Zarządzanie flotą samochodową w firmach

O szkoleniu

Celem głównym szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy na temat najistotniejszych zagadnień dotyczących funkcjonowania pojazdów wykorzystywanych w działalności firm, a tym samym podniesienie poziomu kompetencji w zakresie umiejętności zarządczych w tym aspekcie. Cele szczegółowe to:
• omówienie zagadnień serwisowania pojazdów służbowych i kwestii współpracy z warsztatami naprawczymi. Wskazówki pozwalające na właściwe sformułowanie umów dwustronnych mogących zbudować optymalne warunki współpracy, a co w konsekwencji najważniejsze – umożliwią pełną mobilność floty.
• zapoznanie z różnymi możliwościami finansowania samochodów, jak też złożonego zagadnienia doboru kryteriów przy wyborze konkretnych typów, marek i modeli do floty firmowej. Analiza dylematu: zakup za gotówkę, leasing czy też najem długoterminowy.
• analiza kosztów całkowitych posiadania pojazdów w przedsiębiorstwie (Total Cost of Ownership). Kontrolowanie i obniżanie kosztów, szacowanie ryzyka wartości rezydualnej, wskazanie możliwości redukcji kosztów flotowych.
• przybliżenie tematyki ubezpieczeń komunikacyjnych oraz szkód we flocie firmowej. Zapoznanie uczestnika z zarządzaniem szkodowością samochodów służbowych, przede wszystkim na podstawie praktycznych przykładów.
• nabycie wiedzy w zakresie bardzo istotnej kwestii zaopatrzenia pojazdów firmowych w paliwo. Rozważenie korzyści/wad dywersyfikacji źródeł zaopatrzenia, wskazanie na typowe błędy w tej mierze mogące generować dodatkowe koszty dla firmy.
• zapoznanie z podstawowymi systemami oraz analiza zasadności korzystania ze wsparcia informatycznego i telemetrycznego w zarządzaniu flotą. Ocena kiedy, przy jakiej specyfice pracy, jest to niezbędne, a kiedy Fleet Manager może poradzić sobie przy pomocy prostszych narzędzi.
• uświadomienie występowania specyficznych ryzyk w pracy Fleet Managera oraz radzenia sobie w trudnych, np. psychologicznie, sytuacjach w aspekcie opieki nad flotą firmową.
Dlaczego warto wziąć udział?

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu z zarządzania flotą samochodową każdy uczestnik dowie się w jaki sposób prawidłowo zarządzać pojazdami w dużych flotach, a także w małych przedsiębiorstwach posiadających kilka pojazdów. Pod okiem specjalisty-praktyka otrzyma niezbędną wiedzę, której źródłem są praktyczne doświadczenia prowadzącego, jak też innych uczestników. Po szkoleniu uczestnik będzie w stanie wprowadzić usprawnienia w pracy swojego działu, a co za tym idzie, wpłynąć na poprawę i/lub optymalizację funkcjonowania floty w firmie. Oprócz tych bezpośrednich korzyści związanych ze wskazywaniem konkretnych rozwiązań stosowanych w branży, każdy uczestnik wyjdzie ze szkolenia ze wzmocnioną motywacją do pracy, jak i refleksją na temat konieczności rozwoju osobistego i zawodowego.

Kto powinien wziąć udział?

Oferta szkoleniowa skierowana jest do pracowników działów flotowych niezależnie od piastowanego stanowiska. Także dla osób z wyższej kadry zarządzającej np. członków zarządów i dyrektorów nadzorujących pracę takiej komórki, a dążących do bliższego poznania różnych aspektów funkcjonowania floty samochodowej w firmie. Na szkolenia zapraszamy również osoby których zarządzanie flotą to tylko część obowiązków służbowych: działy finansowo-księgowe oraz pracowników działu administracji.

Program szkolenia

Podczas intensywnego szkolenia uczestnik nauczy się i zdobędzie odpowiedzi na poniższe pytania.

1. Jakie zastosować rozwiązania mając na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników oraz floty?

2. W jaki sposób zbudować regulamin korzystania samochodów służbowych w firmie a co za tym idzie określić jasne zasady użytkowania pojazdów służbowych?

3. Jak zbudować dobrą współpracę z warsztatami naprawczymi, co umożliwi pełną mobilność i optymalny stan techniczny naszej floty?

4. Jak wybrać odpowiedni sposób finansowania samochodów oraz jakie kryteria uwzględnić przy wyborze konkretnych typów, marek i modeli do floty firmowej?

5. Jak identyfikować koszty eksploatacyjne związane z użytkowaniem samochodów, a następnie kontrolować je i redukować?

6. Jak zarządzać szkodowością samochodów służbowych, przede wszystkim na podstawie przykładów  z życia wziętych?

7. Jak najbardziej optymalnie zorganizować zaopatrzenie pojazdów firmowych w paliwo?

8. Czy i jak korzystać ze wsparcia informatycznego i telemetrycznego w zarządzaniu flotą?

9. Jakie specyficzne ryzyka i problemy występują w pracy Fleet Managera oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach w aspekcie opieki nad flotą firmową?

10. Jakie są najistotniejsze kwestie prawne w pracy Fleet Managera?

11. Pytania i odpowiedzi dot. zarządzania flotą samochodową w firmach.

Czas trwania

10:00 – 16:00

Prelegenci

Trener Akademii MDDP

Gdzie i kiedy

Warszawa 19 maj 2021
brak danych

Warszawa

woj. mazowieckie

Gdzie i kiedy

Warszawa 24 luty 2021
brak danych

Warszawa

woj. mazowieckie

Rejestracja

Cena
za osobę
840
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
  • serwis obiadowy
  • przerwy kawowe
Zapisz się

Organizator

ADN Akademia Sp. z o.o. Sp. k.
00-844 Warszawa
ul. Grzybowska 56
woj. mazowieckie
ADN Akademia (dawniej Akademia Biznesu MDDP) jest organizatorem szkoleń i konferencji z zakresu prawa podatkowego, rachunkowości, a także zarządzania i finansów. Realizujemy projekty dedykowane dla firm, dostarczając wiedzę, która zapewnia stabilny w...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o zgłoszenie z użyciem formularza rejestracji online dostępnego na górze strony. Skontaktujemy się z Państwem celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.
 


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

ADN Akademia Sp. z o.o. Sp. k.
00-844 Warszawa ul. Grzybowska 56
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!