Szkolenia i kursy programowania online i stacjonarne!

 • Znajdź kurs programowania bądź szkolenie programowanie
 • Poznaj program zajęć, ceny kursów na programistę
 • Zapisz się online na wybrany kurs lub szkolenie!
kursy programowania, szkolenia programowanie

Kursy programowania: 36

 • Online, 7 - 8 lutego 2022
 • już od 2350 PLN
już od 2350 PLN
 • Online, 17 - 18 lutego 2022
 • już od 2500 PLN
już od 2500 PLN
Artykuł

Kursy programowania dla początkujących i zaawansowanych!

Jak pokazują międzynarodowe badania w Unii Europejskiej brakuje ponad 400 000 programistów. Szacunki dotyczące Polski wskazują, że firmy mogłyby zatrudnić dodatkowe 50 000 programistów niemalże od ręki. Płace w zawodzie programisty są jednocześnie kilkukrotnie wyższe od średniej krajowej. Nic dziwnego, że szczególną popularnością cieszą się szkolenia z programowania oraz wszelkiego typu kursy programowania - zarówno te dla początkujących, jak i zaawansowanych, realizowane online oraz stacjonarnie!

Polski rynek szkoleń, kursów, warsztatów, webinarów i bootcampów z programowania rozwija się niezwykle szybko. Z powodzeniem znajdziemy na nim kursy na programistę skierowane do osób chcących podjąć pracę w charakterze programisty (Junior Developer), jak też szkolenia i kursy dla zaawansowanych i doświadczonych programistów, którzy zainteresowani są poznaniem nowych języków i metod programowania czy też narzędzi wspierających efektywne programowanie. W ofercie dostępne są kursy progrmowania online oraz kursy dla programistów stacjonarne, realizowane we wszystkich dużych miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Opole, Olsztyn, Białystok, Kielce, Lublin czy Rzeszów. Jakie kursy programistyczne więc wybrać?

Kurs na programistę, czyli kursy programowania dla początkujących

Pod podjęciem kurs na programistę rozumie się przede wszystkim kursy dla osób zainteresowanych rozpoczęciem kariery zawodowej w charakterze programisty. Wiele osób poszukujących zatrudnienia zastanawia się czy kurs na programistę może otworzyć im drogę do zostania programistą, czyli z angielskiego developerem. Kurs na programistę może być doskonałym pierwszym krokiem, który w uzupełnieniu z wysoką motywacją, talentem i zaangażowaniem może stanowić doskonałą drogę do uzyskania zatrudnienia na stanowisku Junior Developer. Warto zdać sobie sprawę, że wielu programistów nie posiada wykształcenia informatycznego. Wielu z doskonałych programistów posiada wykształcenie w innych dziedzinach, w tym humanistycznych, ale w trakcie swojej kariery zawodowej zdecydowali się oni na przebranżowienie. Oczywiście programowania nie da się nauczyć z książek, niezwykle ważna jest praktyka oraz wsparcie doświadczonych kolegów czy mentorów. Tego typu wsparcie na początkowym etapie otrzymamy od osób prowadzących kurs programowania.

Kursy programowania dla zaawansowanych

Nawet doświadczony programista potrzebuje stale podnosić wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu programowania, w tym poznawania nowych języków i technologii programistycznych. Programowanie jest jedną z najszybciej zmieniających się dziedzin biznesu, a nadążanie za trendami jest kluczowe dla utrzymania atrakcyjności na wysoko konkurencyjnym rynku usług programistycznych. Jeśli więc pracujesz na stanowisku Mid lub Senior Developer, warto zainteresować się kursami i szkoleiami z programowania skierowanymi do zaawansowanych użytkowników.

Popularne tematy szkoleń i kursów z programowania

Do popularnych tematów kursów i szkoleń programistycznych należą między innymi:

 • kursy i szkolenia Python, czyli z niezwykle uniwersalnego jezyka służącego do tworzenia aplikacji webowych czy gier,
 • kursy dla programistów Java, najpopularniejszego języka programowania na świecie znajdującego powszechne zastosowanie przy tworzeniu aplikacji internetowych oraz mobilnych m.in. na system Android,
 • kursy .NET (dotNET), a więc technologii wykorzystywanej przez największe korporacje na świecie, spopularyzowanej przez firmę Microsoft,
 • kursy JavaScript, jednego z najpowszechniej wykorzystywanych języków programowania na potrzeby internetu, 
 • szkolenia i kursy PHP oraz technologii pokrewnych, np. z MySQL - połączenie to pozwala tworzyć niezwykle uniwersalne i tanie rozwiązania na potrzeby internetu,
 • kursy i szkolenia dla webmasterów z programowania stron WWW - w tym pozwalające poznać język HTML, CSS, ale też dowiedzieć się jak wykorzystać gotowe systemy CMS do przygotowania stron WWW,
 • kurs Programista online - podstwowy kurs zapoznający użytkownika z pracą programisty.
Co wybrać? Kurs programowania online, a może szkolenie programowania stacjonarne?

Kursy dla programistów, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych dostępne są zarówno w postaci kursów online, jak i stacjonarnych. Które z nich są godne polecenia? W praktyce i jedne i drugie mogą być doskonałym wyborem. Jeśli jesteś samoukiem, a instrukcji czy pomocy potrzebujesz jedynie w sporadycznych sytuacjach możesz wybrać typowe kursy online, w tym multimedialne i na platformach e-learning. Kursy takie składają się z kolejnych lekcji, a następnie samodzielnych ćwiczeń uczestnictka. Ich mocną stroną jest możliwość przerabiania kolejnych części materiału w dogodnym dla nas czasie, miejscu i tempie. Możemy też wielokrotnie wracać do danej partii materiału. Istotnym ograniczeniem jest brak bezpośredniego wsparcia trenera czy eksperta - niektóre kursy nie zapewniają go w ogóle, inne pozwalają kontaktować się z ekspertem poprzez czat, forum dyskusyjne bądź e-mail. Odpowiedź nie zawsze musi przyjść wtedy, keidy naprawdę jej potrzebujemy.

Innym rodzajem kursów online z programowania są kursy realizowane na żywo. W ich przypadku dołączamy do grupy szkoleniowej poprzez program do wideokonferencji, taki jak Microsoft Teams czy Zoom. Zajęcia prowadzone są przez trenera na żywo, co oznacza możliwość podniesienia wirtualnej ręki i dopytania o szczegóły. Zajęcia odbywają się w z góry ustalonych terminach, a ćwiczenia odbywają na żywo. Dodatkowo wykładowca może zlecać wykonanie pewnych ćwiczeń offline, a następnie weryfikuje poprawność ich wykonania, czyli najczęściej jakość stworzonego przez uczestników kodu.

Kursy programistyczne i szkolenia dla programistów stwarzające największe możliwości interakcji, jak i indywidualnych konsultacji, to oczywiście te stacjonarne, realizowane w sali komputerowej. Dostępne są one głównie w dużych miastach, a zajęcia odbywają się również w z góry ustalonych terminach. Dostępne są oczywiście zarowno kursy w tygodniu, jak też kursy wieczorowe i weekendowe, co pozwala połączyć naukę programowania z pracą lub szkołą. Kursy programowania na żywo wciąż uchodzą za niezwykle efektywne, pozwalają nie tylko na bieżąco zadawać pytania, ale uczestnicy podkreślają też świetną atmosferę i możliwość nawiązania kontaktów, które często bywają równie cenne jak wiedza. Kontakty te łatwo jest też przekuć w możliwości zatrudnienia dzięki informacjom o wolnych wakatach i stanowiskach.

Kursy programowania dla początkujących i zaawansowanych!