Sebastian Nowak

Cyberbezpieczeństwo w biznesie - na czym polega cyberbezpieczeństwo?

Cyberprzestrzeń daje niemal nieograniczone możliwości, a człowiek wciąż odkrywa nowe metody jej wykorzystania. Tam, gdzie pojawiają się korzyści, pojawiają się również zagrożenia – stąd potrzeba dbania o cyberbezpieczeństwo. Co to jest cyberbezpieczeństwo, na czym dokładnie polega cyberbezpieczeństwo? Kogo i przed czym ma za zadanie chronić?

Spis treści:

 1. Cyberbezpieczeństwo
 2. Cyberbezpieczeństwo – najważniejsze wyzwania
 3. Kursy cyberbezpieczeństwo, szkolenia cyberbezpieczeństwo
Cyberbezpieczeństwo

Czym jest cyberbezpieczeństwo? Cyberbezpieczeństwo (z ang. cyber-security) to nic innego jak bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Pod pojęciem cyberbezpieczeństwo rozumie się wszelkie techniki, procesy i praktyki mające je zapewniać zarówno względem osób fizycznych, jak i w biznesie. W praktyce polega to na ochronie sieci informatycznych, urządzeń, programów i danych przed atakami, uszkodzeniami lub nieautoryzowanym dostępem. Pojęcie cyberbezpieczeństwa może być również rozumiane jako odporność systemów informacyjnych na działania naruszające poufność, integralność, dostępność i autentyczność przetwarzanych danych lub związanych z nimi usług oferowanych przez te systemy. Tego typu techniki mają coraz większe znaczenie w świecie, w którym coraz więcej sfer życia, usługi i procesów przenosi się do sieci. Cyberprzestrzenią określa się bowiem przestrzeń przetwarzania i wymiany informacji tworzoną przez systemy teleinformatyczne. Głównym polskim aktem prawnym dotyczącym tych zagadnień jest Ustawa z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Od 31 października 2019 roku obowiązuje również Strategia Cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej na lata 2019-2024.

Wyświetl kursy cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo – najważniejsze wyzwania

Zapewnienie optymalnego poziomu cyberbezpieczeństwa jest niezwykle złożonym i wymagającym zadaniem. Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że zagrożenia i ich charakter stale ewoluują. Konieczne jest też podejście kompleksowe, obejmujące ochronę wszystkich elementów cyberprzestrzeni. Do najważniejszych zadań, jakie wchodzą w skład cyberbezpieczeństwa na dowolnym obszarze i szczeblu, należą:

 • ochrona sieci,
 • ochrona aplikacji,
 • ochrona danych osobowych (zobacz kursy ochrona danych osobowych),
 • zarządzanie tożsamością,
 • bezpieczeństwo baz danych i informacji w nich przechodywanych,
 • bezpieczeństwo w chmurze,
 • bezpieczeństwo mobilne,
 • optymalna architektura systemowo-serwerowa.

Każda organizacja powinna we własnym zakresie dbać o powyższe czynniki, z uwzględnieniem zmieniających się realiów w zakresie typów i skali zagrożeń. Dlatego tak ważne jest szkolenie pracowników i inwestowanie w ich rozwój.

Kursy cyberbezpieczeństwo, szkolenia cyberbezpieczeństwo

Wiele firm decyduje się na utworzenie specjalistycznych działów dedykowanych tematyce cyberbezpieczeństwa. Zatrudnienie w nich znajdują specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa oraz eksperci ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego. Osoby takie, ze względu na szybko postępujące zmiany w technologiach informatycznych, powinny stale podnosić poziom wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa. Możliwe jest to między innymi poprzez szkolenia cyberbezpieczeństwo i kursy cyberbezpieczeństwa

W ofercie znajdziemy zarówno programy rozwojowe skierowane do osób dopiero myślących o podjęciu zatrudnienia w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego, jak i osób już zatrudnionych w charakterze eksperta ds. cyberbezpieczeństwa czy specjalisty. Organizowane są one stacjonarnie oraz online, co sprawia że dostęp do najnowszej wiedzy możliwy jest bez względu na miejsce zamieszkania czy zatrudnienia.

Sebastian Nowak

Sebastian Nowak

Redaktor Eventis.pl

Zajmuję się tematyką nowoczesnych technologii w biznesie, między innymi z zakresu marketingu internetowego (SEM, SEO, copywriting, systemy analityczne dla eCommerce), a także tematami specjalistycznych umiejętności zawodowych niezbędnych na stanowiskach specjalistów i menedżerów.

Polecane wydarzenia

Szkolenie obronne z warsztatami praktycznymi z procedur obronnych. Bezpieczeństwo obiektów ważnych dla obronności i bezpieczeństwa państwa. Zadania obronne.

 • już od 1 600 zł
 • już od 1 600 zł
Zapisz się

Bezpieczeństwo maszyn - algorytm wyznaczania Poziomu Nienaruszalności Bezpieczeństwa SIL

 • już od 2 400 zł
 • już od 2 400 zł
Zapisz się

Linux bezpieczeństwo sieci

 • już od 1 600 zł
 • już od 1 600 zł
Zapisz się

Linux bezpieczeństwo systemu

 • już od 1 600 zł
 • już od 1 600 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Jak znaleźć najlepsze sale konferencyjne?
28 listopada 2023
Jak znaleźć najlepsze sale konferencyjne?

Chcesz zorganizować konferencję i poszukujesz sprawdzonej sali konferencyjnej, która zapewni odpowiednią wygodę i oprawę dla twojego wydarzenia? Sprawdź jak znaleźć najlepsze sale konferencyjne.

Czytaj więcej
Jak otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?
20 listopada 2023
Jak otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Dowiedz się w jaki sposób banki oceniają zdolność kredytową oraz jak można poprawić swoją zdolność kredytową poprzez długoterminowe planowanie finansów, co pomoże uzyskać pożyczkę.

Czytaj więcej
Zawody przyszłości: jakie kursy i szkolenia zrobić, aby znaleźć pracę?
17 listopada 2023
Zawody przyszłości: jakie kursy i szkolenia zrobić, aby znaleźć pracę?

Rynek pracy ulega szybkim zmianom, w wyniku których powstają zawody przyszłości. Warto dowiedzieć się na jakie zawody zapotrzebowanie rośnie oraz sprawdzić jak można znaleźć zatrudnienie w przyszłościowym zawodzie.

Czytaj więcej
Jak efektywnie promować stowarzyszenie i fundację w Internecie?
9 listopada 2023
Jak efektywnie promować stowarzyszenie i fundację w Internecie?

Prowadzenie fundacji lub stowarzyszenia przynosi dużo satysfakcji, ale wymaga też wiedzy i zaangażowania. Jak przyciągnąć uwagę potencjalnych darczyńców i wolontariuszy w zatłoczonym cyfrowym świecie?

Czytaj więcej