Artykuł sponsorowany

5 sposobów na rozwijanie Twojego sklepu e-commerce

Handel internetowy to obecnie jedna z najsilniej rozwijających się branż na świecie. Aktualnie coraz większą część zakupów realizuje się online, co przekłada się na rosnącą konkurencję wśród sprzedawców internetowych. Dziś przedstawimy Ci 5 sposobów na to, aby rozwinąć swój sklep internetowy i wyjaśnimy, dlaczego jest to takie istotne.

Dlaczego rozwijanie sklepu online jest kluczem do sukcesu?

Sklep online stanowi aktualnie najbardziej wartościowy z punktu widzenia sprzedawcy kanał sprzedaży internetowej. W przeciwieństwie do popularnych platform typu marketplace, nie wymaga od Ciebie płacenia prowizji od sprzedaży, a sam w sobie funkcjonuje autonomicznie – niezależnie od zewnętrznych podmiotów. Rozwijanie sklepu online to jedyny sposób na budowanie niezależności sprzedażowej, a jednocześnie grona zaufanych i lojalnych klientów. To także coś, co daje Ci pełną kontrolę nad tym, do kogo trafiasz, co sprzedajesz i jak realizujesz swoje cele sprzedażowe. Jak zatem rozwijać ten kanał sprzedaży?

Implementacja nowoczesnych systemów płatności online

Jednym ze sposobów na rozwój sklepu internetowego jest wdrożenie nowoczesnego systemu płatności online. System tego typu pozwala klientowi docelowemu na wybór formy płatności za zakup, zapewniając mu przy okazji wiele korzyści. Sporo jest w nim również korzyści dla Ciebie, właściciela sklepu.

Jakie systemy płatności online warto rozważyć?

Rozglądając się za systemem płatności online, powinieneś zwrócić uwagę na kilka aspektów. Postaw na system, który zapewni możliwie dużo form płatności. Istotne jest pobieranie przez niego jak najmniejszej prowizji, a ponadto oferowanie gotowych rozwiązań dla platform sprzedażowych. Dzięki nim implementacja systemu płatności będzie po prostu szybka.

Zalety i korzyści płatności online dla klienta i sprzedawcy

Płatności online to dla klienta wygoda oraz szybkość przechodzenia przez transakcję. Dla Ciebie z kolei natychmiastowy dostęp do środków oraz możliwość błyskawicznej realizacji zamówień.

Optymalizacja user experience (UX) na stronie

Bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na rozwój sklepu internetowego jest dopasowanie interfejsu użytkownika do potrzeb współczesnego klienta. 

Znaczenie intuicyjnego designu strony

Intuicyjny design sklepu pozwala klientowi na szybsze odnalezienie tego, czego szuka. Daje też możliwość szybszego przejścia przez proces zakupowy. 

Integracja systemu płatności w sposób przyjazny dla użytkownika

Kluczowym składnikiem doświadczenia użytkownika (UX) jest system płatności online, który powinien być spójny z designem sklepu. Jego jednolitość i przejrzystość budują zaufanie klienta.

Personalizacja oferty dla klienta

Klient lubi, gdy oferta sklepu internetowego jest dopasowana do jego potrzeb. Właśnie dlatego warto postawić na mechanizmy umożliwiające personalizację oferty oraz stosowanych komunikatów. 

Wykorzystanie danych do tworzenia spersonalizowanych rekomendacji

Dane pozwalają dopasować treści i ofertę do potrzeb i oczekiwań danego klienta. Analizuj wyświetlane strony, źródła ruchu, treści, na których odbiorcy dłużej skupiają swoją uwagę. Mając te informacje, będzie w stanie odpowiednio zmodyfikować swój przekaz. 

Targetowane promocje oparte na historii zakupów i preferencjach płatniczych

Tworząc promocję we własnym sklepie, możesz wykorzystywać historię zakupów klienta do tego, by przeceniać produkty, którymi mógłby być potencjalnie zainteresowany. Personalizację możesz też stosować na polu płatności online, wyświetlając mu tę formę, którą lubi i z której już korzystał.

Rozszerzenie kanałów sprzedaży i integracja z płatnościami online

Rozwój sklepu e-commerce można wspierać, rozszerzając sprzedaż na dodatkowe kanały, z których ruch można kierować bezpośrednio do sklepu online. 

Wykorzystanie mediów społecznościowych jako platform płatniczych

Aktualnie większość klientów robiących zakupy w internecie jest również aktywna w mediach społecznościowych. Możesz je wykorzystać na swoją korzyść, również w zakresie integracji z płatnościami online.

Możliwości omnichannel z płatnościami online w centrum

Do rozwoju sklepu możesz wykorzystać również praktykę omnichannel, mającą na celu zapewnienie klientowi spójności zakupowej. Doskonałym środkiem prowadzącym do jej zachowania są między innymi dobrze wdrożone płatności online.

Inwestycja w marketing treści (content marketing) i edukację płatniczą

Aby rozwijać sklep internetowy, musisz też postawić na content marketing, najlepiej połączony z edukacją płatniczą. Publikacja wartościowych treści na łamach sklepu może przełożyć się na wyższą sprzedaż, ponieważ budujemy w ten sposób wizerunek eksperta i podmiotu godnego zaufania.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Polecane wydarzenia

Tower IT (Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP)

Django - jak zbudować prosty sklep internetowy?

  • już od 540 zł
  • już od 540 zł
Zapisz się
Akademia Marketingu ATRIUM

Content marketing i SEO copywriting

  • już od 1 503 zł
  • już od 1 503 zł
Zapisz się

Marketing internetowy - reklama firmy w internecie

  • już od 1 503 zł
  • już od 1 503 zł
Zapisz się

INCOTERMS®2020 – szkolenie w języku angielskim. International Commercial Rules. Legal and Logistical Aspects.

  • już od 642 zł
  • już od 642 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Reklama PPC w zdrowiu: Precyzyjne docieranie do odbiorców
8 grudnia 2023
Reklama PPC w zdrowiu: Precyzyjne docieranie do odbiorców

Reklama w modelu PPC jest ważnym środkiem dotarcia do klientów w branżach związanych ze zdrowiem i medycyną. Pozwala ona na powiązanie kosztów z wynikami prowadzonych działań, dlatego też jest uznawana za bardzo atrakcyjną ekonomicznie.

Czytaj więcej
Kasetony reklamowe: sekret skutecznego brandingu w przestrzeni publicznej.
5 grudnia 2023
Kasetony reklamowe: sekret skutecznego brandingu w przestrzeni publicznej.

Kasetony reklamowe pozwalają na skuteczną i atrakcyjną wizualnie prezentację oferowanych produktów i usług w przestrzeni zewnętrznej, a także pomagają budować rozpoznawalność marki.

Czytaj więcej
Jak znaleźć najlepsze sale konferencyjne?
28 listopada 2023
Jak znaleźć najlepsze sale konferencyjne?

Chcesz zorganizować konferencję i poszukujesz sprawdzonej sali konferencyjnej, która zapewni odpowiednią wygodę i oprawę dla twojego wydarzenia? Sprawdź jak znaleźć najlepsze sale konferencyjne.

Czytaj więcej
Jak otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?
20 listopada 2023
Jak otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Dowiedz się w jaki sposób banki oceniają zdolność kredytową oraz jak można poprawić swoją zdolność kredytową poprzez długoterminowe planowanie finansów, co pomoże uzyskać pożyczkę.

Czytaj więcej