Kursy cyberbezpieczeństwo, szkolenia z cyberbezpieczeństwa!

 • Sprawdź kurs cyberbezpieczeństwo online lub szkoleie cyberbezpieczeństwo
 • Poznaj terminy, program zajęć, ceny i zarejestruj się na wybrany kurs lub szkolenie!
Rozwiń Interesuje Cię kurs cyberbezpieczeństwo online, kurs cybersecurity lub szkolenia z cyberbezpieczeństwa? W naszej bazie znajdziesz kursy, szkolenia, webinary i warsztaty z cyberbezpieczeństwa organizowane online i stacjonarnie przez cały rok. Sprawdzisz terminy szkoleń, program zajęć, sylwetki trenerów prowadzących wykłady i ćwiczenia oraz ceny kursów i szkoleń cybersecurity. Rejestracji na wybrany kurs cyberbezpieczeństwo lub szkolenie z cyberbezpieczeństwa dokonasz przez nasz bezpłatny formularz rejestracji online! Zwiń

szkolenia z cyberbezpieczeństwa

Kursy cyberbezpieczeństwo: 16

 • już od 679 zł
679 zł
 • już od 790 zł
790 zł
 • już od 882 zł
882 zł
 • już od 700 zł
700 zł
 • już od 1 300 zł
1 300 zł
 • już od 2 400 zł
2 400 zł
 • już od 863 zł
863 zł
 • już od 863 zł
863 zł
 • już od 863 zł
863 zł
 • już od 863 zł
863 zł
 • już od 1 390 zł
1 390 zł
 • już od 199 zł
199 zł
Artykuł

Cyberbezpieczeństwo: kursy cyberbezpieczeństwa online czy szkolenia z cyberbezpieczeństwa?

Wraz z rozwojem technologii informatycznych oraz sieci Internet rośnie rola cyberbezpieczeństwa, a więc procesu, którego celem jest ochrona systemów informatycznych i teletechnicznych oraz danych przed dostępem ze strony cyberprzestępców. Jeśli jesteś przedsiębiorcą sprawdź jak szkolenia z cyberbezpieczeństwa mogą pomóc twojej firmie zabezpieczyć się przed skutkami działań cyberprzestępców? A jeśli poszukujesz możliwości rozwoju zawodowego w obszarze cybersecurity poznaj kursy cyberbezpieczeństwa, które mogą stanowić przepustkę do kariery w tym obszarze!

Spis treści:

 1. Cyberbezpieczeństwo
 2. Jakie są najczęstsze cyberzagrożenia?
 3. Kto zajmuje się cyberbezpieczeństwem?
 4. Kurs cyberbezpieczeństwo, kurs cybersecurity
 5. Szkolenia z cyberbezpieczeństwa, szkolenia cyberbezpieczeństwo
 6. Gdzie znaleźć szkolenie z cyberbezpieczeństwa lub kurs cybersecurity?
Cyberbezpieczeństwo

Co to jest cyberbezpieczeństwo? Cyberbezpieczeństwo to proces oraz składające się na niego działania i narzędzia, których celem jest zapewnienie ochrony danych oraz systemów wewnętrznych przedsiębiorstwa przed zagrożeniami, jakie niosą za sobą cyberataki. Wdrożenie odpowiednich procedur oraz standardów zapewnienia cyberbezpieczeństwa pozwala zapobiegać szkodom finansowym, organizacyjnym i reputacyjnym powstałym w skutek działań cyberprzestępców.

Jakie są najczęstsze cyberzagrożenia?

Zadaniem cyberbezpieczeńśtwa jest obrona przed cyberatakami i cyberzagrożeniami, dlatego często zamiennie dla słowa cyberbezpieczeństwo używa się słowa cyberobrona. Najczęstsze zagrożenia cybernetyczne (tzw. cyberzagrożenia) wymieniane w literaturze fachowej to między innymi: złośliwe oprogramowania (malware), phishing (wyłudzanie poufnych informacji lub za pomocą złośliwego oprogramowania), ataki na strony i aplikacje internetowe z użyciem złośliwego kodu, niechciana i niezamówiona korespondencja (SPAM), ataki DDoS (blokowanie dostępu do usług poprzez sztuczne generowanie ruchu), wykradanie tożsamości, wykradanie danych i wycieki danych, atak ransomware (wyłudzenie okupu w zamian za odszyfrowanie lub nieujawnianie wykradzionych danych), cyberszpiegostwo.

Kto zajmuje się cyberbezpieczeństwem?

Kto zajmuje się cyberobroną oraz cyberbezpieczeństwem? W przedsiębiorstwach za cyberbezpieczeństwo oraz cyberobronę odpowiada cały szereg wyspecjalizowanych komórek i stanowisk. Jednym z głównych stanowisk powołanych w tym celu jest specjalista ds. cyberbezpieczeństwa. Stanowisko to może występować pod wieloma różnymi nazwami, między innymi: ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Cyber Security Officer, Cyber Crime Expertise, specjalista ds. cybersecurity, ekspert SOC (Security Operation Center) itp. 

Czym zajmuje się specjalista ds. cyberbezpieczeństwa? Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa zajmuje się między innymi analizowaniem cyberzagrożeń, badaniem i testowaniem systemu pod kątem jego podatności na cyberataki, monitorowaniem systemu i przygotowywaniem raportów dotyczących jego bezpieczeństwa i integralności, opracowywaniem rekomendacji zmian oraz wdrażaniem wypracowanych wytycznych z zakresu bezpieczeństwa, szkoleniami dla pracowników z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego itp.

Kurs cyberbezpieczeństwo, kurs cybersecurity

Od czego zacząć naukę cyberbezpieczeństwa? Możesz zapoznać się z aktualnymi technikami stosowanymi w atakach hakerskich poprzez specjalistyczne artykuły dostępne przez internet bądź poprzez literaturę fachową, jak też rozważyć kursy cyberbezpieczeństwa, specjalistyczne szkolenia z cyberbezpieczeństwa bądź też studia cyberbezpieczeństwo. Kurs cyberbezpieczeństwa od podstaw pozwala myśleć o zatrudnieniu w dziale bezpieczeństwa informatycznego jako pentester, specjalista ds. cybersecurity, administrator cyctemów, audytor ds. bezpieczeństwa lub doradca w zakresie bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych. Zapisując się jednak na kurs cyberbezpieczeństwa warto zwrócić uwagę czy kończy się on egzaminem, którego pozytywne zaliczenie uprawnia do uzyskania certyfikatu. Kursy cyberbezpieczeństwa z certyfikatem są co prawa droższe od kursów pozbawionych egzamianu i certyfikatu, jednakże wybranie kursu cyberbezpieczeństwa online pozwala na pewne oszczędności. Kurs cyberbezpieczeństwa realizowany stacjonarnie, w postaci kursu dziennego, wieczorowego lub weekendowego jest droższy ze względu na konieczność zapewnienia sali wykładowej przez organizatora, jednak cechuje się też najwyższą efektywnością uczenia się. Bezpośredni kontakt z wykładowcą, możliwość zadawania pytań, uzyskania indywidualnej pomocy przy trudniejszych zagadnieniach czy partiach materiału są wysoko cenione przez uczestników kursów z cyberbezpieczeństwa.

Szkolenia z cyberbezpieczeństwa, szkolenia cyberbezpieczeństwo

Jako specjalista ds. cyberbezpieczeństwa niezbędne jest ciągłe rozwijanie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu cyberobrony. Technologie informatyczne ulegają ciągłym przeobrażeniom, pojawią się nowe systemy, ale też nowe rodzaje aktaków stosowanych przez cyberprzestępców. Dlatego z myślą o specjalistach ds. cybersecurity oferowane są specjalistyczne szkolenia z cyberbezpieczeństwa. Do najczęściej spotykanych naleążą między innymi:

 • Testowanie bezpieczeństwa sieci bezprzewodowych (pentesty Wi-Fi)
 • Bezpieczeństwo aplikacji webowych
 • Szkolenie wprowadzenie do zagadnień bezpieczeństwa IT
 • Certyfikowany ekspert ds. incydentów bezpieczeństwa
 • Warsztaty CompTIA Security przygotowujące do egzaminu
 • Kurs DevSecOps i Cloud Security
 • Kurs podstawy bezpieczeństwa aplikacji webowych
 • Hackowanie aplikacji
 • Warsztaty cyberbezpieczeństwa dla administratorów systemów
 • Bezpieczeństwo danych w chmurze
 • System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodny z ISO 27001
 • Audytor wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji
Gdzie znaleźć szkolenie z cyberbezpieczeństwa lub kurs cybersecurity?

Jak już wspomnieliśmy szkolenia cyberbezpieczeństwo i kursy cybersecurity to domena głównie dużych miast. Szkolenia z cyberbezpieczeństwa znajdziemy przede wszystkim w miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Rzeszów, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk, Szczecin czy Lublin. Coraz częściej jednak kursy cyberbezpieczeństwa organizowane są online, w tym certyfikowane kursy cyberbezpieczeństwa. Część z nich wymaga jedynie fizycznej obecności w trakcie egzaminu końcowego, którego pozytywne zaliczenie jest niezbędne do uzyskania certyfikatu eksperta ds. cyberbezpieczeństwa. Szkolenia z cyberbezpieczeństwa stacjonarne zaplanowane w najbliższych miasiącach w całej Polsce, jak też kursy cybersecurity online znaleźć można na górze strony. W jednym miejscu staraliśmy się zgromadzić szkolenia, kursy, webinary i warsztaty poświęcone zagadnieniu cyberbezpieczeństwa, tak aby wybór właściwej oferty był możliwie prosty. Wszystkie szkolenia i kursy cybersecurity w naszej bazie posiadają informacje o terminie szkolenia lub kursu, program zajęć, sylwetki prelegentów oraz oczywiście ceny kursów i szkoleń. Każdy zainteresowany może również łatwo sprawdzić co wchodzi w cenę szkolenia: zajęcia i materiały szkoleniowe, certyfikat, udział w egzaminie itp.

Sporadycznie w bazie pojawiają się również darmowe kursy z cyberbezpieczeństwa. Należy przy tym pamiętać, że bezpłatny kurs cyberbezpieczeństwa może służyć wstępnemu zweryfikowaniu zainteresowania tą dziedziną informatyki, ale nie jest wystarczający do podjęcia pracy w zawodzie specjalisty ds. cybersecurity.

Cyberbezpieczeństwo: kursy cyberbezpieczeństwa online czy szkolenia z cyberbezpieczeństwa?
Kurs cyberbezpieczeństwo, szkolenie z cyberbezpieczeństwa

Otrzymaj powiadomienie, gdy pojawi się nowy kurs cybersecurity lub szkolenie cyberbezpieczeństwo!