Znajdź kurs SQL online lub szkolenie SQL stacjonarne!

 • Poznaj oferty szkoleń i kursów SQL, zarówno stacjonarnych i online
 • Sprawdź program zajęć, najbliższe terminy oraz ceny
 • Zapisz się na kurs SQL przez formularz rejestracji online
szkolenia SQL, kurs SQL

Kursy SQL, szkolenia: 48

 • już od 540 zł
540 zł
 • już od 540 zł
540 zł
 • już od 1 600 zł
1 600 zł
 • już od 2 100 zł
2 100 zł
 • już od 3 800 zł
3 800 zł
 • już od 4 600 zł
4 600 zł
 • już od 1 600 zł
1 600 zł
 • już od 1 600 zł
1 600 zł
 • już od 1 600 zł
1 600 zł
 • już od 3 400 zł
3 400 zł
 • już od 3 400 zł
3 400 zł
 • już od 1 502 zł
1 502 zł
 • już od 1 150 zł
1 150 zł
 • już od 1 750 zł
1 750 zł
 • już od 1 750 zł
1 750 zł
Artykuł

Kurs SQL: poznaj szkolenia SQL oraz kursy SQL z certyfikatem!

Jeśli interesujesz się językami programowania, na pewno słyszałeś o SQL. To bardzo popularne narzędzie opracowanie już niemal pół wieku temu i szeroko stosowane do dziś. Sprawdź, do czego służy SQL i jak jest wykorzystywany – nie tylko w IT, ale również do celów biznesowych. Dowiedz się jakie szkolenia SQL oraz kursy SQL online oraz stacjonarne pozwolą Ci poznać SQL od postaw aż do zaawansowanych funkcji!

Spis treści:

 1. Co to jest SQL?
 2. Bazy danych i ich znaczenie
 3. Kurs SQL, szkolenie SQL: online, stacjonarnie, dla początkujących i zaawansowanych
 4. Kursy MySQL: dla początkujących i zaawansowanych
Co to jest SQL?

Co to SQL? SQL to język programowania używany niemal przez wszystkie relacyjne bazy danych. Jego nazwa jest skrótem od wyrażenia „Structured Query Language”, czyli „strukturalny język zapytań”. Służy do tworzenia zapytań (tzw. query) dotyczących danych, manipulowania nimi i ich definiowania oraz do zapewnienia kontroli dostępu. Został stworzony już w latach 70. XX wieku, ale nadal jest powszechnie używany. W czasach, w których wiele firm wykorzystuje bardzo rozbudowane bazy danych, często jego znajomość okazuje się niezwykle przydatna.

Co prawda SQL zaliczany jest do języków programowania, jednak tak naprawdę służy on do przeprowadzania skomplikowanych operacji na danych umieszczonych w bazie. Sprawia to, że jest wykorzystywany nie tylko w IT, ale wszędzie tam, gdzie tworzy się duże bazy danych lub z nich korzysta. Okazuje się też niezastąpiony przy programowaniu aplikacji biznesowych opartych o bazy danych. Wykorzystują go w zasadzie wszystkie popularne systemy tego typu. Wszystko to sprawia, że SQL jest trzecim najpopularniejszym językiem programowania na świecie (po JavaScript i HTML/CSS).

Bazy danych i ich znaczenie

Znaczenie języka SQL wynika z faktu, że bazy danych to obecnie istota działalności wielu firm, organów afministracji publicznej, a nawet organizacji non-profit. Niełatwo zarządzać ogromnymi ilościami informacji bez wsparcia zaawansowanych systemów. Korporacyjne bazy danych często stają również przed koniecznością sprostania wysokim wymogom bezpieczeństwa. Samo utrzymanie dużych baz i ich infrastruktury również może stanowić wyzwanie. Wszystko to wymaga pracy oraz znajomości odpowiednich technik i narzędzi. Dzięki zaawansowanym operacjom możliwe jest efektywniejsze działanie organizacji, a także podejmowanie lepszych decyzji. Konieczne jest jednak stałe wdrażanie coraz lepszych rozwiązań, co oznacza zapotrzebowanie na pracowników znających język SQL, jak też takich, którzy przy pomocy języka SQL mogą przygotowywać rozmaite analizy danych, zestawienia i raporty bez konieczności sięgania po zasoby działu IT.

Kurs SQL, szkolenie SQL: online, stacjonarnie, dla początkujących i zaawansowanych

Jak uczyć się SQLa? Umiejętności z obsługi baz danych opartych na technologii SQL można rozwijać na szkoleniach i kursach SQL realizowanych zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online. Nauka SQL online odbywać się może zarówno w trakcie zajęć prowadzonych na żywo w wirutalnej sali wykładowej (np. w programie Teams czy Zoom), jak i bez konieczności udziału w zajęciach na żywo. Wówczas uczestnik realizuje program kursu SQL samodzielnie zapoznając się z nagraniami, prezentacjami i przygotowanymi w programie kursu ćwiczeniami. Za najbardziej efektywne uchodzą jednak kursy SQL online realizowane na żywo - pozwalają one szybko poznać zasady budowania zapytań SQL i w praktyce przećwiczyć ich stosowanie pod okiem doświadczonego trenera. Równie efektywną formę uczenia się SQL oferują szkolenia SQL stacjonarne organizowane przede wszystkim w największych miastach w Polsce, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Rzeszów, Lublin czy Łódź. Bez względu na wybraną formę zajęć języka podstawy SQL możemy poznać już w kilka godzin!

Szkolenia SQL oraz kursy SQL dostępne są zarówno w wersji dla użytkowników biznesowych, którzy najczęściej chcą nauczyć się podstawowej obsługi i konstruowania zapytań SQL w celu generowania rozmaitych raportów czy analiz, jak też w wersji zorientowanej na technologiczne aspekty SQL (np. Kurs SQL Server), kórych odbiorcą są przede wszystkim programiści i administatorzy systemów IT. Szkolenia te poświęcone są rozwiązaniom dostarczanym przez różnych dostawców, w tym między innymi Oracle SQL, MS SQL firmy Microsoft, T-SQL na platformie Azure czy też MySQL

Użytkownicy biznesowi mogą wybierać spośród szkoleń i kursów SQL w wersji podstawowej, jak i zaawansowanej. Co ważne, wiele szkoleń realizowanych jest w formule "SQL dla początkujących", "Podstawy SQL" itp., które przygotowane są z myślą o osobach, które nie mają żadnego doświadczenia z językiem SQL i oczekują wprowadzenia do tematu od podstaw, a jednocześnie chciałyby na koniec kursu lub szkolenia swobodnie i samodzielnie pracować z SQL. Zapisując się na szkolenie warto zwrócić uwagę czy jest to kurs SQL z certyfikatem, a więc pozwalający uzyskać dokument potwierdzający nabyte umiejętności. Certyfikat może okazać się istotnym argumentem w trakcie poszukiwania zatrudnienia na stanowiskach, na których znajomość SQL jest obowiązkowa.

Cena dwudniowego szkolenia z SQL zaczyna się już od 1 000 zł. Pod względem kosztowym atrakcyjniej wypadają szkolenia i kursy SQL realizowane online, co wiąże się z niższymi kosztami dla firmy szkoleniowej, która w ramach szkolenia nie musi wynajmować sali szkoleniowej, sprzętu czy też zapewniać wyżywienia uczestnikom kursu.

Kursy MySQL: dla początkujących i zaawansowanych

MySQL to wolnodostępny, otwartoźródłowy system zarządzania relacyjnymi bazami danych od kilku lat rozwijany przez firmę Oracle, a wcześniej przez niezależne podmioty. MySQL jest dostępny na licencji GPL, a w połączeniu z serwerem Apache i parserem PHP stanowi niezwykle popularne środowisko serwerowe wykorzystywane przez programistów na całym świecie. Wysoka popularność tego rozwiązania, duża liczba programistów doskonale poruszających się w świecie MySQL oraz PHP oraz licencja GPL ograniczająca koszty sprawiły, że są to niezwykle często wykorzystywane technologie w światowej sieci Internet. Nic dziwnego, że na rynku dostępnych jest cały szereg kursów z MySQL, zarówno online, jak i stacjonarnych. Pozwalają one zdobywać umiejętności z zakresu MySQL zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

Kurs MySQL znaleźć można zarówno stacjonarnie, w miastach takich jak Kraków, Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice, Poznań czy Gdańsk, jak też online: zarówno w postaci kursów MySQL prowadzonych na żywo, jak też kursów MySQL multimedialnych, w których zyskujemy dostęp do uprzednio nagranych materiałów szkoleniowych i samodzielnie realizujemy lekcję po lekcji.

Kurs SQL: poznaj szkolenia SQL oraz kursy SQL z certyfikatem!
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak działa baza kursów i szkoleń SQL?

 Sprawdź w jaki sposób zapisać się na kurs SQL'a, szkolenie lub webinar.
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

Na stronie staraliśmy się zgromadzić zarówno kursy SQL online, jak i szkolenia SQL realizowane w sali komputerowej. W ofercie dostępne są zarówno szkolenia z SQL dla użytkowników biznesowych, jak i specjalistów ds. baz danych i przedstawicieli departamentów IT. Poziomy szkoleń to SQL od podstaw, aż po SQL dla zaawansowanych.

To bardzo proste, wybierz kurs lub szkolenie SQL z listy powyżej, które najlepiej odpowiada twoim potrzebom, a następnie wypełnij formularz zgłoszenia online. Trafi on do opiekuna kursu, który potwierdzi rejestrację oraz przekaże wszystkie niezbędne informacje organizacyjne.

Języka SQL możemy uczyć się na wiele sposobów, od metody prób i błędów, poprzez czytanie literatury fachowej, a także wsparcie bardziej doświadczonych kolegów. Jeśli zależy nam na systematycznym podejściu do nauki SQL dobrym wyborem może być kurs SQL, szkolenie SQL lub warsztaty. W ofercie pojawiają się też darmowe webinary poświęcone językowi i technologii SQL. Listę wydarzeń poświęconych SQL można znaleźć na górze strony.
SQL kurs, SQL szkolenie

Zapisz się, aby otrzymać powiadomienie, gdy w ofercie pojawi się nowy kurs SQL bądź szkolenie SQL!