Znajdź najlepszy kurs DevOps i zapisz się online!

 • Sprawdź terminy szkolenia DevOps lub kursu DevOps online
 • Poznaj program zajęć oraz ceny uczestnictwa w kursach
 • Zarejestruj swój udział w kursie online!
kurs DevOps

Kursy DevOps: 4

 • już od 2 100 zł
2 100 zł
 • już od 4 000 zł
4 000 zł
 • już od 1 990 zł
1 990 zł
 • już od 4 800 zł
4 800 zł
Artykuł

Kurs DevOps: poznaj metodologię DevOps w trakcie kursu lub szkolenia DevOps.

Chcesz dowiedzieć się co to DevOps i jak zastosowanie tej metodologii może usprawnić procesy dystarczania oprogramowania w firmie? Sprawdź kursy DevOps i szkolenia realizowane online oraz stacjonarnie, w trakcie których poznasz metodologię DevOps od A do Z.

Spis treści:

 1. DevOps
 2. Gdzie znaleźć kurs DevOps?
 3. Program szkolenia DevOps
DevOps

Co to jest DevOps? DevOps (od ang. development and operations) to metodyka wytwarzania i zarządzania IT polegająca na ścisłym zespoleniu rozwoju oprogramowania (ang. development), eksploatacji systemów IT (ang. operations) oraz zapewnienia jakości (ang. quality assurance). Założenia tej metodyki zostały zaprezentowane w 2009 przez Patricka Debois w trackie konferencji DevOps Days w Gadndawie (Belgia).

Metodyka DevOps zalecana jest dla przedsiębiorstw chcących wdrożyć częste, nawet kilka razy dziennie, wdrożenia zmian w systemach IT. Jej celem jest zmniejsze ryzyka związanego z wdrażanymi zmianami dzięki ściślejszej współpracy, lepszemu zrozumieniu wymagań i zapewnieniu współpracy wszystkich uczestników projektu. Wdrożenie DevOps zalecane jest w środowiskach, w których stosuje się zwinne metody wytwarzania oprogramowania (zobacz szkolenia Scrum), częste wdrożenia, infrastruktura oparta jest o rozwiązania chmurowe oraz używane są narzędzia do automatyzacji podstawowych procesów z zakresu wytwarzania i dostarczania rozwiązań IT.

Gdzie znaleźć kurs DevOps?

Kurs DevOps znajdziemy przede wszystkim w postaci kuru online z zajęciami prowadzonymi na żywo. W trakcie kursu DevOps online uczestnicy i trener biorą udział w zajęciach w wirtualnej sali szkoleniowej za pośrednictwem programów takich jak Microsoft Teams, Zoom, Cisco Webex czy Google Meet. Taka forma zajęć pozwala na zorganizowanie typowych prelekcji z prezentacją, ale też ćwiczeń grupowych, paneli dyskusyjnych itp. Kurs DevOps dostępny jest również w postaci tradycyjnego szkolenia stacjonarnego, głównie w dużych miastach. Prym w tym względzie wiodą Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk i Katowice.

Przeciętne szkolenie DevOps czy kurs DevOps trwa około 14-16 godzin, a więc 2 dni szkoleniowe. Cena kursu DevOps zaczyna się od 2 tysięcy złotych netto za osobę i może sięgać nawet 5 tysięcy złotych w przypadku dłuższych kursów, które mogą trwać nawet 4-5 dni robocze.

Nadchodzące kursy DevOps można znaleźć na górze strony wraz z informacjami o terminie i miejscu kursu czy szkolenia, szczegółowymi informacjami do kogo skierowany jest kurs DevOps, jakie zagadnienia omawiane są w programie szkolenia oraz jaka jest cena uczestnictwa w kursie. Zapisy na kurs odbywają się przez Internet poprzez wypełnienie elektronicznego formularza rejestracji.

Program szkolenia DevOps

Każdy kurs DevOps czy szkolenie różni się pod względem programu. Rynek oferuje szkolenia DevOps przygotowane z myślą o konkretnych rozwiązaniach chmurowych (np. Microsoft Azure DevOps, AWS DevOps, Google Cloud DevOps), jadnakże wszystkie te kursy i szkolenia w programie omawiają między innymi:

 • definicja DevOps,
 • najważniejsze pojęcia DevOps,
 • jaką wartość dla biznesu i organizacji daje wdrożenie metody DevOps?
 • podstawy DevOps: C.A.L.M.S., CI/CD
 • wdrożenie DevOps, planowanie wdrożenia, zarządzanie zmianą, przygotowanie struktur organizacyjnych,
 • planowanie jakości i bezpieczeństwa,
 • migracja i konsolidacja artefaktów i narzędzi,
 • automatyzacja w DevOps,
 • zarządzanie projektami (Scrum),
 • wirtualizacja, rozwiązania chmurowe, architektura ciągłego dostarczania
Dlaczego warto zrobić kurs DevOps?

Zapotrzebowanie na inżynierów znających metodologię DevOps stale rośnie. Już dzisiaj szacuje się, że w Polsce brakuje kilku tysięcy osób doświadczonych w zarządzaniu i wdrażaniu procesów wytwarzania oprogramowania w oparciu o DevOps. Ukończenie kursu DevOps daje więc szansę na zatrudnienie, awans i atrakcyjne zarobki. Za co odpowiada DevOps? DevOps to rola projektowa, w ramach której główna odpowiedzialność koncentruje się na automatyzacji procesów, w tym na organizacji środowiska lokalnego, repozytorium kodu, infrastruktury czy pipeline'u CI/CD. Czy DevOps musi umieć programować? DevOps nie musi posiadać wiedzy i umiejętności z zakresu programowania jak programista, jak również nie są od niego oczekiwane umiejętności jak od administratora, jednak DevOps z całą pewnością musi programować (zobacz kursy programowania) i wiedzieć jak działają serwery, gdyż w swojej pracy łączy on wiedzę i umiejętności z różnych obszarów technologii. Ile zarabia DevOps? Badania wynagrodzeń polskich DevOpsów pokazują że średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 10 500 zł brutto. Najbardziej doświadczeni DevOpsi mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 15 000 zł brutto.

Kurs DevOps: poznaj metodologię DevOps w trakcie kursu lub szkolenia DevOps.
Kursy DevOps, szkolenia DevOps

Zostaw swój e-mail, aby otrzymywać powiadomienia, gdy pojawi się nowy kurs DevOps lub szkolenie DevOps!