwości i zastosowanie pakiet biurowy MS Office jest niezbędnym narzędziem pracy w milionach firm, organizacji non-profit, a także w administracji publicznej oraz edukacji. Nie może więc dziwić również bardzo duża popularność szkoleń oraz kursów dotyczących możliwości wykorzystania pakietu MS Office, jak i poszczególnych programów wchodzących w skład pakietu biurowego firmy Microsoft.

Szkolenia z Office’a znajdziemy zarówno w postaci tradycyjnych, stacjonarnych szkoleń realizowanych w sali szkoleniowej wyposażonej w odpowiedni sprzęt komputerowy, jak też w postaci licznych szkoleń internetowych. Szkolenia stacjonarne dostępne są przede wszystkim w dużych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Opole, Lublin, Rzeszów, Białystok, Łódź, Katowice, Kraków, Lublin, Szczecin, Toruń, Zielona Góra czy Olsztyn. Znajdziemy je jednak również w mniejszych miejscowościach.

W dzisiejszych czasach nie jesteśmy zresztą zdani na ofertę szkoleń stacjonarnych z MS Office – bez względu na miejsce zamieszkania czy zatrudnienia, możemy uczestniczyć w rozmaitych internetowych szkoleniach oraz kursach online. Czym różnią się szkolenia i kursy online? Szkolenia z reguły oznaczają zajęcia na żywo, realizowane na platformach do komunikacji zdalnej. Ich zaletą jest możliwość bezpośredniego kontaktu z trenerem i innymi uczestnikami, zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi na indywidualne pytania. Kursy online dużo częściej mają postać kursów multimedialnych, kursów wideo oraz innych kursów e-learning, składających się z szeregu następujących po sobie wykładów w formie nagrań lub prezentacji oraz ćwiczeń i przykładów. Ich główną wadą jest brak bezpośredniego kontaktu z prowadzącym, a zaletami możliwość realizacji programu kursu w dogodnym miejscu i czasie, we własnym tempie oraz wielokrotnego powtarzania materiału szkoleniowego. Inną ich zaletą są ceny – kursy online są z reguły tańsze od szkoleń stacjonarnych i szkoleń online.

Szkolenia z pakietu Office czy z poszczególnych aplikacji?

Na rynku występują kursy i szkolenia zarówno z pakietu Office, jak i z poszczególnych aplikacji wchodzących w jego skład. Wyjątkowo popularne są szkolenia i kursy z Excel, a także zaawansowanych narzędzi wbudowanych w program Excel, np. VBA. Dużą popularnością cieszą się również kursy uczące wykorzystania programu Power Point do przygotowania efektywnych i efektownych prezentacji. W zależności od naszych potrzeb powinniśmy się zdecydować na kursy i szkolenia z Office lub poszczególnych jego części. Co więcej, występują one na różnych poziomach zaawansowania: od początkujących i od podstaw aż po kursy dla średniozaawansowanych i zaawansowanych użytkowników.

Jakie są ceny szkoleń i kursów z Office?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, bo rynek jest bardzo zróżnicowany. Najniższe ceny mają kursy realizowane online. Wiele z nich jest również bezpłatnych, chociaż niektóre z nich zostawiają wiele do życzenia z punktu widzenia ich jakości. Droższe są szkolenia online poświęcone pakietowi Office, gdyż może w nich uczestniczyć jednocześnie ograniczona liczba uczestników oraz wymagają bezpośredniej obecności trenera i osób prowadzących zajęcia. Najwyższymi cenami charakteryzują się szkolenia stacjonarne i specjalistyczne, gdyż wymagają one zapewnienia sali szkoleniowej, a także serwisu kawowego i wyżywienia dla uczestników szkolenia. Trzeba jednak przyznać, że jest to również wciąż najbardziej efektywna forma nauki.

W jaki sposób zapisać się na kurs MS Office online lub szkolenie z Office’a?

To bardzo proste! Znajdź szkolenie lub kurs MS Office najlepiej odpowiadający twoim potrzebom. Ich listę znajdziesz na górze strony. Po wybraniu szkolenia lub kursu dla siebie, bez względu na to czy to szkolenie lub kurs online lub stacjonarny, wystarczy że wypełnisz elektroniczny formularz rejestracji dostępny na podstronie danego szkolenia lub kursu. Trafi on natychmiast do organizatora, a ten skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić rejestrację, przekazać informacje o płatności oraz szczegółowe informacje organizacyjne. Pamiętaj, korzystanie z bazy szkoleń i kursów z Office’a na Eventis.pl nic nie kosztuje – płacisz tylko cenę udziału w szkoleniu lub kursie jego organizatorowi!

Szkolenia i kursy z pakietu MS Office
Microsoft Office

Ostatnie artykuły, poradniki oraz newsy

Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote
23 lipca 2021
Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote

Microsoft 365 (dawniej Office 365) to od lat najpopularniejszy pakiet programów do pracy biurowej. Sprawdź jakie programy znajdziesz w ramach subskrypcji Microsoft 365.

Czytaj więcej
Wszystko co warto wiedzieć o VBA (Visual Basic for Applications)
1 maja 2021
Wszystko co warto wiedzieć o VBA (Visual Basic for Applications)

Sprawdź czym jest VBA (Visual Basic for Applications) dostępny w pakiecie Microsoft Office i jak wykorzystać go do automatyzacji powtarzalnych działań w twojej firmie?

Czytaj więcej
Kim jest menedżer?
17 stycznia 2022
Kim jest menedżer?

Dowiedz się kim jest menedżer i jakie role menedżerskie spełnia? Sprawdź jakie umiejętności menedżerskie są najważniejsze w pracy współczesnych managerów i dowiedz się jak je rozwijać poprzesz szkolenia i kursy menedżerskie.

Czytaj więcej
Incoterms 2020 - Międzynarodowe Warunki Handlowe INCOTERMS® 2020
20 grudnia 2021
Incoterms 2020 - Międzynarodowe Warunki Handlowe INCOTERMS® 2020

Sprawdź czym są Międzynarodowe Warunki Handlowe Incoterms® 2020 oraz jakie zmiany zaszły w regułach Incoterms® 2020 względem wersji 2010. Pobierz PDF z regułami Incoterms® 2020.

Czytaj więcej
Microsoft Office

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych szkoleniach i kursach z Microsoft Office!