Znajdź szkolenie zdalne lub kurs zdalny na każdy temat!

 • Poznaj szkolenia zdalne, kursy i warsztaty zdalne na każdy temat
 • Sprawdź program zajęć, terminy, ceny i zapisz się na szkolenie zdalne!
Rozwiń Interesują Cię zdalne szkolenia, zdalne kursy, warsztaty, webinary czy konferencje zdalne? Zapoznaj się z bazą ofert obejmującą szkolenia zdalne z certyfikatem, kursy, konferencje, kongresy, warsztaty i inne wydarzenia o charakterze edukacyjnym , merytorycznym i specjalistycznym. Poznaj program zdalnego szkolenia, terminy i ceny i zapisz się na zajęcia poprzez nasze bezpłatne formularze rejestracji! Zwiń

szkolenia zdalne kursy

Kursy zdalne, szkolenia zdalne: 3161

 • już od 0 zł
 • już od 550 zł
550 zł
 • już od 990 zł
990 zł
 • już od 970 zł
970 zł
 • już od 679 zł
679 zł
 • już od 824 zł
824 zł
 • już od 679 zł
679 zł
 • już od 0 zł
 • już od 650 zł
650 zł
 • już od 1 348 zł
1 348 zł
 • już od 911 zł
911 zł
 • już od 0 zł
 • już od 824 zł
824 zł
 • już od 970 zł
970 zł
Artykuł

Kursy zdalne i szkolenia zdalne - wady i zalety!

Szkolenia zdalne, kursy zdalne, a także rozmaite zdalne warsztaty, seminaria, webinary oraz konferencje szturmem zdobywają popularność. Uczestnicy cenią je za dostępność, brak konieczności podróżowania na miejsce realizacji szkolenia oraz atrakcyjne ceny i ciekawą formułę zajęć. Dowiedz się czym są szkolenia zdalne oraz zdalne kursy i jakie mają wady i zalety.

Spis treści:

 1. Szkolenie zdalne
 2. Szkolenia zdalne - wady i zalety
 3. Kurs zdalny
 4. Kursy zdalne: wady i zalety
Szkolenie zdalne

Co to jest zdalne szkolenie? To po prostu szkolenie realizowane za pomocą środków porozumiewania na odległość, najczęściej przez Internet. Chcąc wziąc udział w zdalnym szkoleniu wystarczy komputer podłączony do Internetu wyposażony w głośniki oraz mikrofon. Zdalne szkolenie będzie ciekawsze i efektywniejsze jeśli nasz komputer wyposażony jest również w kamerę, ale również bez niej z powodzeniem weźmiemy udział w zajęciach.

Cechą szkolenia zdalnego, w odróżnieniu od zdalnych kursów, jest przebieg zajęć na żywo. Oznacza to, że zdalne szkolenie ma z góry ustalony termin i godziny zajęć, w których uczestnicy i prowadzący szkolenie logują się do wirtualnej sali szkoleniowej, w której prowadzone są zajęcia. Najczęściej wykorzystywane programy do prowadzenia szkoleń zdalnych to Microsoft Teams, Zoom, Google Meet czy Webex. Wszystkie te programy z powodzeniem uruchomimy z poziomu przeglądarki internetowej, więc nie jest konieczne instalowanie dodatkowego oprogramowania w celu wzięcia udziału w zajęciach.

Szkolenia zdalne - wady i zalety

Do najczęściej wymienianych zalet szkolenia zdalnego zaliczana jest wysoka dostępność tego typu szkoleń. Nie wymagają one od uczestników odbywania podróży i poświęcania czasu na dojazd w miejsce realizacji szkolenia - można w nich wziąć udział zarówno z pracy, jak i z domowego zacisza. Uczestnicy cenią sobie również komfort emocjonalny związany ze zdalnymi szkoleniami - brak konieczności pojawiania się w sali szkoleniowej czy wykładowej jest dla wielu osób isotną zaletą tego typu szkolenia. Szkolenia zdalne są również przystępniejsze cenowo w porównaniu do szkoleń stacjonarnych - ich organizator nie musi zapewniać wyżywienia czy poczęstunku podczas przerw kawowych, nie jest zobowiązany również wynajmować sali szkoleniowej czy też sprzętu do prowadzenia prezentacji multimedialnych. To wszystko sprawia, że cena przeciętnego szkolenia zdalnego jest o kilkanaście procent niższa niż tradycyjnego odpowiednika. Szkolenia zdalne najczęściej tak samo jak stacjonarne są szkoleniami z certyfikatem, a więc pozwalają uzyskać zaświadczenie o zrealizowaniu programu zajęć.

Szkolenia zdalne mają też swoje mankamenty. Program szkolenia powinien być dostosowany do zdalnej formuły prowadzenia zajęć, a więc podzielony na mniejsze części i z częstszymi przerwami w zajęciach, które umożliwiają odpoczynek dla oczu i poprawę koncentracji. Szkolenia zdalne nie są też tak efektywne w budowaniu kontaktów zawodowych, jak tradycyjne szkolenia w sali szkoleniowej, które umożliwiają poznanie innych uczestników i nawiązanie relacji zawodowych.

Kurs zdalny

Co to jest kurs zdalny? Zdalny kurs to najczęściej kurs w formie e-learningu realizowany przez Internet. Po wykupieniu dostępu do kursu zdalnego otrzymamy możliwość zalogowania się na platformę szkoleniową dostępną przez sieć Internet. Na platformie umieszczone będą materiały szkoleniowe składające się na kurs zdalny ułożone w poszczególne lekcje czy rodziały. Materiały mają najczęściej postać nagrań wideo, plików multimedialnych, ćwiczeń, prezentacji oraz materiałów do przeczytania. Często częścią kursu zdalnego są też rozmaite quizy i testy sprawdzające postęp w uczeniu się.

Kursy zdalne: wady i zalety

Najcześciej wymienianą zaletą kursów zdalnych jest możliwość realizowania programu kursu w dogodnym dla uczestnika miejscu, czasie i tempie. Kurs zdalny, jako że nie jest prowadzony na żywo, pozwala wielokrotnie wracać do danej partii materiału i realizować program kursu w dogodnym dla uczestnika tempie. W przypadku kursu zdalnego nie wystepuje presja czasu czy też presja grupy. Również cenowo kursy zdalne są niezwykle atrakcyjne, gdyż ich ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, a zdarzają się też darmowe kursy zdalne oraz częściowo bezpłatne kursy zdalne, w których udział w zajęciach nie wiąże się z opłatą, ale certyfikat wystawiany jest za dodatkową opłatą. Kursy zdalne z certyfikatem pozwalają uzyskać potwierdznie realizacji kursu, dlatego warto zwrócić uwagę przez zapisaniem się na kurs, czy wystawienie certyfikatu wliczone jest w cenę.

Najcześciej wymienianym mankamentem kursów zdalnych jest brak kontaktu z prowadzącym i innymi uczestnikami. Oznacza to, że jeśli natrafimy na trudniejszą porcję materiału nie możemy skorzystać z podpowiedzi prowadzącego, ani innych uczestników kursu. Kursy zdalne wymagają też wysokiej samodyscypliny i motywacji.

Kursy zdalne i szkolenia zdalne - wady i zalety!
Zdalne szkolenie, kurs zdalny

Zostaw e-mail i otrzymuj powiadomienia, gdy pojawią się nowe zdalne szkolenia i kursy!