Sebastian Nowak

Jakie kursy informatyczne warto zrobić?

Wiele osób rozważa podjęcie pracy w branży informatycznej, która stwarza szerokie możliwości zatrudnienia i oferuje atrakcyjne wynagrodzenia. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć przebranżowienie i wejście do branży IT oraz jakie kursy informatyczne warto zrobić!

Dlaczego warto wejść do branży IT?

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć wejście do branży IT, nawet jeśli oznacza to konieczność przebranżowienia się. Nie sposób wymienić ich wszystkich, ale warto zapoznać się z listą najważniejszych powodów.

Dobre perspektywy zatrudnienia. Branża IT jest jedną z najszybciej rozwijających się i najbardziej perspektywicznych gałęzi, co oznacza, że rynek pracy w tej dziedzinie jest bardzo dynamiczny. Istnieje wiele firm, które stale poszukują wykwalifikowanych specjalistów IT, co daje duże możliwości zatrudnienia.

Wysokie zarobki. Ze względu na duże zapotrzebowanie na specjalistów IT, płace w tej branży są zazwyczaj bardzo atrakcyjne i znacznie przewyższają przeciętne wynagrodzenia w innych branżach.

Możliwość rozwoju zawodowego. Sektor IT oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego, w tym awansu na wyższe stanowiska, zdobywania nowych umiejętności i specjalizacji, jak również udziału w ciekawych projektach.

Praca z najnowszymi technologiami. Branża IT ciągle się rozwija, co oznacza, że specjaliści z tej dziedziny pracują z najnowszymi technologiami i narzędziami, co może być bardzo satysfakcjonujące i inspirujące.

Praca w zespole. Praca w technologiach informacyjnych zazwyczaj wymaga pracy w zespole, co pozwala na nawiązanie ciekawych relacji międzyludzkich, a także nauczenie się pracy w grupie i umiejętności komunikacji.

Elastyczne warunki pracy. Ze względu na to, że wiele prac w branży IT może być wykonywanych zdalnie, pracownicy często mają większą swobodę w organizacji swojego czasu i przestrzeni pracy.

Wpływ na świat. Praca w IT często pozwala na tworzenie produktów, które mają wpływ na życie ludzi, np. aplikacji mobilnych, które ułatwiają codzienne życie, czy też systemów informatycznych, które wspomagają pracę w firmach i organizacjach.

Warto zaznaczyć, że przebranżowienie się do IT może wymagać znaczących inwestycji, zarówno pod względem zaangażowanego czasu, jak i pieniędzy. Nauka nowych umiejętności i zdobycie potrzebnych certyfikatów poprzez rozmaitego rodzaju kursy i szkolenia IT jest jednak skutecznym sposobem na przygotowanie się do nowego zawodu. Bez wątpienia może to być inwestycja zwracająca się w przyszłości w postaci wysokiej jakości pracy i atrakcyjnego wynagrodzenia.

Kursy informatyczne warte zrobienia

Jakie kursy IT warto zrobić szukając pracy i możliwości przebranżowienia się?

W dzisiejszych czasach branża IT jest jedną z najszybciej rozwijających się i najbardziej perspektywicznych gałęzi, dlatego wybór odpowiednich kursów może być kluczowy dla osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie. Poniżej przedstawiam kilka propozycji kursów, które mogą okazać się wartościowe:

 • Kursy programowania - pozwalają na naukę języków programowania, które są niezbędne do tworzenia oprogramowania, aplikacji internetowych, gier itp. W zależności od zainteresowań i potrzeb, można wybrać kursy programowania w językach takich jak Python, Java, JavaScript, C++, czy też .NET.

 • Kursy projektowania stron internetowych - pozwalają na poznanie technologii webowych oraz nauczenie się projektowania i tworzenia stron internetowych. W ramach kursów takich jak HTML, CSS, czy PHP, można nauczyć się tworzenia responsywnych stron internetowych, obsługi narzędzi do projektowania, jak również poznać zasady UX/UI.

 • Kursy analizy danych - pozwalają nauczyć się narzędzi i technik analizy danych, co może być bardzo przydatne w dziedzinie Big Data, Data Science, czy też Business Intelligence. W ramach takich kursów można poznać narzędzia do wizualizacji danych, analizy predykcyjnej, czy też statystyki.

 • Kursy cybersecurity - pozwalają nauczyć się podstaw bezpieczeństwa sieciowego oraz sposobów, w jaki można chronić systemy i dane przed cyberzagrożeniami. W ramach takich kursów można nauczyć się ochrony przed atakami typu phishing, złośliwym oprogramowaniem, czy też atakami typu DDoS.

 • Kursy zarządzania projektami IT - pozwalają nauczyć się technik i narzędzi, które są niezbędne do zarządzania projektami informatycznymi. W ramach takich kursów można nauczyć się planowania, monitorowania i koordynowania projektów, zarządzania zespołem, jak również rozwiązywania problemów i konfliktów.

 • Kursy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego - pozwalają nauczyć się narzędzi i technik związanych z sztuczną inteligencją oraz uczeniem maszynowym. W ramach takich kursów można poznać technologie takie jak sieci neuronowe, algorytmy uczenia maszynowego czy też przetwarzanie języka naturalnego.

 • Kursy dla Scrum Masterów - pozwalają nauczyć się metodologii Agile oraz Scrum, które są wykorzystywane w projektach informatycznych. W ramach takich kursów można poznać narzędzia i techniki zarządzania projektami w metodyce Scrum, jak również nauczyć się koordynowania pracy zespołu, planowania sprintów, retrospektyw i spotkań z klientem.

 • Kursy dla Testerów Oprogramowania - pozwalają nauczyć się metod i narzędzi testowania oprogramowania, co jest niezbędne do zapewnienia wysokiej jakości produktów informatycznych. W ramach takich kursów można poznać różne techniki testowania, narzędzia automatyzacji testów, jak również nauczyć się tworzenia raportów i dokumentacji testowej.

Oczywiście, lista powyższych kursów nie jest wyczerpująca i zawsze warto brać pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Warto także zwrócić uwagę na specjalistyczne certyfikaty branżowe, które mogą potwierdzać nasze umiejętności i uwiarygodnić naszą wiedzę na rynku pracy. Wiele kursów informatycznych pozwala uzyskać takie certyfikaty, a w naszym serwisie istnieje możliwość sprawdzenia jak wygląda certyfikat wystawiany przez organizatora danego kursu.

Sebastian Nowak

Sebastian Nowak

Redaktor Eventis.pl

Zajmuję się tematyką nowoczesnych technologii w biznesie, między innymi z zakresu marketingu internetowego (SEM, SEO, copywriting, systemy analityczne dla eCommerce), a także tematami specjalistycznych umiejętności zawodowych niezbędnych na stanowiskach specjalistów i menedżerów.

Polecane wydarzenia

Professional Scrum Master

 • już od 1 750 zł
 • już od 1 750 zł
Zapisz się

Scrum Master

 • już od 1 200 zł
 • już od 1 200 zł
Zapisz się
Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.

Instagram dla biznesu - od strony marketingowej i prawnej

 • już od 766 zł
 • już od 766 zł
Zapisz się
KM Studio

PHP - programowanie na potrzeby www - operacje podstawowe

 • już od 1 600 zł
 • już od 1 600 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

UX i UI: kompendium wiedzy o UX i UI
17 marca 2023
UX i UI: kompendium wiedzy o UX i UI

Pojęcia UX i UI stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Również znacząco urosło zapotrzebowanie na wykwalifikowanych UX i UI Designerów. Dowiedz się co to jest UX, czym jest UI, czym się różnią w jaki sposób zostać UX bądź UI Designerem.

Czytaj więcej
Win-win: czym są negocjacje win-win, jakie są ich etapy i zalety?
9 stycznia 2023
Win-win: czym są negocjacje win-win, jakie są ich etapy i zalety?

Dowiedz się czym są negocjacje win-win oraz jakie są zalety tego typu negocjacji? Poznaj etapy negocjacji win win oraz sposoby rozwijania wiedzy pracowników z prowadzenia negocjacji handlowych.

Czytaj więcej
Co to jest coaching i mentoring?
3 stycznia 2023
Co to jest coaching i mentoring?

Coaching i mentoring to popularne techniki stosowane w rozwoju osobistym i zawodowym. Warto poznać różnice między coachingiem i mentoringiem oraz dowiedzieć się jak rozpocząć pracę w charakterze coacha lub mentora.

Czytaj więcej
Kompetencje menedżerskie – jak rozwijać umiejętności menedżerskie?
16 grudnia 2022
Kompetencje menedżerskie – jak rozwijać umiejętności menedżerskie?

Umiejętności kadry menedżerskiej zatrudnionej w organizacji mają kluczowe znaczenie dla efektywności jej działania oraz wytworzonej kultury organizacyjnej. Dlatego warto poznać kluczowe kompetencje menedżerskie oraz sposoby ich rozwijania.

Czytaj więcej