Sebastian Nowak

Microsoft 365 – OneDrive, SharePoint, Word, Excel, PowerPoint, OneNote

Pakiet Office to od wielu lat podstawowe oprogramowanie używane przez niemal każdego posiadacza sprzętu z systemem Windows. Z biegiem czasu jego forma ewoluowała, a obecnie funkcjonuje jako usługa subskrypcyjna z wieloma dodatkowymi funkcjami. Nosi ona nazwę Microsoft 365. Dowiedz się więcej o tym, jak działa i co oferuje.

Microsoft 365 – podstawowe informacje

Microsoft 365 to kontynuacja historii doskonale znanego Pakietu Office (Office 365), jednak w nowocześniejszej formie. To usługa dostępna dla każdego użytkownika, który opłaci licencję. Zawarte są w niej wszystkie programy znane z Pakietu Office, których praca opiera się na chmurze.

MIcrosoft 365

Microsoft 365 może być używany nie tylko za pośrednictwem komputera stacjonarnego czy laptopa, ale również na urządzeniach mobilnych, które coraz częściej są wykorzystywane do zaawansowanych zadań. Ponadto w przeciwieństwie do klasycznego oprogramowania w tym przypadku licencja nie jest udzielana na urządzenie, a na użytkownika. Oznacza to, że z zakupionego pakietu można korzystać na różnych urządzeniach jednocześnie. Synchronizacja danych odbywa się na bieżąco, co wpływa na komfort pracy. Po zakupie licencji otrzymuje się link do pobrania instalacji (nie potrzeba fizycznego nośnika ani napędu CD/DVD w urządzeniu). Po jej przeprowadzeniu można od razu zacząć korzystać ze wszystkich funkcji programów!

Co zawiera Microsoft 365 – programy

Programy zawarte w Microsoft 365 to wszystkie narzędzia, które od lat ułatwiają wykonywanie rozmaitych zadań biurowych. Ich obsługa nie różni się znacząco od poprzednich wersji, ale oferują bardziej rozbudowane i dopracowane funkcje. W usłudze Microsoft 365 są dostępne:

  • Word – edytor tekstu,
  • Excel – arkusz kalkulacyjny,
  • PowerPoint – narzędzie do tworzenia prezentacji,
  • Outlook – zarządzanie pocztą e-mail, kontaktami, kalendarzem,
  • OneNote – graficzny notatnik,
  • Access – system obsługi baz danych,
  • Publisher – narzędzie do tworzenia materiałów marketingowych.

Ponadto zawiera on dodatkowe usługi takie jak OneDrive – zewnętrzny dysk w chmurze, który przechowuje zawsze aktualne wersje plików użytkownika. W poszczególnych pakietach są też dostępne inne narzędzia – np. do komunikacji grupowej (Teams), tworzenia bibliotek i planowania pracy (SharePoint) czy ochrony przed zagrożeniami w sieci (Exchange Online Protection).

Sebastian Nowak

Sebastian Nowak

Redaktor Eventis.pl

Zajmuję się tematyką nowoczesnych technologii w biznesie, między innymi z zakresu marketingu internetowego (SEM, SEO, copywriting, systemy analityczne dla eCommerce), a także tematami specjalistycznych umiejętności zawodowych niezbędnych na stanowiskach specjalistów i menedżerów.

Polecane wydarzenia

HIGH5 Training Group

Lean Office i Lean Administration. Symulacja Lean Office.

  • Warszawa, 22-23 listopad 2022
  • 1 590 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę?
20 maja 2022
Jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę?

Zastanawiasz się czy twój pracodawca może pomóc Ci sfinansować udział w szkoleniu lub kursie? Sprawdź jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę oraz pobierz nasz bezpłatny wzór.

Czytaj więcej
Co to jest compliance, czyli compliance po polsku!
5 maja 2022
Co to jest compliance, czyli compliance po polsku!

Sprawdź co oznacza słowo compliance, jakie są zadania compliance oraz kto zobowiązany jest wdrożyć system compliance w celu zapewnienia, że przedsiębiorstwo, instytucja lub organizacja prowadzą działalność zgodnie z prawem.

Czytaj więcej
10% przychodu z marca 2022 przekażemy na pomoc Ukrainie!
4 marca 2022
10% przychodu z marca 2022 przekażemy na pomoc Ukrainie!

Serwis Eventis.pl przekaże 10% przychodu z marca 2022 na rzecz organizacji humanitarnych zajmujących się pomocą uchodźcom z Ukrainy oraz mieszkańcom Ukrainy.

Czytaj więcej
Agile Project Management – wszystko o Agile PM!
25 lutego 2022
Agile Project Management – wszystko o Agile PM!

Dowiedz się co to jest agile project management oraz jakie są główne zasady zarządzania projektami w oparciu o Agile PM! Poznaj zalety zwinnego prowadzenia projektów w oparciu o manifest Agile.

Czytaj więcej