Wyszukiwanie wydarzeń
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

• Szkolenia Poznań: baza szkoleń i kursów w Poznaniu w 2020 r.

Wyświetlone wszystkie (512)
1
Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST

Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST
ATL Achievement Through Learning Sp. z o.o.

ATL Achievement Through Learning Sp. z o.o.
ATL Achievement Through Learning Sp. z o.o.

ATL Achievement Through Learning Sp. z o.o.
Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST

Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST
Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST

Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST
Russell Bedford Poland Akademia Sp. z o.o.

Russell Bedford Poland Akademia Sp. z o.o.
Russell Bedford Poland Akademia Sp. z o.o.

Russell Bedford Poland Akademia Sp. z o.o.
ATL Achievement Through Learning Sp. z o.o.

ATL Achievement Through Learning Sp. z o.o.
ATL Achievement Through Learning Sp. z o.o.

ATL Achievement Through Learning Sp. z o.o.

• Szkolenia Poznań: baza szkoleń i kursów w Poznaniu w 2020 r. • Szkolenia Poznań: baza szkoleń i kursów w Poznaniu w 2020 r.

Wyświetlone wszystkie (512)
1
Zobacz również

Szkolenia Poznań, kursy w Poznaniu 2020

Poznań to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce pod względem gospodarczym, nie jest więc zaskoczeniem, że poznański rynek szkoleń również intensywnie się rozwija. Oferta szkoleń i konferencji w Poznaniu nie jest aż tak rozległa jak w Warszawie, jednak w stolicy województwa wielkopolskiego możemy znaleźć całkiem sporo ciekawych ofert kursów. Analiza przeprowadzona na początku 2020 roku pokazuje, że w Poznaniu działało ponad 200 firm szkoleniowych, a duża dostępność sal szkoleniowych i hoteli konferencyjnych sprzyjała takiej  działalności.

Jak wybierać dobre szkolenia w Poznaniu?

Oferta szkoleń organizowanych w stolicy Wielkopolski rośnie w szybkim tempie. Obejmuje ona zarówno szkolenia miękkie, ukierunkowane na rozwój umiejętności osobistych, jak też szkolenia twarde zapewniające specjalistyczną wiedzę w wąskim temacie.

Wśród szkoleń miękkich szczególnie dużo tematów dotyczyło komunikacji interpersonalnej, zarządzania zespołem, zarządzania stresem, autoprezentacji oraz asertywności.

W tematach szkoleń specjalistycznych Poznań oferuje bogaty wybór szkoleń z zarządzania projektami, zapewnienia jakości – w tym zgodnie z normami ISO oraz dla służb utrzymania ruchu. Bogata jest również oferta szkoleń finansowych, m.in. z podatku VAT, cen transferowych oraz kadrowych: prawo pracy, czas pracy, urlopy pracownicze, podróże służbowe.

Jak to zwykle bywa poznański rynek szkoleń, kursów i konferencji oferuje wydarzenia o zróżnicowanej jakości, stąd też przy wyborze szkolenia warto zwrócić uwagę na kilka elementów:
  • Porównuj szkolenia oferowane przez różne firmy – chcąc wybrać szkolenie, które spełni nasze potrzeby i będzie prezentowało odpowiedni poziom powinniśmy poświęcić czas na porównanie ofert szkoleń. Porównanie ofert wielu firm szkoleniowych pozwoli nam i efektywnie wydać budżet szkoleniowy, jak też nie tracić naszego czasu, a także energii na udział w szkoleniu nie pozwalającym pozyskać wiedzy i umiejętności, których poszukujemy. Nie decydujmy się na pierwszą znalezioną w internecie ofertę.
  • Dokładnie poznaj program szkolenia – zanim zarejestrujemy się na dane wydarzenie poświęćmy również czas na analizę programu szkolenia i sprawdzenie, które prelekcje czy wykłady są dla nas interesujące i wartościowe. Zwracać należy również uwagę na stosowane metody nauczania: wykłady czy prezentacje, ćwiczenia praktyczne, warsztaty, analiza case study, praca z kamerą itp.
  • Poznaj sylwetki prelegentów – dobry kurs czy szkolenie to nie tylko program czy materiały szkoleniowe, ale też doświadczeni trenerzy i wykładowcy potrafiący zrozumieć potrzeby uczestników oraz posiadający dar przekazywania wiedzy. Sprawdźmy życiorysy zawodowe prowadzących, ich doświadczenie – może nam to wiele powiedzieć o charakterze planowanego seminarium, konferencji czy warsztatu.
  • Zasady udziału i ceny – obowiązkowym etapem wyboru szkolenia jest oczywiście zapoznanie się z ceną danego szkolenia i porównanie jej z ofertami innych organizatorów. Czasami okazuje się, że warto udać się na szkolenie do innego miasta, gdzie koszt może znacząco odbiegać od lokalnego rynku. Pamiętajmy jednak, aby nie kierować się przy wyborze jedynie cenami, bo za niską ceną często kryją się kompromisy, które organizator musiał poczynić, aby zbić koszt spotkania. Na cenę składa się szereg czynników, od wynagrodzenia prowadzących, poprzez koszt materiałów szkoleniowych i narzędzi (np. kamer używanych w trakcie warsztatów z wystąpień publicznych), wynajem sali konferencyjnej oraz wyżywienie i serwis kawowy, aż po elementy obejmujące marketing oraz zarobek organizatora. Jeśli więc cena szkolenia wydaje się podejrzanie niska może to oznaczać również obniżoną jakość, w którymś z wymienionych obszarów.

Gdzie szukać sprawdzonych szkoleń w Poznaniu?

Listę sprawdzonych szkoleń i kursów organizowanych przez wiodące w Poznaniu firmy szkoleniowe znajdą Państwo na górze strony. Warto skorzystać z wyszukiwarki, która ułatwi Państwu znalezienie oferty odpowiadającej Państwa potrzebom. Staramy się, aby wszystkie oferty zawierały szczegółowe informacje o programie wydarzenia, życiorysy prelegentów i wykładowców, a także cenę oraz opis warunków udziału w danym szkoleniu. Jeśli zdecydowali się Państwo na wybór konkretnej oferty szkoleniowej wystarczy, że wypełnią Państwo formularz zgłoszeniowy, a Organizator w ciągu 48 godzin skontaktuje się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszelkie niezbędne informacje organizacyjne.

Zachęcamy również do sprawdzenia listy wydarzeń w województwie wielkopolskim.

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach?

Ze względu na szybkość zmian zachodzących we współczesnym świecie, a zwłaszcza w rozmaitych gałęziach biznesu i przemysłu wiedza, którą zdobyliśmy w szkole bądź na studiach staje się nie wystarczająca już kilka lat po ukończeniu edukacji formalnej. Stąd też powinniśmy dbać o rozwój zawodowy w sposób stały i cykliczny, m.in. poprzez uczestnictwo w szkoleniach czy konferencjach branżowych czy tematycznych.

Warto również pamiętać, że jak pokazują badania uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach podnosimy naszą atrakcyjność na rynku pracy. Pracodawcy chętniej sięgają po kompetencje pracowników, którzy starają się stale rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, doceniają inicjatywę pracowników w tym obszarze. Dla samego pracodawcy szkolenie pracowników może być też świetną metodą motywowania ludzi, pokazywania że firma jest gotowa rozwijać kapitał ludzki i poszczególnych zatrudnionych. Inwestycja taka z reguły zwraca się nie tylko w postaci wyższych kompetencji załogi, ale też lepszej atmosfery pracy i wyższej lojalności.

Poznań

Poznań – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą. Piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce zamieszkiwane przez 536 438 mieszkańców. Poznań wraz z powiatem poznańskim i ościennymi gminami tworzy aglomerację poznańską, w której mieszka ponad 1,2 miliona osób. W mieście funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy, a samo miasto jest jednym z największych polskich ośrodków przemysłu, handlu, logistyki i turystyki, a także istotnym ośrodkiem akademickim, naukowym i kulturalnym z blisko 110 tys. osób uczących się w 25 szkołach wyższych.