Znajdź kurs VBA lub szkolenie VBA online lub stacjonarne!

 • Poznaj nadchodzące szkolenia VBA oraz kursy VBA online
 • Sprawdź program zajęć, ceny i zapisz się online na kurs lub szkolenie!
kursy VBA, szkolenia VBA

Szkolenia VBA, kursy VBA: 6

 • już od 1 470 zł
1 470 zł
 • już od 1 050 zł
1 050 zł
 • już od 1 050 zł
1 050 zł
 • już od 1 050 zł
1 050 zł
 • już od 960 zł
960 zł
 • już od 1 760 zł
1 760 zł
Artykuł

Uczymy się Visual Basic for Applications: kurs VBA online, szkolenie VBA.

Trudno znaleźć użytkownika komputera, który nie miałby nigdy od czynienia z pakietem Office 365, czyli popularnymi programami Word, Excel czy Outlook. Nie każdy jednak słyszał o języku VBA, który pozwala znacznie zwiększyć ich możliwości i usprawnić realizację wielu zadań. Zaintrygowany? Dowiedz się więcej co umożliwia język VBA i poznaj szkolenia VBA oraz kursy VBA online w wersji dla początkujących i zaawansowanych, któe pozwolą Ci uwolnić potencjał języka VBA.

Spis treści:

 1. VBA
 2. Jakie możliwości daje VBA?
 3. Szkolenia VBA oraz kursy VBA
 4. Szkolenie VBA stacjonarne czy kurs VBA online?
 5. Gdzie znaleźć kursów VBA dla początkujących i zaawansowanych?
VBA

Co to jest VBA? VBA to skrót od wyrażenia Visual Basic for Applications. Jest to język programowania oparty na Visual Basicu (VB) używany z aplikacjami pakietu Office 365 firmy Microsoft oraz kilku innych programów (np. AutoCAD). To jego uproszczona wersja, która służy przede wszystkim do automatyzacji pracy z dokumentami, na przykład poprzez tzw. makra. VBA w odróżnieniu od VB nie pozwala na tworzenie samodzielnych aplikacji. Wymagają one tzw. środowiska uruchomieniowego, czyli dokumentu utworzonego w programie takim jak Word lub Excel. Za wyjątek można jedynie uznać pliki utworzone w Microsoft Access, które w określonych warunkach mogą być uruchamiane na komputerach niewyposażonych w Pakiet Office.

Jakie możliwości daje VBA?

Do czego można wykorzystać VBA? Przede wszystkim do upraszczania pewnych zadań i operacji. Jak już wspomniano, język pozwala tworzyć makra, czyli złożone funkcje umożliwiające jednoczesne wykonanie kilku operacji jednym kliknięciem.

VBA przydaje się zarówno przy stosunkowo prostych zadaniach, np. wprowadzaniu do dokumentu dużych ilości danych. Język umożliwia tworzenie własnych poleceń, które są niedostępne w panelach Worda, Excela, czy innych programów z serii Office. Przydaje się przy wyszukiwaniu danych, tworzeniu formuł do obliczeń, wykresów czy tabel, formatowania dokumentów i wielu innych czynności. Jest niezastąpiony szczególnie przy powtarzalnych czynnościach. Odpowiednio wykorzystany pozwala nie tylko skrócić czas przygotowywania dokumentów, ale również wyeliminować wiele błędów.

Co to jest VBA w Excelu? VBA najczęściej wykorzystywany jest właśnie z Excelem, pozwalając zautomatyzować cały szereg czynności, zaprojektować formularze do wprowadzania danych i mini aplikacje. Oczywiscie możliwości VBA w Excel są bardzo szerokie. Jeśli Ty lub Twój zespół pracujecie głównie na Pakiecie Office, z pewnością warto rozważyć dokształcenie się w zakresie tego bardzo ciekawego narzędzia.

Szkolenia VBA oraz kursy VBA

Każdy kto chce poznać możliwości wykorzystania języka VBA, czy to przy okazji korzystania z MS Excel czy też innego programu wchodzącego w skład pakietu Microsoft Office, powinien rozważyć udział w szkoleniu VBA lub kursie VBA realizowanym online. Pozwalają one nie tylko zdobyć wiedzę teoretyczną o możliwościach zastosowania języka VBA w biznesie m.in. do automatyzacji i przetwarzania danych, ale również zdobyć praktyczne umiejętności programowania w tym języku. Większość szkoleń i kursów VBA ma formułę wykładu połączonego z serią ćwiczeń praktycznych, przykładów zastosowań i analizy przypadków (tzw. case studies). Szczególną popularnością wśród naszych użytkowników cieszą się między innymi: kurs VBA online dla początkujących, szkolenie VBA Warszawa, kurs Excel VBA oraz VBA podstawy. Kursy, szkolenia i warsztaty VBA dostępne są zarówno w formie szkoleń stacjonarnych, jak i kursów online.

Szkolenie VBA stacjonarne czy kurs VBA online?

Wiele osób poszukujących możliwości poznania języka VBA oraz możliwości jakie stwarza w połączeniu z aplikacjami takimi jak Excel, Word czy Access zastanawia się jaki rodzaj szkolenia lub kursu powinni wybrać. Jedno z podstawowych pytań brzmi czy szkolenia oraz kursy VBA online są równie skuteczne co stacjonarne? Zanim odpowiemy na to pytanie warto zdać sobie sprawę, że szkolenia i kursy online dostępne są w dwóch formułach. Jako szkolenia i kursy online realizowane na żywo oraz bez udziału w zajęciach na żywo. Szkolenia realizowane na żywo uchodzą za zbliżone pod względem efektywności, co szkolenia stacjonarne. Pozwalają one zadawać pytania prowadzącemu, otrzymać odpowiedzi w trudniejszych kwestiach czy też uzyskać indywidualne konsultacje. Jednocześnie nie wymagają one fizycznej obecności w sali szkoleniowej, podróżowania na miejsce zajęć itp.

Kursy VBA polecane są przede wszystkim osobom początkującym. Wykupując dostęp do tego typu kursu sami możemy zdecydować o czasie i tempie realizacji materiału wchodzącego w skład kursu. Dostępne są też kursy i szkolenia VBA darmowe lub też częściowo bezpłatne, publikowane między innymi w YouTube czy na rozmaitych blogach. Zanim zdecydujemy się na darmowy kurs VBA warto jednak przeczytać opinie innych użytkowników, ponieważ nie wszystkie bezpłatne kursy zapewniają odpowiednią jakość.

Jakie są najczęściej spotykane kursy i szkolenia VBA?

 • Kurs VBA w Excel.
 • Kurs VBA dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.
 • Szkolenie Automatyzacja w Excel z użyciem VBA.
 • Szkolenia Automatyczne raporty i analiza danych z użyciem VBA w Excel.
 • VBA w programie PowerPoint.
 • Tworzenie formularzy w VBA.
 • Podstawy VBA.
 • Programowanie w VBA (Visual Basic for Applications).
Gdzie szukać kursów VBA dla początkujących i zaawansowanych?

Kursy VBA organizowane są w całej Polsce w postaci szkoleń stacjonarnych, a prym w tym zakresie wiodą m.in. Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Łódź, Katowice, Rzeszów, Lublin i Wrocław. Ogromna część kursów VBA dostępnych jest jednak również online, zarówno w wersji dla początkujących, jak i zaawansowanych. Kurs taki może mieć postać zajęć na żywo z trenerem, jak też kursu video dostępnego na platformach e-learningowych. Bez względu na formułę pozwala szybko i efektywnie nauczyć się programowania w języku VBA. Listę szkoleń i kursów VBA znaleźć można na górze strony, wraz z informacjami o cenach, programie zajęć oraz możliwością rejestracji online.

Uczymy się Visual Basic for Applications: kurs VBA online, szkolenie VBA.
VBA

Więcej o VBA i pokrewnych tematach

VBA: wszystko co warto wiedzieć o Visual Basic for Applications (VBA Excel)
1 maja 2021
VBA: wszystko co warto wiedzieć o Visual Basic for Applications (VBA Excel)

Sprawdź czym jest VBA (Visual Basic for Applications) dostępny w pakiecie Microsoft Office i jak wykorzystać go do automatyzacji powtarzalnych działań w twojej firmie?

Czytaj więcej
Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote
23 lipca 2021
Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote

Microsoft 365 (dawniej Office 365) to od lat najpopularniejszy pakiet programów do pracy biurowej. Sprawdź jakie programy znajdziesz w ramach subskrypcji Microsoft 365.

Czytaj więcej
Przełam bariery kariery w kadrach, płacach i HR z Akademią Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego
2 kwietnia 2024
Przełam bariery kariery w kadrach, płacach i HR z Akademią Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego

Obszar kadr i płac ulega szybkim i głębokim przemianom. Częste zmiany przepisów oraz rosnące oczekiwania pracowników sprawiają, że specjaliści ds. kadr i płac potrzebują nieustannie się rozwijać i podnosić kompetencje.

Czytaj więcej
Dyrektywa Maszynowa: jak uzyskać znak CE?
19 marca 2024
Dyrektywa Maszynowa: jak uzyskać znak CE?

Znak CE to oznaczenie umieszczane na produktach, które spełniają wymagania określone w przepisach UE dotyczących bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska. Dotyczy on również maszyn zgodnie z Dyrektywą Maszynową.

Czytaj więcej
Szkolenia VBA, kursy VBA

Zapisz się, aby otrzymywać mailowe powiadomienia, gdy pojawi się nowe szkolenie VBA lub kurs VBA online!